World Fantasy Award

World Fantasy Award

WWW stránky ocenění: World Fantasy Award

Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.

Novela

originální název: Novella

1982

vítěz

  • "The Fire When It Comes", Parke Godwin (F&SF May 1981)

nominace

1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

  • Scott Baker
  • Michael Bishop
  • Tanith Lee
  • "The Lurking Duck", Scott Baker (Omni Dec 1983)
  • "The Monkey's Bride", Michael Bishop (Heroic Visions)
  • "Nunc Dimittis", Tanith Lee (The Dodd, Mead Gallery of Horror)
  • The Red Hawk, Elizabeth A. Lynn (Cheap Street)
1985

vítěz

  • Geoff Ryman
  • "The Unconquered Country", Geoff Ryman (Interzone #7 Spring 1984)

nominace

1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

  • Pat Murphy
  • "Bones", Pat Murphy (Asimov's May 1990)

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

  • Peter Straub
  • "The Ghost Village", Peter Straub (MetaHorror)

nominace

1994

vítěz

  • Terry Lamsley
  • "Under the Crust", Terry Lamsley (Under the Crust)

nominace

1995

vítěz

  • Elizabeth Hand
  • "Last Summer at Mars Hill", Elizabeth Hand (F&SF Aug 1994)

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

  • George R. R. Martin
  • Suzy McKee Charnas
  • Michael Marshall Smith
  • "Blood of the Dragon", George R. R. Martin (Asimov's Jul 1996)
  • "Beauty and the Opéra or The Phantom Beast", Suzy McKee Charnas (Asimov's Mar 1996)
  • "Hell Hath Enlarged Herself", Michael Marshall Smith (Dark Terrors 2)
  • "GI Jesus", Susan Palwick (Starlight 1)
1998

vítěz

nominace

  • Kim Newman
  • Brian Hodge
  • Ellen Kushner
  • Delia Sherman
  • Douglas E. Winter
  • "Coppola's Dracula", Kim Newman (The Mammoth Book of Dracula)
  • "The Dripping of Sundered Wineskins", Brian Hodge (Love in Vein II)
  • "The Fall of the Kings", Ellen Kushner & Delia Sherman (Bending the Landscape: Fantasy)
  • "The Zombies of Madison County", Douglas E. Winter (Dark of the Night)
1999

vítěz

nominace

2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

nominace

2002

vítěz

  • S. P. Somtow
  • "The Bird Catcher", S. P. Somtow (The Museum of Horrors)

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

  • "A Crowd of Bone", Greer Gilman (Trampoline: An Anthology)

nominace

2005

vítěz

nominace

  • Gene Wolfe
  • Lisa Tuttle
  • Kim Newman
  • Leena Krohn
  • "Golden City Far", Gene Wolfe (Flights: Extreme Visions of Fantasy)
  • My Death, Lisa Tuttle (PS Publishing)
  • "Soho Golem", Kim Newman (Sci Fiction)
  • Tainaron: Mail from Another City, Leena Krohn (Prime Books)
2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

  • Jeffrey Ford
  • "Botch Town", Jeffrey Ford (The Empire of Ice Cream)

nominace

  • Mary Rickert
  • Norman Partridge
  • Kim Newman
  • Ysabeau S. Wilce
  • "Map of Dreams", M. Rickert (Map of Dreams Golden Gryphon)
  • Dark Harvest, Norman Partridge (Cemetery Dance)
  • "The Man Who Got Off the Ghost Train", Kim Newman (The Man from the Diogenes Club MonkeyBrain)
  • "The Lineaments of Gratified Desire", Ysabeau S. Wilce (F&SF Jul 2006)
2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

  • Peter S. Beagle
  • Albert E. Cowdrey
  • Neil Gaiman
  • "Uncle Chaim and Aunt Rifke and the Angel", Peter S. Beagle (Strange Roads)
  • "The Overseer", Albert Cowdrey (F&SF 3/08)
  • "Odd and the Frost Giants", Neil Gaiman (Bloomsbury; HarperCollins)
  • "Good Boy", Nisi Shawl (Filter House)
2010

vítěz

nominace

  • Richard Dirrane Bowes
  • Andy Duncan
  • Kage Baker
  • "I Needs Must Part, the Policeman Said", Richard Bowes (F&SF Dec 2009)
  • The Night Cache, Andy Duncan (PS Publishing)
  • The Women of Nell Gwynne's, Kage Baker (Subterranean)
  • "Everland", Paul Witcover (Everland and Other Stories)
  • "The Lion's Den", Steve Duffy (Nemonymous Nine: Cern Zoo)
2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

  • K. J. Parker
  • “Let Maps to Others”, K. J. Parker (Subterranean Sum 2012)

nominace

2014

vítěz

nominace

  • Caitlín R. Kiernan
  • Catherynne M. Valente
  • K. J. Parker
  • Black Helicopters, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
  • Six-Gun Snow White, Catherynne M. Valente (Subterranean)
  • “The Sun and I”, K. J. Parker (Subterranean Sum 2013)
  • “Burning Girls”, Veronica Schanoes (Tor.com 19 Jun 2013)
2015

vítěz

  • Daryl Gregory
  • We Are All Completely Fine, Daryl Gregory (Tachyon)

nominace

  • Rachel Swirsky
  • Michael Libling
  • Mary Rickert
  • Pasi Ilmari Jääskeläinen
  • “Grand Jeté (The Great Leap)”, Rachel Swirsky (Subterranean Sum 2014)
  • “Hollywood North”, Michael Libling (F&SF Nov/Dec 2014)
  • “The Mothers of Voorhisville”, Mary Rickert (Tor.com 30 Apr 2014)
  • “Where the Trains Turn”, Pasi Ilmari Jääskeläinen (Tor.com 19 Nov 2014)
  • “The Devil in America”, Kai Ashante Wilson (Tor.com 2 Apr 2014)
2016

vítěz

  • Kelly Barnhill
  • The Unlicensed Magician, Kelly Barnhill (PS Publishing)

nominace

  • Kim Newman
  • Kelly Robson
  • “Guignol”, Kim Newman (Horrorology)
  • “Waters of Versailles”, Kelly Robson (Tor.com 10 Jun 2015)
  • “Farewell Blues”, Bud Webster (F&SF Jan/Feb 2015)
  • “The Pauper Prince and the Eucalyptus Jinn”, Usman T. Malik (Tor.com 22 Apr 2015)
2017

vítěz

  • Kij Johnson
  • The Dream-Quest of Vellitt Boe, Kij Johnson (Tor.com)

nominace

2018

vítěz

nominace

2019

vítěz

nominace

  • Seanan McGuire
  • Aliette de Bodard
  • Phenderson Djèlí Clark
  • Beneath the Sugar Sky, Seanan McGuire (Tor.com)
  • The Tea Master and the Detective, Aliette de Bodard (Subterranean)
  • The Black God's Drums, P. Djèlí Clark (Tor.com)
  • The Only Harmless Great Thing, Brooke Bolander (Tor.com)
2020

vítěz

  • Silver in the Wood, Emily Tesh (Tor.com)

nominace

  • Seanan McGuire
  • In an Absent Dream, Seanan McGuire (Tor.com)
  • “The Butcher's Table”, Nathan Ballingrud (Wounds)
  • The Deep, Rivers Solomon, Daveed Diggs, William Hutson & Jonathan Snipes, with234 (Saga)
  • Desdemona and the Deep, C. S. E. Cooney (Tor.com)
2021

vítěz

nominace

  • Phenderson Djèlí Clark
  • Leah Cypess
  • Ring Shout, or Hunting Ku Kluxes in the End Times, P. Djèlí Clark (Tordotcom)
  • “Stepsister”, Leah Cypess (F&SF May/Junn 2020)
  • Flyaway, Kathleen Jennings (Tordotcom)
  • The Four Profound Weaves, R. B. Lemberg (Tachyon)


WebArchiv - archiv českého webu