World Fantasy Award

World Fantasy Award

WWW stránky ocenění: World Fantasy Award

Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.

Román

originální název: Novel

1975

vítěz

nominace

1976

vítěz

nominace

1977

vítěz

nominace

1978

Nominován byl Stephen R. Donaldson s cyklem „Kroniky Thomase Covenanta“.

vítěz

nominace

1979

vítěz

nominace

1980

vítěz

  • Watchtower, Elizabeth A. Lynn (Berkley Putnam)

nominace

  • Chelsea Quinn Yarbro
  • Patricia A. McKillip
  • Charles L. Grant
  • The Palace, Chelsea Quinn Yarbro (St. Martin's)
  • Harpist in the Wind, Patricia A. McKillip (Atheneum)
  • The Last Call of Mourning, Charles L. Grant (Doubleday)
  • The Dancers of Arun, Elizabeth A. Lynn (Berkley Putnam)
  • The Dark Bright Water, Patricia Wrightson (Atheneum)
1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

nominace

  • Gene Wolfe
  • Ramsey Campbell
  • Michael John Moorcock
  • The Claw of the Conciliator, Gene Wolfe (Timescape)
  • The Nameless, Ramsey Campbell (Macmillan)
  • The War Hound and the World's Pain, Michael Moorcock (Timescape)
  • The White Hotel, D. M. Thomas (Viking)
1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

1985

vítěz

nominace

1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

  • Replay, Ken Grimwood (Arbor House)

nominace

1989

vítěz

nominace

  • Joe R. Lansdale
  • James P. Blaylock
  • Jonathan Samuel Carroll
  • The Drive-In, Joe R. Lansdale (Bantam Spectra)
  • The Last Coin, James P. Blaylock (Mark V. Ziesing; Ace)
  • Sleeping In Flame, Jonathan Carroll (Legend; Doubleday)
  • The Silence of the Lambs, Thomas Harris (St. Martin's)
  • Fade, Robert Cormier (Gollancz; Delacorte)
1990

vítěz

  • Jack Vance
  • Lyonesse: Madouc, Jack Vance (Underwood-Miller)

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

Tim Powers zvítězil s románem „Poslední výzva“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

nominace

  • Michael Bishop
  • Jonathan Samuel Carroll
  • John Crowley
  • Elizabeth Hand
  • Brittle Innings, Michael Bishop (Bantam)
  • From the Teeth of Angels, Jonathan Carroll (HarperCollins UK; Doubleday)
  • Love & Sleep, John Crowley (Bantam)
  • Waking the Moon, Elizabeth Hand (HarperCollins UK; HarperPrism)
  • The Circus of the Earth and the Air, Brooke Stevens (Harcourt Brace)
1996

vítěz

nominace

  • James P. Blaylock
  • Tim Powers
  • Nina Kiriki Hoffman
  • All the Bells on Earth, James P. Blaylock (Ace)
  • Expiration Date, Tim Powers (HarperCollins UK; Tor)
  • The Silent Strength of Stones, Nina Kiriki Hoffman (AvoNova)
  • Red Earth and Pouring Rain, Vikram Chandra (Little, Brown)
  • Requiem, Graham Joyce (Michael Joseph; Signet Creed)
1997

vítěz

nominace

1998

Nominace knihy „Dumasův klub“, autor Arturo Pérez-Reverte byla stažena.

vítěz

nominace

1999

vítěz

  • The Antelope Wife, Louise Erdrich (HarperFlamingo)

nominace

2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

nominace

2002

vítěz

nominace

2003

vítěz

  • Patricia A. McKillip
  • Ombria in Shadow, Patricia A. McKillip (Ace)
  • The Facts of Life, Graham Joyce (Gollancz)

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

  • Margo Lanagan
  • The Shadow Year, Jeffrey Ford (Morrow) Tender Morsels, Margo Lanagan (Allen & Unwin; Knopf)

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

nominace

2014

vítěz

  • Sofia Samatar
  • A Stranger in Olondria, Sofia Samatar (Small Beer)

nominace

2015

Nominován byl Jeff VanderMeer za trilogii „Oblast X“.

vítěz

nominace

2016

vítěz

  • The Chimes, Anna Smaill (Sceptre)

nominace

2017

vítěz

  • Claire North
  • The Sudden Appearance of Hope, Claire North (Redhook; Orbit UK)

nominace

2018

vítěz

nominace

2019

vítěz

  • Witchmark, C. L. Polk (Tor.com)

nominace

2020

vítěz

  • Queen of the Conquered, Kacen Callender (Orbit)

nominace

2021

vítěz

  • Trouble the Saints, Alaya Dawn Johnson (Tor)

nominace



WebArchiv - archiv českého webu