ocenění »
World Fantasy Award »
1999
World Fantasy Award
World Fantasy Award
WWW stránky ocenění: World Fantasy Award
Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.
1999
-
ročník: 25
- Antologie
-
Nominován byl Robert Silverberg s antologií „Legendy“, v češtině vyšla ve 2 dílech.
vítěz
- Jack Dann
- Dreaming Down-Under, Jack Dann & Janeen Webb, eds. (HarperCollins Voyager Australia)
nominace
- Silverberg, Robert - Legendy 2 85% / 15
- Silverberg, Robert - Legendy 1 85% / 14
- Stephen Jones
- Dark Terrors 4, Stephen Jones & David Sutton, eds. (Gollancz)
- Starlight 2, Patrick Nielsen Hayden, ed. (Tor)
- The Best of Crank!, Bryan Cholfin, ed. (Tor)
- Cena za celoživotní dílo
-
vítěz
- Novela
-
vítěz
- MacLeod, Ian R. - Letní ostrovy 73% / 8
nominace
- Le Guin, Ursula K. - Dračinka 83% / 13
- Antonia Susan Byatt
- Martin, George R. R. - Potulný rytíř 89% / 71
- Peter Straub
- "Cold", A. S. Byatt (Elementals: Stories of Fire and Ice)
- "Mr. Clubb and Mr. Cuff", Peter Straub (Murder for Revenge)
- Povídka
-
vítěz
- Link, Kelly - Znalcova čepice 77% / 6
nominace
- Gaiman, Neil - Shoggothův prastaropramen 74% / 24
- Link, Kelly - Na cestách se Sněhovou královnou 84% / 5
- Ellen Kushner
- John Kessel
- "The Death of the Duke", Ellen Kushner (Starlight 2)
- "Every Angel Is Terrifying", John Kessel (F&SF Oct/Nov 1998)
- Román
-
vítěz
- The Antelope Wife, Louise Erdrich (HarperFlamingo)
nominace
- Kay, Guy Gavriel - Plavba do Sarantia 84% / 21
- Sean Stewart
- Charles de Lint
- Mockingbird, Sean Stewart (Ace)
- Someplace to Be Flying, Charles de Lint (Tor)
- The Martyring, Thomas Sullivan (Forge)
- Sbírka
-
vítěz
- Fowler, Karen Joy - Černé sklo 60% / 1
nominace
- Gahan Wilson
- Elizabeth Hand
- Graham Masterton
- Jack Andrew Cady
- The Cleft and Other Odd Tales, Gahan Wilson (Tor)
- Last Summer at Mars Hill, Elizabeth Hand (HarperPrism)
- Manitou Man: The Worlds of Graham Masterton, Graham Masterton, with Ray Clark & Matt Williams (British Fantasy Society)
- The Night We Buried Road Dog, Jack Cady (DreamHaven)
- Výtvarník
-
vítěz
- Charles Vess
nominace
- Jim Burns
- Tom Canty
- Alan M. Clark
- Bob Eggleton
- Zvláštní ocenění - nekomerční, fanovská činnost
-
vítěz
- Richard Chizmar
- Richard T. Chizmar (for Cemetery Dance Publications)
nominace
- David Marshall (for Pumpkin Books)
- Steve Pasechnick (for Edgewood Press)
- Jacob Weisman (for Tachyon Publications)
- Zvláštní ocenění - profesionální, komerční činnost
-
vítěz
- Jim Turner
- Jim Turner (for Golden Gryphon Press)
nominace
- David Pringle
- Robert Silverberg
- Grania Davis
- Leslie Noel III. Daniels
- David Pringle (for Interzone)
- Robert Silverberg & Grania Davis, eds. (for editing The Avram Davidson Treasury)
- Les Daniels (for Superman: The Complete History)
- Jo Fletcher (for editing)