ocenění »
Italská cena »
1994
Italská cena
Premio Italia
WWW stránky ocenění: Premio Italia
Ceny jsou udělovány na základě hlasování účastníků Italconu. Ceny jsou udělovány od roku 1972.
1994
-
ročník: 21
Ceny byly uděleny na Italconu 20 (Fancon 94), který se konal 28.4. – 1.5.1994 v Courmayeur.
- Časopis
-
vítěz
- Eternauta (Comic Art)
nominace
- 2. Isaac Asimov SF Magazine (Telemaco)
- 3. Urania (Mondadori)
- Článek publikovaný v profesním časopise
-
vítěz
- E se...? di Piergiorgio NICOLAZZINI (Cosmo SF)
nominace
- 2. Galassia fantascienza di Gianfranco DE TURRIS (La rivista dei libri)
- 3. I love my dinosaurs di Adalberto CERSOSIMO (Cosmo SF)
- Článek publikovaný ve fanzinu
-
vítěz
- Kane e la fantasy di Wagner di Mariella BERNACCHI (Yorick)
nominace
- 2. Nathan Never e Marvel 2029 di Enrico RULLI (Yorick)
- 3. C. A. Smith: un autore dimenticato di Giorgio GIORGI (Yorick)
- Edice
-
vítěz
- Cosmo Argento (Nord)
nominace
- 2. Fantacollana (Nord)
- 3. Cosmo Oro (Nord)
- Editor
-
vítěz
- Piergiorgio NICOLAZZINI
nominace
- 2. Alex VOGLINO
- 3. Gianfranco DE TURRIS
- Fanzin
-
vítěz
- Yorick
nominace
- 2. Inside Star Trek
- 3. Intercom
- Kniha mimo beletrii
-
vítěz
- David Cronenberg di Gianni CANOVA (Editrice il Castoro)
nominace
- 2. Storia del cinema dell'orrore Vol. III di Domenico CAMMAROTA (Fanucci)
- 3. David Lynch di Riccardo CACCIA (Editrice il Castoro)
- Povídka publikovaná v profesním časopise
-
vítěz
- Franco Forte
- Chew 9 di Franco FORTE (Space Opera)
nominace
- 2. La nave dei mondi possibili di Giandomenico ANTONIOLI (Eternauta)
- 3. Inframundus di Michele TETRO (Eternauta)
- Povídka publikovaná ve fanzinu
-
vítěz
- Per amore di Mara di Paolo DI MAIO (Yorick)
nominace
- 2. La torre di guardia di Paolo TOSINI (Yorick)
- 3. Lama d'ombra di Franco CLUN (Yorick)
- Překladatel
-
vítěz
nominace
- 2. Annarita GUARNIERI
- 3. Cristina PIETRI
- Román nebo antologie
-
vítěz
- Pierfrancesco Prosperi
- Garibaldi a Gettisburg di Piero PROSPERI (Nord)
nominace
- Mariangela Cerrino
- 2. La via degli dei di Mariangela CERRINO (Longanesi)
- 3. Il cuore finto di DR di Nicoletta Vallorani (Mondadori)
- Výstava
-
vítěz
- Nathan Never di Roberto GENOVESI (Genias)
nominace
- I sentieri della fantasia di ORIZZONTI APERTI
- Výtvarník
-
vítěz
- Alessandro BANI
nominace
- 2. Eta MUSCIAD
- 3. Oscar CHICONI