ocenění » Cena Ignotus » 2019

Cena Ignotus

Premios Ignotus

WWW stránky ocenění: Premios Ignotus

Ceny Ignotus jsou udělovány Španělskou asociací sci – fi (AEFCF).

další rok - 2020předchozí rok - 2018

2019

ročník: 29

Antologie/sbírka

vítěz

  • La compañía amable, Rocío Vega, ed. (Cerbero)

nominace

  • Cosmografía profunda, Laura Ponce, ed. (La máquina que hace ping!)
  • Décimas, Juan José Díaz Téllez, ed. (self-published)
  • Iridiscencia, various authors (La maldición del escritor)
  • Macabras, various authors (maLuma)
  • Sueños etéreos, various authors (Khabox)
Audiovizuální produkce

vítěz

  • Café librería

nominace

  • Luces en el horizonte
  • La olla de la cocina del infierno
  • Por una amiga
  • Proyecto terror
Kniha mimo beletrii

vítěz

  • Ursula K. Le Guin
  • Contar es escuchar [Telling Is Listening], Ursula K. Le Guin (Círculo de tiza)

nominace

  • Kameron Hurley
  • Joanna Russ
  • La revolución feminista geek [The Geek Feminist Revolution], Kameron Hurley (Alianza)
  • Cómo acabar con la escritura de las mujeres [How to Suppress Women’s Writing], Joanna Russ (Barrett)
  • Noches de Halloween: La saga de Michael Myers, Octavio López Sanjuán (Applehead Team Creaciones)
  • Demons: La pesadilla retorna, Pedro J. Tena (Applehead Team Creaciones)
  • Ópera Prima: De la independencia al blockbuster, Miguel Ángel Plana, ed. (Applehead Team Creaciones)
Komiks

vítěz

  • Lo que más me gusta son los monstruos, Emil Ferris (Reservoir)

nominace

  • Stephen King
  • N, Stephen King (Panini)
  • De poesía monstruosa, Jorge de Juan & David L. de Julio (Tantor)
  • Bajo el cielo rojo de Marte, Enric Pujadas & Gonzalo Aeneas (Apache)
  • Veneno, various authors (Panini)
Nejlepší časopis

vítěz

  • SuperSonic

nominace

  • Barsoom
  • La cabina de Nemo
  • Vuelo de cuervos
  • Windumanoth
Nejlepší článek

vítěz

  • “New Weird: siempre es posible otra realidad”, Teresa P. Mira de Echeverria (Origen cuántico)

nominace

  • “Negro fantástico sobre blanco”, Pako Mulero Arenillas (La cabina de Nemo 4)
  • “Star Trek en los años 20: La patrulla intergaláctica de Edmond Hamilton”, Javier Jiménez Barco (Hyperspace 1)
  • “El más letal de los protectores”, Tony Jiménez (La cabina de Nemo 5)
  • “Cuando Domingo Santos se llamaba Peter Danger”, Ángel Rodríguez Santos (Barsoom 35)
Nejlepší ilustrace

vítěz

  • Cover of SuperSonic 12, Juan Alberto Hernández (Cristina Jurado)

nominace

  • Cover of La compañía amable, Cecilia G.F. (Cerbero)
  • Cover of Éxtasis, María Pizarro (Suseya)
  • Cover of Macabras, María Pizarro (maLuma)
  • Cover of Cinco tumbas sin lápida, Fabián Vázquez (Khabox)
Nejlepší španělská novela

vítěz

  • UNO, Nieves Delgado (Cerbero)

nominace

  • La máscara del mal, Joseph Berna (Matraca)
  • Micosis, Enerio Dima (Cerbero)
  • Casa de sombras, Tony Jiménez (Applehead Team Creaciones)
  • Agnus Dei, Nieves Mories (Cerbero)
Nejlepší španělská povídka

vítěz

  • “Por una amiga”, Rocío Vega (La compañía amable)

nominace

  • He visto luciérnagas. Y relámpagos, Álvaro Aparicio (Pulpture)
  • “El hijo de la venganza”, Tony Jiménez (Sueños etéreos)
  • “Debilidad”, Tamara López (Macabras)
  • “Maldito Internet”, Tamara López (Desks)
Nejlepší španělský román

vítěz

  • Bionautas, Cristina Jurado (Cerbero)

nominace

  • Tiempo de caza, José A. Bonilla (Dilatando mentes)
  • El libro de Phlàigh, Juani Hernández (Khabox)
  • Neimhaim, El azor y los cuervos, Aránzazu Serrano Lorenzo (Plaza & Janés)
  • Ojos verdes, negra sombra, Javier Quevedo Puchal (Dilatando mentes)
Nejlepší webová stránka

vítěz

  • La nave invisible

nominace

  • Chica Sombra
  • La cueva del extraño
  • Libros prohibidos
  • NGC 3660
  • Origen cuántico
Nejlepší zahraniční povídka

vítěz

nominace

Nejlepší zahraniční román

vítěz

nominace



WebArchiv - archiv českého webu