ocenění » British Fantasy Awards » Dílo mimo beletrii

British Fantasy Awards

British Fantasy Awards

WWW stránky ocenění: British Fantasy Awards

V rámci British Fantasy Awards se udělují další ceny : August Derleth Award (za nejlepší román, od roku 2012 za nejlepší román v žánru hororu), Robert Holdstock Award (za nejlepší román v žánru fantasy), Karl Edward Wagner Award (za výjimečné úspěchy), Sydney J. Bounds Award (nový objev) a Icarus.

Dílo mimo beletrii

originální název: NON-FICTION

2007

vítěz

  • Mark Morris
  • Cinema Macabre, Mark Morris (PS Publishing)

nominace

  • Andrew Murray
  • Into the Unknown: The Fantastic Life of Nigel Kneale, Andy Murray (Headpress)
  • The Days of the Dodo, Allen Ashley (Dodo Press)
  • The Hellraiser Films and Their Legacy, Paul Kane (Macfarland & Co.)
  • James Tiptree, Jr.: The Double Life of Alice B. Sheldon, Julie Phillips (St. Martin's)
2008

vítěz

  • Whispers of Wickedness, Peter Tennant (website reviews)

nominace

  • Nightmare USA: The Untold Story of the Exploitation Independents, Stephen Thrower (FAB Press)
  • "Planet Dodo", Allen Ashley (column)
  • UKSF Book News, Darren Turpin
  • Wormwood, Mark Valentine (Tartarus Press)
2009

vítěz

  • Stephen Jones
  • Basil Copper: A Life in Books, Stephen Jones, ed. (PS Publishing)

nominace

  • Neil Gaiman
  • journal.neilgaiman.com, Neil Gaiman
  • “Mutant Popcorn”, Nick Lowe (Interzone)
  • What It Is We Do When We Read Science Fiction, Paul Kincaid (Beccon Publications)
  • Doctor Who: The Writer's Tale, Russell T. Davies & Benjamin Cook (BBC Books)
2010

vítěz

nominace

  • John Scalzi
  • George Beahm
  • Whatever, John Scalzi (scalzi.com/whatever)
  • Knowing Darkness: Artists Inspired by Stephen King, George Beahm, ed. (Centipede Press)
  • "Case Notes", Peter Tennant (Black Static)
  • It Lives Again! Horror Movies in the New Millennium, Axelle Carolyn (Telos)
2011

vítěz

  • Altered Visions: The Art of Vincent Chong, Vincent Chong (Telos)

nominace

  • Mark Morris
  • Steven Savile
  • Cinema Futura, Mark Morris (PS Publishing)
  • Fantastic TV: 50 Years of Cult Fantasy and Science Fiction, Steven Savile (Plexus)
  • M.P. Shiel: The Middle Years 1897-1923, Harold Billings (Roger Beacham)
  • The Shrieking Sixties, Darrel Buxton (Midnight Marquee)
2012

vítěz

  • Grant Morrison
  • Supergods: Our World in the Age of the Superhero, Grant Morrison (Jonathan Cape)

nominace

  • Kim Newman
  • Nightmare Movies: Horror on Screen Since the 1960s, Kim Newman (Bloomsbury)
  • “Case Notes”, Peter Tennant (Black Static)
  • Lest You Should Suffer Nightmares: A Biography of Herbert Van Thal, Johnny Mains (Screaming Dreams)
  • Studies in Terror: Landmarks of Horror Cinema, Jonathan Rigby (Signum)
2013

vítěz

  • Pornokitsch, Anne C. Perry & Jared Shurin

nominace

  • David Rowland Langford
  • Diane Wynne Jones
  • Ansible, David Langford
  • Reflections: On the Magic of Writing, Diana Wynne Jones (David Fickling)
  • The Cambridge Companion to Fantasy Literature, Edward James & Farah Mendlesohn (Cambridge University Press)
  • “Coffinmaker's Blues”, Stephen Volk (Black Static)
  • The Fantasy-Faction Anthology, Marc Aplin
2014

vítěz

  • Speculative Fiction 2012, Justin Landon & Jared Shurin, eds. (Jurassic London)

nominace

  • D. F. Lewis
  • Kameron Hurley
  • Gestalt Real-Time Reviews, D. F. Lewis
  • “'We Have Always Fought': Challenging the 'Women, Cattle and Slaves' Narrative”, Kameron Hurley (A Dribble of Ink)
  • Doors to Elsewhere, Mike Barrett (The Alchemy Press)
  • Fantasy Faction, Marc Aplin, ed.
2015

vítěz

  • S. T. Joshi
  • Letters to Arkham: The Letters of Ramsey Campbell and August Derleth, 1961-1971, S. T. Joshi, ed. (PS Publishing)

nominace

  • D. F. Lewis
  • Hal Duncan
  • Adam Roberts
  • Jonathan Green
  • D.F. Lewis Dreamcatcher Real-Time Reviews, D. F. Lewis (D.F. Lewis)
  • Rhapsody: Notes on Strange Fiction, Hal Duncan (Lethe)
  • Sibilant Fricative: Essays & Reviews, Adam Roberts (Steel Quill)
  • You Are the Hero: A History of Fighting Fantasy Gamebooks, Jonathan Green (Snowbooks)
  • Ginger Nuts of Horror, Jim McLeod, ed. (Jim McLeod)
  • Touchstones: Essays on the Fantastic, John Howard (Alchemy)
2016

vítěz

  • Letters to Tiptree, Alexandra Pierce & Alisa Krasnostein, ed. (Twelfth Planet)

nominace

  • Stephen Jones
  • The Art of Horror: An Illustrated History, Stephen Jones, ed. (Applause Theater & Cinema)
  • Ginger Nuts of Horror, Jim McLeod, ed. (gingernutsofhorror.com)
  • Matrilines, Kari Sperring (Strange Horizons)
  • King for a Year, Mark West, ed. (kingreviews2015.blogspot.com)
  • Fantasy-Faction, Marc Aplin & Jennie Ivins, eds. (Fantasy-Faction)
2017

vítěz

nominace

  • Ursula K. Le Guin
  • Sarah Gailey
  • Words Are My Matter: Writings about Life and Books, 2000-2016, Ursula K. Le Guin (Small Beer)
  • The Women of Harry Potter series, Sarah Gailey (Tor.com)
  • Blood Spectrum column, Gary Couzens (Black Static)
  • This Spectacular Darkness, Joel Lane (Tartarus)
  • Ginger Nuts of Horror, Jim McLeod (gingernutsofhorror.com)
2018

vítěz

  • Gender Identity and Sexuality in Science Fiction and Fantasy, F. T. Barbini, ed. (Luna)

nominace

  • Ursula K. Le Guin
  • Grady Hendrix
  • No Time to Spare: Thinking About What Matters, Ursula K. Le Guin (Houghton Mifflin Harcourt)
  • Paperbacks from Hell, Grady Hendrix (Quirk)
  • Twin Peaks: Fire Walk with Me, Maura McHugh (Electric Dreamhouse)
  • Ginger Nuts of Horror
  • Luminescent Threads: Connections to Octavia E. Butler, Alexandra Pierce & Mimi Mondal, eds. (Twelfth Planet)
2019

vítěz

  • Noise and Sparks, Ruth E. J. Booth (Shoreline of Infinity)

nominace

  • The Evolution of African Fantasy and Science Fiction, Francesca T. Barbini, ed. (Luna)
  • The Full Lid, Alasdair Stuart
  • Ginger Nuts of Horror
  • Les Vampires, Tim Major (PS Publishing)
2020

Porota: Lee Fletcher, Kat Kourbeti, Kevin McVeigh, Samuel Poots, Kelly Richards

vítěz

  • The Dark Fantastic: Race and the Imagination from Harry Potter to The Hunger Games, Ebony Elizabeth Thomas (New York University Press)

nominace

  • Gwyneth Ann Jones
  • Joanna Russ (Modern Masters of SF) – Gwyneth Jones (University of Illinois Press)
  • Coffinmaker’s Blues: Collected Writings on Terror – Stephen Volk (PS Publishing)
  • The Full Lid – Alasdair Stuart
  • Notes from the Borderland – Lynda E Rucker, for Black Static (TTA Press)
  • The Pleasant Profession of Robert E Heinlein – Farah Mendlesohn (Unbound)
2021

vítěz

  • Women Make Horror: Filmmaking, Feminism, Genre, Alison Peirse, ed. (Rutgers University Press)

nominace

  • Adam Roberts
  • It's the End of the World: But What Are We Really Afraid Of?, Adam Roberts (Elliot & Thompson)
  • Notes from the Borderland, Lynda E. Rucker (Black Static)
  • Ties that Bind: Love in Fantasy and Science Fiction, Francesca T Barbini, ed. (Luna)
  • The Unstable Realities of Christopher Priest, Paul Kincaid (Gylphi)
  • The Full Lid, Alasdair Stuart & Marguerite Kenner


WebArchiv - archiv českého webu