World Fantasy Award

World Fantasy Award

WWW stránky ocenění: World Fantasy Award

Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.

další rok - 2017předchozí rok - 2015

2016

ročník: 42

Ceny byly uděleny 30. října 2016 na World Fantasy Convention v Columbusu. Ceny byly uděleny za rok 2015. Porota : Laird Barron, Rani Graff, Elaine Isaak, Kay Kenyon, Konrad Walewski

Antologie

vítěz

  • Silvia Moreno-Garcia
  • She Walks in Shadows, Silvia Moreno-Garcia & Paula R. Stiles, eds. (Innsmouth Free Press)

nominace

Cena za celoživotní dílo

vítěz

Novela

vítěz

  • Kelly Barnhill
  • The Unlicensed Magician, Kelly Barnhill (PS Publishing)

nominace

  • Kim Newman
  • Kelly Robson
  • “Guignol”, Kim Newman (Horrorology)
  • “Waters of Versailles”, Kelly Robson (Tor.com 10 Jun 2015)
  • “Farewell Blues”, Bud Webster (F&SF Jan/Feb 2015)
  • “The Pauper Prince and the Eucalyptus Jinn”, Usman T. Malik (Tor.com 22 Apr 2015)
Povídka

vítěz

nominace

  • Sam J. Miller
  • Tamsyn Muir
  • “The Heat of Us: Notes Toward an Oral History”, Sam J. Miller (Uncanny Jan/Feb 2015)
  • “The Deepwater Bride”, Tamsyn Muir (F&SF Jul/Aug 2015)
  • “The Neurastheniac”, Selena Chambers (Cassilda's Song)
  • “Pockets”, Amal El-Mohtar (Uncanny Jan/Feb 2015)
Román

vítěz

  • The Chimes, Anna Smaill (Sceptre)

nominace

Sbírka

vítěz

  • Bone Swans, C. S. E. Cooney (Mythic Delirium)

nominace

  • Kelly Link
  • Leena Krohn
  • James Morrow
  • Mary Rickert
  • Get in Trouble, Kelly Link (Random House)
  • Leena Krohn: The Collected Fiction, Leena Krohn (Cheeky Frawg)
  • Reality by Other Means: The Best Short Fiction of James Morrow, James Morrow (Wesleyan)
  • You Have Never Been Here, Mary Rickert (Small Beer)
  • Skein and Bone, V. H. Leslie (Undertow)
Výtvarník

vítěz

  • Galen Dara

nominace

  • Richard Anderson
  • Julie Dillon
  • Kathleen Jennings
  • Thomas S. Kuebler
Zvláštní ocenění - nekomerční, fanovská činnost

vítěz

  • John O'Neill, for Black Gate

nominace

  • Jedediah Berry
  • Helen Young, for Tales After Tolkien Society
  • Scott H. Andrews, for Beneath Ceaseless Skies
  • Jedediah Berry & Eben Kling, for The Family Arcana: A Story in Cards
  • Alexandra Pierce & Alisa Krasnostein, for Letters to Tiptree
  • Lynne M. Thomas & Michael Damian Thomas, for Uncanny
Zvláštní ocenění - profesionální, komerční činnost

vítěz

nominace

  • Neil Gaiman
  • Robert Jordan
  • Neil Gaiman, Dave Stewart & J. H. Williams III, for The Sandman: Overture
  • Robert Jordan, Harriet McDougal, Alan Romanczuk & Maria Simons, for The Wheel of Time Companion
  • Joe Monti, for contributions to the genre
  • Heather J. Wood, for Gods, Memes and Monsters: A 21st Century Bestiary


WebArchiv - archiv českého webu