ocenění »
British Fantasy Awards »
2015
British Fantasy Awards
British Fantasy Awards
WWW stránky ocenění: British Fantasy Awards
V rámci British Fantasy Awards se udělují další ceny : August Derleth Award (za nejlepší román, od roku 2012 za nejlepší román v žánru hororu), Robert Holdstock Award (za nejlepší román v žánru fantasy), Karl Edward Wagner Award (za výjimečné úspěchy), Sydney J. Bounds Award (nový objev) a Icarus.
2015
-
ročník: 44
Ceny byly uděleny 25. října 2015 v Nottinghamu na FantasyConu. Ceny byly uděleny za rok 2014.
- Antologie
-
vítěz
- Lightspeed: Women Destroy Science Fiction Special Issue, Christie Yant, ed. (Lightspeed)
nominace
- Mark Morris
- Paul Finch
- The Spectral Book of Horror Stories, Mark Morris, ed. (Spectral)
- Terror Tales of Wales, Paul Finch, ed. (Gray Friar)
- The Alchemy Press Book of Urban Mythic 2, Jan Edwards & Jenny Barber, eds. (Alchemy)
- Horror Uncut: Tales of Social Insecurity and Economic Unease, Joel Lane & Tom Johnstone, eds. (Gray Friar)
- Časopis
-
vítěz
- Holdfast Magazine, Laurel Sills & Lucy Smee, eds.
nominace
- Black Static, Andy Cox, ed.
- Interzone, Andy Cox, ed.
- Lightspeed, John Joseph Adams, ed.
- Sein und Werden, Rachel Kendall, ed.
- Dílo mimo beletrii
-
vítěz
- S. T. Joshi
- Letters to Arkham: The Letters of Ramsey Campbell and August Derleth, 1961-1971, S. T. Joshi, ed. (PS Publishing)
nominace
- D. F. Lewis
- Hal Duncan
- Adam Roberts
- Jonathan Green
- D.F. Lewis Dreamcatcher Real-Time Reviews, D. F. Lewis (D.F. Lewis)
- Rhapsody: Notes on Strange Fiction, Hal Duncan (Lethe)
- Sibilant Fricative: Essays & Reviews, Adam Roberts (Steel Quill)
- You Are the Hero: A History of Fighting Fantasy Gamebooks, Jonathan Green (Snowbooks)
- Ginger Nuts of Horror, Jim McLeod, ed. (Jim McLeod)
- Touchstones: Essays on the Fantastic, John Howard (Alchemy)
- Komiks
-
vítěz
- Through the Woods, Emily Carroll (Margaret K. McElderry)
nominace
- Charlaine Harris
- Christopher Golden
- Cemetery Girl, Charlaine Harris, Christopher Golden & Don Kramer (Jo Fletcher)
- Grandville Noël, Bryan Talbot (Jonathan Cape)
- Saga, Brian K. Vaughan & Fiona Staples (Image)
- Seconds, Bryan Lee O'Malley (SelfMadeHero)
- The Wicked + The Divine, Kieron Gillen & Jamie McKelvie (Image)
- Nejlepší fanzin/malonákladová tiskovina
-
vítěz
- Fox Spirit Books, Adele Wearing
nominace
- Ian Whates
- NewCon Press, Ian Whates
- The Alchemy Press, Peter Coleborn
- Spectral Press, Simon Marshall-Jones
- Nejlepší film/televizní epizoda
-
vítěz
- Guardians of the Galaxy (James Gunn and Nicole Perlman (Marvel Studios))
nominace
- Birdman: Or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (Alejandro González Ińárritu (Fox Searchlight Pictures))
- Black Mirror: “White Christmas” (Charlie Brooker (Channel 4))
- Interstellar (Christopher Nolan and Jonathan Nolan (Paramount Pictures))
- Under the Skin (Walter Campbell and Jonathan Glazer (Film4 et al))
- Nejlepší novela
-
vítěz
- “Newspaper Heart”, Stephen Volk (The Spectral Book of Horror Stories)
nominace
- Cold Turkey, Carole Johnstone (TTA)
- Drive, Mark West (Pendragon)
- “Water for Drowning”, Ray Cluley (This Is Horror)
- Nejlepší povídka
-
vítěz
- “A Woman's Place”, Emma Newman (Two Hundred and Twenty-One Baker Streets)
nominace
- Gaie Sebold
- “A Change of Heart”, Gaie Sebold (Wicked Women)
- “The Girl on the Suicide Bridge”, J. A. Mains (Beside the Seaside)
- “Ptichka”, Laura Mauro (Horror Uncut: Tales of Social Insecurity and Economic Unease)
- Sbírka
-
vítěz
- Nick Nightmare Investigates, Adrian Cole (Alchemy & Airgedlámh)
nominace
- Hal Duncan
- Lavie Tidhar
- Scruffians! Stories of Better Sodomites, Hal Duncan (Lethe)
- Black Gods Kiss, Lavie Tidhar (PS Publishing)
- The Bright Day Is Done, Carole Johnstone (Gray Friar)
- Gifts for the One Who Comes After, Helen Marshall (ChiZine)
- Výtvarník
-
vítěz
- Karla Ortiz
nominace
- Ben Baldwin
- Vincent Chong
- Les Edwards
- Sarah Anne Langton
- Daniele Serra