Shirley Jackson Awards

Shirley Jackson Awards

Ceny Shirley Jackson jsou udělovány dílům s psychologickým napětím v žánrech horor a dark fantasy. Cena byla pojmenována po americké spisovatelce Shirley Jackson. Poprvé byly uděleny v roce 2008.

Sbírka

originální název: Collection

2008

vítěz

  • Laird Barron
  • The Imago Sequence and Other Stories, Laird Barron (Night Shade Books)

nominace

  • Sarah Monette
  • Christopher Fowler
  • The Bone Key, Sarah Monette (Prime Books)
  • Old Devil Moon, Christopher Fowler (Serpent's Tail)
  • The Entire Predicament, Lucy Corin (Tin House)
  • Like You'd Understand, Anyway, Jim Shepard (Knopf)
2009

vítěz

  • The Diving Pool, Yogo Ogawa (Picador)

nominace

  • King, Stephen - Za soumraku   71% / 41
  • Joyce Carol Oates
  • Wild Nights!, Joyce Carol Oates (Ecco)
  • A Better Angel, Chris Adrian (Farrar, Straus, and Giroux)
  • Dangerous Laughter, Steve Millhauser (Knopf)
  • The Girl on the Fridge, Etgar Keret (Farrar, Straus, and Giroux)
2010

vítěz

  • Robert Shearman
  • Love Songs for the Shy and Cynical, Robert Shearman (Big Finish)
  • Tunneling to the Center of the Earth, Kevin Wilson (Harper Perennial)

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

  • Maureen F. McHugh
  • After the Apocalypse: Stories, Maureen F. McHugh (Small Beer Press)

nominace

  • Joyce Carol Oates
  • Glen Hirshberg
  • Christopher Fowler
  • Kit Reed
  • The Corn Maiden and Other Nightmares, Joyce Carol Oates (Mysterious Press)
  • The Janus Tree and Other Stories, Glen Hirshberg (Subterranean)
  • Red Gloves: The London Horrors, Christopher Fowler (PS Publishing)
  • What Wolves Know, Kit Reed (PS Publishing)
  • Engines of Desire: Tales of Love & Other Horrors, Livia Llewellyn (Lethe)
2013

vítěz

nominace

2014

vítěz

  • Christopher Michael Barzak
  • Before and Afterlives, Christopher Barzak (Lethe)
  • North American Lake Monsters, Nathan Ballingrud (Small Beer)

nominace

  • Michael Marshall Smith
  • Kit Reed
  • Everything You Need, Michael Marshall Smith (Earthling)
  • The Story Until Now, Kit Reed (Wesleyan)
  • In Search of and Others, Will Ludwigsen (Lethe)
2015

vítěz

  • Gifts for the One Who Comes After, Helen Marshall (ChiZine)

nominace

  • Robert Shearman
  • Simon Strantzas
  • Stephen Graham Jones
  • They Do the Same Things Different There, Robert Shearman (ChiZine)
  • Burnt Black Suns, Simon Strantzas (Hippocampus)
  • After the People Lights Have Gone Off, Stephen Graham Jones (Dark House)
  • Unseaming, Mike Allen (Antimatter)
2016

vítěz

nominace

  • Dale Bailey
  • Kelly Link
  • Mary Rickert
  • The End of the End of Everything, Dale Bailey (Arche)
  • Get In Trouble, Kelly Link (Random House)
  • You Have Never Been Here, Mary Rickert (Small Beer)
  • Gutshot, Amelia Gray (FSG Originals)
  • The Nameless Dark, T. E. Grau (Lethe)
2017

vítěz

  • Jeffrey Ford
  • A Natural History of Hell, Jeffrey Ford (Small Beer)

nominace

  • We Show What We Have Learned, Clare Beams (Lookout)
  • Furnace, Livia Llewellyn (Word Horde)
  • Almost Insentient, Almost Divine, D.P. Watt (Undertow)
  • Greener Pastures, Michael Wehunt (Shock Totem)
2018

vítěz

  • Her Body and Other Parties, Carmen Maria Machado (Graywolf)

nominace

  • The Dark Dark, Samantha Hunt (FSG Originals)
  • The Doll's Alphabet, Camilla Grudova (Coffee House)
  • She Said Destroy, Nadia Bulkin (Word Horde)
  • Things to Do When You're Goth in the Country, Chavisa Woods (Seven Stories)
2019

vítěz

  • Priya Sharma
  • All the Fabulous Beasts, Priya Sharma (Undertow)

nominace

  • Lucy A. Snyder
  • Garden of Eldritch Delights, Lucy A. Snyder (Raw Dog Screaming)
  • Drawn Up from Deep Places, Gemma Files (Trepidatio)
  • The Human Alchemy, Michael Griffin (Word Horde)
  • Quartier Perdu, Sean O'Brien (Comma)
2020

vítěz

  • Brian Evenson
  • Song for the Unraveling of the World, Brian Evenson (Coffee House)

nominace

  • Samanta Schweblin
  • Mouthful of Birds, Samanta Schweblin (Riverhead; Oneworld)
  • Collision, J. S. Breukelaar (Meerkat)
  • Every Human Love: Stories, Joanna Pearson (Acre)
  • Homesick, Nino Cipri (Dzanc)
  • Wounds: Six Stories from the Border of Hell, Nathan Ballingrud (Saga)
2021

vítěz

nominace

  • M. John Harrison
  • Settling the World, M. John Harrison (Comma)
  • Aftermath of an Industrial Accident, Mike Allen (Mythic Delirium)
  • Mannequin and Wife, Jen Fawkes (LSU Press)
  • Moonflower, Nightshade, All the Hours of the Day, JD Scott (Lake Forest College Press)
  • Thin Places, Kay Chronister (Undertow)


WebArchiv - archiv českého webu