World Fantasy Award

World Fantasy Award

WWW stránky ocenění: World Fantasy Award

Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.

Povídka

originální název: Short Story

1975

vítěz

nominace

  • T. E. D. Klein
  • Karl Edward Wagner
  • "The Events at Poroth Farm", T. E. D. Klein (The Year's Best Horror Stories, No. 3; The Year's Best Horror Stories: Series II)
  • "Sticks", Karl Edward Wagner (Whispers #3 Mar 1974)
  • "A Father's Tale", Sterling E. Lanier (F&SF Jul 1974)
1976

vítěz

nominace

1977

vítěz

  • "There's a Long, Long Trail A-Winding", Russell Kirk (Frights)

nominace

1978

vítěz

nominace

1979

vítěz

nominace

1980

vítěz

nominace

1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

nominace

  • Charles L. Grant
  • Jack Dann
  • "Coin of the Realm", Charles L. Grant (Tales from the Nightside)
  • "Fairy Tale", Jack Dann (The Berkley Showcase Vol. 4)
1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

  • Tanith Lee
  • "Elle Est Trois, (La Mort)", Tanith Lee (Whispers IV)

nominace

  • Leigh Kennedy
  • David Morrell
  • Karl Edward Wagner
  • Lucius Shepard
  • William F. Wu
  • "The Silent Cradle", Leigh Kennedy (Shadows 6)
  • The Hundred-Year Christmas, David Morrell (Donald M. Grant)
  • "Into Whose Hands", Karl Edward Wagner (Whispers IV)
  • "Solitario's Eyes", Lucius Shepard (F&SF Sep 1983)
  • "Wong's Lost and Found Emporium", William F. Wu (Amazing Stories May 1983)
1985

vítěz

  • Alan Ryan
  • Scott Baker
  • "The Bones Wizard", Alan Ryan (Whispers #21/22 Dec 1984)
  • "Still Life with Scorpion", Scott Baker (Asimov's May 1984)

nominace

1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

  • John M. Ford
  • "Winter Solstice, Camelot Station", John M. Ford (Invitation to Camelot)

nominace

1990

vítěz

  • "The Illusionist", Steven Millhauser (Esquire Dec 1989)

nominace

1991

vítěz

  • Neil Gaiman
  • "A Midsummer Night's Dream", Neil Gaiman & Charles Vess (Sandman #19)

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

1998

vítěz

nominace

  • Jack Womack
  • Lisa Goldstein
  • Paul Park
  • Robert Charles Wilson
  • "Audience", Jack Womack (The Horns of Elfland)
  • "Fortune and Misfortune", Lisa Goldstein (Asimov's May 1997)
  • "Get a Grip", Paul Park (Omni Online Mar 1997)
  • "The Inner Inner City", Robert Charles Wilson (Northern Frights 4)
1999

vítěz

nominace

2000

vítěz

nominace

  • Delia Sherman
  • Kim Newman
  • Howard Waldrop
  • Robert Reed
  • Paul James McAuley
  • Eleanor Arnason
  • "The Parwat Ruby", Delia Sherman (F&SF Jun 1999)
  • "Amerikanski Dead at the Moscow Morgue", Kim Newman (999: New Stories of Horror and Suspense)
  • "The Dynasters Vol. 1: On the Downs", Howard Waldrop (F&SF Oct/Nov 1999)
  • "Human Bay", Robert Reed (Asimov's May 1999)
  • "Naming the Dead", Paul J. McAuley (Interzone #149 Nov 1999)
  • "The Grammarian's Five Daughters", Eleanor Arnason (Realms of Fantasy Jun 1999)
2001

vítěz

  • Andy Duncan
  • "The Pottawatomie Giant", Andy Duncan (Sci Fiction 1 Nov 2000)

nominace

2002

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

  • Theodora Goss
  • "Singing of Mount Abora", Theodora Goss (Logorrhea)

nominace

  • Abraham, Daniel - Směnárník a Lord Iron   87% / 26
  • Kij Johnson
  • Robert Shearman
  • "The Evolution of Trickster Stories Among the Dogs of North Park After the Change", Kij Johnson (The Coyote Road: Trickster Tales)
  • "Damned If You Don't", Robert Shearman (Tiny Deaths)
  • "The Church on the Island", Simon Kurt Unsworth (At Ease with the Dead Ash-Tree Press)
2009

vítěz

nominace

  • Kage Baker
  • John Kessel
  • Catherynne M. Valente
  • Sarah Pinborough
  • "Caverns of Mystery", Kage Baker (Subterranean: Tales of Dark Fantasy)
  • "Pride and Prometheus", John Kessel (F&SF 1/08)
  • "A Buyer's Guide to Maps of Antarctica", Catherynne M. Valente (Clarkesworld 5/08)
  • "Our Man in the Sudan", Sarah Pinborough (The Second Humdrumming Book of Horror Stories)
2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

nominace

  • Mercurio D. Rivera
  • Christopher Fowler
  • Kij Johnson
  • Karen Joy Fowler
  • "Tu Sufrimiento Shall Protect Us", Mercurio D. Rivera (Black Static Aug/Sep 2010)
  • "Beatiful Men", Christopher Fowler (Visitants: Stories of Fallen Angels and Heavenly Hosts)
  • "Ponies", Kij Johnson (Tor.com 17 Nov 2010)
  • "Booth's Ghost", Karen Joy Fowler (What I Didn't See and Other Stories)
2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

nominace

  • Kat Howard
  • Jeffrey Ford
  • Meghan McCarron
  • “Breaking the Frame”, Kat Howard (Lightspeed Aug 2012)
  • “A Natural History of Autumn”, Jeffrey Ford (F&SF Jul/Aug 2012)
  • “Swift, Brutal Retaliation”, Meghan McCarron (Tor.com 4 Jan 2012)
  • “The Castle that Jack Built”, Emily Gilman (Beneath Ceaseless Skies 26 Jan 2012)
2014

vítěz

  • Caitlín R. Kiernan
  • “The Prayer of Ninety Cats”, Caitlín R. Kiernan (Subterranean Spr 2013)

nominace

2015

vítěz

  • Do You Like to Look at Monsters?, Scott Nicolay (Fedogan & Bremer)

nominace

  • Kelly Link
  • Alyssa Wong
  • “I Can See Right Through You”, Kelly Link (McSweeney's #48)
  • “The Fisher Queen”, Alyssa Wong (F&SF May/Jun 2014)
  • “Jackalope Wives”, Ursula Vernon (Apex Jan 2014)
  • “Death's Door Café”, Kaaron Warren (Shadows & Tall Trees 2014)
2016

vítěz

nominace

  • Sam J. Miller
  • Tamsyn Muir
  • “The Heat of Us: Notes Toward an Oral History”, Sam J. Miller (Uncanny Jan/Feb 2015)
  • “The Deepwater Bride”, Tamsyn Muir (F&SF Jul/Aug 2015)
  • “The Neurastheniac”, Selena Chambers (Cassilda's Song)
  • “Pockets”, Amal El-Mohtar (Uncanny Jan/Feb 2015)
2017

vítěz

  • “Das Steingeschöpf”, G. V. Anderson (Strange Horizons 12 Dec 2016)

nominace

  • Maria Dahvana Headley
  • “Little Widow”, Maria Dahvana Headley (Nightmare Sep 2016)
  • “Our Talons Can Crush Galaxies”, Brooke Bolander (Uncanny Nov/Dec 2016)
  • “Seasons of Glass and Iron”, Amal El-Mohtar (The Starlit Wood)
  • “The Fall Shall Further the Flight in Me”, Rachael K. Jones (Clockwork Phoenix 5)
2018

vítěz

  • “The Birding: A Fairy Tale”, Natalia Theodoridou (Strange Horizons 18 Dec 2017)

nominace

2019

vítěz

  • “Like a River Loves the Sky”, Emma Törzs (Uncanny Mar/Apr 2018)
  • “Ten Deals with the Indigo Snake”, Mel Kassel (Lightspeed Oct 2018)

nominace

  • Adam-Troy Castro
  • Sarah Pinsker
  • Alix E. Harrow
  • “The Ten Things She Said While Dying: An Annotation”, Adam-Troy Castro (Nightmare Jul 2018)
  • “The Court Magician”, Sarah Pinsker (Lightspeed Jan 2018)
  • “A Witch's Guide to Escape: A Practical Compendium of Portal Fantasties”, Alix E. Harrow (Apex Feb 2018)
2020

vítěz

  • Maria Dahvana Headley
  • “Read After Burning”, Maria Dahvana Headley (A People's Future of the United States)

nominace

  • Sarah Pinsker
  • Genevieve Valentine
  • “The Blur in the Corner of Your Eye”, Sarah Pinsker (Uncanny Jul/Aug 2019)
  • “Everyone Knows That They're Dead. Do You?”, Genevieve Valentine (The Outcast Hours)
  • “For He Can Creep”, Siobhan Carroll (Tor.com 10 Jul 2019)
  • “Postlude to the Afternoon of a Faun”, Jerome Stueart (F&SF Mar/Apr 2019)
  • “Blood Is Another Word for Hunger”, Rivers Solomon (Tor.com 24 Jul 2019)
2021

vítěz

  • “Glass Bottle Dancer”, Celeste Rita Baker (Lightspeed Apr 2020)

nominace

  • “My Country Is a Ghost”, Eugenia Triantafyllou (Uncanny Jan/Feb 2020)
  • “The Nine Scents of Sorrow”, Jordan Taylor (Uncanny Jul/Aug 2020)
  • “Open House on Haunted Hill”, John Wiswell (Diabolical Plots 15 Jun 2020)
  • “The Women Who Sing for Sklep”, Kay Chronister (Thin Places)


WebArchiv - archiv českého webu