John W Campbell Award for Best New Writer

Cena Johna W. Campbella pro nejlepšího nového autora je sponzorována vydavatelem časopisu Analog. Oceňuje nejlepší nové autory, jejichž první profesionální práce se objevily v předcházejících 2 kalendářních letech. Ačkoliv se nejedná o cenu Hugo, volí se na stejných hlasovacích lístcích a uděluje se v rámci ceremoniálu cen Hugo na každoročním World SF Convention.

Nejlepší nový autor

originální název: Best New Writer

1973

vítěz

nominace

1974

vítěz

nominace

1975

vítěz

  • P. J. Plauger

nominace

1976

vítěz

nominace

1977

vítěz

nominace

1978

vítěz

nominace

1979

vítěz

nominace

1980

vítěz

nominace

1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

  • Alexis Gilliland

nominace

1983

vítěz

  • Paul O. Williams

nominace

1984

vítěz

  • R. A. MacAvoy

nominace

1985

vítěz

nominace

1986

vítěz

  • Melissa Scott

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

  • Raphael Carter
  • Richard Garfinkle
  • Katya Reimann
  • Sharon Shinn
1998

vítěz

  • Mary Doria Russell

nominace

  • Andy Duncan
  • Raphael Carter
  • Richard Garfinkle
  • Susan R. Matthews
1999

vítěz

nominace

2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

  • Kristine Smith

nominace

2002

vítěz

nominace

2003

vítěz

  • Wen Spencer

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

  • Joe Abercrombie
  • Scott Lynch
  • Jon Armstrong (first year of eligibility)
  • David Anthony Durham (first year of eligibility)
  • David Louis Edelman (second year of eligibility)
2009

vítěz

  • David Anthony Durham (second year of eligibility)

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

  • Brad R. Torgersen
  • Mur Lafferty (first year of eligibility)
  • Stina Leicht (first year of eligibility)
  • Karen Lord (first year of eligibility)
2013

vítěz

  • Mur Lafferty (second year of eligibility)

nominace

  • Chuck Wendig
  • Zen Cho (second year of eligibility)
  • Max Gladstone (first year of eligibility)
  • Stina Leicht (second year of eligibility)
2014

vítěz

nominace

  • Wesley Chu
  • Max Gladstone
  • Ramez Naam
  • Benjanun Sriduangkaew
2015

vítěz

  • Wesley Chu

nominace

  • Jason Cordova
  • Kary English
  • Rolf Nelson
  • Eric S. Raymond
2016

vítěz

nominace

2017

vítěz

  • Ada Palmer (first year of eligibility)

nominace

  • Kelly Robson
  • Sarah Gailey (first year of eligibility)
  • J. Mulrooney (first year of eligibility)
  • Malka Older (second year of eligibilisy)
  • Laurie Penny (second year of eligibilisy)
2018

vítěz

nominace

  • Katherine Arden
  • Sarah Kuhn (second year of eligibilisy)
  • Jeanette Ng (first year of eligibility)
  • Vina Jie-Min Prasad (first year of eligibility)
  • Rivers Solomon (first year of eligibility)
2019

vítěz

  • Jeanette Ng

nominace

  • Katherine Arden
  • S. A. Chakraborty
  • R. F. Kuang
  • Vina Jie-Min Prasad
  • Rivers Solomon


WebArchiv - archiv českého webu