ocenění » British Fantasy Awards » Nejlepší povídka

British Fantasy Awards

British Fantasy Awards

WWW stránky ocenění: British Fantasy Awards

V rámci British Fantasy Awards se udělují další ceny : August Derleth Award (za nejlepší román, od roku 2012 za nejlepší román v žánru hororu), Robert Holdstock Award (za nejlepší román v žánru fantasy), Karl Edward Wagner Award (za výjimečné úspěchy), Sydney J. Bounds Award (nový objev) a Icarus.

Nejlepší povídka

originální název: SHORT STORY

1975

vítěz

nominace

1977

vítěz

nominace

  • Howard Waldrop
  • Richard Cowper
  • “Der Untergang des Abendlandesmenschen”, Howard Waldrop (Chacal)
  • “Piper at the Gates of Dawn”, Richard Cowper (F&SF Mar 1976)
1978

vítěz

1979

vítěz

nominace

  • Michael Reaves
  • Ramsey Campbell
  • Stephen R. Donaldson
  • “The Big Spell”, J. Michael Reaves (Weird Heroes Volume 8)
  • “The Change of Names”, Ramsey Campbell (Swords Against Darkness II)
  • “The Lady in White”, Stephen R. Donaldson (F&SF Feb 1978)
1980

vítěz

nominace

1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

  • Dennis Etchison
  • “The Dark Country”, Dennis Etchison (Fantasy Tales #8 Summer 1981)
1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

1985

vítěz

1986

vítěz

1987

vítěz

1988

vítěz

1989

vítěz

1990

vítěz

1991

vítěz

1992

vítěz

nominace

  • “The Boo-Hoo Forest”, Jack Pavey
  • “Slipping”, David B. Silva (Borderlands 2)
1993

vítěz

1994

vítěz

1995

vítěz

  • Paul James McAuley
  • "The Temptation of Dr. Stein", Paul J. McAuley (The Mammoth Book of Frankenstein)

nominace

  • Kim Newman
  • Michael Marshall Smith
  • "Out of the Night, When the Full Moon Is Bright...", Kim Newman (The Mammoth Book of Werewolves)
  • "To Receive is Better", Michael Marshall Smith (The Mammoth Book of Frankenstein)
1996

vítěz

nominace

  • Simon Clark
  • Stephen Laws
  • John Grant
  • Karl Edward Wagner
  • “Annabelle Says”, Simon Clark & Stephen Laws
  • “The Glad Who Sang a Mermaid in from the Probability Sea”, John Grant (Interzone #95 May 1995)
  • “I've Come to Talk with You Again”, Karl Edward Wagner (Dark Terrors)
  • “Last Rites and Resurrections”, Martin Simpson (The Third Alternative #8 Autumn 1995)
1997

vítěz

  • “Dancing About Architecture”, Martin Simpson (The Third Alternative #11 Winter 1996/97)

nominace

1998

vítěz

  • Christopher Fowler
  • "Wageslaves", Christopher Fowler (Destination Unknown; Secret City: Strange Tales of London)

nominace

1999

vítěz

  • Stephen Laws
  • “The Song My Sister Sang”, Stephen Laws (Scaremongers 2: Redbrick Eden)

nominace

  • Nicholas Royle
  • Charles de Lint
  • Tanith Lee
  • Graham Masterton
  • Ramsey Campbell
  • “The Blue Posts”, Nicholas Royle (The Third Alternative #18 1999)
  • “China Doll”, Charles de Lint (The Crow: Shattered Lives & Broken Dreams)
  • “Jedella Ghost”, Tanith Lee (Interzone #135 Sep 1998)
  • “Lolicia”, Graham Masterton (Manitou Man: The Worlds of Graham Masterton)
  • “Nevere to be Heard”, Ramsey Campbell (Dark Terrors 4)
  • “Song of the Dawn”, Mike Chinn (The Paladin Mandates)
  • “Kiss Me with Your Jackal Lips”, Jason Gould (The Third Alternative #15 1998)
2000

vítěz

  • Tim Lebbon
  • White, Tim Lebbon (Masters of Terror Press)

nominace

  • Tanith Lee
  • Ramsey Campbell
  • Peter Crowther
  • James Lovegrove
  • “Where Does the Town Go at Night?”, Tanith Lee (Interzone #147 Sep 1999)
  • “The Entertainment”, Ramsey Campbell (999: New Stories of Horror and Suspense)
  • “The Hand that Feeds”, Peter Crowther & James Lovegrove (Enigmatic Press)
  • Leningrad Nights, Graham Joyce (PS Publishing)
2001

vítěz

  • Tim Lebbon
  • Naming of Parts, Tim Lebbon (PS Publishing)

nominace

2002

vítěz

  • Simon Clark
  • “Goblin City Lights”, Simon Clark (Urban Gothic: Lacuna and Other Trips)

nominace

  • Black Dust, Graham Joyce (Subterranean Press)
  • Diamond Dogs, Alastair Reynolds (PS Publishing)
  • Nearly People, Conrad Williams (PS Publishing)
  • “Telling the Tale”, Steve Lockley & Paul Lewis (Urban Gothic: Lacuna and Other Trips)
2003

vítěz

  • Mark Chadbourn
  • The Fairy Feller's Master Stroke, Mark Chadbourn (PS Publishing)

nominace

2004

vítěz

  • Christopher Fowler
  • “American Waitress”, Christopher Fowler (Crimewave 7: The Last Sunset)

nominace

  • Ramsey Campbell
  • Simon Clark
  • Tim Lebbon
  • Mark Chadbourn
  • “Fear the Dead”, Ramsey Campbell (The Fear Within)
  • “Exorcising Angels”, Simon Clark & Tim Lebbon (Exorcising Angels)
  • Wonderland, Mark Chadbourn (Telos)
  • “The White Hands”, Mark Samuels (The White Hands and Other Weird Tales)
2005

vítěz

  • "Black Static", Paul Meloy (The Third Alternative #40)

nominace

2006

vítěz

nominace

  • Ramsey Campbell
  • McIntosh, Will - Piánko apokalypsa   76% / 23
  • “Just Behind You”, Ramsey Campbell (Poe's Progeny)
  • “Approaching Zero”, John Lucas (The Elastic Books of Numbers)
  • “Can You See Me?”, Marie O'Regan (Midnight Street #5)
  • “Homeland”, Paul Kane (Assembly of Rogues)
  • “The Numberist”, Sean Wright (New Wave of Speculative Fiction)
2007

vítěz

  • Mark Chadbourn
  • “Whisper Lane”, Mark Chadbourn (BFS: A Celebration)

nominace

  • Conrad Williams
  • “The Veteran”, Conrad Williams (Postscripts #6)
  • “31/10”, Stephen Volk (Dark Corners)
  • “The Disappeared”, Sarah Singleton (Time Pieces)
  • “The Little Drummer Boy”, Marion Arnott (Extended Play: The Elastic Book of Music)
  • “Puca Muc”, Steve Lockley & Paul Lewis (Shrouded by Darkness)
2008

vítěz

  • "My Stone Desire", Joel Lane (Black Static #1)

nominace

  • Ramsey Campbell
  • Tim Lebbon
  • Christopher Fowler
  • Joe Hill
  • "Digging Deep", Ramsey Campbell (Phobic: Modern Horror Stories)
  • "Discovering Ghosts", Tim Lebbon (Postscripts #10)
  • "The Spider Kiss", Christopher Fowler (The Mammoth Book of Monsters)
  • "Thumbprint", Joe Hill (Postscripts #10)
2009

vítěz

nominace

  • King, Stephen - N.   81% / 24
  • Simon Strantzas
  • “Pinholes in Black Muslin”, Simon Strantzas (The Second Humdrumming Book of Horror)
  • “The Tobacconist's Concession”, John Travis (The Second Humdrumming Book of Horror)
  • “The Vague”, Paul Meloy (Islington Crocodiles)
  • “Winter Journey”, Joel Lane (Black Static #5)
  • “All Mouth”, Paul Meloy (Black Static #6)
  • “The Caul Bearer”, Allyson Bird (Bull Running for Girls)
2010

vítěz

nominace

  • Nina Allan
  • Robert Shearman
  • Sarah Pinborough
  • "My Brother's Keeper", Nina Allan (Black Static #2)
  • "George Clooney's Moustache", Rob Shearman (The BFS Yearbook 2009)
  • "The Confessor's Tale", Sarah Pinborough (Hellbound Hearts)
  • "Careful What You Wish For", Justin Carroll (Dragontales: Short Stories of Flame, Tooth and Scale)
2011

vítěz

  • “Fool's Gold”, Sam Stone (The Bitten Word)

nominace

  • Nicholas Royle
  • “The Lure”, Nicholas Royle (The End of the Line)
  • “Otterburn”, Jan Edwards (Estronomicon Dec 2010)
  • “Something for Nothing”, Joe Essid (Catastrophia)
  • The Beautiful Room, R. B. Russell (Nightjar)
2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

  • “Shark! Shark!”, Ray Cluley (Black Static #29)

nominace

  • Nina Allan
  • Sam Sykes
  • “Sunshine”, Nina Allan (Black Static #29)
  • “Wish for a Gun”, Sam Sykes (A Town Called Pandemonium)
  • “Our Island”, Ralph Robert Moore (Where Are We Going?)
2014

vítěz

  • “Signs of the Times”, Carole Johnstone (Black Static #33)

nominace

  • Pat Cadigan
  • Adrian Tchaikovsky
  • Conrad Williams
  • Karin Tidbeck
  • “Chalk”, Pat Cadigan (This Is Horror)
  • “Family Business”, Adrian Tchaikovsky (The Alchemy Press Book of Urban Mythic)
  • “The Fox”, Conrad Williams (This Is Horror)
  • “Moonstruck”, Karin Tidbeck (Shadows & Tall Trees #5)
  • “Golden Apple”, Sophia McDougall (The Lowest Heaven)
  • “Death Walk En Pointe”, Thana Niveau (The Burning Circus)
2015

vítěz

  • “A Woman's Place”, Emma Newman (Two Hundred and Twenty-One Baker Streets)

nominace

  • Gaie Sebold
  • “A Change of Heart”, Gaie Sebold (Wicked Women)
  • “The Girl on the Suicide Bridge”, J. A. Mains (Beside the Seaside)
  • “Ptichka”, Laura Mauro (Horror Uncut: Tales of Social Insecurity and Economic Unease)
2016

vítěz

  • Priya Sharma
  • “Fabulous Beasts”, Priya Sharma (Tor.com 7/27/15 )

nominace

  • Adam Nevill
  • “Hippocampus”, Adam Nevill (Terror Tales of the Ocean)
  • “When the Moon Man Knocks”, Cate Gardner (Black Static 10-11/15)
  • Strange Creation, Frances Kay (Tenebris Nyxies)
  • “The Blue Room”, V.H. Leslie (Skein and Bone)
  • “Dirt Land”, Ralph Robert Moore (Black Static 11-12/15)
2017

vítěz

  • “White Rabbit”, Georgina Bruce (Black Static 1-2/16)

nominace

  • “Charmed Life”, Simon Avery (Something Remains)
  • “Greenteeth”, Gary Budden (Black Static 1-2/16)
  • “Waxy”, Camilla Grudova (Granta 136)
  • “The Watcher”, Sammy H.K. Smith (The Book of Angels)
  • “The Women’s Song”, Nadine West (Fight Like a Girl)
2018

vítěz

  • “Looking for Laika”, Laura Mauro (Interzone Nov/Dec 2017)

nominace

  • Nina Allan
  • Gallagher, Stephen - Mezi ovčáky   79% / 10
  • “Four Abstracts”, Nina Allan (New Fears)
  • “Illumination”, Joanne Hall (Book of Dragons)
  • The Little Gift, Stephen Volk (PS Publishing)
  • “The Anniversary”, Ruth EJ Booth (Black Static Nov/Dec 2017)
2019

vítěz

  • “Down Where Sound Comes Blunt”, G. V. Anderson (F&SF Mar/Apr 2018)

nominace

  • Priya Sharma
  • Robert Shearman
  • “A Son of the Sea”, Priya Sharma (All the Fabulous Beasts)
  • “Thumbsucker”, Robert Shearman (New Fears 2)
  • “Telling Stories”, Ruth E. J. Booth (The Dark Dec 2018)
  • “Her Blood the Apples, Her Bones the Trees”, Georgina Bruce (The Silent Garden)
  • “In the Gallery of Silent Screams”, Carole Johnstone & Chris Kelso (Black Static Sep/Oct 2018)
2020

Porota: G.V. Anderson, Charlotte Bhaskar, Niamh Brown, Peter Haynes, Devin Martin

vítěz

  • “The Pain-Eater's Daughter”, Laura Mauro (Sing Your Sadness Deep)

nominace

  • Robert Shearman
  • I Say, I Say, I Say – Robert Shearman (The Shadow Booth)
  • Dendrochronology – Penny Jones (Hersham Horror)
  • Tomorrow, When I Was Young – Julie Travis (Eibonvale Press)
2021

vítěz

  • “Infinite Tea in the Demara Café”, Ida Keogh (London Centric: Tales of Future London)

nominace

  • “8-Bit Free Will”, John Wiswell (PodCastle 24 Nov 2020)
  • “Daylight Robbery”, Anna Taborska (Bloody Britain)
  • “We Do Like to be Beside”, Pete Sutton (Alchemy Press Book of Horrors 2)


WebArchiv - archiv českého webu