ocenění » Aurora » Anglicky psaná povídka

Aurora

Prix Aurora Awards

WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards

Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.

Anglicky psaná povídka

originální název: SHORT-FORM WORK IN ENGLISH

1986

Cena nebyla udělena.

nominace

  • Gibson, William - Market   87% / 13
  • "Chronos' Christmas", Rhea Rose (Tesseracts)
  • "The Effect of Terminal Cancer on Potential Astronauts", David Kirkpatrick (Tesseracts)
1988

vítěz

  • Tanya Sue Huff
  • "And Who Is Joah?", Tanya Huff (Amazing Stories Nov 1987)
1989

vítěz

  • "Sleeping in a Box", Candas Jane Dorsey (Machine Sex and Other Stories)

nominace

  • Robert J. Sawyer
  • Spider Robinson
  • "Golden Fleece", Robert J. Sawyer (Amazing Stories Sep 1988)
  • "The Paranoid", Spider Robinson (Pulphouse: The Hardback Magazine: Issue Two: Winter 1988)
  • "(Learning About) Machine Sex", Candas Jane Dorsey (Machine Sex and Other Stories)
  • "The Fruit Picker", Jo Beverly (L. Ron Hubbard Presents Writers of the Future Volume IV)
1990

vítěz

nominace

  • James Brian Clarke
  • "Flaw on Serendip", J. Brian Clarke (Analog Nov 1989)
  • "Duty Free", Rhea Rose (On Spec Spring 1989)
  • "A Fertile Mind", Clélie Rich (On Spec Fall 1989)
  • "If You Go Out in the Woods", Paula Johanson (On Spec Fall 1989)
1991

vítěz

  • James Alan Gardner
  • "Muffin Explains Teleology to the World at Large", James Alan Gardner (On Spec Spring 1990)

nominace

1992

Nominován byl za povídku „Muž, který se stal Kzintem“ pouze spoluautor povídky S.M. Stirling.

vítěz

  • Peter Watts
  • “A Niche”, Peter Watts (Tesseracts3)
  • “Breaking Ball”, Michael Skeet (Tesseracts3)

nominace

  • Bear; Stirling - Muž, který se stal Kzintem
  • Charles de Lint
  • James Alan Gardner
  • “Raven Sings a Medicine Way, Coyote Steals the Pollen”, Charles de Lint (Author's Choice Monthly Issue 22: Hedgework and Guessery)
  • “Reaper”, James Alan Gardner (F&SF Feb 1991)
  • “The Water Man”, Ursula Pflug (Tesseracts3)
  • “Why I Hunt Flying Saucers”, Hugh Spencer (On Spec Fall 1991)
  • “Baseball Memories”, Edo van Belkom (Aethlon: The Journal of Sports Literature Vol VII No 1)
1993

vítěz

  • "The Toy Mill", David Nickle & Karl Schroeder (Tesseracts4)

nominace

  • Eileen Kernaghan
  • Nancy Kilpatrick
  • Andrew Weiner
  • "Couples", Eileen Kernaghan (Tesseracts4)
  • "Farm Wife", Nancy Kilpatrick (Northern Frights)
  • "Seeing", Andrew Weiner (F&SF Sep 1992)
  • "Ants", Allan Weiss (Tesseracts4)
  • "Blue Limbo", Terence M. Green (Ark of Ice: Canadian Futurefiction)
  • "Hopscotch", Karl Schroeder (On Spec Spring 1992)
1994

vítěz

nominace

  • Michael Greatrex Coney
  • "Sophie's Spyglass", Michael Coney (F&SF Feb 1993)
  • "Body Solar", Derryl Murphy (On Spec Winter 1993)
  • "Kissing Hitler", Erik Jon Spigel (On Spec Spring 1993)
  • "Three Moral Tales", D. L. Schaeffer (On Spec Spring 1993)
1995

vítěz

nominace

  • “Fourth Person Singular”, Dale L. Sproule (Northern Frights 2)
  • “Small Rain”, Paula Johanson (Prairie Fire Vol. 15 #2)
  • “Such Sweet Sorrow”, Stephanie Bedwell-Grime (Writer's Block Summer 1994)
  • “Writing Critique”, Rebecca M. Senese (Just Write May 1994)
1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

  • Robert J. Sawyer
  • "Peking Man", Robert J. Sawyer (Dark Destiny III: Children of Dracula)

nominace

  • Peter Watts
  • "Bethlehem", Peter Watts (Tesseracts5)
  • "Face Dances", Rebecca M. Senese (On Spec Summer 1996)
  • "In Your Dreams", Stephanie Bedwell-Grime (Parsec Apr/May 1996)
  • "Memory Games", Dale L. Sproule (Tesseracts5)
  • "The Piano Player Has No Fingers", Edo van Belkom (Palace Corbie 7)
1998

vítěz

nominace

  • Eric Choi
  • Eileen Kernaghan
  • Robert J. Sawyer
  • Douglas Smith
  • "Divisions", Eric Choi (Tesseracts6)
  • "The Watley Man and the Green-Eyed Girl", Eileen Kernaghan (TransVersions #7)
  • "The Hand You're Dealt", Robert J. Sawyer (Free Space)
  • "Spirit Dance", Douglas Smith (Tesseracts6)
  • "The PlayTime Case", David Chato (On Spec Winter 1997)
  • "Prescribed Burn", Jena Snyder (Tesseracts6)
  • "The Fishmonger's Emeralds", Katie Harse (Tesseracts6)
1999

vítěz

  • "Hockey's Night in Canada", Edo van Belkom (Arrowdreams: An Anthology of Alternate Canadas)

nominace

  • Smith, Douglas - Silvestra   54% / 5
  • Cory Doctorow
  • "Craphound", Cory Doctorow (Science Fiction Age Mar 1998)
  • "Sunny Fields", David Shtogryn (Parsec Spring 1998)
  • "Blind Date", David Chato (On Spec Fall 1998)
2000

vítěz

  • Robert J. Sawyer
  • "Stream of Consciousness", Robert J. Sawyer (Packing Fraction & Other Tales of Science & Imagination)

nominace

  • Sally McBride
  • Robert Charles Wilson
  • Smith, Douglas - Stav chaosu   75% / 21
  • Douglas Smith
  • "Speaking Sea", Sally McBride (Tesseracts8)
  • "Plato's Mirror", Robert Charles Wilson (Northern Frights 5)
  • "Symphony", Douglas Smith (Prairie Fire Vol. 19 #4)
  • "The Emperor's Old Bones", Gemma Files (Northern Frights 5)
  • "Erratic Cycles", Mark Leslie (Parsec Winter 1998-1999)
  • "Any Port in a Storm", Mark A. Rayner (Parsec Spring/Summer 1999)
2001

vítěz

  • "Surrendering the Blade" (poem), Marcie Tentchoff (The Doom of Camelot)

nominace

  • Robert J. Sawyer
  • ""The Shoulders of Giants", Robert J. Sawyer (Star Colonies)
  • Coming of Age", Edo van Belkom (Star Colonies)
  • "Down on the Farm", Julie E. Czerneda (Far Frontiers)
  • "Squat", Donna McMahon (On Spec Spring 2000)
2002

vítěz

  • "Left Foot on a Blind Man", Julie E. Czerneda (Silicon Dreams)

nominace

  • Douglas Smith
  • Douglas Smith
  • "By Her Hand, She Draws You Down", Douglas Smith (The Third Alternative #28 Autumn 2001)
  • "The Red Bird", Douglas Smith (On Spec Sum 2001)
  • "After the Internet", Mark A. Rayner (Western Alumni Gazette Fal 2001)
  • "The Deed of Snigli", Marcie Tentchoff (Weird Tales Sum 2001)
  • "Equations", Mary E. Choo (The Magazine of Speculative Poetry Spr 2001)
  • "Waking the Dead", Robert H. Beer (On Spec Fall 2001)
2003

vítěz

nominace

  • Eric Choi
  • James Alan Gardner
  • "Just Like Being There", Eric Choi (Orbiter)
  • "Rain, Ice, Steam", James Alan Gardner (Explorer: Tales from the Wonder Zone Trifolium Books)
  • "By Its Cover", Isaac Szpindel (Explorer: Tales from the Wonder Zone Trifolium Books)
  • "Prism", Julie E. Czerneda (30th Anniversary DAW: Science Fiction DAW)
2004

vítěz

nominace

  • Robert J. Sawyer
  • "Come All Ye Faithful", Robert J. Sawyer (Space Inc.)
  • "Porter's Progress", Isaac Szpindel (Space Inc.)
  • "The Siren Stone", Derwin Mak (Space Inc.)
  • "Stars", Carolyn Clink (The Stars As Seen from This Particular Angle of Night)
2005

vítěz

  • "When the Morning Stars Sang Together", Isaac Szpindel (ReVisions)

nominace

  • Robert J. Sawyer
  • Smith, Douglas - Osvícení   77% / 6
  • Douglas Smith
  • Nalo Hopkinson
  • "Mikeys", Robert J. Sawyer (Space Stations)
  • "Jigsaw", Douglas Smith (Odyssey: Tales From the Wonder Zone)
  • "The Smile on the Face", Nalo Hopkinson (Girls Who Bite Back)
  • "The Forgotten Ones", Karin Lowachee (So Long Been Dreaming: Postcolonial Science Fiction & Fantasy)
  • "The Luck of Willie Lumen", Hayden Trenholm (Neo-Opsis #3)
2006

vítěz

  • "Transubstantiation", Derwin Mak (Northwest Passages: A Cascadian Anthology)

nominace

  • Robert J. Sawyer
  • Douglas Smith
  • Peter Watts
  • "Identity Theft", Robert J. Sawyer (Down These Dark Spaceways)
  • "Going Harvey in the Big House", Douglas Smith (Cicada Jan/Feb 2005)
  • "Mayfly", Peter Watts & Derryl Murphy (Tesseracts Nine: New Canadian Speculative Fiction)
  • "She's Such a Nasty Morsel", Julie E. Czerneda (Women of War)
  • "Alexander's Road", Karl Schroeder (The Engine of Recall)
  • "Like Monsters of the Deep", Hayden Trenholm (On Spec #61 Sum 2005)
2007

vítěz

nominace

  • James Alan Gardner
  • "All the Cool Monsters at Once", James Alan Gardner (Mythspring)
  • "Lumen Essence", Hayden Trenholm (Neo-Opsis)
  • "Marked Men", John Mierau (Slipstreams)
  • "This Ink Feels Like Sorrow", Karin Lowachee (Mythspring)
2008

vítěz

  • "Like Water in the Desert", Hayden Trenholm (Challenging Destiny #24)

nominace

  • Douglas Smith
  • "The Dancer at the Red Door", Douglas Smith (Under Cover of Darkness)
  • "Falling", David Clink (On Spec Fall 2007) (poem)
  • "Metamorphosis in Amber", Tony Pi (Abyss & Apex #24, Q4/2007)
  • "Saturn in G Minor", Stephen Kotowych (L. Ron Hubbard Presents Writers of the Future Volume XXIII)
2009

vítěz

  • "Ringing in the Changes in Okotoks, Alberta", Randy McCharles (Tesseracts Twelve)

nominace

  • Smith, Douglas - Dveře   81% / 9
  • Douglas Smith
  • "A Bouquet of Flowers in a Vase by Van Gogh", Douglas Smith (Impossibilia)
  • "All In", Peter Atwood (Weird Tales May/Jun 2008)
  • "Back", Susan J. Forest (Analog Jun 2008)
2010

vítěz

  • "Pawns Dreaming of Roses", Eileen Bell (Women of the Apocalypse)

nominace

  • Douglas Smith
  • "Radio Nowhere", Douglas Smith (Campus Chills)
  • "Here There Be Monsters", Brad Carson (Ages of Wonder)
  • "Little Deaths", Ivan Dorin (Tesseracts Thirteen)
  • The World More Full of Weeping, Robert J. Wiersema (ChiZine Publications)
2011

vítěz

  • "The Burden of Fire", Hayden Trenholm (Neo-Opsis #19)

nominace

  • "Destiny Lives in the Tattoo's Needle", Suzanne Church (Tesseracts Fourteen)
  • "The Envoy", Al Onia (Warrior Wisewoman 3)
  • "Touch the Sky, They Say", Matt Moore (AE: The Canadian Science Fiction Review Nov 2010)
  • "Your Beating Heart", M. G. Gillett (Rigor Amortis)
2012

vítěz

  • “The Needle’s Eye”, Suzanne Church (Chilling Tales: Evil I Did Dwell; Lewd Did I Live)

nominace

  • Derek Künsken
  • “To Live and Die in Gibbontown”, Derek Künsken (Asimov’s 10-11/11)
  • “The Legend of Gluck”, Marie Bilodeau (When the Hero Comes Home)
  • “One Horrible Day”, Randy McCharles (The 2nd Circle)
  • “Turning It Off”, Susan Forest (Analog 12-11)
2013

vítěz

  • Douglas Smith
  • “The Walker of the Shifting Borderland”, Douglas Smith (On Spec #90, Fall 2012)

nominace

  • “Delta Pi”, Matt Moore (Torn Realities Post Mortem Press)
  • “Happily Ever After”, Marie Bilodeau (When the Villain Comes Home Dragon Moon Press)
  • “Knights Exemplar”, Al Onia (On Spec #90, Fall 2012)
  • “Synch Me, Kiss Me, Drop”, Suzanne Church (Clarkesworld #68, May 2012)
2014

vítěz

  • “Ghost in the Machine”, Ryan McFadden (The Puzzle Box)

nominace

  • “Angela and Her Three Wishes”, Eileen Bell (The Puzzle Box)
  • “The Awakening of Master March”, Randy McCharles (The Puzzle Box)
  • “A Bunny Hug for Karl”, Mike Rimar (Masked Mosaic, Canadian Super Stories)
  • “The Gift”, Susan Forest (Urban Green Man)
  • “Green Man She Restless”, Billie Milholland (Urban Green Man)
  • “Living Bargains”, Suzanne Church (When the Hero Comes Home 2)


WebArchiv - archiv českého webu