ocenění »
World Fantasy Award »
1992
World Fantasy Award
World Fantasy Award
WWW stránky ocenění: World Fantasy Award
Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.
1992
-
ročník: 18
- Antologie
-
vítěz
- Ellen Sue Datlow
- Terri Windling
- The Year's Best Fantasy and Horror: Fourth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
nominace
- Martin Harry Greenberg
- Martin Harry Greenberg
- Robert Weinberg
- Charles L. Grant
- Lewis Shiner
- Ellen Sue Datlow
- After the King: Stories in Honor of J.R.R. Tolkien, Martin H. Greenberg, ed. (Tor)
- Famous Fantastic Mysteries, Stefan R. Dziemianowicz, Robert Weinberg & Martin H. Greenberg, eds. (Gramercy)
- Final Shadows, Charles L. Grant, ed. (Doubleday Foundation)
- When the Music's Over, Lewis Shiner, ed. (Bantam Spectra)
- A Whisper of Blood, Ellen Datlow, ed. (Morrow)
- Cena za celoživotní dílo
-
vítěz
- Edd Cartier
- Novela
-
vítěz
- Holdstock; Kilworth - Trnatec 86% / 40
nominace
- Rusch, Kristine Kathryn - Galerie snů 75% / 4
- de Lint, Charles - Naše Paní z přístavu 63% / 6
- Somtow, S. P. - Pavilón zmrzlých žen 60% / 5
- Cherryh, Carolyn Janice - Gwydion a drak 58% / 6
- Darrell Schweitzer
- "To Become a Sorcerer", Darrell Schweitzer (Weird Tales Winter 1991)
- Povídka
-
vítěz
- Chappell, Fred - Dveře někam 76% / 7
nominace
- James P. Blaylock
- Tim Powers
- Charles de Lint
- Charles de Lint
- "The Better Boy", James P. Blaylock & Tim Powers (Asimov's Feb 1991)
- "The Conjure Man", Charles de Lint (After the King: Stories in Honor of J.R.R. Tolkien)
- "Pity the Monsters", Charles de Lint (The Ultimate Frankenstein)
- Román
-
vítěz
nominace
- Emma Bull
- Alfred Angelo Attanasio
- de Lint, Charles - Malá země 47% / 3
- Jonathan Samuel Carroll
- James P. Blaylock
- Bone Dance, Emma Bull (Ace)
- Hunting the Ghost Dancer, A. A. Attanasio (HarperCollins)
- Outside the Dog Museum, Jonathan Carroll (Macdonald)
- The Paper Grail, James P. Blaylock (Ace)
- Sbírka
-
vítěz
- Lucius Shepard
- The Ends of the Earth, Lucius Shepard (Arkham House)
nominace
- Holdstock, Robert - Les kostí 86% / 72
- Thomas Ligotti
- Raphael Aloysius Lafferty
- Fred Chappell
- Howard Waldrop
- Grimscribe: His Lives and Works, Thomas Ligotti (Carroll & Graf)
- Lafferty In Orbit, R. A. Lafferty (Broken Mirrors Press)
- More Shapes Than One, Fred Chappell (St. Martin's)
- Night of the Cooters: More Neat Stories, Howard Waldrop (Ursus/Mark V. Ziesing)
- Výtvarník
-
vítěz
- Tim Hildebrandt
nominace
- David Bergen
- Alan M. Clark
- Ned Dameron
- Alan Lee
- Zvláštní ocenění - nekomerční, fanovská činnost
-
vítěz
- W. Paul Ganley (for Weirdbook)
nominace
- Barry Hoffman
- Barry Hoffman (for Gauntlet)
- Crispin Burnham (for Eldritch Tales)
- Peggy Nadramia (for Grue)
- Joe Stefko & Tracy Cocoman (for Charnel House)
- Zvláštní ocenění - profesionální, komerční činnost
-
vítěz
- Darrell Schweitzer
- George Scithers & Darrell Schweitzer (for Weird Tales)
nominace
- Terri Windling
- Ramsey Campbell
- Dean Wesley Smith
- Kristine Kathryn Rusch
- Terri Windling (for editing)
- Ramsey Campbell (for writing and editing)
- Dean Wesley Smith & Kristine Kathryn Rusch (for publishing, Pulphouse)
- Donald M. Grant (for publishing)