ocenění » Interzone » Povídka

Interzone

Interzone Readers Poll

Cena Interzone je každoročně udělována čtenáři stejnojmenného britského časopisu.

Povídka

originální název: Story

1984

vítěz

nominace

1985

vítěz

  • Geoff Ryman
  • “The Unconquered Country”, Geoff Ryman (Interzone #7 Spring 1984)

nominace

  • Richard Cowper
  • Keith John Kingston Roberts
  • Scott Bradfield
  • Philip K. Dick
  • 2. “The Tithonian Factor”, Richard Cowper (Interzone #5 Autumn 1983)
  • 3. (tie): “Kitecadet”, Keith Roberts (Interzone #6 Winter 1983/1984)
  • 3. (tie): “Unmistakably the Finest”, Scott Bradfield (Interzone #8 Summer 1984)
  • 5. “Strange Memories of Death”, Philip K. Dick (Interzone #8 Summer 1994)
1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

  • James Graham Ballard
  • Gibson, William - Market   86% / 11
  • Paul James McAuley
  • Ian Watson
  • 2. “The Man Who Walked on the Moon”, J. G. Ballard (Interzone #13 Autumn 1985)
  • 3. “The Winter Market”, William Gibson (Interzone #15 Spring 1986)
  • 4. “The King of the Hill”, Paul J. McAuley (Interzone #14 Winter 1985/1986)
  • 5. “When the Timegate Failed”, Ian Watson (Interzone #14 Winter 1985/1986)
1988

vítěz

  • Richard Kadrey
  • “Goodbye Houston Street, Goodbye”, Richard Kadrey (Interzone #19 Spring 1987)

nominace

  • Brian Stableford
  • Kim Newman
  • 2. “Sexual Chemistry”, Brian Stableford (Interzone #20 Summer 1987)
  • 3. “The Next-But-One-Man”, Kim Newman (Interzone #19 Spring 1987)
  • 4. “The Second Third of C”, Neil Ferguson (Interzone #19 Spring 1987)
  • 5. “The Fountain of Time”, Peter Lamborn Wilson (Interzone #18 Winter 1986/1987)
1989

vítěz

nominace

  • Christopher Evans
  • David Rowland Langford
  • Peter T. Garratt
  • John Thomas Sladek
  • Brian Stableford
  • Greg Egan
  • Eric Brown
  • Shaw, Bob - Temná noc v říši hraček   72% / 5
  • David S. Garnett
  • Brown, Eric - Velký průšvih tam nahoře   60% / 2
  • Greg Egan
  • 2. “The Giving Plague”, David Brin (Interzone #23 Spring 1988)
  • 2. “The Time-Lapsed Man”, Eric Brown (Interzone #24 Summer 1988)
  • 3. “Big Trouble Upstairs”, Eric Brown (Interzone #26 Nov/Dec 1988)
  • 3. “The Only One”, David S. Garnett (Interzone #22 Winter 1987/1988)
  • 4. “Dark Night in Toyland”, Bob Shaw (Interzone #26 Nov/Dec 1988)
  • 4. “Krash-Bangg Joe and the Pineal-Zen Equation”, Eric Brown (Interzone #21 Autumn 1987)
  • 5. “Scatter My Ashes”, Greg Egan (Interzone #23 Spring 1988)
  • 5. (tie): “The Growth of the House of Usher”, Brian Stableford (Interzone #24 Summer 1988)
  • 5. (tie): “Stop Evolution in its Tracks”, John Sladek (Interzone #26 Nov/Dec 1988)
  • 7. “Our Lady of Springtime”, Peter T. Garratt (Interzone #25 Sep/Oct 1988)
  • 8. “Blit”, David Langford (Interzone #25 Sep/Oct 1988)
  • 9. (tie): “Artefacts”, Christopher Evans (Interzone #23 Spring 1988)
  • 9. (tie): “Lux in Tenebris”, Phillip Mann (Interzone #24 Summer 1988)
  • 9. (tie): “Scatter My Ashes”, Greg Egan (Interzone #23 Spring 1988)
1990

vítěz

nominace

  • Barrington J. Bayley
  • Eric Brown
  • James Graham Ballard
  • Greg Egan
  • Ian R. MacLeod
  • Nicholas Royle
  • Ian McDonald
  • 2. “The Death of Arlett”, Barrington J. Bayley (Interzone #32 Nov/Dec 1989)
  • 3. “Star-Crystals and Karmel”, Eric Brown (Interzone #31 Sep/Oct 1989)
  • 4. “The Enormous Space”, J. G. Ballard (Interzone #30 Jul/Aug 1989)
  • 5. “The Cutie”, Greg Egan (Interzone #29 May/Jun 1989)
  • 6. “Through”, Ian R. MacLeod (Interzone #30 Jul/Aug 1989)
  • 7. “Not Even Ashes”, Jamil Nasir (Interzone #31 Sep/Oct 1989)
  • 8. “Once Upon a Time in the Park”, Ian Lee (Interzone #30 Jul/Aug 1989)
  • 9. “The Sculptor's Hand”, Nicholas Royle (Interzone #32 Nov/Dec 1989)
  • 10. “Listen”, Ian McDonald (Interzone #32 Nov/Dec 1989)
1991

vítěz

nominace

  • Egan, Greg - Axiomat   82% / 14
  • Kim Newman
  • Greg Bear
  • Eric Brown
  • Greg Egan
  • Pat Murphy
  • Ian R. MacLeod
  • David Brin
  • 2. “Axiomatic”, Greg Egan (Interzone #41 Nov 1990)
  • 3. “The Original Dr. Shade”, Kim Newman (Interzone #36 Jun 1990)
  • 4. “Heads”, Greg Bear (Interzone #37 Jul 1990, #38 Aug 1990)
  • 5. “The Pharagean Effect”, Eric Brown (Interzone #41 Nov 1990)
  • 6. “An Artificial Life”, Susan Beetlestone (Interzone #34 Mar/Apr 1990)
  • 7. “Eugene”, Greg Egan (Interzone #36 Jun 1990)
  • 8. “The Eradication of Romantic Love”, Pat Murphy (Interzone #42 Dec 1990)
  • 9. “Well-Loved”, Ian R. MacLeod (Interzone #34 Mar/Apr 1990)
  • 10. (tie): “Learning the Language”, Martha A. Hood (Interzone #42 Dec 1990)
  • 10. (tie): “Piecework”, David Brin (Interzone #33 Jan/Feb 1990)
1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

  • Ian Watson
  • Ian R. MacLeod
  • Kim Stanley Robinson
  • Brown, Eric - Snění o Epsilonu   60% / 1
  • Ian Watson
  • Kim Newman
  • Molly Brown
  • Egan, Greg - Nestabilní dráhy v prostoru lží   71% / 12
  • James Graham Ballard
  • Storm Constantine
  • 2. “The Message from Mars”, J. G. Ballard (Interzone #58 Apr 1992)
  • 3. “Cyril the Cyberpig”, Eugene Byrne (Interzone #66 Dec 1992)
  • 4. “Unstable Orbits in the Space of Lies”, Greg Egan (Interzone #61 Jul 1992)
  • 5. “She-Devil”, Diane Mapes (Interzone #63 Sep 1992)
  • 6. (tie): “Agents of Darkness”, Molly Brown (Interzone #64 Oct 1992)
  • 6. (tie): “Tom Joad”, Kim Newman & Eugene Byrne (Interzone #65 Nov 1992)
  • 8. (tie): “The Coming of Vertumnus”, Ian Watson (Interzone #56 Feb 1992)
  • 8. (tie): “Epsilon Dreams”, Eric Brown (Interzone #59 May 1992)
  • 8. (tie): “Priest of Hands”, Storm Constantine (Interzone #58 Apr 1992)
  • 8. (tie): “Red Mars” (excerpt), Kim Stanley Robinson (Interzone #63 Sep 1992)
  • 8. (tie): “Returning”, Ian R. MacLeod (Interzone #64 Oct 1992)
  • 8. (tie): “Swimming with the Salmon”, Ian Watson (Interzone #63 Sep 1992)
1994

vítěz

nominace

  • Esaias, Timons - Norbert a počítač   60% / 2
  • Chris Beckett
  • Brown, Molly - Zamilovaná Chmurella   74% / 5
  • Egan, Greg - Plevy ve větru   67% / 20
  • Molly Brown
  • 2. “Norbert and the System”, Timons Esaias (Interzone #73 Jul 1993)
  • 3. (tie): “Crush”, Ben Jeapes (Interzone #68 Feb 1993)
  • 3. (tie): “The Welfare Man”, Chris Beckett (Interzone #74 Aug 1993)
  • 5. (tie): “Ruella in Love”, Molly Brown (Interzone #76 Oct 1993)
  • 5. (tie): “Touching Fire”, Nicola Griffith (Interzone #70 Apr 1993)
  • 7. “Chaff”, Greg Egan (Interzone #78 Dec 1993)
  • 8. (tie): “Getting Rid of Teddy”, Ben Jeapes (Interzone #76 Oct 1993)
  • 8. (tie): “Irene's Song”, Astrid Julian (Interzone #69 Mar 1993)
  • 8. (tie): “No Better Than Anyone Else”, Molly Brown (Interzone #70 Apr 1993)
1995

vítěz

  • “Eat Reecebread”, Graham Joyce & Peter Hamilton (Interzone #86 Aug 1994)

nominace

  • Molly Brown
  • Paul Di Filippo
  • John Meaney
  • Egan, Greg - Panna Maria Černobylská   74% / 14
  • Geoff Ryman
  • Barrington J. Bayley
  • Garry Kilworth
  • Geoff Ryman
  • Eric Brown
  • 2. “Women on the Brink of a Cataclysm”, Molly Brown (Interzone #79 Jan 1994)
  • 3. (tie): “The Double Felix”, Paul Di Filippo (Interzone #87 Sep 1994)
  • 3. (tie): “Sharp Tang”, John Meaney (Interzone #82 Apr 1994)
  • 5. “Our Lady of Chernobyl”, Greg Egan (Interzone #83 May 1994)
  • 6. (tie): “Fan”, Geoff Ryman (Interzone #81 Mar 1994)
  • 6. (tie): “Gnostic Endings”, Barrington J. Bayley (Interzone #85 Jul 1994)
  • 6. (tie): “Wayang Kulit”, Garry Kilworth (Interzone #90 Dec 1994)
  • 9. “The Data Class”, Ben Jeapes (Interzone #80 Feb 1994)
  • 10. (tie): “Dead Space for the Unexpected”, Geoff Ryman (Interzone #88 Oct 1994)
  • 10. (tie): “Downtime in the MKCR”, Eric Brown (Interzone #83 May 1994)
1996

vítěz

nominace

  • Egan, Greg - Stříbrný oheň   74% / 14
  • Geoff Ryman
  • Eric Brown
  • Ian McDonald
  • Molly Brown
  • Baxter, Stephen Michael - Mravenčí lidé z Tibetu   55% / 4
  • Paul James McAuley
  • 2. “Silver Fire”, Greg Egan (Interzone #102 Dec 1995)
  • 3. (tie): “Bagged 'n' Tagged”, Eugene Byrne (Interzone #101 Nov 1995)
  • 3. (tie): “Warmth”, Geoff Ryman (Interzone #100 Oct 1995)
  • 5. “A Prayer for the Dead”, Eric Brown (Interzone #96 Jun 1995)
  • 6. “Frooks”, Ian McDonald (Interzone #100 Oct 1995)
  • 7. “Feeding Julie”, Molly Brown (Interzone #100 Oct 1995)
  • 8. (tie): “The Ant-Men of Tibet”, Stephen Baxter (Interzone #95 May 1995)
  • 8. (tie): “The End of the World Is Nice”, Ian Lee (Interzone #102 Dec 1995)
  • 8. (tie): “The Robson Strain”, Ben Jeapes (Interzone #97 Jul 1995)
  • 8. (tie): “The True History of Dr. Pretorius”, Paul J. McAuley (Interzone #98 Aug 1995)
1997

vítěz

nominace

  • Keith Brooke
  • Paul Di Filippo
  • James Lovegrove
  • Eric Brown
  • Keith Brooke
  • Alastair Reynolds
  • John Kilian Houston Brunner
  • Molly Brown
  • Barrington J. Bayley
  • Brown, Molly - Robiť veci inak
  • Eric Brown
  • 2. “Doing Things Differently”, Molly Brown (Interzone #111 Sep 1996)
  • 3. “A Crab Must Try”, Barrington J. Bayley (Interzone #103 Jan 1996)
  • 4. “Moving Mysteriously”, Dominic Green (Interzone #108 Jun 1996)
  • 5. “Community Service”, Molly Brown (Interzone #107 May 1996)
  • 6. (tie): “The Drummer and the Skins”, John Brunner (Interzone #91 Jan 1996)
  • 6. (tie): “Spirey and the Queen”, Alastair Reynolds (Interzone #108 Jun 1996)
  • 8. “Alfred's Imaginary Pestilence”, Eugene Byrne (Interzone #109 Jul 1996)
  • 9. (tie): “Appassionata”, Keith Brooke & Eric Brown (Interzone #109 Jul 1996)
  • 9. (tie): “Giving and Taking”, James Lovegrove (Interzone #104 Feb 1996)
  • 9. (tie): “Life Sentence”, Paul Di Filippo (Interzone #111 Sep 1996)
  • 9. (tie): “Sugar and Spice”, Keith Brooke & Eric Brown (Interzone #112 Aug 1996)
1998

vítěz

nominace

  • Darrell Schweitzer
  • Lisa Tuttle
  • Molly Brown
  • Stephen Michael Baxter
  • Eric Brown
  • Ian Watson
  • Paul Di Filippo
  • Hamilton, Peter F. - Úniková cesta   88% / 13
  • Reynolds, Alastair - Špion na Europě   77% / 19
  • 2. “ThigMOO”, Eugene Byrne (Interzone #120 Jun 1997)
  • 3. “Escape Route”, Peter F. Hamilton (Interzone #121 Jul 1997)
  • 4. (tie): “The Cobain Sweater”, Paul Di Filippo (Interzone #120 Jun 1997)
  • 4. (tie): “Secrets”, Ian Watson (Interzone #124 Oct 1997)
  • 6. (tie): “Eye of the Beholder”, Eric Brown (Interzone #119 May 1997)
  • 6. (tie): “The Fubar Suit”, Stephen Baxter (Interzone #123 Sep 1997)
  • 6. (tie): “The Psychomantium”, Molly Brown (Interzone #116 Feb 1997)
  • 9. “Soul Song”, Lisa Tuttle (Interzone #119 May 1997)
  • 10. (tie): “Refugees from an Imaginary Country”, Darrell Schweitzer (Interzone #116 Feb 1997)
  • 10. (tie): “A Spy in Europa”, Alastair Reynolds (Interzone #120 Jun 1997)
1999

vítěz

nominace

  • Tony Ballantyne
  • Tanith Lee
  • Eric Brown
  • Alastair Reynolds
  • Paul James McAuley
  • Tanith Lee
  • Eric Brown
  • 2. “The Sixth VNM”, Tony Ballantyne (Interzone #138 Dec 1998)
  • 3. “Jedella Ghost”, Tanith Lee (Interzone #135 Sep 1998)
  • 4. (tie): “That Thing Over There”, Dominic Green (Interzone #132 Jun 1998)
  • 4. (tie): “The Travel Agent”, Nicholas Waller (Interzone #130 Apr 1998)
  • 6. “Vulpheous”, Eric Brown (Interzone #129 Mar 1998)
  • 7. (tie): “On the Oodnadatta”, Alastair Reynolds (Interzone #128 Feb 1998)
  • 7. (tie): “The Secret of My Success”, Paul J. McAuley (Interzone #131 May 1998)
  • 7. (tie): “Yellow and Red”, Tanith Lee (Interzone #132 Jun 1998)
  • 10. “Onward Station”, Eric Brown (Interzone #135 Sep 1998)
2000

vítěz

nominace

  • Zoran Živkovič
  • Reynolds, Alastair - Galaktický sever   71% / 18
  • Tanith Lee
  • Tom Arden
  • Egan, Greg - Strážci hranice   66% / 15
  • Tony Ballantyne
  • Richard Calder
  • Paul James McAuley
  • Paul James McAuley
  • 2. “Naming the Dead”, Paul J. McAuley (Interzone #149 Nov 1999)
  • 3. “The Mirror Repair'd”, Alexander Glass (Interzone #139 Jun 1999)
  • 4. “Malignos”, Richard Calder (Interzone #144 Jun 1999)
  • 5. “Gorillagram”, Tony Ballantyne (Interzone #139 Jan 1999)
  • 6. (tie): “Border Guards”, Greg Egan (Interzone #148 Oct 1999)
  • 6. (tie): “The Volvax Immersion”, Tom Arden (Interzone #143 May 1999)
  • 8. “Where Does the Town Go at Night?”, Tanith Lee (Interzone #147 Sep 1999)
  • 9. “Galactic North”, Alastair Reynolds (Interzone #145 Jul 1999)
  • 10. (tie): “The Astronomer”, Zoran Zivkovic (Interzone #144 Jun 1999)
  • 10. (tie): “Before the Flood”, Paul J. McAuley (Interzone #143 May 1999)
  • 10. (tie): “Freckled Figure”, Hiroe Suga (Interzone #141 Mar 1999)
  • 10. (tie): “Go with the Flow”, Ben Jeapes (Interzone #142 Apr 1999)
2001

vítěz

nominace

  • Zoran Živkovič
  • Keith Brooke
  • Peter F. Hamilton
  • Zoran Živkovič
  • Tanith Lee
  • Reynolds, Alastair - Úkryt   79% / 16
  • Zoran Živkovič
  • Liz Williams
  • Zoran Živkovič
  • 2. “Adventures in the Ghost Trade”, Liz Williams (Interzone #154 Apr 2000)
  • 3. “The Bookshop”, Zoran Zivkovic (Interzone #160 Oct 2000)
  • 4. (tie): “Hideaway”, Alastair Reynolds (Interzone #157 Jul 2000)
  • 4. (tie): “La Vampiresse”, Tanith Lee (Interzone #154 Apr 2000)
  • 6. (tie): “Angel on the Wall”, Catherine S. McMullen (Interzone #159 Sep 2000)
  • 6. (tie): “The Confessional”, Zoran Zivkovic (Interzone #159 Sep 2000)
  • 6. (tie): “The Suspect Genome”, Peter F. Hamilton (Interzone #156 Jun 2000)
  • 9. (tie): “Liberty Spin”, Keith Brooke (Interzone #158 Aug 2000)
  • 9. (tie): “The Train”, Zoran Zivkovic (Interzone #157 Jul 2000)
  • 9. (tie): “The Window”, Zoran Zivkovic (Interzone #152 Feb 2000)
2002

vítěz

  • Chris Beckett
  • “Marcher”, Chris Beckett (Interzone #172 Oct 2001)

nominace

  • Ian Watson
  • James Lovegrove
  • Chris Beckett
  • Tony Ballantyne
  • Brown, Eric - Děti zimy   78% / 22
  • MacLeod, Ian R. - Padlá Isabel   75% / 2
  • Eric Brown
  • James Lovegrove
  • 2. (tie): “Hijack Holiday”, Ian Watson (Interzone #166 Apr 2001)
  • 2. (tie): “Junk Male”, James Lovegrove (Interzone #171 Sep 2001)
  • 4. “Watching the Sea”, Chris Beckett (Interzone #173 Nov 2001)
  • 5. “Indecisive Weapons”, Tony Ballantyne (Interzone #172 Oct 2001)
  • 6. “The Children of Winter”, Eric Brown (Interzone #163 Jan 2001)
  • 7. “Isabel of the Fall”, Ian R. MacLeod (Interzone #169 Jul 2001)
  • 8. (tie): “The Frankenberg Process”, Eric Brown (Interzone #171 Sep 2001)
  • 8. (tie): “In the Shadow of Her Wings”, Ashok Banker (Interzone #166 Apr 2001)
  • 8. (tie): “Speedstream”, James Lovegrove (Interzone #163 Jan 2001)
2006

vítěz

  • “The Clockwork Atomic Bomb”, Dominic Green (Interzone #198 May/Jun 2005)

nominace

  • Chris Beckett
  • Di Filippo, Paul - Císař Gondwanie   71% / 8
  • Matthew Hughes
  • McIntosh, Will - Piánko apokalypsa   77% / 22
  • Asher, Neal - Garp a Geronamid   71% / 7
  • 2. “Winning Mars”, Jason Stoddard (Interzone #196 Jan/Feb 2005)
  • 3. “Piccadilly Circus”, Chris Beckett (Interzone #198 May/Jun 2005)
  • 4. “The Emperor of Gondwanaland”, Paul Di Filippo (Interzone #196 Jan/Feb 2005)
  • 5. “Garp and Geronamid”, Neal Asher (Interzone #199 Aug 2005)
  • 6. “Go Tell the Phoenicians”, Matthew Hughes (Interzone #198 May/Jun 2005)
  • 7. “Soft Apocalypse”, Will McIntosh (Interzone #200 Oct 2005)
  • 8. “Air Cube”, Anthony Mann (Interzone #194 Sep/Oct 2004)
  • 9. “This, My Body”, Jeremiah Tolbert (Interzone #199 Aug 2005)
  • 10. “Geweorc, Enta”, Nicholas Waller (Interzone #195 Nov/Dec 2004)
2007

vítěz

nominace

  • Chris Beckett
  • Will McIntosh
  • Bear, Elizabeth - Vosk   70% / 17
  • F. Gwynplaine MacIntyre
  • Rudy Rucker
  • Terry Bisson
  • Gareth L. Powell
  • 2. “Karel's Prayer”, Chris Beckett (Interzone #206 Sep/Oct 2006)
  • 3. “The New Chinese Wives”, Will McIntosh (Interzone #206 Sep/Oct 2006)
  • 4. “Ten with a Flag”, Joseph Paul Haines (Interzone #203 Apr 2006)
  • 5. “The Beekeeper”, Jamie Barras (Interzone #206 Sep/Oct 2006)
  • 6. “The Last Reef”, Gareth Lyn Powell (Interzone #202 Feb 2006)
  • 7. “Summer's End”, Jamie Barras (Interzone #204 Jun 2006)
  • 8. “Wax”, Elizabeth Bear (Interzone #201 Dec 2005)
  • 9. “Sundowner Sheila”, F. Gwynplaine MacIntyre (Interzone #202 Feb 2006)
  • 10. “2+2=5”, Rudy Rucker & Terry Bisson (Interzone #205 Jul/Aug 2006)
2008

vítěz

  • Gareth L. Powell
  • “Ack-Ack Macaque”, Gareth Lyn Powell (Interzone #212 Sep/Oct 2007)

nominace

  • Alastair Reynolds
  • Benjamin Rosenbaum
  • Aliette de Bodard
  • Aliette de Bodard
  • Chris Roberson
  • 2. “Knowledge”, Grace Dugan (Interzone #211 Jul/Aug 2007)
  • 3. “The Sledge-maker's Daughter”, Alastair Reynolds (Interzone #209 Apr 2007)
  • 4. “Tearing Down Tuesday”, Steven Francis Murphy (Interzone #210 Jun 2007)
  • 5. “Molly and the Red Hat”, Benjamin Rosenbaum (Interzone #213 Dec 2007)
  • 6. “The Lost Xuyan Bride”, Aliette de Bodard (Interzone #213 Dec 2007)
  • 7. “Deer Flight”, Aliette de Bodard (Interzone #211 Jul/Aug 2007)
  • 8. “Exvisible”, Carlos Hernandez (Interzone #211 Jul/Aug 2007)
  • 9. “Metal Dragon Year”, Chris Roberson (Interzone #213 Dec 2007)
  • 10. “Toke”, Tim Akers (Interzone #210 Jun 2007)
2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

nominace

  • Sean McMullen
  • Will McIntosh
  • Bruce Sterling
  • Tim Pratt
  • Sanford, Jason - Do stínu stínem padáme   65% / 10
  • Lavie Tidhar
  • Matthew Kressel
  • Foster, Eugie - Hříšník, pekař, vypravěč, kněz; Rudá, černá, džentlmen, běs   67% / 7
  • Suzanne Palmer
  • 2. “Sinner, Baker, Fabulist, Priest; Red Mask, Black Mask, Gentleman, Beast”, Eugie Foster (Interzone #220 Feb 2009)
  • 3. “The Festival of Tethselem”, Chris Butler (Interzone #224 Sep/Oct 2009)
  • 4. “By Starlight”, Rebecca J. Payne (Interzone #225 Dec 2009)
  • 5. “Saving Diego”, Matthew Kressel (Interzone #221 Mar/Apr 2009)
  • 6. (tie): “Coat of Many Colours”, Dominic Green (Interzone #223 Jul/Aug 2009)
  • 6. (tie): “Funny Pages”, Lavie Tidhar (Interzone #225 Dec 2009)
  • 6. (tie): “Here We Are, Falling Through Shadows”, Jason Sanford (Interzone #225 Dec 2009)
  • 6. (tie): “Home Again”, Paul M. Berger (Interzone #221 Mar/Apr 2009)
  • 6. (tie): “Silence and Roses”, Suzanne Palmer (Interzone #223 Jul/Aug 2009)
  • 6. (tie): “Unexpected Outcomes”, Tim Pratt (Interzone #222 Jun 2009)
  • 7. (tie): “Black Swan”, Bruce Sterling (Interzone #221 Mar/Apr 2009)
  • 7. (tie): “A Clown Escapes From Circus Town”, Will McIntosh (Interzone #221 Mar/Apr 2009)
  • 7. (tie): “The Godfall's Chemsong”, Jeremiah Tolbert (Interzone #224 Sep/Oct 2009)
  • 7. (tie): “Mother of Champions”, Sean McMullen (Interzone #222 Jun 2009)
  • 8. “Glister”, Dominic Green (Interzone #223 Jul/Aug 2009)
  • 9. (tie): “The Killing Streets”, Colin Harvey (Interzone #225 Dec 2009)
  • 9. (tie): “Lady of the White-Spired City”, Sarah L. Edwards (Interzone #222 Jun 2009)
  • 10. (tie): “Butterfly Bomb”, Dominic Green (Interzone #223 Jul/Aug 2009)
  • 10. (tie): “Far and Deep”, Alaya Dawn Johnson (Interzone #221 Mar/Apr 2009)
  • 10. (tie): “Fishermen”, Al Robertson (Interzone #221 Mar/Apr 2009)
2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

  • Mercurio D. Rivera
  • Matthew Cook
  • Lavie Tidhar
  • Rivera, Mercurio D. - Svázaní   67% / 27
  • Sanford, Jason - Odsouzeni snít   83% / 20
  • Lavie Tidhar
  • 3. “For Love's Delirium Haunts...”, Mercurio D. Rivera (Interzone #235)
  • 4. “Insha'Allah”, Matthew Cook (Interzone #235)
  • 5. (tie): “The Last Osama”, Lavie Tidhar (Interzone #237)
  • 5. (tie): “Tethered”, Mercurio D. Rivera (Interzone #236)
  • 7. (tie): “The Ever-Dreaming Verdict...”, Jason Sanford (Interzone #236)
  • 7. (tie): “In the Season of the Mango Rains”, Lavie Tidhar (Interzone #234)
  • 9. (tie): “Intellectual Property”, Michael R. Fletcher (Interzone #232)
  • 9. (tie): “The Metaphor”, Fiona Moore (Interzone #236)
2013

vítěz

  • Suzanne Palmer
  • “Tangerine, Nectarine, Clementine, Apocalypse”, Suzanne Palmer (Interzone #239)

nominace

  • Sanford, Jason - Mrknutí v zrcadle   68% / 22
  • Aliette de Bodard
  • Lavie Tidhar
  • Ken Liu
  • McMullen, Sean - Parogotik   75% / 11
  • 2. “Mirrorblink”, Jason Sanford (Interzone #243)
  • 3. “Ship's Brother”, Aliette de Bodard (Interzone #241)
  • 4. (tie): “Moon Drome”, Jon Wallace (Interzone #243)
  • 4. (tie): “Steamgothic”, Sean McMullen (Interzone #241)
  • 6. “Fearful Symmetry”, Tyler Keevil (Interzone #238)
  • 7. “Strigoi”, Lavie Tidhar (Interzone #242)
  • 8. “The Message”, Ken Liu (Interzone #242)
  • 9. (tie): “The Complex”, E. J. Swift (Interzone #238)
  • 9. (tie): “One Day in Time City”, David Ira Cleary (Interzone #241)
2014

vítěz

nominace

  • Lavie Tidhar
  • John Shirley
  • Sanford, Jason - Paprika   65% / 19
  • 3. “Paprika”, Jason Sanford (Interzone #249)
  • 4. “Build Guide”, Helen Jackson (Interzone #244)
  • 5. “Sentry Duty”, Nigel Brown (Interzone #246)
  • 6. “The Book Seller”, Lavie Tidhar (Interzone #244)
  • 7. “Trans-Siberia: An Account of a Journey”, Sarah Brooks (Interzone #249)
  • 8. “The Kindest Man in Stormland”, John Shirley (Interzone #249)
  • 9. “Dark Gardens”, Greg Kurzawa (Interzone #248)
  • 10. “Ad Astra”, Carole Johnstone (Interzone #248)
2015

vítěz

nominace

  • Nina Allan
  • Karl Bunker
  • John Grant
  • 2. “Marielena”, Nina Allan
  • 3. (tie): “Besides the Dammed River”, D. J. Cockburn
  • 3. (tie): “Dark on a Darkling Earth”, T. R. Napper
  • 5. (tie): “Must Supply Own Work Boots”, Malcolm Devlin
  • 5. (tie): “The Posset Pot”, Neil Williamson
  • 7. (tie): “Ashes”, Karl Bunker
  • 7. (tie): “Wake Up, Phil”, Georgina Bruce
  • 9. (tie): “The Damaged”, Bonnie Jo Stufflebeam
  • 9. (tie): “Ghost Story”, John Grant
  • 9. (tie): “Predvestniki”, Greg Kurzawa


WebArchiv - archiv českého webu