World Fantasy Award

World Fantasy Award

WWW stránky ocenění: World Fantasy Award

Každoročně od 1975 je na World Fantasy Convention udělována cena World Fantasy Award pro nejlepší příspěvky v žánru fantasy za uplynulý rok. Cena tvoří protějšek k převážně scifistické ceně Hugo Award.

Sbírka

originální název: Collection

1975

vítěz

nominace

  • Basil Copper
  • From Evil's Pillow, Basil Copper (Arkham House)
1976

vítěz

nominace

  • Harlan Ellison
  • Frank Belknap Long
  • Deathbird Stories, Harlan Ellison (Harper & Row)
  • The Early Long, Frank Belknap Long (Doubleday)
  • Far Lands, Other Days, E. Hoffmann Price (Carcosa)
1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

  • Harlan Ellison
  • Gene Wolfe
  • Angry Candy, Harlan Ellison (Houghton Mifflin)
  • Storeys from the Old Hotel, Gene Wolfe (Kerosina)

nominace

1990

vítěz

  • Richard Matheson
  • Richard Matheson: Collected Stories, Richard Matheson (Scream/Press)

nominace

1991

vítěz

  • Carol Emshwiller
  • The Start of the End of It All and Other Stories, Carol Emshwiller (The Women's Press; Mercury House 1991)

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

  • Jack Andrew Cady
  • The Sons of Noah & Other Stories, Jack Cady (Broken Moon Press)

nominace

1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

  • Bradley Denton
  • The Calvin Coolidge Home for Dead Comedians and A Conflagration Artist, Bradley Denton (Wildside Press)

nominace

  • Robert Albert Bloch
  • Joyce Carol Oates
  • Lisa Goldstein
  • The Early Fears, Robert Bloch (Fedogan & Bremer)
  • Haunted: Tales of the Grotesque, Joyce Carol Oates (Dutton)
  • Travellers In Magic, Lisa Goldstein (Tor)
  • The Earth Wire & Other Stories, Joel Lane (Egerton Press)
1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

  • Jonathan Lethem
  • The Wall of the Sky, the Wall of the Eye, Jonathan Lethem (Harcourt Brace)

nominace

  • S. P. Somtow
  • Norman Partridge
  • James Morrow
  • Terry Lamsley
  • Thomas Ligotti
  • Richard Chizmar
  • The Pavilion of Frozen Women, S. P. Somtow (Gollancz)
  • Bad Intentions, Norman Partridge (Subterranean Press)
  • Bible Stories for Adults, James Morrow (Harcourt Brace)
  • Conference with the Dead, Terry Lamsley (Ash-Tree Press)
  • The Nightmare Factory, Thomas Ligotti (Raven Books; Carroll & Graf)
  • Midnight Promises, Richard T. Chizmar (Gauntlet Publications)
1998

vítěz

  • The Throne of Bones, Brian McNaughton (Terminal Fright Press)

nominace

1999

vítěz

nominace

  • Gahan Wilson
  • Elizabeth Hand
  • Graham Masterton
  • Jack Andrew Cady
  • The Cleft and Other Odd Tales, Gahan Wilson (Tor)
  • Last Summer at Mars Hill, Elizabeth Hand (HarperPrism)
  • Manitou Man: The Worlds of Graham Masterton, Graham Masterton, with Ray Clark & Matt Williams (British Fantasy Society)
  • The Night We Buried Road Dog, Jack Cady (DreamHaven)
2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

  • Andy Duncan
  • Beluthahatchie and Other Stories, Andy Duncan (Golden Gryphon Press)

nominace

2002

vítěz

nominace

2003

vítěz

  • Jeffrey Ford
  • The Fantasy Writer's Assistant and Other Stories, Jeffrey Ford (Golden Gryphon Press)

nominace

  • Jeff VanderMeer
  • Chet Williamson
  • Richard Parks
  • Charles de Lint
  • Robin McKinley
  • City of Saints and Madmen: The Book of Ambergris [revised], Jeff VanderMeer (Prime Books)
  • Figures in Rain, Chet Williamson (Ash-Tree Press)
  • The Ogre's Wife: Fairy Tales for Grownups, Richard Parks (Obscura Press)
  • Waifs and Strays, Charles de Lint (Viking)
  • Water: Tales of Elemental Spirits, Robin McKinley & Peter Dickinson (Putnam)
2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

  • Ian R. MacLeod
  • John M. Ford
  • Joe R. Lansdale
  • Peter Crowther
  • Eileen Gunn
  • Lucius Shepard
  • Breathmoss and Other Exhalations, Ian R. MacLeod (Golden Gryphon)
  • Heat of Fusion and Other Stories, John M. Ford (Tor)
  • Mad Dog Summer and Other Stories, Joe R. Lansdale (Subterranean Press)
  • Songs of Leaving, Peter Crowther (Subterranean Press)
  • Stable Strategies and Others, Eileen Gunn (Tachyon Publications)
  • Trujillo and Other Stories, Lucius Shepard (PS Publishing)
2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

  • Mary Rickert
  • Map of Dreams, M. Rickert (Golden Gryphon Press)

nominace

2008

vítěz

nominace

  • Lucius Shepard
  • Stephen Gallagher
  • Tim Pratt
  • Ellen Klages
  • Kim Newman
  • Dagger Key and Other Stories, Lucius Shepard (PS Publishing)
  • Plots and Misadventures, Stephen Gallagher (Subterranean Press)
  • Hart & Boot & Other Stories, Tim Pratt (Night Shade Books)
  • Portable Childhoods, Ellen Klages (Tachyon Publications)
  • The Secret Files of the Diogenes Club, Kim Newman (MonkeyBrain Books)
2009

vítěz

  • Jeffrey Ford
  • The Drowned Life, Jeffrey Ford (HarperPerennial)

nominace

2010

vítěz

nominace

  • Peter S. Beagle
  • Brian Evenson
  • We Never Talk About My Brother, Peter S. Beagle (Tachyon)
  • Fugue State, Brian Evenson (Coffee House)
  • Northwest Passages, Barbara Roden (Prime)
  • Everland and Other Stories, Paul Witcover (PS)
2011

vítěz

  • Karen Joy Fowler
  • What I Didn't See and Other Stories, Karen Joy Fowler (Small Beer)

nominace

2012

vítěz

  • Tim Powers
  • The Bible Repairman and Other Stories, Tim Powers (Tachyon and Subterranean Press)

nominace

  • Caitlín R. Kiernan
  • Maureen F. McHugh
  • Reggie Oliver
  • Two Worlds and In Between, Caitlín R. Kiernan (Subterranean Press)
  • After the Apocalypse, Maureen F. McHugh (Small Beer)
  • Mrs Midnight and Other Stories, Reggie Oliver (Tartarus)
  • Bluegrass Symphony, Lisa L. Hannett (Ticonderoga)
2013

vítěz

  • Where Furnaces Burn, Joel Lane (PS Publishing)

nominace

2014

vítěz

nominace

2015

vítěz

  • Angela Slatter
  • The Bitterwood Bible and Other Recountings, Angela Slatter (Tartarus)
  • Gifts for the One Who Comes After, Helen Marshall (ChiZine)

nominace

  • Robert Shearman
  • They Do the Same Things Different There, Robert Shearman (ChiZine)
  • Death at the Blue Elephant, Janeen Webb (Ticonderoga)
  • Mercy and Other Stories, Rebecca Lloyd (Tartarus)
2016

vítěz

  • Bone Swans, C. S. E. Cooney (Mythic Delirium)

nominace

  • Kelly Link
  • Leena Krohn
  • James Morrow
  • Mary Rickert
  • Get in Trouble, Kelly Link (Random House)
  • Leena Krohn: The Collected Fiction, Leena Krohn (Cheeky Frawg)
  • Reality by Other Means: The Best Short Fiction of James Morrow, James Morrow (Wesleyan)
  • You Have Never Been Here, Mary Rickert (Small Beer)
  • Skein and Bone, V. H. Leslie (Undertow)
2017

vítěz

  • Jeffrey Ford
  • A Natural History of Hell, Jeffrey Ford (Small Beer)

nominace

  • Ken Liu
  • Abercrombie, Joe - Ostré konce   82% / 19
  • The Paper Menagerie and Other Stories, Ken Liu (Saga; Head of Zeus)
  • Vacui Magia, L. S. Johnson (Traversing Z Press)
  • On the Eyeball Floor and Other Stories, Tina Connolly (Fairwood)
2018

vítěz

  • Jane Yolen
  • The Emerald Circus, Jane Yolen (Tachyon)

nominace

  • Tim Powers
  • Sofia Samatar
  • Ellen Klages
  • Down and Out in Purgatory: The Collected Stories of Tim Powers, Tim Powers (Baen)
  • Tender, Sofia Samatar (Small Beer)
  • Wicked Wonders, Ellen Klages (Tachyon)
  • Her Body and Other Parties, Carmen Maria Machado (Graywolf)
2019

vítěz

nominace

  • Andy Duncan
  • N. K. Jemisin
  • Margo Lanagan
  • An Agent of Utopia, Andy Duncan (Small Beer)
  • How Long 'til Black Future Month?, N. K. Jemisin (Orbit)
  • Phantom Limbs, Margo Lanagan (PS Publishing)
  • Still So Strange, Amanda Downum (ChiZine)
2020

vítěz

  • Brian Evenson
  • Song for the Unraveling of the World, Brian Evenson (Coffee House)

nominace

  • Sarah Pinsker
  • Molly Gloss
  • Sooner or Later Everything Falls into the Sea, Sarah Pinsker (Small Beer)
  • Unforeseen, Molly Gloss (Saga)
  • Homesick, Nino Cipri (Dzanc)
  • A Lush and Seething Hell, John Hornor Jacobs (Harper Voyager)
2021

vítěz

  • Where the Wild Ladies Are, Aoko Matsuda (Soft Skull)

nominace

  • Jeffrey Ford
  • Kathe Koja
  • Robert Shearman
  • The Best of Jeffrey Ford, Jeffrey Ford (PS)
  • Velocities: Stories, Kathe Koja (Meerkat)
  • We All Hear Stories in the Dark, Robert Shearman (PS)
  • Nine Bar Blues, Sheree Renée Thomas (Third Man)


WebArchiv - archiv českého webu