Shirley Jackson Awards

Shirley Jackson Awards

Ceny Shirley Jackson jsou udělovány dílům s psychologickým napětím v žánrech horor a dark fantasy. Cena byla pojmenována po americké spisovatelce Shirley Jackson. Poprvé byly uděleny v roce 2008.

Povídka

originální název: Short Story

2008

vítěz

  • “The Monsters of Heaven”, Nathan Ballingrud (Inferno)

nominace

  • Mary Rickert
  • Jeff VanderMeer
  • Andy Duncan
  • Carrie Laben
  • “Holiday”, M. Rickert (Subterranean #7)
  • “The Third Bear”, Jeff VanderMeer (Clarkesworld Magazine Apr 2007)
  • “Unique Chicken Goes in Reverse”, Andy Duncan (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • “Something in the Mermaid Way”, Carrie Laben (Clarkesworld Magazine Mar 2007)
  • “A Murder of Crows”, Elizabeth Ziemska (Tin House #31, Spr 2007)
2009

vítěz

  • Michael Bishop
  • “The Pile”, Michael Bishop (Subterranean Online Winter 2008)

nominace

  • Conrad Williams
  • Mary Rickert
  • “68° 07' 15"N, 31° 36' 44"W”, Conrad Williams (Fast Ships, Black Sails)
  • “Evidence of Love in a Case of Abandonment: One Daughter's Personal Account”, M. Rickert (F&SF Oct/Nov 2008)
  • “The Inner City”, Karen Heuler (Cemetery Dance #58)
  • “Intertropical Convergence Zone”, Nadia Bulkin (ChiZine #37)
  • “The Dinner Party”, Joshua Ferris (The New Yorker 11 Aug 2008)
2010

vítěz

nominace

  • Dale Bailey
  • Jonathan Lethem
  • Barron, Laird - Strappado   68% / 10
  • “The Crevasse”, Dale Bailey & Nathan Ballingrud (Lovecraft Unbound)
  • “Procedure in Plain Air”, Jonathan Lethem (The New Yorker 26 Oct 2009)
  • “Faces”, Aimee Bender (The Paris Review Win 2009)
  • “The Jacaranda Smile”, Gemma Files (Apparitions)
2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

  • Joan Aiken
  • Genevieve Valentine
  • “Hair”, Joan Aiken (The Monkey's Wedding and Other Stories)
  • “Things to Know About Being Dead”, Genevieve Valentine (Teeth)
  • “Max”, Jason Ockert (The Iowa Review 41/1)
  • “Sunbleached”, Nathan Ballingrud (Teeth)
  • “Absolute Zero”, Nadia Bulkin (Creatures: Thirty Years of Monsters)
2013

vítěz

  • Jeffrey Ford
  • “A Natural History of Autumn”, Jeffrey Ford (F&SF Jul/Aug 2012)

nominace

2014

vítěz

  • Sam J. Miller
  • “57 Reasons for the Slate Quarry Suicides”, Sam J. Miller (Nightmare Dec 2013)

nominace

  • Maureen F. McHugh
  • Paul Park
  • Robert Shearman
  • Maria Dahvana Headley
  • “The Memory Book”, Maureen F. McHugh (Queen Victoria's Book of Spells)
  • “The Statue in the Garden”, Paul Park (Exotic Gothic 5)
  • “That Tiny Flutter of the Heart”, Robert Shearman (Psycho-Mania!)
  • “The Traditional”, Maria Dahvana Headley (Lightspeed May 2013)
  • “Furnace”, Livia Llewellyn (The Grimscribe's Puppets)
2015

vítěz

  • “The Dogs Home”, Alison Littlewood (The Spectral Book of Horror Stories)

nominace

  • Alyssa Wong
  • Nix, Garth - Shay Corsham Loden   74% / 14
  • “The Fisher Queen”, Alyssa Wong (F&SF May/Jun 2014)
  • “Wendigo Nights”, Siobhan Carroll (Fearful Symmetries)
  • “Candy Girl”, Chikodili Emelumadu (Apex Nov 2014)
2016

vítěz

  • “The Dying Season”, Lynda E. Rucker (Aickman's Heirs)

nominace

2017

vítěz

nominace

  • Miller, Sam J. - Vousaté bytosti   47% / 7
  • “The Apartments”, Karen Heuler (Other Places)
  • “Red”, Katie Knoll (The Masters Review 10/7/16)
  • “Animal Parts”, Irenosen Okojie (Speak, Gigantular)
2018

vítěz

  • “The Convexity of Our Youth”, Kurt Fawver (Looming Low Volume 1)

nominace

  • Brian Evenson
  • “The Second Door”, Brian Evenson (Looming Low Volume 1)
  • “Blur”, Carmen Maria Machado (Tin House Sum 2017)
  • “Live Through This”, Nadia Bulkin (Looming Low Volume 1)
  • “The Mouse Queen”, Camilla Grudova (The Doll's Alphabet)
2019

vítěz

  • “The Astronaut”, Christina Wood Martinez (Granta Win 2018)

nominace

  • Tim Waggoner
  • “How to be a Horror Writer”, Tim Waggoner (Vastarien Sum 2018)
  • “Back Seat”, Bracken MacLeod (Lost Highways)
  • “Hell”, David Hansen (Fairy Tale Review Mar 2018)
  • “The Woman Dies”, Aoko Matsuda (Granta Sum 2018)
2020

vítěz

nominace

  • Theodora Goss
  • Mariana Enríquez
  • “How to Become a Witch-Queen”, Theodora Goss (Hex Life: Wicked New Tales of Witchery)
  • “The Well”, Mariana Enríquez (The Southern Review 55.1)
  • “The Truth about Josh Enloe”, Nick Straatmann (Parhelion Fall 2019)
  • “Whistle, My Lad, and I Will Come”, Gina Ochsner (Fairy Tale Review: The Pink Issue)
2021

vítěz

  • “Not the Man I Married”, R. A. Busby (Black Petals Aut 2020)

nominace

  • Graceful Burdens, Roxane Gay (Amazon Original Stories)
  • “Holes”, R. A. Busby (Graveyard Smash)
  • “Isn't Your Daughter Such a Doll”, Tobi Ogundiran (Shoreline of Infinity #18)
  • “The Memory Game”, Franki Haber (The Gravity of the Thing Spr 2020)
  • “Room and Board Included, Demonology Extra”, Eden Royce (Eyedolon Jun 2020)


WebArchiv - archiv českého webu