ocenění »
Shirley Jackson Awards »
2019
Shirley Jackson Awards
Shirley Jackson Awards
Ceny Shirley Jackson jsou udělovány dílům s psychologickým napětím v žánrech horor a dark fantasy. Cena byla pojmenována po americké spisovatelce Shirley Jackson. Poprvé byly uděleny v roce 2008.
2019
-
ročník: 12
Ceny byly uděleny za rok 2018. Ceny byly uděleny 14. července 2019 na Readerconu 30 v Quincy.
- Antologie
-
vítěz
- Robots vs Fairies, Dominik Parisien & Navah Wolfe, eds. (Saga)
nominace
- Lucy A. Snyder
- Chiral Mad 4: An Anthology of Collaborations, Michael Bailey & Lucy A. Snyder, ed. (Written Backwards)
- The Silent Garden: A Journal of Esoteric Fabulism, The Silent Garden Collective, ed. (Undertow)
- This Dreaming Isle, Dan Coxon, ed. (Unsung Stories)
- Tiny Crimes: Very Short Tales of Mystery and Murder, Lincoln Michel & Nadxieli Nieto, eds. (Black Balloon)
- Novela
-
vítěz
- The Taiga Syndrome, Cristina Rivera Garza (Dorothy)
nominace
- The Atrocities, Jeremy C. Shipp (Tor.com)
- Judderman, D. A. Northwood (Dead Ink)
- The Only Harmless Great Thing, Brooke Bolander (Tor.com)
- The Sea Dreams It Is the Sky, John Hornor Jacobs (HarperCollins)
- Noveleta
-
vítěz
- Help the Witch, Tom Cox (Unbound)
nominace
- Maria Dahvana Headley
- “Adriftica”, Maria Dahvana Headley (Robots vs Fairies)
- “The Black Sea”, Chris Mason (Beneath the Waves: Tales from the Deep)
- “Blood and Smoke, Vinegar and Ashes”, D. P. Watt (The Silent Garden)
- Ghostographs: An Album, Maria Romasco Moore (Rose Metal)
- Povídka
-
vítěz
- “The Astronaut”, Christina Wood Martinez (Granta Win 2018)
nominace
- Tim Waggoner
- “How to be a Horror Writer”, Tim Waggoner (Vastarien Sum 2018)
- “Back Seat”, Bracken MacLeod (Lost Highways)
- “Hell”, David Hansen (Fairy Tale Review Mar 2018)
- “The Woman Dies”, Aoko Matsuda (Granta Sum 2018)
- Román
-
vítěz
- Catriona Ward
- Little Eve, Catriona Ward (Weidenfeld & Nicolson)
nominace
- Dale Bailey
- Grady Hendrix
- In the Night Wood, Dale Bailey (John Joseph Adams)
- We Sold Our Souls, Grady Hendrix (Quirk)
- Everything Under, Daisy Johnson (Jonathan Cape)
- Social Creature, Tara Isabella Burton (Doubleday)
- Sbírka
-
vítěz
- Priya Sharma
- All the Fabulous Beasts, Priya Sharma (Undertow)
nominace
- Lucy A. Snyder
- Garden of Eldritch Delights, Lucy A. Snyder (Raw Dog Screaming)
- Drawn Up from Deep Places, Gemma Files (Trepidatio)
- The Human Alchemy, Michael Griffin (Word Horde)
- Quartier Perdu, Sean O'Brien (Comma)