ocenění »
World Fantasy Award »
2003
World Fantasy Award
World Fantasy Award
WWW stránky ocenění: World Fantasy Award
Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.
2003
-
ročník: 29
- Antologie
-
vítěz
- Jeff VanderMeer
- Ellen Sue Datlow
- Terri Windling
- Leviathan, Volume Three, Jeff VanderMeer & Forrest Aguirre, eds. (The Ministry of Whimsy Press)
- The Green Man: Tales from the Mythic Forest, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Viking)
nominace
- Peter Straub
- Ellen Sue Datlow
- Terri Windling
- Conjunctions 39: The New Wave Fabulists, Peter Straub, ed. (Bard College)
- The Year's Best Fantasy and Horror: Fifteenth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
- The American Fantasy Tradition, Brian M. Thomsen, ed. (Tor)
- Cena za celoživotní dílo
-
vítěz
- Lloyd Alexander
- Donald M. Grant (Night Shade Books)
- Novela
-
vítěz
- Zoran Živkovič
- "The Library", Zoran Zivkovic (Leviathan, Volume Three)
nominace
- Gaiman, Neil - Koralina 81% / 160
- Di Filippo, Paul - Rok v lineárním městě 89% / 24
- Elizabeth Hand
- Charles de Lint
- "The Least Trumps", Elizabeth Hand (Conjunctions 39: The New Wave Fabulists)
- Seven Wild Sisters, Charles de Lint (Subterranean Press)
- Povídka
-
vítěz
- Ford, Jeffrey - Stvoření 66% / 12
nominace
- Gaiman, Neil - Říjen předsedá 77% / 29
- Jeffrey Ford
- Stephen Gallagher
- William Browning Spencer
- "The Weight of Words", Jeffrey Ford (Leviathan, Volume Three)
- "Little Dead Girl Singing", Stephen Gallagher (Weird Tales Spr 2002)
- "The Essayist in the Wilderness", William Browning Spencer (F&SF May 2002)
- Román
-
vítěz
- Patricia A. McKillip
- Ombria in Shadow, Patricia A. McKillip (Ace)
- The Facts of Life, Graham Joyce (Gollancz)
nominace
- Miéville, China - Jizva 90% / 132
- Gregory Frost
- Jeffrey Ford
- Fitcher's Brides, Gregory Frost (Tor)
- The Portrait of Mrs. Charbuque, Jeffrey Ford (Morrow)
- Sbírka
-
vítěz
- Jeffrey Ford
- The Fantasy Writer's Assistant and Other Stories, Jeffrey Ford (Golden Gryphon Press)
nominace
- Jeff VanderMeer
- Chet Williamson
- Richard Parks
- Charles de Lint
- Robin McKinley
- City of Saints and Madmen: The Book of Ambergris [revised], Jeff VanderMeer (Prime Books)
- Figures in Rain, Chet Williamson (Ash-Tree Press)
- The Ogre's Wife: Fairy Tales for Grownups, Richard Parks (Obscura Press)
- Waifs and Strays, Charles de Lint (Viking)
- Water: Tales of Elemental Spirits, Robin McKinley & Peter Dickinson (Putnam)
- Výtvarník
-
vítěz
- Tom Kidd
nominace
- Kinuko Y. Craft
- Gary Lippincott
- Dave McKean
- John Jude Palencar
- Charles Vess
- Zvláštní ocenění - nekomerční, fanovská činnost
-
vítěz
- Jason Williams, Jeremy Lassen & Benjamin Cossel (for Night Shade Books)
nominace
- Peter Crowther
- Kelly Link
- Peter Crowther (for PS Publishing)
- Gavin Grant & Kelly Link (for Small Beer Press)
- Sean Wallace (for Prime Books)
- Michael Walsh (for Old Earth Books)
- Zvláštní ocenění - profesionální, komerční činnost
-
vítěz
- Gordon Van Gelder (for F&SF)
nominace
- Ellen Sue Datlow
- Terri Windling
- John Grant
- Ellen Datlow (for editing)
- Terri Windling (for editing)
- Paul Barnett (for Paper Tiger art books)
- William K. Schafer (for Subterranean Press)
- Gary Turner & Marty Halpern (for Golden Gryphon Press)