ocenění » Crawford Award » Nejslibnější fantasy autor

Crawford Award

IAFA William L. Crawford Fantasy Award

Jedná se o literární cenu udělovanou autorovi, jehož první fantasy kniha vyšla v předcházejících 18 měsících. Je jedním z několika ocenění udělovaných International Association for the Fantastic in the Arts (IAFA), a je každoročně udělována v březnu na konferenci v Orlandu. Cena je pojmenována po vydavateli a editorovi Williamu L. Crawfordovi.

Nejslibnější fantasy autor

1985

vítěz

1986

vítěz

1987

Nominován byl Guy Gavriel Kay za trilogii „•Fionavarská tapiserie“.

vítěz

  • Judith Tarr
  • The Hound and the Falcon: trilogy of The Isle of Glass; The Golden Horn; The Hounds of God, Judith Tarr (1985, 1985, 1986)

nominace

1988

vítěz

  • Reindeer Moon, Elizabeth Marshall Thomas

nominace

  • Connie Willis
  • Geoff Ryman
  • Emma Bull
  • Richard Grant
  • Lincoln's Dreams, Connie Willis (Bantam Spectra)
  • The Warrior Who Carried Life, Geoff Ryman
  • War for the Oaks, Emma Bull
  • Rumors of Spring, Richard Grant
  • The Shadow of His Wings, Bruce Fergusson
  • Teot's War, Heather Gladney
  • The Hounds of the Morrigan, Pat O'Shea
1989

vítěz

nominace

1990

Nominována byla Elizabeth Moon za trilogii „Paksennarion“.

vítěz

  • Silk Road, Jeanne Larsen (Holt, Rinehart & Winston)

nominace

1991

Zvítězil Michael Scott Rohan s trilogií „Zimní letopisy“.

vítěz

  • Michael Scott Rohan
  • Zimní letopisy   83% / 18
  • “Winter of the World”: The Anvil of Ice; The Forge in the Forest; The Hammer of the Sun, Michael Scott Rohan (Morrow)

nominace

1992

vítěz

  • Moonwise, Greer Ilene Gilman (Penguin/Roc)

nominace

  • The Illusionists, Faren Miller (Warner Questar)
  • On the Road to Baghdad, Günneli Gün (Hunter House)
1993

vítěz

  • Flying in Place, Susan Palwick (Tor)

nominace

  • Divina Trace, Robert Antoni (Overlook Press)
  • Griffin & Sabine, Nick Bantock (Chronicle Books)
1994

vítěz

  • Running Fiercely Toward a High Thin Sound, Judith Katz (Firebrand Books)

nominace

  • Poppy Z. Brite
  • Martha Wells
  • Lost Souls, Poppy Z. Brite (Delacorte Abyss)
  • The Element of Fire, Martha Wells (Tor)
  • The Angel Carver, Roseanne Daryl Thomas (Random House)
  • Dragon Sword and Wind Child, Noriko Ogiwara (Farrar, Straus & Giroux)
  • The Dream of Stone, Christina Askounis (Farrar, Straus & Giroux)
  • The Man Who Took a Bite Out of His Wife, Bev Jafek (Overlook Press)
  • Owl in Love, Patrice Kindl (Houghton Mifflin)
  • The Secret Service, Wendy Walker (Sun & Moon)
  • The Well-Favored Man, Elizabeth Willey (Tor)
1995

vítěz

  • Jonathan Lethem
  • Gun, With Occasional Music, Jonathan Lethem (Harcourt Brace)

nominace

  • The Museum of Love, Steve Weiner (Overlook Press)
  • The Rising of the Moon, Flynn Connolly (Ballantine Del Rey)
1996

vítěz

  • The Shape-Changer's Wife, Sharon Shinn (Ace)
1997

vítěz

  • Black Wine, Candas Jane Dorsey (Tor)

nominace

  • Ian McDowell
  • Liz Jensen
  • Lucy Sussex
  • Mordred's Curse, Ian McDowell (AvoNova)
  • Egg Dancing, Liz Jensen (Overlook Press)
  • The Scarlet Rider, Lucy Sussex (Tor/Forge)
  • Waking Beauty, Paul Witcover (HarperPrism)
  • When FOX is a Thousand, Linda Lai (Press Gang Publishers)
1998

vítěz

  • Mistress of Spices, Chitra Banerjee Divakaruni (Doubleday Anchor)

nominace

  • Coe, David B. - Potomci Amarida   81% / 9
  • Ian McDowell
  • Stephen Dedman
  • Merlin's Gift and Mordred's Curse, Ian McDowell (AvoNova)
  • The Art of Arrow Cutting, Stephen Dedman (Tor)
  • Celestial Dogs, J. S. Russell (St. Martin's)
  • Iron Dawn, Matthew Woodring Stover (Roc)
  • Into the Forest, Jean Hegland (Calyx Books; Bantam 1997)
  • Skyknife, Marella Sands (Tor)
1999

2. místo : James Stoddard – The High House, 3. místo : Anne Bishop – Dcera čisté krve

vítěz

nominace

2000

Zvítězila Anne Bishop s trilogií „Černé drahokamy“, 2. místo : Elizabeth Haydon – Rapsodie

vítěz

  • Anne Bishop
  • Černé drahokamy   80% / 6
  • “Black Jewels Trilogy”: Daughter of the Blood; Heir to the Shadows; Queen of Darkness, Anne Bishop (Roc)

nominace

2001

vítěz

2002

vítěz

2003

vítěz

nominace

  • Michael Chabon
  • Naomi Kritzer
  • Summerland, Michael Chabon (Miramax Books/Hyperion Books for Children)
  • Fires of the Faithful, Naomi Kritzer
  • The Crow Maiden, Sarah Singleton
  • The Red Church, Scott Nicholson
  • A Shortcut in Time, Charles Dickinson
  • The Summer Country, James A. Hetley
  • A Telling of Stars, Caitlin Sweet
2004

vítěz

2005

vítěz

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

  • Mary Rickert
  • Map of Dreams, M. Rickert (Golden Gryphon Press)

nominace

2008

vítěz

nominace

  • Laird Barron
  • Ellen Klages
  • Ysabeau S. Wilce
  • The Imago Sequence and Other Stories, Laird Barron (Night Shade Books)
  • Portable Childhoods, Ellen Klages (Tachyon)
  • Flora Segunda, Ysabeau S. Wilce (Harcourt)
  • God Is Dead, Ron Currie, Jr. (Viking)
2009

vítěz

nominace

  • Felix Gilman
  • Thunderer, Felix Gilman (Bantam Spectra)
  • Alive in Necropolis, Doug Dorst (Riverhead)
  • Last Dragon, J. M. McDermott (Wizards of the Coast)
  • Superpowers, David J. Schwartz (Three Rivers)
2010

vítěz

nominace

  • A Book of Endings, Deborah Biancotti (Twelfth Planet Press)
  • The Girl with Glass Feet, Ali Shaw (Atlantic Books)
  • Living with Ghosts, Kari Sperring (DAW)
2011

vítěz

  • Redemption in Indigo, Karen Lord (Small Beer Press)

nominace

2012

vítěz

  • Genevieve Valentine
  • Mechanique: A Tale of the Circus Tresaulti, Genevieve Valentine (Prime Books)

nominace

2013

vítěz

nominace

2014

vítěz

  • Sofia Samatar
  • A Stranger in Olondria, Sofia Samatar (Small Beer Press)

nominace

2015

vítěz

  • The Angel of Losses, Stephanie Feldman (Ecco)
  • Spirits Abroad, Zen Cho (Buku Fixi)

nominace

  • Burton, Jessie - Miniaturista
  • Boundary Problems, Greg Bechtel (Freehand)
  • Fire in the Unnameable Country, Ghalib Islam (Hamish Hamilton)
  • The Stone Boatmen, Sarah Tolmie (Aqueduct)
2016

vítěz

  • The Sorcerer of the Wildeeps, Kai Ashante Wilson (Tor)

nominace

  • Indrapramit Das
  • Seth Dickinson
  • Liu, Ken - Ctnosti králů   80% / 5
  • The Devourers, Indra Das (Penguin India; Del Rey 2016)
  • The Traitor Baru Cormorant, Seth Dickinson (Tor)
  • The Watchmaker of Filigree Street, Natasha Pulley (Bloomsbury)
  • The Daughters, Adrienne Celt (Liveright)
2017

vítěz

nominace

  • Greener Pastures, Michael Wehunt (Shock Totem)
  • Maresi, Maria Turtschaninoff (Pushkin/Abrams)
  • Marginalie to Stone Bird, Rose Lemberg (Aqueduct)
2018

vítěz

  • Her Body and Other Parties, Carmen Maria Machado (Grayworlf)

nominace

  • Sam J. Miller
  • Sandra Unerman
  • The Art of Starving, Sam J. Miller (HarperTeen)
  • Spellhaven, Sandra Unerman (Mirror World)
  • The City of Brass, S. A. Chakraborty (Harper Voyager)
  • The Tiger's Daughter, K. Arsenault Rivera (Tor)
  • Winter Tide, Ruthanna Emrys (Tor.com)
2019

vítěz

nominace

2020

vítěz

nominace

2021

vítěz

  • Nghi Vo
  • The Empress of Salt and Fortune, Nghi Vo (Tordotcom)

nominace

  • Beneath the Rising, Premee Mohamed (Solaris)
  • Everyone on the Moon Is Essential Personnel, Julian Jarboe (Lethe)
  • Flyaway, Kathleen Jennings (Tordotcom)
  • In Veritas, C. J. LaVigne (NeWest)
  • Night Roll, Michael DeLuca (Stelliform)
2022

vítěz

  • Midnight Doorways: Fables from Pakistan, Usman T. Malik (Kitab)

nominace

  • E. Lily Yu
  • On Fragile Waves, E. Lily Yu (Erewhon)
  • Never Have I Ever, Isabel Yap (Small Beer)


WebArchiv - archiv českého webu