British Fantasy Awards

British Fantasy Awards

WWW stránky ocenění: British Fantasy Awards

V rámci British Fantasy Awards se udělují další ceny : August Derleth Award (za nejlepší román, od roku 2012 za nejlepší román v žánru hororu), Robert Holdstock Award (za nejlepší román v žánru fantasy), Karl Edward Wagner Award (za výjimečné úspěchy), Sydney J. Bounds Award (nový objev) a Icarus.

Antologie

originální název: ANTHOLOGY

1999

Nominován byl Robert Silverberg s antologií „Legendy“, v češtině vyšla ve 2 dílech.

vítěz

  • Stephen Jones
  • Dark Terrors 4, Stephen Jones & David Sutton, eds. (Gollancz)

nominace

2000

vítěz

  • Stephen Jones
  • The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Ten, Stephen Jones, ed. (Robinson)

nominace

  • Stephen Jones
  • Al Sarrantonio
  • John Pelan
  • Ellen Sue Datlow
  • Terri Windling
  • White of the Moon: New Tales of Madness and Dread, Stephen Jones, ed. (Pumpkin Books)
  • 999: New Stories of Horror and Suspense, Al Sarrantonio, ed. (Avon)
  • The Last Continent: New Tales of Zothique, John Pelan, ed. (ShadowLands Press)
  • The Year's Best Fantasy and Horror: Twelfth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
2001

vítěz

  • Hideous Progeny, Brian Willis, ed. (Razorblade Press)

nominace

  • Stephen Jones
  • Stephen Jones
  • The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Eleven, Stephen Jones, ed. (Robinson)
  • Dark Terrors 5, Stephen Jones & David Sutton, eds. (Gollancz)
  • F20: One, M. P. N. Sims, L. H. Maynard & David Howe, eds. (Enigmatic Press/The British Fantasy Society)
  • Swords Against the Millennium, Mike Chinn, ed. (Alchemy Press)
2002

vítěz

  • Stephen Jones
  • The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Twelve, Stephen Jones, ed. (Robinson)

nominace

  • Peter Crowther
  • Stephen Jones
  • Futures, Peter Crowther, ed. (Gollancz)
  • The Mammoth Book of Vampire Stories by Women, Stephen Jones, ed. (Robinson)
  • Phantoms of Venice, David Sutton, ed. (Shadow Publishing)
  • The Year's Best Fantasy and Horror: Fourteenth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
2003

vítěz

  • Stephen Jones
  • Keep Out the Night, Stephen Jones, ed. (PS Publishing)

nominace

  • Stephen Jones
  • Stephen Jones
  • Robert Silverberg
  • Karen Haber
  • Ellen Sue Datlow
  • Terri Windling
  • Frank Malcolm Robinson
  • Robert Weinberg
  • The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Thirteen, Stephen Jones, ed. (Robinson)
  • Dark Terrors 6, Stephen Jones & David Sutton, eds. (Gollancz)
  • Fantasy: The Best of 2001, Robert Silverberg & Karen Haber, eds. (ibooks)
  • The Year's Best Fantasy and Horror: Fifteenth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • Art of Imagination: 20th Century Visions of Science Fiction, Horror, and Fantasy, Frank M. Robinson, Robert Weinberg & Randy Broecker, eds. (Collectors Press)
2004

vítěz

  • Stephen Jones
  • The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Fourteen, Stephen Jones, ed. (Robinson)

nominace

  • Stephen Jones
  • Jeff VanderMeer
  • By Moonlight Only, Stephen Jones, ed. (PS Publishing)
  • The Thackery T. Lambshead Pocket Guide to Eccentric & Discredited Diseases, Jeff VanderMeer & Mark Roberts, eds. (Night Shade Books)
  • William Hope Hodgson's Night Lands, Volume 1: Eternal Love, Andy W. Robertson, ed. (Wildside Press)
  • Beneath the Ground, Joel Lane, ed. (Alchemy Press)
  • Crimewave 7: The Last Sunset, Andy Cox, ed. (TTA Press)
2005

vítěz

  • The Alsiso Project, Andrew Hook, ed. (Elastic Press)

nominace

  • Stephen Jones
  • Jeff VanderMeer
  • Ellen Sue Datlow
  • Kelly Link
  • The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Fifteen, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • The Thackery T. Lambshead Pocket Guide to Eccentric & Discredited Diseases, Jeff VanderMeer & Mark Roberts, eds. (Tor UK)
  • The Year's Best Fantasy and Horror: Seventeenth Annual Collection, Ellen Datlow, Kelly Link & Gavin J. Grant, eds. (St. Martin's)
  • Acquainted with the Night, Barbara Roden & Christopher Roden, eds. (Ash-Tree Press)
2006

vítěz

  • The Elastic Books of Numbers, Allen Ashley (Elastic Press)

nominace

  • Peter Crowther
  • Stephen Jones
  • Stephen Jones
  • Gary Fry
  • Fourbodings: A Quartet of Uneasy Tales from Four Members of the Macabre, Peter Crowther (Cemetery Dance)
  • Don't Turn Out the Light, Stephen Jones (PS Publishing)
  • The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Sixteen, Stephen Jones (Constable Robinson)
  • Poe's Progeny, Gary Fry (Gray Friar Press)
2007

vítěz

  • Extended Play: The Elastic Book of Music, Gary Couzens, ed.

nominace

  • Stephen Jones
  • Ellen Sue Datlow
  • Kelly Link
  • The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Seventeen, Stephen Jones, ed. (Robinson)
  • The Year's Best Fantasy and Horror 2006: Nineteenth Annual Collection, Ellen Datlow, Gavin J. Grant & Kelly Link, eds. (St. Martin's)
  • Shrouded by Darkness, Alison L. R. Davies, ed. (Telos)
2008

vítěz

  • Stephen Jones
  • The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Eighteen, Stephen Jones (Robinson)

nominace

  • D. F. Lewis
  • John Grant
  • Zencore!, D. F. Lewis (Meganthus)
  • New Writings in the Fantastic, John Grant (Pendragon)
  • The Black Book of Horror, Charles Black (Mortbury Press)
  • The First Humdrumming Book of Horror Stories, Ian Alexander Martin (Humdrumming)
2009

vítěz

  • Stephen Jones
  • The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Nineteen, Stephen Jones, ed. (Constable & Robinson)

nominace

  • D. F. Lewis
  • Gary McMahon
  • Ian Whates
  • Cone Zero, DF Lewis, ed. (Megazanthus Press)
  • We Fade To Grey, Gary McMahon, ed. (Pendragon Press)
  • Myth-Understandings, Ian Whates, ed. (Newcon Press)
  • The Second Humdrumming Book of Horror, Ian Alexander Martin, ed. (Humdrumming)
  • Subtle Edens, Allen Ashley, ed. (Elastic Press)
2010

vítěz

  • Stephen Jones
  • The Mammoth Book of Best New Horror: 20, Stephen Jones, ed. (Constable & Robinson)

nominace

  • D. F. Lewis
  • George R. R. Martin
  • Gardner Raymond Dozois
  • Cern Zoo: Nemonymous 9, D. F. Lewis, ed. (Megazanthus)
  • Songs of the Dying Earth: Stories in Honor of Jack Vance, George R. R. Martin & Gardner Dozois, eds. (HarperVoyager)
  • Dragontales: Short Stories of Flame, Tooth and Scale, Holly Stacey, ed. (Wyvern)
  • Hellbound Hearts, Marie O'Regan & Paul Kane, eds. (Pocket)
2011

vítěz

  • Back From the Dead: The Legacy of the Pan Book of Horror Stories, Johnny Mains, ed. (Noose & Gibbet)

nominace

  • Stephen Jones
  • Stephen Jones
  • Zombie Apocalypse!, Stephen Jones, ed. (Robinson)
  • The Mammoth Book of Best New Horror Volume 21, Stephen Jones, ed. (Robinson)
  • Never Again, Allyson Bird & Joel Lane, eds. (Gray Friar)
  • The End of the Line, Jonathan Oliver, ed. (Solaris)
2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

  • Magic: An Anthology of the Esoteric and Arcane, Jonathan Oliver, ed. (Solaris)

nominace

  • Paul Finch
  • Terror Tales of the Cotswolds, Paul Finch, ed. (Gray Friar)
  • The Mammoth Book of Ghost Stories by Women, Marie O'Regan, ed. (Robinson)
  • A Town Called Pandemonium, Anne C. Perry & Jared Shurin, eds. (Jurassic London)
2014

vítěz

  • End of the Road, Jonathan Oliver, ed. (Solaris)

nominace

  • Stephen Jones
  • Fearie Tales, Stephen Jones, ed. (Jo Fletcher Books)
  • Rustblind and Silverbright, David Rix, ed. (Eibonvale Press)
  • Tales of Eve, Mhairi Simpson, ed. (Fox Spirit Books)
  • The Tenth Black Book of Horror, Charles Black, ed. (Mortbury Press)
2015

vítěz

  • Lightspeed: Women Destroy Science Fiction Special Issue, Christie Yant, ed. (Lightspeed)

nominace

  • Mark Morris
  • Paul Finch
  • The Spectral Book of Horror Stories, Mark Morris, ed. (Spectral)
  • Terror Tales of Wales, Paul Finch, ed. (Gray Friar)
  • The Alchemy Press Book of Urban Mythic 2, Jan Edwards & Jenny Barber, eds. (Alchemy)
  • Horror Uncut: Tales of Social Insecurity and Economic Unease, Joel Lane & Tom Johnstone, eds. (Gray Friar)
2016

vítěz

nominace

  • Mark Morris
  • Simon Strantzas
  • The 2nd Spectral Book of Horror Stories, Mark Morris, ed. (Spectral)
  • Aickman’s Heirs, Simon Strantzas, ed. (Undertow)
  • African Monsters, Margrét Helgadóttir & Jo Thomas, eds. (Fox Spirit)
  • Best British Horror 2015, Johnny Mains, ed. (Salt)
2017

vítěz

  • Nalo Hopkinson
  • People of Colo(u)r Destroy Science Fiction, Nalo Hopkinson & Kristine Ong Muslim, eds. (Lightspeed)

nominace

  • Conrad Williams
  • Dead Letters, Conrad Williams, ed. (Titan)
  • Fight Like a Girl, Roz Clarke & Joanne Hall, eds. (Kristell Ink)
  • Something Remains, Peter Coleborn & Pauline E. Dungate, eds. (Alchemy)
  • Asian Monsters, Margrét Helgadóttir, ed. (Fox Spirit)
  • The Starlit Wood, Dominik Parisien & Navah Wolfe, eds. (Saga)
2018

vítěz

nominace

  • 2084, George Sandison, ed. (Unsung Stories)
  • Dark Satanic Mills: Great British Horror 2, Steve Shaw, ed. (Black Shuck)
  • Imposter Syndrome, James Everington & Dan Howarth, eds. (Dark Minds)
  • Pacific Monsters, Margrét Helgadóttir, ed. (Fox Spirit)
2019

vítěz

  • Robert Shearman
  • Year's Best Weird Fiction, Vol. 5, Robert Shearman & Michael Kelly, eds. (Undertow)

nominace

  • Ellen Sue Datlow
  • Mark Morris
  • The Devil and the Deep: Horror Stories of the Sea, Ellen Datlow, ed. (Night Shade)
  • New Fears 2, Mark Morris, ed. (Titan)
  • Humanagerie, Sarah Doyle & Allen Ashley, eds. (Eibonvale)
  • This Dreaming Isle, Dan Coxon, ed. (Unsung Stories)
2020

Porota: Rosemarie Cawkwell, Elaine Gallagher, Peter Green, Ian Hunter, Caroline Mersey

vítěz

  • New Suns: Original Speculative Fiction by People of Color, Nisi Shawl, ed. (Solaris)

nominace

  • Ann VanderMeer
  • Jeff VanderMeer
  • The Big Book of Classic Fantasy, ed. Ann & Jeff VanderMeer (Vintage)
  • Once Upon a Parsec: The Book of Alien Fairy Tales, ed. David Gullen (NewCon)
  • Wonderland, ed. Marie O’Regan & Paul Kane (Titan)
  • The Woods, ed. Phil Sloman (Hersham Horror)
  • A Secret Guide to Fighting Elder Gods, ed. Jennifer Brozek (Pulse Publishing)
2021

vítěz

  • Oghenechovwe Donald Ekpeki
  • Dominion: An Anthology of Speculative Fiction from Africa and the African Diaspora, Zelda Knight & Oghenechovwe Donald Ekpeki, eds. (Aurelia Leo)

nominace

  • Mark Morris
  • After Sundown, Mark Morris, ed. (Flame Tree)
  • Black Cranes: Tales of Unquiet Women, Lee Murray & Geneve Flynn, eds. (Omnium Gatherum)
  • Shadows & Tall Trees 8, Michael Kelly, ed. (Undertow)


WebArchiv - archiv českého webu