ocenění »
World Fantasy Award »
2008
World Fantasy Award
World Fantasy Award
WWW stránky ocenění: World Fantasy Award
Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.
2008
-
ročník: 34
- Antologie
-
vítěz
- Ellen Sue Datlow
- Inferno, Ellen Datlow, ed. (Tor)
nominace
- Ellen Sue Datlow
- Terri Windling
- Gary A. Braunbeck
- Dozois; Dann - Čarodějové 68% / 14
- Hank Schwaeble
- The Coyote Road: Trickster Tales, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Viking)
- Five Strokes to Midnight, Gary A. Braunbeck & Hank Schwaeble, eds. (Haunted Pelican Press)
- Logorrhea, John Klima, ed. (Bantam Spectra)
- Cena za celoživotní dílo
-
vítěz
- Patricia A. McKillip
- Leo & Diane Dillon
- Novela
-
vítěz
- Elizabeth Hand
- Illyria, Elizabeth Hand (PS Publishing)
nominace
- MacLeod, Ian R. - Příběh mistra mlynáře 79% / 17
- Shepard, Lucius - Vidím hvězdy skrze kámen 68% / 8
- Kim Newman
- "Cold Snap", Kim Newman (The Secret Files of the Diogenes Club)
- The Mermaids, Robert Edric (PS Publishing)
- Povídka
-
vítěz
- Theodora Goss
- "Singing of Mount Abora", Theodora Goss (Logorrhea)
nominace
- Abraham, Daniel - Směnárník a Lord Iron 87% / 26
- Kij Johnson
- Robert Shearman
- "The Evolution of Trickster Stories Among the Dogs of North Park After the Change", Kij Johnson (The Coyote Road: Trickster Tales)
- "Damned If You Don't", Robert Shearman (Tiny Deaths)
- "The Church on the Island", Simon Kurt Unsworth (At Ease with the Dead Ash-Tree Press)
- Román
-
vítěz
- Kay, Guy Gavriel - Ysabel 83% / 23
nominace
- Will Shetterly
- Michael Marshall Smith
- Emma Bull
- The Gospel of the Knife, Will Shetterly (Tor)
- The Servants, Michael Marshall Smith (Earthling Publications)
- Territory, Emma Bull (Tor)
- Fangland, John Marks (Penguin Press)
- Sbírka
-
vítěz
- Robert Shearman
- Tiny Deaths, Robert Shearman (Comma Press)
nominace
- Lucius Shepard
- Stephen Gallagher
- Tim Pratt
- Ellen Klages
- Kim Newman
- Dagger Key and Other Stories, Lucius Shepard (PS Publishing)
- Plots and Misadventures, Stephen Gallagher (Subterranean Press)
- Hart & Boot & Other Stories, Tim Pratt (Night Shade Books)
- Portable Childhoods, Ellen Klages (Tachyon Publications)
- The Secret Files of the Diogenes Club, Kim Newman (MonkeyBrain Books)
- Výtvarník
-
vítěz
- Edward Miller
nominace
- Ruan Jia
- Mikko Kinnunen
- Stephan Martiniere
- John Picacio
- Zvláštní ocenění - nekomerční, fanovská činnost
-
vítěz
- Midori Snyder
- Terri Windling
- Midori Snyder & Terri Windling (for Endicott Studios Website)
nominace
- Stephen Jones
- Stephen Jones (for -t1-)
- G. S. Evans & Alice Whittenburg (for Café Irreal) (http://home.sprynet.com/~awhit/)
- John Klima (for Electric Velocipede)
- Rosalie Parker & Raymond Russell (for Tartarus Press)
- Zvláštní ocenění - profesionální, komerční činnost
-
vítěz
- Peter Crowther
- Peter Crowther (for PS Publishing)
nominace
- Shawna McCarthy
- Chris Roberson
- Shawna McCarthy (for Realms of Fantasy)
- Allison Baker & Chris Roberson (for MonkeyBrain Books)
- Alan Beatts & Jude Feldman (for Borderlands Books)
- Jeremy Lassen & Jason Williams (for Night Shade Books)
- Gordon Van Gelder (for F&SF)