British Fantasy Awards

British Fantasy Awards

WWW stránky ocenění: British Fantasy Awards

V rámci British Fantasy Awards se udělují další ceny : August Derleth Award (za nejlepší román, od roku 2012 za nejlepší román v žánru hororu), Robert Holdstock Award (za nejlepší román v žánru fantasy), Karl Edward Wagner Award (za výjimečné úspěchy), Sydney J. Bounds Award (nový objev) a Icarus.

další rok - 2015předchozí rok - 2013

2014

ročník: 43

Ceny byly uděleny 7. září 2014 v Yorku na FantasyConu. Ceny byly uděleny za rok 2013.

Antologie

vítěz

  • End of the Road, Jonathan Oliver, ed. (Solaris)

nominace

  • Stephen Jones
  • Fearie Tales, Stephen Jones, ed. (Jo Fletcher Books)
  • Rustblind and Silverbright, David Rix, ed. (Eibonvale Press)
  • Tales of Eve, Mhairi Simpson, ed. (Fox Spirit Books)
  • The Tenth Black Book of Horror, Charles Black, ed. (Mortbury Press)
Časopis

vítěz

  • Clarkesworld, Neil Clarke, Sean Wallace & Kate Baker, eds.

nominace

  • Black Static, Andy Cox, ed.
  • Interzone, Andy Cox, ed.
  • Shadows & Tall Trees, Michael Kelly, ed.
Dílo mimo beletrii

vítěz

  • Speculative Fiction 2012, Justin Landon & Jared Shurin, eds. (Jurassic London)

nominace

  • D. F. Lewis
  • Kameron Hurley
  • Gestalt Real-Time Reviews, D. F. Lewis
  • “'We Have Always Fought': Challenging the 'Women, Cattle and Slaves' Narrative”, Kameron Hurley (A Dribble of Ink)
  • Doors to Elsewhere, Mike Barrett (The Alchemy Press)
  • Fantasy Faction, Marc Aplin, ed.
Komiks

vítěz

  • Demeter, Becky Cloonan (Becky Cloonan)

nominace

  • Mike Carey
  • The Unwritten, Mike Carey & Peter Gross (Vertigo)
  • Jennifer Wilde, Maura McHugh, Karen Mahoney & Stephen Downey (Atomic Diner Comics)
  • Porcelain, Benjamin Read & Chris Wildgoose (Improper Books)
  • Rachel Rising, Terry Moore (Abstract Studio)
  • Saga, Brian K. Vaughan & Fiona Staples (Image Comics)
Nejlepší fanzin/malonákladová tiskovina

vítěz

  • The Alchemy Press, Peter Coleborn

nominace

  • Ian Whates
  • NewCon Press, Ian Whates
  • Fox Spirit Books, Adele Wearing
  • Spectral Press, Simon Marshall-Jones
Nejlepší film/televizní epizoda

vítěz

  • Game of Thrones: “The Rains of Castamere”, David Benioff & D. B. Weiss (HBO)

nominace

  • Guillermo del Toro
  • The Hobbit: The Desolation of Smaug, Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson & Guillermo del Toro (Warner Bros)
  • Doctor Who: “The Day of the Doctor”, Steven Moffat (BBC)
  • Gravity, Alfonso Cuarón & Jonás Cuarón (Warner Bros)
  • Iron Man 3, Drew Pearce & Shane Black (Marvel Studios)
Nejlepší novela

vítěz

nominace

  • Nina Allan
  • Nina Allan
  • Spin, Nina Allan (TTA Press)
  • Vivan Guppy and the Brighton Belle, Nina Allan (Rustblind and Silverbright)
  • Whiststable, Stephen Volk (Spectral Press)
  • Dogs with their Eyes Shut, Paul Meloy (PS Publishing)
Nejlepší povídka

vítěz

  • “Signs of the Times”, Carole Johnstone (Black Static #33)

nominace

  • Pat Cadigan
  • Adrian Tchaikovsky
  • Conrad Williams
  • Karin Tidbeck
  • “Chalk”, Pat Cadigan (This Is Horror)
  • “Family Business”, Adrian Tchaikovsky (The Alchemy Press Book of Urban Mythic)
  • “The Fox”, Conrad Williams (This Is Horror)
  • “Moonstruck”, Karin Tidbeck (Shadows & Tall Trees #5)
  • “Golden Apple”, Sophia McDougall (The Lowest Heaven)
  • “Death Walk En Pointe”, Thana Niveau (The Burning Circus)
Sbírka

vítěz

  • Monsters in the Heart, Stephen Volk (Gray Friar Press)

nominace

  • Ramsey Campbell
  • Holes for Faces, Ramsey Campbell (Dark Regions Press)
  • North American Lake Monsters, Nathan Ballingrud (Small Beer Press)
  • For Those Who Dream Monsters, Anna Taborska (Mortbury Press)
Výtvarník

vítěz

  • Joey Hi-Fi

nominace

  • Ben Baldwin
  • Vincent Chong
  • Tula Lotay
  • Adam Oehlers
  • Daniele Serra


WebArchiv - archiv českého webu