ocenění » World Fantasy Award » Antologie

World Fantasy Award

World Fantasy Award

WWW stránky ocenění: World Fantasy Award

Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.

Antologie

originální název: Anthology

1988

vítěz

  • David G. Hartwell
  • The Dark Descent, David G. Hartwell, ed. (Tor)
  • The Architecture of Fear, Kathryn Cramer & Peter D. Pautz, eds. (Arbor House)

nominace

  • Karl Edward Wagner
  • J. N. Williamson
  • Jack Dann
  • Christopher Evans
  • Robert Holdstock
  • The Year's Best Horror Stories: XV, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
  • Masques II, J. N. Williamson, ed. (Maclay & Associates)
  • In the Field of Fire, Jeanne Van Buren Dann & Jack Dann, eds. (Tor)
  • Other Edens, Christopher Evans & Robert Holdstock, eds. (Unwin)
  • Night Visions 4, Anonymous, ed. (Dark Harvest)
1989

vítěz

nominace

  • Douglas E. Winter
  • David J. Schow
  • Prime Evil, Douglas E. Winter, ed. (NAL)
  • Silver Scream, David J. Schow, ed. (Dark Harvest)
  • Night Visions 6, Anonymous, ed. (Dark Harvest)
1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

  • Full Spectrum 4, Lou Aronica, Amy Stout & Betsy Mitchell, eds. (Bantam Spectra)

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

  • The Penguin Book of Modern Fantasy by Women, A. Susan Williams & Richard Glyn Jones, eds. (Viking UK; Viking)

nominace

1997

vítěz

  • Starlight 1, Patrick Nielsen Hayden, ed. (Tor)

nominace

1998

vítěz

  • Bending the Landscape: Fantasy, Nicola Griffith & Stephen Pagel, eds. (White Wolf)

nominace

  • Stephen Jones
  • Gardner Raymond Dozois
  • Douglas E. Winter
  • Dark Terrors 3, Stephen Jones & David Sutton, eds. (Gollancz)
  • Modern Classics of Fantasy, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • Revelations (UK title Millennium), Douglas E. Winter, ed. (HarperPrism; HarperCollins Voyager)
  • Northern Frights 4, Don Hutchison, ed. (Mosaic Press)
1999

Nominován byl Robert Silverberg s antologií „Legendy“, v češtině vyšla ve 2 dílech.

vítěz

  • Jack Dann
  • Dreaming Down-Under, Jack Dann & Janeen Webb, eds. (HarperCollins Voyager Australia)

nominace

2000

vítěz

nominace

  • Al Sarrantonio
  • Ellen Sue Datlow
  • Terri Windling
  • Stephen Jones
  • 999: New Stories of Horror and Suspense, Al Sarrantonio, ed. (Avon)
  • The Year's Best Fantasy and Horror: Twelfth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • Dark Detectives: Adventures of the Supernatural Sleuths, Stephen Jones, ed. (Fedogan & Bremer)
  • Northern Frights 5, Don Hutchison, ed. (Mosaic Press)
2001

vítěz

  • Dark Matter: A Century of Speculative Fiction from the African Diaspora, Sheree R. Thomas, ed. (Warner Aspect)

nominace

  • Ellen Sue Datlow
  • Ellen Sue Datlow
  • Terri Windling
  • Stephen Jones
  • Nalo Hopkinson
  • Vanishing Acts, Ellen Datlow, ed. (Tor)
  • The Year's Best Fantasy and Horror: Thirteenth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • Dark Terrors 5, Stephen Jones & David Sutton, eds. (Gollancz)
  • Whispers from the Cotton Tree Root: Caribbean Fabulist Fiction, Nalo Hopkinson, ed. (Invisible Cities Press)
  • Shadows and Silence, Barbara Roden & Christopher Roden, eds. (Ash-Tree Press)
2002

vítěz

nominace

  • Ellen Sue Datlow
  • Terri Windling
  • Stephen Jones
  • Stephen Jones
  • The Year's Best Fantasy and Horror: Fourteenth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • The Mammoth Book of Best New Horror: Volume Twelve, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • The Mammoth Book of Vampire Stories by Women, Stephen Jones, ed. (Robinson; Carroll & Graf)
  • Stigmata, Jerad Walters, ed. (Cocytus Press)
2003

vítěz

  • Jeff VanderMeer
  • Ellen Sue Datlow
  • Terri Windling
  • Leviathan, Volume Three, Jeff VanderMeer & Forrest Aguirre, eds. (The Ministry of Whimsy Press)
  • The Green Man: Tales from the Mythic Forest, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Viking)

nominace

  • Peter Straub
  • Ellen Sue Datlow
  • Terri Windling
  • Conjunctions 39: The New Wave Fabulists, Peter Straub, ed. (Bard College)
  • The Year's Best Fantasy and Horror: Fifteenth Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • The American Fantasy Tradition, Brian M. Thomsen, ed. (Tor)
2004

vítěz

  • Strange Tales, Rosalie Parker, ed. (Tartarus Press)

nominace

2005

vítěz

  • Acquainted with the Night, Barbara Roden & Christopher Roden, eds. (Ash-Tree Press)
  • Dark Matter: Reading the Bones, Sheree R. Thomas, ed. (Warner Aspect)

nominace

  • Ellen Sue Datlow
  • Terri Windling
  • Harry Norman Turtledove
  • Jay Lake
  • The Faery Reel: Tales from the Twilight Realm, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Viking)
  • The First Heroes: New Tales of the Bronze Age, Harry Turtledove & Noreen Doyle, eds. (Tor)
  • Polyphony, Volume 4, Deborah Layne & Jay Lake, eds. (Wheatland Press)
2006

vítěz

  • The Fair Folk, Marvin Kaye, ed. (SFBC)

nominace

  • Chris Roberson
  • Stephen Jones
  • Andrew J. Wilson
  • Jay Lake
  • Adventure, Vol. 1, Chris Roberson, ed. (MonkeyBrain Books)
  • Weird Shadows Over Innsmouth, Stephen Jones, ed. (Fedogan & Bremer)
  • Nova Scotia: New Scottish Speculative Fiction, Neil Williamson & Andrew J. Wilson, eds. (Crescent Books)
  • Polyphony, Volume 5, Deborah Layne & Jay Lake, eds. (Wheatland Press)
2007

vítěz

nominace

  • Joe R. Lansdale
  • Joe R. Lansdale
  • David Moles
  • Retro Pulp Tales, Joe R. Lansdale, ed. (Subterranean Press)
  • Cross Plains Universe: Texans Celebrate Robert E. Howard., Scott A. Cupp & Joe R. Lansdale, eds. (MonkeyBrain and the Fandom Association of Central Texas)
  • Twenty Epics, David Moles & Susan Marie Groppi, eds. (All-Star Stories)
  • Firebirds Rising, Sharyn November, ed. (Firebird)
2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

  • Ekaterina Sedia
  • Paper Cities: An Anthology of Urban Fantasy, Ekaterina Sedia, ed. (Senses Five Press)

nominace

  • Ellen Sue Datlow
  • Ellen Sue Datlow
  • Kelly Link
  • Ann VanderMeer
  • Jeff VanderMeer
  • The Del Rey Book of Science Fiction and Fantasy, Ellen Datlow, ed. (Del Rey)
  • The Year's Best Fantasy and Horror 2008: Twenty-First Annual Collection, Ellen Datlow, Kelly Link, & Gavin J. Grant, eds. (St. Martin's)
  • Steampunk, Ann & Jeff VanderMeer, eds. (Tachyon Publications)
  • The Living Dead, John Joseph Adams, ed. (Night Shade Books)
2010

vítěz

  • Peter Straub
  • American Fantastic Tales: Terror and the Uncanny: From Poe to the Pulps/From the 1940s to Now, Peter Straub, ed. (Library of America)

nominace

  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • George R. R. Martin
  • Gardner Raymond Dozois
  • Eclipse Three, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
  • Poe, Ellen Datlow, ed. (Solaris)
  • Songs of The Dying Earth: Stories in Honor of Jack Vance, George R. R. Martin & Gardner Dozois, eds. (Subterranean; Voyager)
  • The Very Best of Fantasy & Science Fiction: Sixtieth Anniversary Anthology, Gordon Van Gelder, ed. (Tachyon)
  • Exotic Gothic 3: Strange Visitations, Danel Olson, ed. (Ash-Tree)
2011

vítěz

  • My Mother, She Killed Me, My Father, He Ate Me, Kate Bernheimer, ed. (Penguin)

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

  • Postscripts #28/#29: Exotic Gothic 4, Danel Olson, ed. (PS Publishing)

nominace

  • Jonathan Strahan
  • Under My Hat: Tales from the Cauldron, Jonathan Strahan, ed. (Random House)
  • Epic: Legends of Fantasy, John Joseph Adams, ed. (Tachyon)
  • Magic: An Anthology of the Esoteric and Arcane, Jonathan Oliver, ed. (Solaris)
  • Three Messages and a Warning: Contemporary Mexican Short Stories of the Fantastic, Eduardo Jiménez Mayo & Chris N. Brown, eds. (Small Beer)
2014

vítěz

nominace

  • Jonathan Strahan
  • Stephen Jones
  • Ellen Sue Datlow
  • Terri Windling
  • Fearsome Journeys: The New Solaris Book of Fantasy, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
  • Flotsam Fantastique: The Souvenir Book of World Fantasy Convention 2013, Stephen Jones, ed. (Smith & Jones; PS Publishing)
  • Queen Victoria's Book of Spells, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Tor)
  • xo Orpheus: Fifty New Myths, Kate Bernheimer, ed. (Penguin)
  • End of the Road, Jonathan Oliver, ed. (Solaris)
2015

vítěz

  • Kelly Link
  • Monstrous Affections, Kelly Link & Gavin J. Grant, eds. (Candlewick)

nominace

  • Ellen Sue Datlow
  • Martin; Dozois - Darebáci   66% / 16
  • Fearful Symmetries, Ellen Datlow, ed. (ChiZine)
  • Long Hidden: Speculative Fiction from the Margins of History, Rose Fox & Daniel José Older, eds. (Crossed Genres)
  • Shadows & Tall Trees 2014, Michael Kelly, ed. (Undertow)
2016

vítěz

  • Silvia Moreno-Garcia
  • She Walks in Shadows, Silvia Moreno-Garcia & Paula R. Stiles, eds. (Innsmouth Free Press)

nominace

2017

vítěz

  • Jack Dann
  • Dreaming in the Dark, Jack Dann, ed. (PS Australia)

nominace

  • Karen Joy Fowler
  • Ellen Sue Datlow
  • The Best American Science Fiction and Fantasy 2016, Karen Joy Fowler & John Joseph Adams, eds. (Mariner)
  • Children of Lovecraft, Ellen Datlow, ed. (Dark Horse)
  • Clockwork Phoenix 5, Mike Allen, ed. (Mythic Delirium)
  • The Starlit Wood, Dominik Parisien & Navah Wolfe, eds. (Saga)
2018

vítěz

  • Peter S. Beagle
  • The New Voices of Fantasy, Peter S. Beagle & Jacob Weisman, eds. (Tachyon)

nominace

2019

vítěz

  • Worlds Seen in Passing, Irene Gallo, ed. (Tor.com)

nominace

  • Stephen Jones
  • Gardner Raymond Dozois
  • Best New Horror #28, Stephen Jones, ed. (Drugstore Indian)
  • The Book of Magic, Gardner Dozois, ed. (Bantam; Harper Voyager UK)
  • Robots vs Fairies, Dominik Parisien & Navah Wolfe, eds. (Sagan)
  • Sword and Sonnet, Aidan Doyle, Rachael K. Jones & E. Catherine Tobler, eds. (Ate Bit Bear)
2020

vítěz

  • New Suns: Original Speculative Fiction by People of Color, Nisi Shawl, ed. (Solaris)

nominace

  • Jeff VanderMeer
  • Ann VanderMeer
  • Ellen Sue Datlow
  • The Big Book of Classic Fantasy, Ann VanderMeer & Jeff VanderMeer, eds. (Vintage)
  • Echoes: The Saga Anthology of Ghost Stories, Ellen Datlow, ed. (Saga)
  • The Mythic Dream, Dominik Parisien & Navah Wolfe, eds. (Saga)
  • The Outcast Hours, Mahvesh Murad & Jared Shurin, eds. (Solaris)
2021

vítěz

nominace

  • Jonathan Strahan
  • Ellen Sue Datlow
  • The Book of Dragons, Jonathan Strahan, ed. (Harper Voyager)
  • Edited By, Ellen Datlow, ed. (Subterranean)
  • Shadows & Tall Trees 8, Michael Kelly, ed. (Undertow)
  • The Valencourt Book of World Horror Stories, Vol. 1, James D. Jenkins & Ryan Cagle, eds. (Valancourt)


WebArchiv - archiv českého webu