Aurora
Prix Aurora Awards
WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards
Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.
Cena pro fany - za organizaci
-
originální název: FAN ACHIEVEMENT (ORGANIZATIONAL)
- 1989
-
vítěz
- Paul Valcour (Treasurer, PineKone I)
- 1990
-
vítěz
- Alberta Speculative Fiction Assn. (ConText '89)
- 1991
-
vítěz
- Dave Panchyk (president, SSFS;chair, Combine 0)
- 1992
-
vítěz
- John Mansfield (Chair, Winnipeg 1994 Worldcon bid)
- 1993
-
vítěz
- Adam Charlesworth (for Noncon 15)
- 1994
-
vítěz
- Lloyd Penney (Ad Astra)
nominace
- Heather Ashby (Ad Astra)
- John Gannon (for KAG/Kanada)
- Annette Ing (Wilfcon)
- Yvonne Penney (Ad Astra)
- Jean-Louis Trudel (SFSF Boréal)
- Space-Time Continuum, Rebecca M. Senese
- 1995
-
vítěz
- Cath Jackel (On Spec) (and NonCon)
nominace
- Lloyd Penney (Ad Astra; 1994)
- Yvonne Penney (Ad Astra)
- John Mansfield (1994 Worldcon)
- Space-Time Continuum, Rebecca M. Senese
- 1996
-
vítěz
- Jean-Louis Trudel (SFSF Boréal, Prix Boréal)
nominace
- Chris Chartier (Warp 9)
- Judith Hayman (FilkOntario)
- Lynda Pelley (MonSFFA)
- Capucine Plourde (KIDC)
- Monica Winkler (Toronto Trek)
- Space-Time Continuum, Rebecca M. Senese
- 1997
-
vítěz
- Yvonne Penney (SF Saturday)
nominace
- Warren Huska (Toronto Trek 10)
- Lynda Pelley (MonSFFA)
- Capucine Plourde (Klingon Imperial Diplomatic Corps)
- Rebecca Senese (Space-Time Continuum)
- 1998
-
vítěz
- Peter Halasz (The National SF & Fantasy Society / La Societé Nationale de la S-F et du Fantastique)
nominace
- Chris Chartier (Warp 9 and/et British Television Fanclub of Quebec)
- Andrew Gurudata (Pharos Project)
- Cindy Huckle (Primedia)
- Ann Methe (Con*cept)
- Rebecca M. Senese (Space-Time Continuum)
- 1999
-
vítěz
- Ann Methe (Con*Cept 98, chair)
nominace
- Chris Chartier (Warp 9 and British Television Fanclub of Quebec)
- Stephen Christian (Toronto Trek 12, Co-Chair)
- Andrew Gurudata (Toronto Trek 12, Programming)
- Cindy Huckle (Primedia 98)
- 2000
-
vítěz
- Bernard Reischl (for KAG/Kanada)
nominace
- Brian A. Davis (for inCONsequential)
- Ann Methe (for Con*cept)
- Cathy Palmer-Lister (for MonSFFA)
- Lloyd Penney (for Toronto in 2003 worldcon bid)
- Yvonne Penney (for Toronto in 2003 worldcon bid)
- 2001
-
vítěz
- R. Graeme Cameron (BCSFA president & V-Con 25 chair)
nominace
- Larry Hancock (Toronto in 2003 worldcon bid)
- Peter Johnson (USS Hudson Bay / IDIC)
- Lloyd Penney (Toronto in 2003 worldcon bid)
- Yvonne Penney (Toronto in 2003 worldcon bid)
- 2002
-
vítěz
- Peter Johnson (USS Hudson Bay / IDIC)
nominace
- Paul Carreau (KAG Kanada)
- Cathy Palmer-Lister (Con*Cept 2001)
- Yvonne Penney (SF Pubnites in Toronto)
- Bernard Reischl (MonSFFA & www.monsffa.com)
- 2003
-
vítěz
- Georgina Miles (Toronto Trek 16)
nominace
- Martin Miller (Toronto Trek 16 masquerade)
- Barb Schofield (Toronto Trek 16 masquerade)
- Marah Searle-Kovacevic (USS Hudson Bay and Torcon 3 committee)
- Joan Sherman (I.D.I.C.)
- Brian Upward (I.D.I.C.)
- 2004
-
vítěz
- Martin Miller
nominace
- Roy Miles
- Marah Searle-Kovacevic
- Joan Sherman
- Brian Upward
- 2005
-
vítěz
- Brian Upward (I.D.I.C.)
nominace
- Greg Cairns (VCON)
- Roy Miles (I.D.I.C.)
- Rebecca M. Senese (Space-Time Continuum)
- Joan Sherman (I.D.I.C.)
- 2006
-
vítěz
- Barbara Schofield (TT Masquerade)
nominace
- Debbie Hodgins (Avenging Dragon Squadron, KAG)
- Randy McCharles (Westercon 58 "Due North")
- Roy Miles (I.D.I.C.)
- Joan Sherman (I.D.I.C.)
- 2007
-
vítěz
- Cathy Palmer-Lister (Con*Cept)
nominace
- Debbie Hodgins (Avenging Dragon Squadron, KAG/Kanada)
- Roy Miles (I.D.I.C.)
- Joan Sherman (I.D.I.C.)
- Geoffrey Toop (DWIN)
- 2008
-
vítěz
- Penny Lipman (masquerades)
nominace
- Debbie Hodgins (KAG)
- Roy Miles (IDIC)
- Joan Sherman (IDIC)
- Geoffrey Toop (DWIN)
- 2009
-
vítěz
- Randy McCharles (chair, World Fantasy 2008)
nominace
- Renée Bennett (administrator, Robyn Herrington Memorial Short Story Contest)
- Kim Greyson (guest liaison, World Fantasy 2008)
- Judith Hayman & Peggi Warner-Lalonde (co-chairs, FilKONtario 19)
- David Simmons (organizer, Anime North 2008)
- 2010
-
vítěz
- David Hayman (organization Filk Hall of Fame)
nominace
- Renée Benett (for “In Spaces Between” at Con-Version 25)
- Robbie Bourget & René Walling (chairs of “Anticipation”, the 67th WorldCon)
- Roy Miles (work on USS Hudson Bay Executive)
- Kirstin Morrell (programming for Con-Version 25)
- 2012
-
vítěz
- Randy McCharles (founder and chair of When Words Collide (Calgary))
nominace
- Andrew Gurudata (chair of the Constellation Awards committee)
- Peter Halasz (administrator of the Sunburst Awards)
- Helen Marshall & Sandra Kasturi (chairs of the Chiaroscuro Reading Series (Toronto))
- Alex von Thorn (chair of SFContario 2 (Toronto))
- Rose Wilson (for organizing the Art Show at V-Con (Vancouver))
- 2013
-
vítěz
- Randy McCharles (chair and programming, When Worlds Collide, Calgary)
nominace
- Evelyn Baker, Amy De Ruyte & Peter Halasz (executive committee of WFC Toronto, 2012)
- Sandra Kasturi & Laura Marshall (co-chairs, Toronto SpecFic Colloquium: Beyond the Human)
- Sandra Kasturi, Helen Marshall & James Bambury (co-chairs, Chiaroscuro reading series, Toronto)
- Andrew Gurudata (organizing the Constellation Awards, Toronto)
- 2014
-
vítěz
- Randy McCharles (chair When Words Collide, Calgary)
nominace
- Evelyn Baker & Alana Otis-Wood (co-chairs Ad Astra, Toronto)
- S. M. Beiko & Chadwick Ginther (co-chairs Chiaroscuro Reading Series, ChiSeries Winnipeg)
- Sandra Kasturi & James Bambury (co-chairs Chiaroscuro Reading Series, ChiSeries Toronto)
- Matt Moore (chair Chiaroscuro Reading Series, ChiSeries Ottawa)
- Rose Wilson (Art Show Director, VCON 38, Vancouver)
- 2015
-
vítěz
- Sandra Kasturi (Chair, Chiaroscuro Reading Series: Toronto)
nominace
- Derek Künsken
- Derek Künsken, Farrell McGovern, Caycee Price & Elizabeth Buchan-Kimmerly (Executive, Can*Con 2014, Ottawa)
- Randy McCharles (Chair, When Words Collide, Calgary)
- Matt Moore, Marie Bilodeau & Nicole Lavigne (Co-chairs, Chiaroscuro Reading Series: Ottawa)
- Alana Otis-Wood & Paul Roberts (Co-chairs, Ad Astra Convention, Toronto)
- 2016
-
vítěz
- Randy McCharles (Chair, When Words Collide, Calgary)
nominace
- Derek Künsken
- Derek Künsken & Marie Bilodeau (Executive, Can*Con 2015, Ottawa)
- Samantha Beiko & Chadwick Ginther (Chair, Chiaroscuro Reading Series: Winnipeg)
- Matt Moore, Marie Bilodeau & Nicole Lavigne (Co-chairs, Chiaroscuro Reading Series: Ottawa)
- Alana Otis & Paul Robert (Co-chairs, Ad Astra 34 Convention, Toronto)