ocenění » Aurora » Anglicky psaný román

Aurora

Prix Aurora Awards

WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards

Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.

Anglicky psaný román

originální název: NOVEL IN ENGLISH

1983

Cena nebyla udělena.

nominace

  • Michael Greatrex Coney
  • Andrew Weiner
  • Pauline Gedge
  • Cat Karina, Michael G. Coney
  • "Station Gehenna", Andrew Weiner (F&SF Apr 1982)
  • Stargate, Pauline Gedge
  • Wendigo: An Anthology of Fact and Fantastic Fiction, John Robert Colombo
  • Eyas, Crawford Kilian
1986

Cena nebyla udělena.

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

  • Dave Duncan
  • West of January, Dave Duncan (Ballantine Del Rey)

nominace

  • Eileen Kernaghan
  • Tanya Sue Huff
  • Robert Charles Wilson
  • The Sarsen Witch, Eileen Kernaghan (Ace)
  • Gate of Darkness, Circle of Light, Tanya Huff (DAW)
  • Gypsies, Robert Charles Wilson (Bantam)
  • Rogue Emperor, Crawford Kilian (Ballantine Del Rey)
  • Barking Dogs, Terence M. Green (St. Martin's)
1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

  • Sean Stewart
  • Passion Play, Sean Stewart (Beach Holme/Tesseract)

nominace

1994

vítěz

  • Sean Stewart
  • Nobody's Son, Sean Stewart (Maxwell Macmillan)

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

  • Robert J. Sawyer
  • The Terminal Experiment (mg title "Hobson's Choice"), Robert J. Sawyer (HarperPrism; Analog mid-Dec 1994,Jan,Feb,Mar 1995)

nominace

1997

vítěz

nominace

  • Nancy Kilpatrick
  • Tanya Sue Huff
  • Sean Stewart
  • Child of the Night, Nancy Kilpatrick (Raven Books)
  • No Quarter, Tanya Huff (DAW)
  • Resurrection Man, Sean Stewart (Ace)
  • Shadow of Ashland, Terence M. Green (Tor/Forge)
1998

vítěz

  • Black Wine, Candas Jane Dorsey (Tor)

nominace

1999

vítěz

nominace

2000

vítěz

nominace

  • Robert Charles Wilson
  • Nalo Hopkinson
  • Peter Watts
  • Bios, Robert Charles Wilson (Tor)
  • Brown Girl in the Ring, Nalo Hopkinson (Warner Aspect)
  • Starfish, Peter Watts (Tor)
  • Beholder's Eye, Julie E. Czerneda (DAW)
  • Death Drives a Semi, Edo van Belkom (Quarry Press)
2001

vítěz

nominace

  • Robert J. Sawyer
  • James Alan Gardner
  • Calculating God, Robert J. Sawyer (Tor)
  • Hunted, James Alan Gardner (HarperCollins Eos)
  • Changing Vision, Julie E. Czerneda (DAW)
  • The Playback War, Lisa Smedman (Warner Aspect)
2002

vítěz

  • In the Company of Others, Julie E. Czerneda (DAW)

nominace

2003

vítěz

  • Permanence, Karl Schroeder (Tor)

nominace

  • Sawyer, Robert J. - Hominidé   77% / 29
  • Martyrs, Edo van Belkom (Design Image Group)
  • To Trade the Stars, Julie E. Czerneda (DAW)
  • Warchild, Karin Lowachee (Warner Aspect)
2004

vítěz

nominace

  • Sawyer, Robert J. - Lidé   72% / 20
  • Burndive, Karin Lowachee (Warner Aspect)
  • Hidden in Sight, Julie E. Czerneda (DAW)
  • Scream Queen, Edo van Belkom (Pinnacle)
  • A Telling of Stars, Caitlin Sweet (Penguin Canada)
2005

vítěz

  • Wolf Pack, Edo van Belkom (Tundra Books)

nominace

  • Eileen Kernaghan
  • Matthew Hughes
  • James Alan Gardner
  • The Alchemist's Daughter, Eileen Kernaghan (Thistledown Press)
  • Black Brillion, Matthew Hughes (Tor)
  • Radiant, James Alan Gardner (Eos)
  • Fallen Angel, Stephanie Bedwell-Grime (Telos)
  • Survival, Julie E. Czerneda (DAW)
2006

vítěz

  • Cagebird, Karin Lowachee (Warner Aspect)

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

  • Robert J. Sawyer
  • Rollback, Robert J. Sawyer (Tor; Analog)
  • As Fate Decrees, Denysé Bridger (Edge)
  • Cry Wolf, Edo van Belkom (McClelland & Stewart/Tundra)
  • The Moon Under Her Feet, Derwin Mak (Windstorm Creative)
2009

vítěz

  • Marseguro, Edward Willett (DAW)

nominace

  • Douglas Smith
  • Robert J. Sawyer
  • Impossibilia, Douglas Smith (PS Publishing)
  • Identity Theft and Other Stories, Robert J. Sawyer (Red Deer)
  • After the Fires, Ursula Pflug (Tightrope)
  • Defining Diana, Hayden Trenholm (Bundoran)
2010

vítěz

nominace

  • The Amulet of Amon-Ra, Leslie Carmichael (CBAY Books)
  • Druids, Barbara Galler-Smith & Josh Langston (Edge)
  • Steel Whispers, Hayden Trenholm (Bundoran Press)
  • Terra Insegura, Edward Willett (DAW)
2011

vítěz

nominace

  • Kay, Guy Gavriel - Pod nebesy   89% / 29
  • Black Bottle Man, Craig Russell (Great Plains)
  • Destiny's Blood, Marie Bilodeau (Dragon Moon)
  • Stealing Home, Hayden Trenholm (Bundoran Press)
2012

vítěz

nominace

  • Enter Night, Michael Rowe (ChiZine)
  • Eutopia: A Novel of Terrible Optimism, David Nickle (ChiZine)
  • Napier’s Bones, Derryl Murphy (ChiZine)
  • The Pattern Scars, Caitlin Sweet (ChiZine)
  • Technicolor Ultra Mall, Ryan Oakley (EDGE)
2013

vítěz

nominace

  • Robert J. Sawyer
  • Triggers, Robert J. Sawyer (Penguin Canada)
  • Destiny's Fall, Marie Bilodeau (Dragon Moon Press)
  • Food for the Gods, Karen Dudley (Ravenstone Books)
  • Healer's Sword: Part 7 of the Okal Rel Saga, Lynda Williams (EDGE)
  • Thunder Road, Chadwick Ginther (Ravenstone Books)
2014

vítěz

  • A Turn of Light, Julie E. Czerneda (DAW)

nominace

  • Robert J. Sawyer
  • Guy Gavriel Kay
  • Red Planet Blues, Robert J. Sawyer (Penguin Canada)
  • River of Stars, Guy Gavriel Kay (Viking Canada)
  • The Tattooed Witch, Susan MacGregor (Five Rivers)
  • Tombstone Blues, Chadwick Ginther (Ravenstone)


WebArchiv - archiv českého webu