ocenění »
British Fantasy Awards »
2007
British Fantasy Awards
British Fantasy Awards
WWW stránky ocenění: British Fantasy Awards
V rámci British Fantasy Awards se udělují další ceny : August Derleth Award (za nejlepší román, od roku 2012 za nejlepší román v žánru hororu), Robert Holdstock Award (za nejlepší román v žánru fantasy), Karl Edward Wagner Award (za výjimečné úspěchy), Sydney J. Bounds Award (nový objev) a Icarus.
2007
-
ročník: 36
- Antologie
-
vítěz
- Extended Play: The Elastic Book of Music, Gary Couzens, ed.
nominace
- Stephen Jones
- Ellen Sue Datlow
- Kelly Link
- The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Seventeen, Stephen Jones, ed. (Robinson)
- The Year's Best Fantasy and Horror 2006: Nineteenth Annual Collection, Ellen Datlow, Gavin J. Grant & Kelly Link, eds. (St. Martin's)
- Shrouded by Darkness, Alison L. R. Davies, ed. (Telos)
- Dílo mimo beletrii
-
vítěz
- Mark Morris
- Cinema Macabre, Mark Morris (PS Publishing)
nominace
- Andrew Murray
- Paul Kane
- Into the Unknown: The Fantastic Life of Nigel Kneale, Andy Murray (Headpress)
- The Hellraiser Films and Their Legacy, Paul Kane (Macfarland & Co.)
- James Tiptree, Jr.: The Double Life of Alice B. Sheldon, Julie Phillips (St. Martin's)
- The Days of the Dodo, Allen Ashley (Dodo Press)
- Nejlepší fanzin/malonákladová tiskovina
-
vítěz
- Peter Crowther
- PS Publishing, Peter Crowther
nominace
- Elastic Press, Andrew Hook
- Pendragon Press, Christopher Teague
- Telos, David J. Howe & Stephen James Walker
- TTA Press, Andy Cox
- Nejlepší novela
-
vítěz
- Paul Finch
- “Kid”, Paul Finch (Choices)
nominace
- McDonald, Ian - Džinova žena 69% / 12
- Eric Brown
- Gary McMahon
- Simon Clark
- “The Memory of Joy”, Eric Brown (Choices)
- Rough Cut, Gary McMahon (Pendragon Press)
- She Loves Monsters, Simon Clark (Necessary Evil Press)
- Nejlepší povídka
-
vítěz
- Mark Chadbourn
- “Whisper Lane”, Mark Chadbourn (BFS: A Celebration)
nominace
- Conrad Williams
- “The Veteran”, Conrad Williams (Postscripts #6)
- “31/10”, Stephen Volk (Dark Corners)
- “The Disappeared”, Sarah Singleton (Time Pieces)
- “The Little Drummer Boy”, Marion Arnott (Extended Play: The Elastic Book of Music)
- “Puca Muc”, Steve Lockley & Paul Lewis (Shrouded by Darkness)
- Sbírka
-
vítěz
- Gaiman, Neil - Křehké věci 76% / 59
nominace
- Kim Newman
- Mike O'Driscoll
- The Man from the Diogenes Club, Kim Newman (MonkeyBrain)
- Unbecoming and Other Tales of Horror, Mike O'Driscoll (Elastic Press)
- Choices, Christopher Teague, ed. (Pendragon Press)
- The Ephemera, Neil Williamson (Elastic Press)
- The Lost District and Other Stories, Joel Lane (Night Shade Books)
- Výtvarník
-
vítěz
- Vincent Chong
nominace
- Edward Miller
- Dean Harkness
- John Picacio
- Les Edwards