ocenění » Prometheus » Román

Prometheus

Prometheus Awards

WWW stránky ocenění: Prometheus Awards

Cena Prometheus je každoročně udělována Libertarian Futurist Society nejlepšímu románu předcházejícího roku a nejlepší dílo „klasické“ sci – fi je uvedeno do Síně slávy.

Román

originální název: Novel

1979

vítěz

nominace

1982

vítěz

  • The Probability Broach, L. Neil Smith

nominace

1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

  • The Rainbow Cadenza, J. Neil Schulman

nominace

1985

Cena nebyla udělena.

nominace

1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

  • The Jehovah Contract, Victor Koman

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

  • Solomon's Knife, Victor Koman (Watts)

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

  • Joel Rosenberg
  • James Patrick Hogan
  • Charles Platt
  • Peter David
  • D'Shai, Joel Rosenberg
  • The Infinity Gambit, James P. Hogan
  • The Silicon Man, Charles Platt (Bantam Spectra)
  • Star Trek #57: The Rift, Peter David
  • A Tale of the Wind, Kay Nolte Smith
  • Distant Drums, D. L. Carey
  • Me: A Novel of Self-Discovery, Thomas T. Thomas (Baen)
1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

  • Pallas, L. Neil Smith

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

  • Kings of the High Frontier, Victor Koman

nominace

1998

vítěz

nominace

1999

vítěz

nominace

2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

  • Forge of the Elders, L. Neil Smith (Baen)

nominace

2002

vítěz

nominace

  • Michael F. Flynn
  • Francis Paul Wilson
  • Falling Stars, Michael Flynn (Tor)
  • Hosts, F. Paul Wilson (Forge)
  • The American Zone, L. Neil Smith (Tor)
  • Enemy Glory, Karen Michalson (Tor)
2003

vítěz

nominace

  • Kenneth MacLeod
  • Francis Paul Wilson
  • Greg Egan
  • Dark Light, Ken MacLeod (Tor)
  • The Haunted Air, F. Paul Wilson (Forge)
  • Schild's Ladder, Greg Egan (HarperCollins/Eos)
  • Escape from Heaven, J. Neil Schulman (Pulpless.com)
2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

Nominován byl Terry Goodkind za román „Čarodějnický oheň“, česky vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

  • The Unincorporated Man, Dani Kollin & Eytan Kollin (Tor)

nominace

2011

vítěz

nominace

  • Cory Doctorow
  • John Ringo
  • For the Win, Cory Doctorow (Tor)
  • Live Free or Die, John Ringo (Baen)
  • The Last Trumpet Project, Kevin MacArdry (www.lasttrumpetproject.com)
  • Ceres, L. Neil Smith (Big Head Press)
2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

nominace

  • Tobias S. Buckell
  • Sarah A. Hoyt
  • Daniel Suarez
  • Arctic Rising, Tobias S. Buckell (Tor)
  • Darkship Renegades, Sarah A. Hoyt (Baen)
  • Kill Decision, Daniel Suarez (Penguin)
  • The Unincorporated Future, Dani Kollin & Eytan Kollin (Tor)
2014

vítěz

  • Cory Doctorow
  • Homeland, Cory Doctorow (Tor)
  • Nexus, Ramez Naam (Angry Robot)

nominace

  • Sarah A. Hoyt
  • A Few Good Men, Sarah A. Hoyt (Baen)
  • Brilliance, Marcus Sakey (Thomas & Mercer)
  • Crux, Ramez Naam (Angry Robot)
2015

vítěz

nominace

  • Pratchett, Terry - Pod parou   70% / 46
  • Brian Herbert
  • Cch‘-Sin, Liou - Problém tří těles   77% / 53
  • The Little Green Book of Chairman Rahma, by Brian Herbert (TOR Books)
  • Seven Against Mars, by Martin Berman-Gorvine (Wildside)
  • The Break, by Sean Gabb (The Hampden Press)
  • Counteract, by Tracy Lawson (Buddapuss Ink)
  • The Stars Came Back, by Rolf Nelson (Castalia House)
  • A Better World, by Marcus Sakey (Amazon, Thomas & Mercer)
  • The Collection: A Registry Novel, by Shannon Stoker (William Morrow/Harper Collins)
  • Archetype, by M.D. Waters (Plume/Dutton)
2016

vítěz

nominace

  • Jo Walton
  • Gene Wolfe
  • The Just City by Jo Walton (Tor)
  • A Borrowed Man by Gene Wolfe (Tor)
  • Golden Son by Pierce Brown (Del Rey)
  • Apex by Ramez Naam (Angry Robot)
2017

vítěz

nominace

  • Kenneth MacLeod
  • Kenneth MacLeod
  • The Corporation Wars: Dissidence, Ken MacLeod (Orbit)
  • The Corporation Wars: Insurgence, Ken MacLeod (Orbit)
  • The Mandibles: A Family, 2029-2047, Lionel Shriver (HarperCollins)
  • Blade of p’Na, L. Neil Smith (Phoenix Pick)
2018

vítěz

  • The Powers of the Earth, Travis J I Corcoran (Morlock)

nominace

  • Sarah A. Hoyt
  • Kenneth MacLeod
  • Weir, Andy - Artemis   73% / 32
  • Darkship Revenge, Sarah Hoyt (Baen)
  • The Corporation Wars: Emergence, Ken MacLeod (Orbit)
  • Drug Lord: High Ground, Doug Casey and John Hunt (High Ground)
  • Torchship, Torchship Pilot, and Torchship Captain, Karl K. Gallagher (Kelt Haven)
2019

Nominována byla Martha Wells za sérii „Z deníků Robokata“.

vítěz

  • Causes of Separation, Travis Corcoran (Morlock) (Book One: Rules; Book Two: Order)

nominace

  • Martha Wells
  • Z deníků Robokata   80% / 1
  • The Fractal Man, J. Neil Schulman (Steve Heller)
  • Kingdom of the Wicked, Helen Dale (Ligature Pty Limited)
  • The Murderbot Diaries, Martha Wells (Tor.com) (All Systems Red; Artificial Condition; Rogue Protocol; Exit Strategy)
  • State Tectonics, Malka Older (Tor.com)


WebArchiv - archiv českého webu