British Fantasy Awards

British Fantasy Awards

WWW stránky ocenění: British Fantasy Awards

V rámci British Fantasy Awards se udělují další ceny : August Derleth Award (za nejlepší román, od roku 2012 za nejlepší román v žánru hororu), Robert Holdstock Award (za nejlepší román v žánru fantasy), Karl Edward Wagner Award (za vyjímečné úspěchy), Sydney J. Bounds Award (nový objev) a Icarus.

Sbírka

originální název: COLLECTION

1999

vítěz

nominace

  • Brian Lumley
  • Bradbury, Ray - Jízda naslepo   81% / 12
  • Tim Lebbon
  • Christopher Fowler
  • Graham Masterton
  • A Coven of Vampires, Brian Lumley (Fedogan & Bremer; Headline)
  • Faith in the Flesh, Tim Lebbon (Razorblade Press)
  • Personal Demons, Christopher Fowler (Serpent's Tail)
  • Manitou Man: The Worlds of Graham Masterton, Graham Masterton, with Ray Clark & Matt Williams (British Fantasy Society)
  • Shadows of Light and Dark, Jo Fletcher (Alchemy Press)
  • The Paladin Mandates, Mike Chinn (Alchemy Press)
2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

  • Kim Newman
  • Where the Bodies Are Buried, Kim Newman (Alchemy Press/Airgedlámh Publications)

nominace

2002

vítěz

  • Paul Finch
  • Aftershocks, Paul Finch (Ash-Tree Press)

nominace

  • Tim Lebbon
  • Robert E. Howard
  • Michael John Moorcock
  • Peter Straub
  • As the Sun Goes Down, Tim Lebbon (Night Shade Books)
  • The Conan Chronicles Volume Two: The Hour of the Dragon, Robert E. Howard (Gollancz)
  • London Bone, Michael Moorcock (Scribners)
  • Magic Terror: Seven Tales, Peter Straub (HarperCollins)
2003

vítěz

  • Ramsey Campbell
  • Ramsey Campbell, Probably: Essays on Horror and Sundry Fantasies, Ramsey Campbell (PS Publishing)

nominace

2004

vítěz

nominace

  • Christopher Fowler
  • Michael Marshall Smith
  • M. John Harrison
  • Demonized, Christopher Fowler (Serpent's Tail)
  • More Tomorrow & Other Stories, Michael Marshall Smith (Earthling Publications)
  • Things That Never Happen, M. John Harrison (Night Shade Books)
  • The White Hands and Other Weird Tales, Mark Samuels (Tartarus)
2005

vítěz

nominace

  • Paul Finch
  • M. John Harrison
  • Lucius Shepard
  • Darker Ages, Paul Finch (Sarob Press)
  • Things That Never Happen, M. John Harrison (Gollancz)
  • Trujillo and Other Stories, Lucius Shepard (PS Publishing)
  • Somnambulists, Allen Ashley (Elastic Press)
2006

vítěz

nominace

  • Simon Clark
  • Leigh Brackett
  • Hotel Midnight, Simon Clark (Robert Hale)
  • Sea Kings of Mars and Otherworldly Stories, Leigh Brackett (Gollancz)
  • Beyond Each Blue Horizon, Andrew Hook (Crowswing Books)
  • The Life to Come, Tim Lees (Elastic Press)
  • The Mask Behind the Face and Other Stories, Stuart Young (Pendragon Press)
2007

vítěz

nominace

  • Kim Newman
  • Mike O'Driscoll
  • The Man from the Diogenes Club, Kim Newman (MonkeyBrain)
  • Unbecoming and Other Tales of Horror, Mike O'Driscoll (Elastic Press)
  • Choices, Christopher Teague, ed. (Pendragon Press)
  • The Ephemera, Neil Williamson (Elastic Press)
  • The Lost District and Other Stories, Joel Lane (Night Shade Books)
2008

vítěz

nominace

  • Gary McMahon
  • Simon Clark
  • Stephen Gallagher
  • Paul Finch
  • Dirty Prayers, Gary McMahon (Gray Friar Press)
  • Midnight Bazaar: A Secret Arcade of Strange and Eerie Tales, Simon Clark (Robert Hale)
  • Plots and Misadventures, Stephen Gallagher (Subterranean Press)
  • Stains, Paul Finch (Gray Friar Press)
  • Going Back, Tony Richards (Elastic Press)
2009

vítěz

  • Bull Running for Girls, Allyson Bird (Screaming Dreams)

nominace

2010

vítěz

  • Robert Shearman
  • Love Songs for the Shy and Cynical, Robert Shearman (Big Finish)

nominace

  • Ian McDonald
  • Ramsey Campbell
  • Cyberabad Days, Ian McDonald (Gollancz)
  • Just Behind You, Ramsey Campbell (PS Publishing)
  • Once & Future Cities, Allen Ashley (Eibonvale)
  • The Terrible Changes, Joel Lane (Ex Occidente)
2011

vítěz

nominace

  • Simon Clark
  • Tim Lebbon
  • Paul Finch
  • Paul Finch
  • The Gravedigger's Tale: Fables of Fear, Simon Clark (Robert Hale)
  • Last Exit for the Lost, Tim Lebbon (Cemetery Dance)
  • One Monster Is Not Enough, Paul Finch (Gray Friar)
  • Walkers in the Dark, Paul Finch (Ash-Tree)
2012

vítěz

  • Robert Shearman
  • Everyone's Just So So Special, Robert Shearman (Big Finish)

nominace

2013

vítěz

nominace

  • Jonathan Samuel Carroll
  • The Woman Who Married a Cloud, Jonathan Carroll (Subterranean)
  • From Hell to Eternity, Thana Niveau (Gray Friar)
  • Where Furnaces Burn, Joel Lane (PS Publishing)
2014

vítěz

  • Monsters in the Heart, Stephen Volk (Gray Friar Press)

nominace

  • Ramsey Campbell
  • Holes for Faces, Ramsey Campbell (Dark Regions Press)
  • North American Lake Monsters, Nathan Ballingrud (Small Beer Press)
  • For Those Who Dream Monsters, Anna Taborska (Mortbury Press)
2015

vítěz

  • Nick Nightmare Investigates, Adrian Cole (Alchemy & Airgedlámh)

nominace

  • Hal Duncan
  • Lavie Tidhar
  • Scruffians! Stories of Better Sodomites, Hal Duncan (Lethe)
  • Black Gods Kiss, Lavie Tidhar (PS Publishing)
  • The Bright Day Is Done, Carole Johnstone (Gray Friar)
  • Gifts for the One Who Comes After, Helen Marshall (ChiZine)
2016

vítěz

nominace

  • Probably Monsters, Ray Cluley (ChiZine)
  • The Stars Seem So Far Away, Margrét Helgadóttir (Fox Spirit)
  • Monsters, Paul Kane (The Alchemy Press)
  • Scar City, Joel Lane (Eibonvale)
  • Skein and Bone, V.H. Leslie (Undertow)
2017

vítěz

  • Adam Nevill
  • Some Will Not Sleep, Adam Nevill (Ritual Limited)

nominace

  • Abercrombie, Joe - Ostré konce   82% / 19
  • The Unheimlich Manoeuvre, Tracy Fahey (Boo Books)
  • A Tiding of Magpies, Peter Sutton (Kensington Gore Hammered Horror)
  • The Parts We Play, Stephen Volk (PS)
  • Secret Language, Neil Williamson (NewCon)
2018

vítěz

nominace

2019

vítěz

  • Priya Sharma
  • All the Fabulous Beasts, Priya Sharma (Undertow)

nominace

  • Catherynne M. Valente
  • N. K. Jemisin
  • The Future is Blue, Catherynne M. Valente (Subterranean)
  • How Long 'til Black Future Month?, N. K. Jemisin (Orbit)
  • Lost Objects, Marian Womack (Luna)
  • Octoberland, Thana Niveau (PS Publishing)
  • Resonance & Revolt, Rosanne Rabinowitz (Eibonvale)
2020

Porota: Samantha Martin, Henrietta Rose-Inned, Kyle Tam, Heather Valentine, Neil Williamson

vítěz

  • Sing Your Sadness Deep, Laura Mauro (Undertow)

nominace

  • Paul Tremblay
  • Aliette de Bodard
  • Growing Things – Paul Tremblay (Titan)
  • Of Wars, And Memories, And Starlight – Aliette de Bodard (Subterranean Press)
  • This House of Wounds – Georgina Bruce (Undertow)
  • The Boughs Withered When I Told Them My Dreams – Maura McHugh (NewCon)


WebArchiv - archiv českého webu