British Fantasy Awards

British Fantasy Awards

WWW stránky ocenění: British Fantasy Awards

V rámci British Fantasy Awards se udělují další ceny : August Derleth Award (za nejlepší román, od roku 2012 za nejlepší román v žánru hororu), Robert Holdstock Award (za nejlepší román v žánru fantasy), Karl Edward Wagner Award (za výjimečné úspěchy), Sydney J. Bounds Award (nový objev) a Icarus.

další rok - 2011předchozí rok - 2009

2010

ročník: 39

Antologie

vítěz

  • Stephen Jones
  • The Mammoth Book of Best New Horror: 20, Stephen Jones, ed. (Constable & Robinson)

nominace

  • D. F. Lewis
  • George R. R. Martin
  • Gardner Raymond Dozois
  • Cern Zoo: Nemonymous 9, D. F. Lewis, ed. (Megazanthus)
  • Songs of the Dying Earth: Stories in Honor of Jack Vance, George R. R. Martin & Gardner Dozois, eds. (HarperVoyager)
  • Dragontales: Short Stories of Flame, Tooth and Scale, Holly Stacey, ed. (Wyvern)
  • Hellbound Hearts, Marie O'Regan & Paul Kane, eds. (Pocket)
Časopis

vítěz

  • Murky Depths, Terry Martin, ed.

nominace

  • Richard Chizmar
  • Cemetery Dance, Richard Chizmar, ed.
  • Interzone, Andy Cox, ed.
  • Midnight Street, Trevor Denyer, ed.
  • Theaker's Quarterly Fiction, Stephen Theaker & John Greenwood, eds.
  • Black Static, Andy Cox, ed.
Dílo mimo beletrii

vítěz

nominace

  • John Scalzi
  • George Beahm
  • Whatever, John Scalzi (scalzi.com/whatever)
  • Knowing Darkness: Artists Inspired by Stephen King, George Beahm, ed. (Centipede Press)
  • "Case Notes", Peter Tennant (Black Static)
  • It Lives Again! Horror Movies in the New Millennium, Axelle Carolyn (Telos)
Komiks

vítěz

  • Neil Gaiman
  • Whatever Happened to the Caped Crusader?, Neil Gaiman & Andy Kubert (DC Comics)

nominace

  • Bill Willingham
  • Joe Hill
  • Fables, Bill Willingham & Mark Buckingham (Vertigo)
  • Locke and Key, Joe Hill & Gabriel Rodriguez (IDW)
  • Freakangels, Warren Ellis & Paul Duffield (Avatar; www.freakangels.com)
  • The Girly Comic, Selina Lock, ed. (Factor Fiction)
Nejlepší fanzin/malonákladová tiskovina

vítěz

  • Telos Publishing, David Howe

nominace

  • Ian Whates
  • Newcon Press, Ian Whates
  • Screaming Dreams, Steve Upham
  • Subterranean Press, William Schafer
  • TTA Press, Andy Cox
Nejlepší novela

vítěz

nominace

  • Robert Shearman
  • "Roadkill", Rob Shearman (Roadkill/Siren Beat; Love Songs for the Shy and Cynical)
  • Old Man Scratch, Rio Youers (PS Publishing)
  • Vardřger, Stephen Volk (Gray Friar Press)
  • The Witnesses are Gone, Joel Lane (PS Publishing)
Nejlepší povídka

vítěz

nominace

  • Nina Allan
  • Robert Shearman
  • Sarah Pinborough
  • "My Brother's Keeper", Nina Allan (Black Static #2)
  • "George Clooney's Moustache", Rob Shearman (The BFS Yearbook 2009)
  • "The Confessor's Tale", Sarah Pinborough (Hellbound Hearts)
  • "Careful What You Wish For", Justin Carroll (Dragontales: Short Stories of Flame, Tooth and Scale)
Sbírka

vítěz

  • Robert Shearman
  • Love Songs for the Shy and Cynical, Robert Shearman (Big Finish)

nominace

  • Ian McDonald
  • Ramsey Campbell
  • Cyberabad Days, Ian McDonald (Gollancz)
  • Just Behind You, Ramsey Campbell (PS Publishing)
  • Once & Future Cities, Allen Ashley (Eibonvale)
  • The Terrible Changes, Joel Lane (Ex Occidente)
Výtvarník

vítěz

  • Vincent Chong (for work including covers for The Witnesses are Gone and Mammoth Book of Best New Horror 20)

nominace

  • Shaun Tan
  • Les Edwards (for work including the cover of Cemetery Dance #62)
  • Steve Upham (for work including the Estronomicon Sketchbook Special)
  • Charles Vess (for work including Neil Gaiman's Blueberry Girl)


WebArchiv - archiv českého webu