ocenění »
World Fantasy Award »
2016
World Fantasy Award
World Fantasy Award
WWW stránky ocenění: World Fantasy Award
Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.
2016
-
ročník: 42
Ceny byly uděleny 30. října 2016 na World Fantasy Convention v Columbusu. Ceny byly uděleny za rok 2015. Porota : Laird Barron, Rani Graff, Elaine Isaak, Kay Kenyon, Konrad Walewski
- Antologie
-
vítěz
- Silvia Moreno-Garcia
- She Walks in Shadows, Silvia Moreno-Garcia & Paula R. Stiles, eds. (Innsmouth Free Press)
nominace
- Joseph S. Pulver Sr.
- Ellen Sue Datlow
- Simon Strantzas
- Joshi, S. T. - Černá křídla Cthulhu 4 56% / 5
- Cassilda's Song, Joseph S. Pulver, Sr., ed. (Chaosium)
- The Doll Collection, Ellen Datlow, ed. (Tor)
- Aickman's Heirs, Simon Strantzas, ed. (Undertow)
- Cena za celoživotní dílo
-
vítěz
- Novela
-
vítěz
- Kelly Barnhill
- The Unlicensed Magician, Kelly Barnhill (PS Publishing)
nominace
- Kim Newman
- Kelly Robson
- Usman T. Malik
- “Guignol”, Kim Newman (Horrorology)
- “Waters of Versailles”, Kelly Robson (Tor.com 10 Jun 2015)
- “The Pauper Prince and the Eucalyptus Jinn”, Usman T. Malik (Tor.com 22 Apr 2015)
- “Farewell Blues”, Bud Webster (F&SF Jan/Feb 2015)
- Povídka
-
vítěz
nominace
- Sam J. Miller
- Tamsyn Muir
- “The Heat of Us: Notes Toward an Oral History”, Sam J. Miller (Uncanny Jan/Feb 2015)
- “The Deepwater Bride”, Tamsyn Muir (F&SF Jul/Aug 2015)
- “The Neurastheniac”, Selena Chambers (Cassilda's Song)
- “Pockets”, Amal El-Mohtar (Uncanny Jan/Feb 2015)
- Román
-
vítěz
- The Chimes, Anna Smaill (Sceptre)
nominace
- Tremblay, Paul - Hlava plná přízraků 70% / 2
- K. J. Parker
- Ishiguro, Kazuo - Pohřbený obr 79% / 8
- Jemisin, N. K. - Páté roční období 76% / 22
- Novik, Naomi - Ve stínu Hvozdu 81% / 11
- Savages, K. J. Parker (Subterranean)
- Sbírka
-
vítěz
- Bone Swans, C. S. E. Cooney (Mythic Delirium)
nominace
- Kelly Link
- Leena Krohn
- James Morrow
- Mary Rickert
- Get in Trouble, Kelly Link (Random House)
- Leena Krohn: The Collected Fiction, Leena Krohn (Cheeky Frawg)
- Reality by Other Means: The Best Short Fiction of James Morrow, James Morrow (Wesleyan)
- You Have Never Been Here, Mary Rickert (Small Beer)
- Skein and Bone, V. H. Leslie (Undertow)
- Výtvarník
-
vítěz
- Galen Dara
nominace
- Richard Anderson
- Julie Dillon
- Kathleen Jennings
- Thomas S. Kuebler
- Zvláštní ocenění - nekomerční, fanovská činnost
-
vítěz
- John O'Neill, for Black Gate
nominace
- Jedediah Berry
- Helen Young, for Tales After Tolkien Society
- Scott H. Andrews, for Beneath Ceaseless Skies
- Jedediah Berry & Eben Kling, for The Family Arcana: A Story in Cards
- Alexandra Pierce & Alisa Krasnostein, for Letters to Tiptree
- Lynne M. Thomas & Michael Damian Thomas, for Uncanny
- Zvláštní ocenění - profesionální, komerční činnost
-
vítěz
- Stephen Jones
- Stephen Jones, for The Art of Horror
nominace
- Neil Gaiman
- Robert Jordan
- Neil Gaiman, Dave Stewart & J. H. Williams III, for The Sandman: Overture
- Robert Jordan, Harriet McDougal, Alan Romanczuk & Maria Simons, for The Wheel of Time Companion
- Joe Monti, for contributions to the genre
- Heather J. Wood, for Gods, Memes and Monsters: A 21st Century Bestiary