British Fantasy Awards

British Fantasy Awards

WWW stránky ocenění: British Fantasy Awards

V rámci British Fantasy Awards se udělují další ceny : August Derleth Award (za nejlepší román, od roku 2012 za nejlepší román v žánru hororu), Robert Holdstock Award (za nejlepší román v žánru fantasy), Karl Edward Wagner Award (za výjimečné úspěchy), Sydney J. Bounds Award (nový objev) a Icarus.

další rok - 2018předchozí rok - 2016

2017

ročník: 46

Ceny byly uděleny 1. října 2017 na FantasyConu 2017, který se konal v Bull Hotelu ve městě Peterborough (Velká Británie).

Antologie

vítěz

  • Nalo Hopkinson
  • People of Colo(u)r Destroy Science Fiction, Nalo Hopkinson & Kristine Ong Muslim, eds. (Lightspeed)

nominace

  • Conrad Williams
  • Dead Letters, Conrad Williams, ed. (Titan)
  • Fight Like a Girl, Roz Clarke & Joanne Hall, eds. (Kristell Ink)
  • Something Remains, Peter Coleborn & Pauline E. Dungate, eds. (Alchemy)
  • Asian Monsters, Margrét Helgadóttir, ed. (Fox Spirit)
  • The Starlit Wood, Dominik Parisien & Navah Wolfe, eds. (Saga)
Časopis

vítěz

  • Tor.com

nominace

  • Black Static
  • Ginger Nuts of Horror
  • Interzone
  • Uncanny Magazine
Dílo mimo beletrii

vítěz

nominace

  • Ursula K. Le Guin
  • Sarah Gailey
  • Words Are My Matter: Writings about Life and Books, 2000-2016, Ursula K. Le Guin (Small Beer)
  • The Women of Harry Potter series, Sarah Gailey (Tor.com)
  • Blood Spectrum column, Gary Couzens (Black Static)
  • This Spectacular Darkness, Joel Lane (Tartarus)
  • Ginger Nuts of Horror, Jim McLeod (gingernutsofhorror.com)
Komiks

vítěz

  • Monstress, Volume 1: Awakening, Marjorie Liu & Sana Takeda (Image)

nominace

  • Sixpack and Dogwelder: Hard Travelin’ Heroz (#1-5), Garth Ennis & Russ Braun (DC)
  • Skal (Chapter 3, pages 1-19), Jennie Gyllblad (skalsaga.tumblr.com)
  • Patsy Walker, A.K.A. Hellcat! (#2-13), Kate Leth & Brittney Williams (Marvel)
  • 2000AD (progs 1963-2011), Matt Smith, ed. (Rebellion)
  • Saga (#33-40), Brian K. Vaughan & Fiona Staples (Image)
Nejlepší fanzin/malonákladová tiskovina

vítěz

  • Grimbold

nominace

  • Alchemy
  • Fox Spirit
  • NewCon
  • TTA
Nejlepší film/televizní epizoda

vítěz

  • Arrival

nominace

  • Series three of Black Mirror
  • Captain America: Civil War
  • Deadpool
  • High Rise
Nejlepší novela

vítěz

  • Victor LaValle
  • The Ballad of Black Tom, Victor LaValle (Tor.com Publishing)

nominace

Nejlepší povídka

vítěz

  • “White Rabbit”, Georgina Bruce (Black Static 1-2/16)

nominace

  • “Charmed Life”, Simon Avery (Something Remains)
  • “Greenteeth”, Gary Budden (Black Static 1-2/16)
  • “Waxy”, Camilla Grudova (Granta 136)
  • “The Watcher”, Sammy H.K. Smith (The Book of Angels)
  • “The Women’s Song”, Nadine West (Fight Like a Girl)
Sbírka

vítěz

  • Adam Nevill
  • Some Will Not Sleep, Adam Nevill (Ritual Limited)

nominace

  • Abercrombie, Joe - Ostré konce   82% / 19
  • The Unheimlich Manoeuvre, Tracy Fahey (Boo Books)
  • A Tiding of Magpies, Peter Sutton (Kensington Gore Hammered Horror)
  • The Parts We Play, Stephen Volk (PS)
  • Secret Language, Neil Williamson (NewCon)
Výtvarník

vítěz

  • Daniele Serra

nominace

  • Ben Baldwin
  • Evelinn Enoksen
  • Sarah Anne Langton


WebArchiv - archiv českého webu