ocenění » Sunburst » Román

Sunburst

Sunburst Award

WWW stránky ocenění: Sunburst Award

Kanadská literární cena. Cena je v současné době každoročně udělována ve 3 kategoriích : román, dílo pro mladé čtenáře a povídka. Je určena pro díla kanadských autorů vydaných v průběhu předchozího kalendářního roku. Cena je pojmenována po prvním románu Phyllis Gotliebové, jednomu z prvních vydávaných autorů současné kanadské sci – fi. Součástí ocenění je šek na 1 000,– kanadských dolarů (kategorie román, dílo pro mladé čtenáře) nebo na 500,– kanadských dolarů (kategorie povídka) a medailon se speciálním logem „Sunburst“.

Román

originální název: ADULT

2001

vítěz

nominace

  • Kay, Guy Gavriel - Pán císařů   86% / 14
  • Nalo Hopkinson
  • Midnight Robber, Nalo Hopkinson (Warner Aspect)
  • Before Wings, Beth Goobie (Orca Book Publishers)
  • The Black Chalice, Marie Jakober (Edge Publishing)
  • Monkey Beach, Eden Robinson (Alfred A. Knopf Canada)
2002

vítěz

  • When Alice Lay Down with Peter, Margaret Sweatman (Alfred A. Knopf Canada)

nominace

  • Wilson, Robert Charles - Chronolity   79% / 43
  • The Kappa Child, Hiromi Goto (Red Deer Press)
  • A Paradigm of Earth, Candas Jane Dorsey (Tor)
  • Salamander, Thomas Wharton (McClelland & Stewart)
2003

vítěz

nominace

  • Dead Man's Gold, Paul Yee (Douglas & McIntyre)
  • Permanence, Karl Schroeder (Tor)
  • Salt Fish Girl, Larissa Lai (Thomas Allen & Son)
  • Talon, Paulette Dubé (NeWest)
2004

vítěz

  • Cory Doctorow
  • A Place So Foreign and Eight More, Cory Doctorow (Four Walls Eight Windows)

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

  • In the Palace of Repose, Holly Phillips (Prime Books)

nominace

2007

vítěz

  • Fabrizio's Return, Mark Frutkin (Knopf Canada)

nominace

  • Watts, Peter - Slepozrakost   81% / 48
  • Before I Wake, Robert Wiersema (Vintage Canada)
  • The Droughtlanders, Carrie Mac (Penguin Canada)
  • Keturah and Lord Death, Martine Leavitt (Front Street)
2008

vítěz

nominace

  • Robert Charles Wilson
  • Axis, Robert Charles Wilson (Tor)
  • Darkness of the God, Amber Hayward (Edge)
  • Double-blind, Michelle Butler Hallett (Killick Press)
  • Wonderfull, William Neil Scott (NeWest Press)
2009

vítěz

  • The Gargoyle, Andrew Davidson (Random House Canada)

nominace

  • Dave Duncan
  • Jo Walton
  • The Alchemist's Code, Dave Duncan (Ace)
  • Half a Crown, Jo Walton (Tor)
  • Night Child, Jes Battis (Ace)
  • Things Go Flying, Shari Lapeńa (Brindle & Glass)
2010

vítěz

nominace

  • Robert Charles Wilson
  • Cory Doctorow
  • Charles de Lint
  • Julian Comstock: A Story of 22nd-Century America, Robert Charles Wilson (Tor)
  • Makers, Cory Doctorow (Tor)
  • The Mystery of Grace, Charles de Lint (Tor)
  • The Sunless Countries, Karl Schroeder (Tor)
2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

  • Blackdog by K. V. Johanson (Pyr Books)
  • Eutopia: A Novel of Terrible Optimism, by David Nickle (Chizine Publications)
  • Technicolor Ultra Mall by Ryan Oakley (EDGE Science Fiction and Fantasy Publishing)
  • Enter, Night by Michael Rowe (Chizine Publications)
  • The Pattern Scars by Caitlin Sweet (Chizine Publications)
2013

vítěz

  • Martine Desjardins - Maleficium

nominace

  • Finton Moon by Gerard Collins (Killick Press)
  • Over the Darkened Landscape, by Derryl Murphy (Fairwood Press)
  • The Blondes by Emily Schultz (Doubleday Canada)
  • Westlake Soul by Rio Youers (Chizine Publications)
2014

vítěz

nominace

2015

vítěz

  • The Back of the Turtle, Thomas King (HarperCollins)

nominace

2016

vítěz

  • Experimental Film, Gemma Files (Chizine)

nominace

  • Robert Charles Wilson
  • Silvia Moreno-Garcia
  • The Affinities, Robert Charles Wilson (Tor)
  • Signal to Noise, Silvia Moreno-Garcia (Solaris)
  • Daydreams of Angels, Heather O'Neill (HarperCollins Canada)
  • The Little Washer of Sorrows, Katherine Fawcett (Thistledown)
2017

vítěz

  • Spells of Blood and Kin, Claire Humphrey (Thomas Dunne)

nominace

2018

vítěz

  • The Bone Mother, David Demchuk (ChiZine)

nominace

2019

vítěz

  • Plum Rains, Andromeda Romano-Lax (Penguin Random House Canada)

nominace

  • Rich Larson
  • Annex, Rich Larson (Orbit)
  • Armed in Her Fashion, Kate Heartfield (ChiZine)
  • Sodom Road Exit, Amber Dawn (Arsenal Pulp)
  • Trickster Drift, Eden Robinson (Penguin Random House Canada)
2020

vítěz

nominace

  • Crow Winter, Karen McBride (HarperAvenue)
  • The Migration, Helen Marshall (Random House Canada)
  • Moccasin Square Gardens, Richard Van Camp (Douglas & McIntyre)
  • Shout Kill Revel Repeat, Scott R. Jones (Trepidatio)


WebArchiv - archiv českého webu