Shirley Jackson Awards

Shirley Jackson Awards

Ceny Shirley Jackson jsou udělovány dílům s psychologickým napětím v žánrech horor a dark fantasy. Cena byla pojmenována po americké spisovatelce Shirley Jackson. Poprvé byly uděleny v roce 2008.

Noveleta

originální název: Novelette

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

  • John Kessel
  • “Pride and Prometheus”, John Kessel (F&SF Jan 2008)

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

  • Kelly Link
  • “The Summer People”, Kelly Link (Tin House 49; Steampunk!)

nominace

  • Peter Straub
  • Lucius Shepard
  • “The Ballad of Ballard and Sandrine”, Peter Straub (Conjunctions 56)
  • “Ditch Witch”, Lucius Shepard (Supernatural Noir)
  • “Omphalos”, Livia Llewellyn (Engines of Desire: Tales of Love & Other Horrors)
2013

vítěz

  • Karen Russell
  • “Reeling for the Empire”, Karen Russell (Tin House Win 2012)

nominace

  • Jeffrey Ford
  • Bruce McAllister
  • “The Wish Head”, Jeffrey Ford (Crackpot Palace)
  • “The Crying Child”, Bruce McAllister (Cemetery Dance #68, originally "The Bleeding Child")
  • “The House on Ashley Avenue”, Ian Rogers (Every House is Haunted)
  • “Wild Acre”, Nathan Ballingrud (Visions, Fading Fast)
2014

vítěz

  • Cry Murder! In a Small Voice, Greer Gilman (Small Beer)

nominace

2015

vítěz

  • Dale Bailey
  • “The End of the End of Everything”, Dale Bailey (Tor.com 23 Apr 2014)

nominace

  • “The Devil in America”, Kai Ashante Wilson (Tor.com 2 Apr 2014)
  • “The Husband Stitch”, Carmen Maria Machado (Granta #129)
  • “Newspaper Heart”, Stephen Volk (The Spectral Book of Horror Stories)
  • Office at Night, Kate Bernheimer & Laird Hunt (Coffee House)
  • “The Quiet Room”, V. H. Leslie (Shadows & Tall Trees 2014)
2016

vítěz

  • “Even Clean Hands Can Do Damage”, Steve Duffy (Supernatural Tales Aut 2015)

nominace

  • Jeffrey Ford
  • Priya Sharma
  • Tamsyn Muir
  • “The Thyme Fiend”, Jeffrey Ford (Tor.com 11 Mar 2015)
  • “Fabulous Beasts”, Priya Sharma (Tor.com 27 Jul 2015)
  • “The Deepwater Bride”, Tamsyn Muir (F&SF Jul/Aug 2015)
  • “The Briskwater Mare”, Deborah Kalin (Cherry Crow Children)
2017

vítěz

  • “Waxy”, Camilla Grudova (Granta 9/16)

nominace

  • Laird Barron
  • Indrapramit Das
  • Sam J. Miller
  • Stephen Graham Jones
  • Helen Oyeyemi
  • “Andy Kaufman Creeping Through the Trees”, Laird Barron (Autumn Cthulhu)
  • “Breaking Water”, Indrapramit Das (Tor.com 2/10/16)
  • “Angel, Monster, Man”, Sam J. Miller (Nightmare 1/16)
  • “The Night Cyclist”, Stephen Graham Jones (Tor.com 9/21/16)
  • “Presence”, Helen Oyeyemi (What Is Not Yours Is Not Yours)
2018

vítěz

  • “Take the Way Home That Leads Back to Sullivan Street”, Chavisa Woods (Things to Do When You're Goth in the Country)

nominace

  • “The Resident”, Carmen Maria Machado (Her Body and Other Parties)
  • “Sun Dogs”, Laura Mauro (Shadows and Tall Trees Volume 7)
  • “The West Topeka Triangle”, Jeremiah Tolbert (Lightspeed Jan 2017)
  • “You Will Always Have Family: A Triptych”, Kathleen Kaymbe (Nightmare Mar 2017)
2019

vítěz

  • Help the Witch, Tom Cox (Unbound)

nominace

  • Maria Dahvana Headley
  • “Adriftica”, Maria Dahvana Headley (Robots vs Fairies)
  • “The Black Sea”, Chris Mason (Beneath the Waves: Tales from the Deep)
  • “Blood and Smoke, Vinegar and Ashes”, D. P. Watt (The Silent Garden)
  • Ghostographs: An Album, Maria Romasco Moore (Rose Metal)
2020

vítěz

  • Luminous Body, Brooke Warra (Dim Shores)

nominace

  • Simon Strantzas
  • M. R. Carey
  • Black Bequeathments, Simon Strantzas (Dim Shores)
  • “Taproot”, M. R. Carey (Ten-Word Tragedies)
  • The Couvade, Joanna Koch (Demain)
  • “Deeper, Darker Things”, Steve Dillon (Deeper, Darker Things and Other Oddities)
  • Pwdre Ser, Kurt Fawver (Dim Shores)
2021

vítěz

  • The Attic Tragedy, J. Ashley-Smith (Meerkat)

nominace

  • “Faith”, Ginny Tapley Takemori (Granta 18 Nov 2020)
  • “Heritage Hill”, Matthew R. Davis (Outback Horrors Down Under)
  • “I Will Find You, Even in the Dark”, Jessica Landry (Dim Shores Present, Vol. 1)
  • Many Restless Concerns: The Victims of Countess Bathory Speak in Chorus (A Testimony), Gayle Brandeis (Black Lawrence)
  • “Pale Toes”, Marko Mautala, translated by Sanna Terho (The Valancourt Book of World Horror Stories)
  • “Señor Ligotti”, Bernardo Esquinca, translated by James D. Jenkins (The Valancourt Book of World Horror Stories)


WebArchiv - archiv českého webu