ocenění » Italská cena » Zahraniční román

Italská cena

Premio Italia

WWW stránky ocenění: Premio Italia

Ceny jsou udělovány na základě hlasování účastníků Italconu. Ceny jsou udělovány od roku 1972.

Zahraniční román

originální název: Romanzo internazionale

1995

vítěz

nominace

1996

Nominován byl Tim Powers s románem „Poslední výzva“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

1997

Zvítězili Harry Harrison a John Holm se sérií „Kladivo a kříž“.

vítěz

nominace

  • Richard Calder
  • 2.Il re degli Elfi di Roberto FUIANO (Besa)
  • 3.Virus Ginoide (Dead Girls) di Richard CALDER (Nord)
1998

vítěz

  • Iain M. Banks
  • L'altro Universo (Excession) di Iain M. BANKS (Nord)

nominace

1999

vítěz

  • Gene Wolfe
  • Urth del Nuovo Sole (The Urth of the New Sun) di Gene Wolfe (Nord)

nominace

2000

2. místo získal Dan Simmons za román „Vzestup Endymionu“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

2001

vítěz

nominace

2002

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

  • Ruth Nestvold
  • Il linguaggio segreto (Looking Through Lace) di Ruth NESTVOLD (Odissea, Delosbooks)

nominace

  • Morgan, Richard K. - Brutální byznys   77% / 23
  • 2. La plaie (La grande morte) (La Plaie) di Nathalie Charles HENNEBERG (Perseo Libri)
  • 3. Business (Market Forces) di Richard K. MORGAN (Nord)
2008

vítěz

  • Ammonite (Ammonite) di Nicola GRIFFITH (Perseo Libri)

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

2. místo obsadil Alastair Reynolds s románem „Odhalený vesmír“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

2011

vítěz

  • Charles Stross
  • Palinsesto (Palimpsest) di Charles Stross (Delos Books)

nominace

  • Greg Egan
  • Nancy Anne Kress
  • 2. Incandescence di Greg Egan (Mondadori)
  • 3. La connessione Erdmann (The Erdmann Nexus) di Nancy Kress (Delos Books)
2012

vítěz

  • Ted Chiang
  • Il ciclo di vita degli oggetti software (The Lifecycle of Software Objects) di Ted Chiang (Delos Books)
2013

vítěz

  • Michael A. Martin
  • Star Trek Online: Le Esigenze dei Molti (Star Trek Online: The Needs of the Many) di Michael A. Martin & Jake Sisko (Ultimo Avamposto)
2014

vítěz

  • Ursula K. Le Guin
  • Paradisi perduti (Paradises Lost) di Ursula K. Le Guin (Delos Books)
2015

vítěz

2016

vítěz

2018

vítěz

nominace

  • Alastair Reynolds, La città del cratere, Urania Jumbo Mondadori (Chasm City)
  • Charles Stross, Equinoide, Delos Digital, Elara (Equoid)
  • Jeff Vander Meer, La città dei santi e dei folli, Elara (City of Saints & Madmen)
  • Jennifer Marie Brisset, Elysium, Zona 42 (Elysium)
  • Nnedi Okorafor, Laguna, Zona 42 (Lagoon)
2019

vítěz

2020

vítěz

  • China Miéville
  • This Census-Taker (L’uomo del censimento), China Mieville
2021

vítěz



WebArchiv - archiv českého webu