ocenění »
Cena Ignotus »
2001
Cena Ignotus
Premios Ignotus
WWW stránky ocenění: Premios Ignotus
Ceny Ignotus jsou udělovány Španělskou asociací sci – fi (AEFCF).
2001
-
ročník: 11
- Antologie/sbírka
-
Nominován byl Robert Silverberg s antologií „Legendy SF“, v češtině vyšla ve 2 dílech.
vítěz
- Besos de alacrán y otros relatos, de León Arsenal (Metrópolis Milenio)
nominace
- Silverberg, Robert - Legendy SF [2/2] 77% / 19
- Silverberg, Robert - Legendy SF [1/2] 79% / 10
- Anderson, Poul William - Stráž času 87% / 57
- Connie Willis
- 2º Far Horizons [Horizontes lejanos] , Robert Silverberg, ed..
- 3º The Time Patrol [La patrulla del tiempo] , Poul Anderson.
- 4º Premio UPC 1999 , Miquel Barceló, ed..
- 5º Miracle and Other Christmas Stories [El Espíritu de la Navidad y Otras Historias Navideñas (R)] , Connie Willis.
- Audiovizuální produkce
-
vítěz
- El corazón del guerrero, dir. Daniel Monzón (Largometraje)
nominace
- 2º III Milenio , Luis Royo.
- 3º Desierto .
- 4º El arte de morir , Álvaro González.
- Kniha mimo beletrii
-
vítěz
- Paradojas: ciencia en la ciencia ficción, de Miquel Barceló (Equipo Sirius)
nominace
- 2º La novela popular en España , VV. AA..
- 3º X-men. El precio de un sueño , Alberto Santos J. Clemente y L. Díaz.
- 4º Exobiología. Manual de la flota estelar , Manuel A. González.
- Nejlepší časopis
-
vítěz
- Gigamesh , Ed. Gigamesh: Julián Díez (dir).
nominace
- Ricard de la Casa
- Pedro Jorge Romero
- 2º Artifex Segunda Época , Luis G. Prado y Julián Díez.
- 3º Solaris , La Factoría de Ideas: Juan Carlos Poujade y Miguel Ángel Álvarez.
- 4º BEM , Interface Grupo Editor: Ricard de la Casa, Joan Manel Ortiz, Pedro Jorge Romero y José Luis González.
- 5º El Melocotón Mecánico , Raúl Gonzálvez del Águila.
- Nejlepší článek
-
vítěz
- “ex-aequo” Viajando hacia las estrellas: naves estelares en la CF, de Cristóbal Pérez-Castejón (Web BEM)
- Bester! ¡Bester!, de Juan Manuel Santiago (Gigamesh 24)
nominace
- 3º Miseria de la ciencia ficción: la imposibilidad del canon , Alberto Cairo.
- 4º De cánones, estilos y subliteraturas , Rodolfo Martínez.
- 5º Drácula: el espejo en la sombra , Rafael Marín.
- Nejlepší ilustrace
-
vítěz
- Portada de "Snow Crash, Neal Stephenson", de Paco Roca y Juan Miguel Aguilera (Gigamesh)
nominace
- 2º Portada de "Nuxlum, José Antonio Suárez" , Koldo Campo.
- 3º Portada de "Rax, Eduardo Vaquerizo" , Koldo Campo.
- 4º Portada de "Crisálida, Eduardo Gallego y Guillem Sánchez" , Koldo Campo.
- Nejlepší španělská novela
-
vítěz
- Rax, de Eduardo Vaquerizo (Juan José Aroz editor)
nominace
- Pedro Jorge Romero
- 2º Los funcionarios , Eduardo Vaquerizo.
- 3º Crisálida , Eduardo Gallego y Guillem Sánchez.
- 4º El orgullo de Dios , Pedro Jorge Romero.
- 5º Si pudieras ver Niágara , Joaquín Revuelta.
- Nejlepší španělská povídka
-
vítěz
- Una canica en la palmera, de Rafael Marín (Artifex 2ª Epoca Vol. 3).
nominace
- Félix J. Palma
- Cotrina, José Antonio - Mezi řádky 80% / 5
- 2º Morir en tu bañera y otras lamentables casualidades , Félix J. Palma.
- 3º La sed de las panteras , Rafael Marín.
- 4º Entre líneas , José Antonio Cotrina.
- 5º Las sombras peregrinas , Ramón Muñoz.
- Nejlepší španělský román
-
vítěz
- Nuxlum, de José Antonio Suárez (Juan José Aroz editor)
nominace
- 2º La embajada , Eduardo Gallego y Guillem Sánchez.
- 3º IA , Daniel Mares.
- 4º Mano de galaxia , Gabriel Bermúdez Castillo.
- 5º Bula matari , José Miguel Pallarés y León Arsenal.
- Nejlepší webová stránka
-
vítěz
- Bibliópolis: crítica en la red, Luis G. Prado (www.bibliopolis.org)
nominace
- Pedro Jorge Romero
- 2º Sitio de ciencia-ficción , Francisco José Súñer Iglesias.
- 3º El archivo de Nessus , Pedro Jorge Romero.
- 4º Términus-Trantor , Juan José Parera.
- 5º La Terma , Tertulia Fantástica de Madrid.
- Nejlepší zahraniční povídka
-
vítěz
- Silverberg, Robert - Vhoď vojáka. Později: vhoď dalšího 84% / 17
- Enter a Soldier. Later: Enter Another [Entra un soldado, después entra otro] , Robert Silverberg.
nominace
- Simmons, Dan - Sirotci ze Šroubovice 80% / 31
- Haldeman, Joe - Rozdělená válka 68% / 6
- Stephen Michael Baxter
- Howard Waldrop
- 2º Orphans of the Helix [Huérfanos de la hélice] , Dan Simmons.
- 3º A Separate War [Una guerra separada] , Joe Haldeman.
- 4º Gossamer [Telaraña] , Stephen Baxter.
- 5º He-We-Await [Aquel al que esperamos] , Howard Waldrop.
- Nejlepší zahraniční román
-
vítěz
- Stephenson, Neal - Sníh 88% / 126
- Snow Crash [Snow Crash] , Neal Stephenson.
nominace
- Egan, Greg - Úzkost 80% / 14
- Clarke; Baxter - Svit vzdálených dní 82% / 17
- Wilson, Robert Charles - Darwinie 70% / 34
- 2º Distress [El Instante Aleph] , Greg Egan.
- 3º The Light of Other Days [Luz de otros días] , Stephen Baxter & Arthur C. Clarke.
- 4º Darwinia [Darwinia] , Robert Charles Wilson.
- Poezie
-
Cena nebyla udělena.
nominace
- 2º Canto a la luna , Isabel Lasida.
- 3º Espejos rotos , Marta Collell.
- 4º La estación orbital abandonada , Alfredo E. Arroyo.
- 5º Etcétera, etcétera , Alfredo E. Arroyo.
- 6º Las chimeneas , Alfredo E. Arroyo.