ocenění »
Endeavour Award »
Nejlepší dílo
Endeavour Award
Endeavour Award
WWW stránky ocenění: Endeavour Award
Cena Endeavour je od roku 1999 každoročně udělována nejlepšímu dílu spisovatele, který pochází z oblasti severozápadního Pacifiku. Cena je spojena s udělením honoráře 1 000,– dolarů a získáním skleněné plakety.
Nejlepší dílo
- 1999
-
vítěz
- Greg Bear
- Dinosaur Summer, Greg Bear (Warner Aspect)
nominace
- Hobb, Robin - Magická loď 78% / 16
- John Herbert Varley
- Kate Wilhelm
- Steven Barnes
- The Golden Globe, John Varley (Ace)
- The Good Children, Kate Wilhelm (St. Martin's)
- Iron Shadows, Steve Barnes (Tor)
- 2000
-
vítěz
- Bear, Greg - Darwinovo rádio 75% / 41
nominace
- Keyes, Greg - Andělské počty 72% / 10
- Hobb, Robin - Šílená loď 84% / 11
- Nina Kiriki Hoffman
- Louise Marley
- A Red Heart of Memories, Nina Kiriki Hoffman (Ace)
- The Terrorists of Irustan, Louise Marley (Ace)
- 2001
-
vítěz
- Louise Marley
- Le Guin, Ursula K. - Vyprávění 80% / 25
- The Glass Harmonica, Louise Marley (Ace)
nominace
- Chris Bunch
- Holland Bruce Rogers
- Storm Force, Chris Bunch (Roc)
- Wind Over Heaven and Other Dark Tales, Bruce Holland Rogers (Wildside Press)
- Terminal Visions, Richard Paul Russo (Golden Gryphon Press)
- 2002
-
vítěz
nominace
- Spider Robinson
- Jerry Oltion
- Chris Bunch
- Nina Kiriki Hoffman
- The Free Lunch, Spider Robinson (Tor)
- The Getaway Special, Jerry Oltion (Tor)
- Homefall, Chris Bunch (Roc)
- Past the Size of Dreaming, Nina Kiriki Hoffman (Ace)
- The Year the Cloud Fell, Kurt R. A. Giambastiani (Roc)
- 2003
-
vítěz
- Kristine Kathryn Rusch
- Steven Barnes
- The Disappeared, Kristine Kathryn Rusch (Roc)
- Lion's Blood, Steven Barnes (Warner Aspect)
nominace
- Louise Marley
- The Maquisarde, Louise Marley (Ace)
- Solitaire, Kelley Eskridge (Eos)
- Technogenesis, Syne Mitchell (Roc)
- 2004
-
vítěz
- John Herbert Varley
- Red Thunder, John Varley (Ace)
nominace
- Bunch, Chris - Rytíři draka 81% / 11
- Nina Kiriki Hoffman
- Nina Kiriki Hoffman
- Amy Thomson
- A Stir of Bones, Nina Kiriki Hoffman (Viking)
- Time Travelers, Ghosts, and Other Visitors, Nina Kiriki Hoffman (Five Star)
- Storyteller, Amy Thomson (Ace)
- 2005
-
vítěz
- Louise Marley
- The Child Goddess, Louise Marley (Ace)
nominace
- Patricia A. McKillip
- Jerry Oltion
- Lucius Shepard
- Alphabet of Thorn, Patricia A. McKillip (Ace)
- Paradise Passed, Jerry Oltion (Wheatland Press)
- Two Trains Running, Lucius Shepard (Golden Gryphon Press)
- The Secrets of Jin-Shei, Alma Alexander (HarperSanFrancisco)
- 2006
-
vítěz
- Jerry Oltion
- Anywhere But Here, Jerry Oltion
nominace
- Marusek, David - Počítání hlav 75% / 17
- Carolyn Janice Cherryh
- Octavia Estelle Butler
- Greg Bear
- Destroyer, C. J. Cherryh (DAW)
- Fledgling, Octavia E. Butler (Seven Stories Press)
- Quantico, Greg Bear (HarperCollins UK)
- 2007
-
vítěz
- Robin Hobb
- Forest Mage, Robin Hobb (Eos)
nominace
- Dave Duncan
- Carolyn Janice Cherryh
- Mary Rosenblum
- Nina Kiriki Hoffman
- Children of Chaos, Dave Duncan (Tor)
- Fortress of Ice, C. J. Cherryh (Eos)
- Horizons, Mary Rosenblum (Tor)
- Spirits That Walk in Shadow, Nina Kiriki Hoffman (Viking)
- 2008
-
vítěz
- The Silver Ship and the Sea, Brenda Cooper
nominace
- Le Guin, Ursula K. - Sily 88% / 11
- Cherie Priest
- Not Flesh Nor Feathers, Cherie Priest
- The Book of Joby, Mark J. Ferrari
- Bright of the Sky, Kay Kenyon
- 2009
-
vítěz
- David D. Levine
- Space Magic, David D. Levine (Wheatland)
nominace
- Stephenson, Neal - Anatém 91% / 51
- Dave Duncan
- Ken Scholes
- Ill Met in the Arena, Dave Duncan (Tor)
- Long Walks, Last Flights, and Other Strange Journeys, Ken Scholes (Fairwood)
- A World Too Near, Kay Kenyon (Pyr)
- 2010
-
vítěz
- David Marusek
- Mind Over Ship, David Marusek (Tor)
nominace
- Cat Rambo
- Briggs, Patricia - Loviště 77% / 31
- Eyes Like Sky and Coal and Moonlight, Cat Rambo (Paper Golem)
- Push of the Sky, Camille Alexa (Hadley Rille)
- City Without End, Kay Kenyon (Pyr)
- 2011
-
vítěz
- Priest, Cherie - Bitevník 85% / 11
nominace
- Patricia A. McKillip
- Briggs, Patricia - Stříbrná relikvie 84% / 57
- Weeks, Brent - Černý arcimág 84% / 29
- The Bards of Bone Plain, Patricia A. McKillip (Ace)
- A Cup of Normal, Devon Monk (Fairwood)
- 2012
-
vítěz
- Kristine Kathryn Rusch
- City of Ruins, Kristine Kathryn Rusch (Pyr)
nominace
- Wilson, Daniel H. - Robokalypsa 77% / 21
- Blake, Kendare - Anna krví oděná 76% / 5
- Briggs, Patricia - Říční znamení 80% / 49
- Dave Duncan
- When the Saints, Dave Duncan (Tor)
- 2013
-
vítěz
nominace
- Matthew Hughes
- Nancy Anne Kress
- Daniel H. Wilson
- Weeks, Brent - Oslnivá čepel 84% / 17
- Costume Not Included, Matthew Hughes (Angry Robot)
- After the Fall, Before the Fall, During the Fall, Nancy Kress (Tachyon)
- Amped, Daniel H. Wilson (Doubleday)
- 2014
-
vítěz
- Ken Scholes
- Requiem by Ken Scholes (Tor Books)
- Nexus by Ramez Naam (Angry Robot)
nominace
- Dave Duncan
- Matthew Hughes
- Carolyn Janice Cherryh
- King of Swords by Dave Duncan (47North)
- Meaning of Luff by Matthew Hughes (CreateSpace)
- Protector by C.J. Cherryh (DAW Books)
- 2015
-
vítěz
- Jay Lake
- Last Plane to Heaven, Jay Lake (Tor)
nominace
- Jay Lake
- Jay Lake
- Ken Scholes
- Briggs, Patricia - Nocí zlomená 80% / 27
- METAtropolis: The Wings We Dare Aspire, Jay Lake & Ken Scholes (WordFire)
- Our Lady of the Islands, Shannon Page & Jay Lake (Per Aspera)
- The Shadow Throne, Django Wexler (Roc)
- 2016
-
vítěz
- Edge of Dark, Brenda Cooper (Pyr)
nominace
- Dave Duncan
- Carolyn Janice Cherryh
- Irona 700, Dave Duncan (Open Road)
- Tracker, C. J. Cherryh (DAW)
- The Price of Valor, Django Wexler (Roc)
- Silver on the Road, Laura Anne Gilman (Saga)
- 2017
-
vítěz
- Patricia A. McKillip
- Ruff, Matt - Lovecraftova země 77% / 3
- Dreams of Distant Shores, Patricia A. McKillip (Tachyon)
nominace
- Dave Duncan
- Levine, David D. - Arabella z Marsu 75% / 2
- Eocene Station, Dave Duncan (Five Rivers)
- Waypoint Kangaroo, Curtis Chen (Thomas Dunne)
- 2018
-
vítěz
- The Cold Eye, Laura Anne Gilman (Saga)
nominace
- Dave Duncan
- Dave Duncan
- Ironfoot, Dave Duncan (Night Shade)
- Portal of a Thousand Worlds, Dave Duncan (Open Road)
- A Secret History of Witches, Louisa Morgan (Orbit)
- CrossTown, Loren W. Cooper (Xeno)
- 2019
-
vítěz
- Blood Orbit, K. R. Richardson (Pyr)
nominace
- Seanan McGuire
- John Herbert Varley
- Dave Duncan
- The Girl in the Green Silk Gown, Seanan McGuire (DAW)
- Irontown Blues, John Varley (Ace)
- Trial by Treason, Dave Duncan (Night Shade)
- Moonshine, Jasmine Gower (Angry Robot)
- 2020
-
vítěz
- Matthew Hughes
- What the Wind Brings by Matthew Hughes (Pulp Literature)
- The Witch’s Kind by Louisa Morgan (Redhook)
nominace
- Dave Duncan
- Seanan McGuire
- Merlin Redux, Dave Duncan (Night Shade)
- Middlegame, Seanan McGuire (Tor.com Publishing)
- Shadow Stitcher, Misha Handman (EDGE)
- 2022
-
vítěz
- How to Get to Apocalypse, Erica L. Satifka (Fairwood)
nominace
- Seanan McGuire
- Fonda Lee
- E. Lily Yu
- Calculated Risks, Seanan McGuire (DAW)
- Jade Legacy, Fonda Lee (Orbit)
- On Fragile Waves, E. Lily Yu (Erewhon)
- Blood of the Chosen, Django Wexler (Orbit)
- 2023
-
vítěz
- The Bone Orchard, Sara A. Mueller (Tor)
nominace
- Seanan McGuire
- Seanan McGuire
- Be the Serpent, Seanan McGuire (DAW)
- Spelunking Through Hell, Seanan McGuire (DAW)
- The Wild Hunt, Emma Seckel (Tin House)
- Leech, Hiron Ennes (Tordotcom)