ocenění » Cena Ignotus » Nejlepší zahraniční povídka

Cena Ignotus

Premios Ignotus

WWW stránky ocenění: Premios Ignotus

Ceny Ignotus jsou udělovány Španělskou asociací sci – fi (AEFCF).

Nejlepší zahraniční povídka

originální název: Mejor cuento extranjero

1994

vítěz

1995

vítěz

  • Alan Dean Foster
  • Nuestra Señora de la Máquina, de Alan Dean Foster (Premio UPC 1993, Ed. B).
1996

vítěz

1997

vítěz

1998

vítěz

  • Timbuctú, de Carlos Gardini (BEM 58).

nominace

1999

vítěz

nominace

2000

vítěz

  • Connie Willis
  • Connie Willis
  • Chance [Azar] de Connie Willis (Gigamesh 19)
  • Nonstop to Portales [Directos a Portales] de Connie Willis (BEM 71)

nominace

  • Paul Di Filippo
  • Jack McDevitt
  • 3º Little Worker [Pequeña trabajadora] , Paul di Filippo.
  • 4º To Hell with the Stars [Al infierno con las estrellas] , Jack McDevitt.
2001

vítěz

nominace

2002

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

  • George R. R. Martin
  • Path of the Dragon [Camino de dragón] , George R. R. Martin. Gigamesh 34.

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

  • John Kessel
  • El imperio invisible, de John Kessel (Historia Alternativa II, Grupo AJEC).

nominace

  • Tim Powers
  • Tim Powers
  • Tim Powers
  • 2º.- Dondequiera que se oculten [Where They Are Hid], Tim Powers.
  • 3º.- El reparador de biblias [The Bible Repairman], Tim Powers.
  • 4º.- Un alma embotellada [A Soul in a Bottle], Tim Powers.
  • 5º.- Desierto.
2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

  • Iain M. Banks
  • Última generación [The State of the Art], Iain M. Banks.

nominace

2013

vítěz

nominace

  • Chiang, Ted - Životní cyklus softwarových objektů   84% / 34
  • Charles Stross
  • Ken Liu
  • 2º.- The Lifecycle of Software Objects [El ciclo de la vida de los objetos de software] , Ted Chiang.
  • 3º.- Down on the Farm [En la casa de los locos] , Charles Stross.
  • 4º.- Staying Behind [Quedarse atrás] , Ken Liu.
  • 5º.- Perejodny vozrast [Una edad difícil] , Anna Starobinets.
  • 6º.- Ten with a Flag [Un diez con bandera] , Joseph Paul Haines.
  • 7º.- Desierto.
2014

vítěz

  • Ken Liu
  • The Man Who Ended History: A Documentary [El hombre que puso fin a la historia: documental] , Ken Liu.

nominace

2015

vítěz

nominace

2016

vítěz

  • Ken Liu
  • Algorithms for Love [Algoritmos para el amor] , Ken Liu.

nominace

2017

vítěz

nominace

  • “Fotos de gatitos, por favor [Cat Pictures, Please]”, Naomi Kritzer (SuperSonic 9/16)
  • “El aria de la reina de la noche [The Queen of the Night’s Aria]”, Ian McDonald (Cuentos para Algernon Año IV)
  • “La reina pescadora [The Fisher Queen]”, Alyssa Wong (Fantífica 6/16)
  • “Siete maravillas de un mundo pasado y futuro [Seven Wonders of a Once and Future World]”, Caroline M. Yoachim (SuperSonic 4/16)


WebArchiv - archiv českého webu