ocenění » Cena Ignotus » 2015

Cena Ignotus

Premios Ignotus

WWW stránky ocenění: Premios Ignotus

Ceny Ignotus jsou udělovány Španělskou asociací sci – fi (AEFCF).

další rok - 2016předchozí rok - 2014

2015

ročník: 25

Antologie/sbírka

vítěz

  • Terra Nova 3 , Mariano Villarreal

nominace

  • Aliette de Bodard
  • 2º Alucinadas , Cristina Jurado & Leticia Lara, eds..
  • 3º Mañana todavía , Ricard Ruiz Garzón, ed..
  • 4º Cuentos para Algernon Año II , Marcheto, ed..
  • 5º El ciclo de Xuya , Aliette de Bodard.
Audiovizuální produkce

vítěz

  • Los VerdHugos , Miquel Codony, Elías Combarro, Josep María Oriol y Pedro Román.

nominace

  • 2º The Spoiler Club , Varios Autores.
  • 3º Canal de YouTube de Sense of Wonder (https://www.youtube.com/user/Sentidodelamaravilla) , Elías F. Combarro.
  • 4º La cueva , Alfredo Montero (dr).
  • 5º Luces en el horizonte , Luis Martínez Vallés.
  • 6º La órbita de Endor (http://laorbitadeendor.blogspot.com.es) , Varios Autores.
Nejlepší časopis

vítěz

  • Scifiworld (http://www.scifiworld.es) , Inquidanzas Ediciones.

nominace

  • 2º Delirio , La biblioteca del Laberinto.
  • 3º Presencia Humana , Aristas Martínez.
  • 4º Alfa Eridiani , Asociación Cultural Alfa Eridiani.
  • 5º Planetas Prohibidos , Grupo Planetas Prohibidos.
  • 6º Barsoom , La hermandad del enmascarado.
  • 7º miNatura , Ricardo Acevedo y Carmen Rosa Signes Urrea.
Nejlepší článek

vítěz

  • 20 autores de relatos de ciencia ficción que deberías estar leyendo , Elías F. Combarro

nominace

  • 2º Yo sobreviví a las guerras del fándom (incluso las provoqué) , Juanma Santiago.
  • 3º Premios Ignotus para Dummies , Juanma Santiago.
  • 4º El futuro bajo sospecha , Ismael Martínez Biurrun.
  • 5º Fachas del espacio , Félix García.
  • 6º Introducción: Historia y antología de la ciencia ficción española , Fernando Ángel Moreno y Julián Díez.
Nejlepší ilustrace

vítěz

  • Portada de "Retrofuturismos. Antología Steampunk, Marian Womack, ed." , Alejandro Colucci.

nominace

  • 2º Portada de "Crónicas de tinieblas, Eduardo Vaquerizo, ed." , Juan Miguel Aguilera.
  • 3º Portada de "Las tierras en juego, Arkaitz León Muela" , María Paz Muela.
  • 4º Portada de "La piedad del Primero, Pablo Bueno" , Olga Esther.
  • 5º Portada de "La inconquistable, José Antonio Bonilla" , Román García Mora.
  • 6º Portada de "A vuestras mentes dispersas, Joan Antoni Fernández" , Koldo Campo.
  • 7º Portada de "Antes del primer día, Raúl A. López Nevado" , Koldo Campo.
Nejlepší španělská novela

vítěz

  • Los centinelas del tiempo , Javier Negrete

nominace

  • 2º La epopeya de los amantes , Miguel Santander.
  • 3º Adepta , Felicidad Martínez.
  • 4º El rey lansquenete , Santiago García Albás.
  • 5º Pasteles de barro , Carlos Martí Mezquita.
Nejlepší španělská povídka

vítěz

  • Casas rojas , Nieves Delgado

nominace

  • 2º El pastor de naves , Felicidad Martínez.
  • 3º WeKids , Laura Gallego.
  • 4º Prolang , Ricardo Montesinos.
  • 5º Antonio Benjumea , Cristina Jurado.
Nejlepší španělský román

vítěz

nominace

  • 2º Un minuto antes de la oscuridad , Ismael Martínez Biurrun.
  • 3º La piedad del Primero , Pablo Bueno.
  • 4º Las tierras en juego , Arkaitz León Muela.
  • 5º El libro de Ivo , Juan Cuadra Pérez.
  • 6º A vuestras mentes dispersas , Joan Antoni Fernández.
  • 7º La inconquistable , José Antonio Bonilla Hontoria.
Nejlepší webové stránky

vítěz

  • La Tercera Fundación , Asociación Cultural Los Conseguidores

nominace

  • 2º Sense of Wonder , Elías F. Combarro.
  • 3º Literatura Fantástica , Mariano Villarreal.
  • 4º Cuentos para Algernon (https://cuentosparaalgernon.wordpress.com) , Marcheto.
  • 5º Fantífica , Manu Viciano, David Tejera, Lorenzo Martínez, Sergi Viciana y Laura Fernández.
  • 6º Donde acaba el infinito (http://dondeterminaelinfinito.blogspot.com.es) , Alexander Páez.
Nejlepší zahraniční povídka

vítěz

nominace

Nejlepší zahraniční román

vítěz

nominace



WebArchiv - archiv českého webu