ocenění » Locus » Novela

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

Novela

originální název: NOVELLA

1973

vítěz

nominace

1974

vítěz

nominace

  • 2. “The White Otters of Childhood”, Michael Bishop (F&SF Jul 1973)
  • 3. “The Feast of St. Dionysus”, Robert Silverberg (An Exaltation of Stars)
  • 4. “Sketches Among the Ruins of My Mind”, Philip José Farmer (Nova 3)
  • 5. “Chains of the Sea”, Gardner Dozois (Chains of the Sea)
  • 6. “The Defenseless Dead”, Larry Niven (Ten Tomorrows)
  • 7. “Death and Designation Among the Asadi”, Michael Bishop (If Feb 1973)
  • 8. “Rumfuddle”, Jack Vance (Three Trips in Time and Space)
  • 9. “The Safety Engineer”, S. Kye Boult (The Alien Condition)
  • 10. “In the Problem Pit”, Frederik Pohl (F&SF Sep 1973)
  • 11. “Junction”, Jack Dann (Fantastic Nov 1973)
  • 12. “My Brother Leopold”, Edgar Pangborn (An Exaltation of Stars)
  • 13. “'Kjwalll'kje'k'koothailll'kje'k”, Roger Zelazny (An Exaltation of Stars)
  • 14. “Case and the Dreamer”, Theodore Sturgeon (Galaxy Jan 1973)
1975

vítěz

nominace

  • Kate Wilhelm
  • Joan Vinge
  • Pamela Sargent
  • Michael Bishop
  • Charles L. Harness
  • Clifford D. Simak
  • Gardner Raymond Dozois
  • Jack Vance
  • Norman Spinrad
  • Martin, George R. R. - Píseň pro Lyu   86% / 98
  • Gregory Albert Benford
  • 2. “A Song for Lya”, George R. R. Martin (Analog Jun 1974)
  • 3. “Riding the Torch”, Norman Spinrad (Threads of Time)
  • 4. “Assault on a City”, Jack Vance (Universe 4)
  • 5. “Strangers”, Gardner Dozois (New Dimensions IV)
  • 6. “The Marathon Photograph”, Clifford D. Simak (Threads of Time)
  • 7. “The Araqnid Window”, Charles L. Harness (Amazing Stories Dec 1974)
  • 8. “On the Street of the Serpents”, Michael Bishop (Science Fiction Emphasis I)
  • 9. “Father”, Pamela Sargent (Amazing Stories Feb 1974)
  • 10. “Tin Soldier”, Joan D. Vinge (Orbit 14)
  • 11. “Where Late the Sweet Birds Sang”, Kate Wilhelm (Orbit 15)
  • 12. “Threads of Time”, Gregory Benford (Threads of Time)
  • 13. “The East Coast Confinement”, Arsen Darnay (Galaxy Oct 1974)
  • 14. “The Kozmic Kid”, Richard Snead (Fantastic Jul 1974)
1976

vítěz

nominace

1977

vítěz

nominace

  • Andrew J. Offutt
  • Spider Robinson
  • Frederick Thomas Saberhagen
  • Joan Vinge
  • Gene Wolfe
  • Gordon Eklund
  • Gregory Albert Benford
  • Tiptree, jr., James - Houston, Houston, jak mne slyšíte?   84% / 5
  • Richard Cowper
  • Joan Vinge
  • 2. “Piper at the Gates of Dawn”, Richard Cowper (F&SF Mar 1976)
  • 3. “Houston, Houston, Do You Read?”, James Tiptree, Jr. (Aurora: Beyond Equality)
  • 4. “The Anvil of Jove”, Gregory Benford & Gordon Eklund (F&SF Jul 1976)
  • 5. “The Eyeflash Miracles”, Gene Wolfe (Future Power)
  • 6. “Weather War”, William E. Cochrane (Analog Sep 1976)
  • 7. “Media Man”, Joan D. Vinge (Analog Oct 1976)
  • 8. “Birthdays”, Fred Saberhagen (Galaxy Mar 1976)
  • 9. “By Any Other Name”, Spider Robinson (Analog Nov 1976)
  • 10. “The Greenhouse Effect”, andrew j. offutt (Stellar Short Novels)
  • 11. “A Thrust of Greatness”, Stanley Schmidt (Analog Jun 1976)
  • 12. “Plutonium”, Arsen Darnay (Galaxy Mar 1976)
  • 13. “The Crystal Ship”, Joan D. Vinge (The Crystal Ship)
1978

vítěz

  • “Stardance”, Spider Robinson & Jeanne Robinson (Analog Mar 1977)

nominace

  • 2. “A Snark in the Night”, Gregory Benford (F&SF Aug 1977)
  • 3. “Aztecs”, Vonda N. McIntyre (2076: The American Tricentennial)
  • 4. “Auk House”, Clifford D. Simak (Stellar #3)
  • 5. “The Mars Ship”, Robert Thurston (F&SF Jun 1977)
  • 6. “In the Hall of the Martian Kings”, John Varley (F&SF Feb 1977)
  • 7. “The Family Monkey”, Lisa Tuttle (New Voices in Science Fiction)
  • 8. “Cold Cash War”, Robert Asprin (Analog Aug 1977)
  • 9. “Joelle”, Poul Anderson (Asimov's Fall 1977)
  • 10. “The Wonderful Secret”, Keith Laumer (Analog Sep,Oct 1977)
  • 11. “Growing Boys”, Robert Aickman (Tales of Love and Death)
  • 12. “Equinoctial”, John Varley (Ascents of Wonder)
  • 13. “Heretic in a Balloon”, L. Sprague de Camp (Asimov's Winter 1977)
1979

vítěz

nominace

  • 2. “The Watched”, Christopher Priest (F&SF Apr 1978)
  • 3. “Seven American Nights”, Gene Wolfe (Orbit 20)
  • 4. “Old Folks at Home”, Michael Bishop (Universe 8)
  • 5. “Fireship”, Joan D. Vinge (Analog Dec 1978)
  • 6. “The Doctor of Death Island”, Gene Wolfe (Immortal)
  • 7. “The Renewal”, Pamela Sargent (Immortal)
  • 8. “Insects in Amber”, Tom Reamy (F&SF Jan 1978)
  • 9. “The Treasure of Odirex”, Charles Sheffield (Fantastic Jul 1978)
  • 10. “A Chinese Perspective”, Brian W. Aldiss (Anticipations)
1980

vítěz

nominace

1981

vítěz

nominace

  • 2.The Patchwork Girl, Larry Niven (Ace)
  • 3.“The Web of the Magi”, Richard Cowper (F&SF Jun 1980)
  • 4.“The Autopsy”, Michael Shea (F&SF Dec 1980)
  • 5.“Dangerous Games”, Marta Randall (F&SF Apr 1980)
  • 6.“Unicorn Tapestry”, Suzy McKee Charnas (New Dimensions 11)
  • 7.“Slow Music”, James Tiptree, Jr. (Interfaces)
  • 8.“Lost Dorsai”, Gordon R. Dickson (Destinies Vol. 2, No. 1, Feb.-Mar. 1980)
  • 9.“All the Lies that Are My Life”, Harlan Ellison (F&SF Nov 1980)
  • 10.“Buoyant Ascent”, Hilbert Schenck (Wave Rider; F&SF Mar 1980)
  • 11.“There Beneath the Silky-Trees and Whelmed in Deeper Gulphs Than Me”, Avram Davidson (Other Worlds 2)
  • 12.“Soldier of an Empire Unacquainted with Defeat”, Glen Cook (The Berkley Showcase Vol. 2)
  • 13.“One-Wing”, Lisa Tuttle & George R. R. Martin (Analog Jan,Feb 1980)
  • 14.“Le Croix (The Cross)”, Barry N. Malzberg (Their Immortal Hearts)
  • 15.“On the North Pole of Pluto”, Kim Stanley Robinson (Orbit 21)
  • 16.“Anasazi”, Dean Ing (Analog Jul,Aug 1980)
  • 17.“Tell Us a Story”, Zenna Henderson (F&SF Oct 1980)
1982

vítěz

nominace

  • 2. “The Saturn Game”, Poul Anderson (Analog 2 Mar 1981)
  • 3. “In the Western Tradition”, Phyllis Eisenstein (F&SF Mar 1981)
  • 4. The Desert of Stolen Dreams, Robert Silverberg (Underwood-Miller)
  • 5. “With Delicate Mad Hands”, James Tiptree, Jr. (Out of the Everywhere, and Other Extraordinary Visions)
  • 6. “Polyphemus”, Michael Shea (F&SF Aug 1981)
  • 7. Ealdwood, C. J. Cherryh (Donald M. Grant)
  • 8. “True Names”, Vernor Vinge (Binary Star #5)
  • 9. “The Winter Beach”, Kate Wilhelm (Redbook Sep 1981)
  • 10. “With Thimbles, With Forks and Hope”, Kate Wilhelm (Asimov's 23 Nov 1981)
  • 11. “Swarmer, Skimmer”, Gregory Benford (SF Digest Nov 1981)
  • 12. “Emergence”, David R. Palmer (Analog 5 Jan 1981)
  • 13. “The Venetian Court”, Charles L. Harness (Analog 30 Mar 1981)
  • 14. “Amnesia”, Jack Dann (The Berkley Showcase Vol. 3)
  • 15. “The Loom of Thessaly”, David Brin (Asimov's 23 Nov 1981)
  • 16. “Petals of Rose”, Marc Stiegler (Analog 9 Nov 1981)
  • 17. “Which Way to the Ends of Time?”, Michael McCollum (Analog 17 Aug 1981)
  • 18. “Through All Your Houses Wandering”, Ted Reynolds (Asimov's 16 Mar 1981)
1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

  • Somtow Sucharitkul
  • Bretnor, Reginald - Gilpinův prostor   65% / 4
  • Joseph H. Delaney
  • Fritz Reuter Leiber
  • Frederik Pohl
  • Michael Bishop
  • Bear, Greg - Úder   70% / 14
  • Silverberg, Robert - Návrat domů   83% / 11
  • Zahn, Timothy - Kaskádový bod   76% / 7
  • Avram J. A. Davidson
  • 2. “Cascade Point”, Timothy Zahn (Analog Dec 1983)
  • 3. “Seeking”, David R. Palmer (Analog Feb 1983)
  • 4. “Homefaring”, Robert Silverberg (Amazing Stories Nov 1983)
  • 5. “Hardfought”, Greg Bear (Asimov's Feb 1983)
  • 6. “Hurricane Claude”, Hilbert Schenck (F&SF Apr 1983)
  • 7. “The Gospel According to Gamaliel Crucis”, Michael Bishop (Asimov's Nov 1983)
  • 8. “The Lord of the Skies”, Frederik Pohl (Amazing Stories Jul 1983)
  • 9. “The Curse of the Smalls and the Stars”, Fritz Leiber (Heroic Visions)
  • 10. “In the Face of My Enemy”, Joseph H. Delaney (Analog Apr 1983)
  • 11. “Gilpin's Space”, Reginald Bretnor (F&SF Feb 1983)
  • 12. “Aquila Meets Bigfoot”, Somtow Sucharitkul (Amazing Stories Jan 1983)
  • 13. “Eszterhazy and the Autogóndola-Invention”, Avram Davidson (Amazing Stories Nov 1983)
1985

vítěz

nominace

1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

  • 2. “The Last of the Winnebagos”, Connie Willis (Asimov's Jul 1988)
  • 3. “Journals of the Plague Years”, Norman Spinrad (Full Spectrum)
  • 4. “Surfacing”, Walter Jon Williams (Asimov's Apr 1988)
  • 5. “The Color of Neanderthal Eyes”, James Tiptree, Jr. (F&SF May 1988)
  • 6. “We Are For the Dark”, Robert Silverberg (Asimov's Oct 1988)
  • 7. “The Skin Trade”, George R. R. Martin (Night Visions 5)
  • 8. “Cabal”, Clive Barker (Cabal)
  • 9. “The Calvin Coolidge Home for Dead Comedians”, Bradley Denton (F&SF Jun 1988)
  • 10. “Noman's Land”, Lucius Shepard (Asimov's Oct 1988)
  • 11. “Backward, Turn Backward”, James Tiptree, Jr. (Synergy: New Science Fiction, Number 2)
  • 12. “Wires”, F. Paul Wilson (New Destinies, Volume IV, Summer 1988)
  • 13. “Waiting for the Olympians”, Frederik Pohl (Asimov's Aug 1988)
  • 14. Oddkins, Dean R. Koontz (Warner)
  • 15. “Trapping Run”, Harry Turtledove (Asimov's Feb 1988)
  • 16. “The Blabber”, Vernor Vinge (New Destinies, Volume VI, Winter 1988; Threats...And Other Promises)
  • 17. “La Vie Continué”, Norman Spinrad (Other Americas)
  • 18. “The Flies of Memory”, Ian Watson (Asimov's Sep 1988)
  • 19. “Dancing Among Ghosts”, Jim Aikin (F&SF Feb 1988)
  • 20. “Fatal Statistics”, Pauline Ashwell (Analog Jul 1988)
1990

vítěz

nominace

  • 2. A Dozen Tough Jobs, Howard Waldrop (Mark V. Ziesing)
  • 3. “Labyrinth”, Lois McMaster Bujold (Analog Aug 1989; Borders of Infinity)
  • 4. “The Mountains of Mourning”, Lois McMaster Bujold (Analog May 1989; Borders of Infinity)
  • 5. “Pageant Wagon”, Orson Scott Card (Asimov's Aug 1989; The Folk of the Fringe)
  • 6. “Time-Out”, Connie Willis (Asimov's Jul 1989)
  • 7. “Tiny Tango”, Judith Moffett (Asimov's Feb 1989)
  • 8. “The Originist”, Orson Scott Card (Foundation's Friends)
  • 9. “Great Work of Time”, John Crowley (Novelty)
  • 10. “In Another Country”, Robert Silverberg (Asimov's Mar 1989)
  • 11. “The True Nature of Shangri-La”, Kim Stanley Robinson (Asimov's Dec 1989; Escape from Kathmandu)
  • 12. “No Spot of Ground”, Walter Jon Williams (Asimov's Nov 1989)
  • 13. “A Touch of Lavender”, Megan Lindholm (Asimov's Nov 1989)
  • 14. “Marîd Changes His Mind”, George Alec Effinger (Asimov's May 1989)
  • 15. “The Ends of the Earth”, Lucius Shepard (F&SF Mar 1989)
  • 16. The State of the Art, Iain M. Banks (Mark V. Ziesing)
  • 17. “Destroyer of Worlds”, Charles Sheffield (Asimov's Feb 1989)
  • 18. “Children of the Wind”, Kate Wilhelm (Children of the Wind: Five Novellas)
  • 19. Apartheid, Superstrings, and Mordecai Thubana, Michael Bishop (Axolotl)
  • 20. “Red Planet Blues”, Allen Steele (Asimov's Sep 1989)
  • 21. “The Egg”, Steven Popkes (Asimov's Jan 1989)
  • 22. “Re: Generations”, Mike McQuay (Full Spectrum 2)
  • 23. “Nanoware Time”, Ian Watson (Asimov's Jun 1989)
1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

  • 2.“Dancing on Air”, Nancy Kress (Asimov's Jul 1993)
  • 3.“The Night We Buried Road Dog”, Jack Cady (F&SF Jan 1993)
  • 4.“Flashback”, Dan Simmons (Lovedeath)
  • 5.Wall, Stone, Craft, Walter Jon Williams (F&SF Oct/Nov 1993; Axolotl)
  • 6.“Down in the Bottomlands”, Harry Turtledove (Analog Jan 1993)
  • 7.“An American Childhood”, Pat Murphy (Asimov's Apr 1993)
  • 8.“The Ten O'Clock People”, Stephen King (Nightmares & Dreamscapes)
  • 9.“Into the Miranda Rift”, G. David Nordley (Analog Jul 1993)
  • 10.Vampire Junkies, Norman Spinrad (Tomorrow Speculative Fiction Aug 1993; Gryphon)
  • 11.“Sister Alice”, Robert Reed (Asimov's Nov 1993)
  • 12.“Alien Bootlegger”, Rebecca Ore (Alien Bootlegger and Other Stories)
  • 13.“A Far Countrie”, Avram Davidson (Asimov's Nov 1993)
  • 14.“Ships in the Night”, Jack McDevitt (Amazing Stories Oct 1993)
  • 15.“The Last Castle of Christmas”, Alexander Jablokov (Asimov's Dec 1993)
  • 16.“Walt and Emily”, Paul Di Filippo (Interzone #77 Nov 1993, #78 Dec 1993)
  • 17.Testing, Charles Oberndorf (Bantam Spectra)
1995

vítěz

nominace

  • 2.“Seven Views of Olduvai Gorge”, Mike Resnick (F&SF Oct/Nov 1994)
  • 3.“Via Roma”, Robert Silverberg (Asimov's Apr 1994)
  • 4.“Cri de Coeur”, Michael Bishop (Asimov's Sep 1994)
  • 5.“Soon Comes Night”, Gregory Benford (Asimov's Aug 1994)
  • 6.“Les Fleurs du Mal”, Brian Stableford (Asimov's Oct 1994)
  • 7.Scissors Cut Paper Wrap Stone, Ian McDonald (Bantam Spectra)
  • 8.“Haunted Humans”, Nina Kiriki Hoffman (F&SF Jul 1994)
  • 9.“Last Summer at Mars Hill”, Elizabeth Hand (F&SF Aug 1994)
  • 10.“The Last Time”, Lucius Shepard (Little Deaths)
  • 11.“Melodies of the Heart”, Michael F. Flynn (Analog Jan 1994)
  • 12.“A Fall of Angels, or On the Possibility of Life Under Extreme Conditions”, Geoff Ryman (Unconquered Countries)
  • 13.“Remains of Adam”, A. A. Attanasio (Asimov's Jan 1994)
  • 14.“Fan”, Geoff Ryman (Unconquered Countries; Interzone #81 Mar 1994)
  • 15.“The Last Plague”, Gregory Bennett (Analog Apr 1994)
  • 16.“The Madonna of Futurity”, Brian W. Aldiss (Universe 3)
  • 17.“Symphony for Skyfall”, Rick Cook & Peter L. Manly (Analog Jul 1994)
1996

vítěz

nominace

  • Ursula K. Le Guin
  • Le Guin, Ursula K. - Osvobození ženy   68% / 8
  • 2. “A Man of the People”, Ursula K. Le Guin (Asimov's Apr 1995)
  • 3. “A Woman's Liberation”, Ursula K. Le Guin (Asimov's Jul 1995)
  • 4. “Fault Lines”, Nancy Kress (Asimov's Aug 1995)
  • 5. Harvest the Fire, Poul Anderson (Tor)
  • 6. “The Death of Captain Future”, Allen Steele (Asimov's Oct 1995)
  • 7. “The Ziggurat”, Gene Wolfe (Full Spectrum 5)
  • 8. “Mortimer Gray's History of Death”, Brian Stableford (Asimov's Apr 1995)
  • 9. “Hottentots”, Paul Di Filippo (The Steampunk Trilogy)
  • 10. “Bibi”, Mike Resnick & Susan Shwartz (Asimov's mid-Dec 1995)
  • 11. “We Were Out of Our Minds With Joy”, David Marusek (Asimov's Nov 1995)
  • 12. “Human History”, Lucius Shepard (21st Annual World Fantasy Convention Program Book)
  • 13. “At the Eschaton”, Charles Sheffield (Far Futures)
  • 14. “Hot Times in Magma City”, Robert Silverberg (Omni Online Jun 1995; Asimov's mid-Dec 1995)
  • 15. “Looking for Kelly Dahl”, Dan Simmons (Omni Online Sep 1995; High Fantastic)
  • 16. “Inherit the Earth”, Brian Stableford (Analog Jul 1995)
  • 17. “The City of God”, Gardner Dozois & Michael Swanwick (Omni Online Dec 1995)
  • 18. “Death in the Promised Land”, Pat Cadigan (Omni Online Mar 1995; Asimov's Nov 1995)
  • 19. “Hypocaust & Bathysphere”, Rebecca Ore (Asimov's Jan 1995)
  • 20. “De Secretis Mulierum”, L. Timmel Duchamp (F&SF May 1995)
  • 21. “The Hunger and Ecstasy of Vampires”, Brian Stableford (Interzone #91 Jan 1995,#92 Feb 1995)
  • 22. “You Could Go Home Again”, Howard Waldrop (Omni Online May 1995)
  • 23. “In Forests Afloat Upon the Sea”, Daniel Hatch (Analog Jan 1995)
1997

vítěz

nominace

  • 2. “Blood of the Dragon”, George R. R. Martin (Asimov's Jul 1996)
  • 3. “Human History”, Lucius Shepard (Asimov's Apr 1996)
  • 4. The Unicorn Sonata, Peter S. Beagle (Turner)
  • 5. “Kilroy Was Here”, Jack Cady (F&SF Jul 1996)
  • 6. “Gas Fish”, Mary Rosenblum (Asimov's Feb 1996)
  • 7. “Immersion”, Gregory Benford (Science Fiction Age Mar 1996)
  • 8. “The Tree that Grew from the Sky”, Robert Silverberg (Science Fiction Age Sep 1996)
  • 9. “Chrysalis”, Robert Reed (Asimov's Sep 1996)
  • 10. “The Cost to be Wise”, Maureen F. McHugh (Starlight 1)
  • 11. “Abandon in Place”, Jerry Oltion (F&SF Dec 1996)
  • 12. “The Littlest Jackal”, Bruce Sterling (F&SF Mar 1996)
  • 13. “Verglas”, Ian R. MacLeod (F&SF Oct/Nov 1996)
  • 14. “Saddle Point Sequence”, Stephen Baxter (Science Fiction Age Jul 1996)
  • 15. “Fugue on a Sunken Continent”, G. David Nordley (Analog Nov 1996)
  • 16. (tie): “Primrose and Thorn”, Bud Sparhawk (Analog May 1996)
  • 16. (tie): “Saddle Point Dreamtime”, Stephen Baxter (Science Fiction Age Nov 1996)
1998

vítěz

nominace

  • 2.“Giant Bones”, Peter S. Beagle (Giant Bones)
  • 3.“The Dealings of Daniel Kesserich”, Fritz Leiber (Omni Online Feb 1996; Tor)
  • 4.“Everything's Eventual”, Stephen King (F&SF Oct/Nov 1997)
  • 5.“Marrow”, Robert Reed (Science Fiction Age Jul 1997)
  • 6.“The Golden Keeper”, Ian R. MacLeod (Asimov's Oct/Nov 1997)
  • 7.The Vampire's Beautiful Daughter, S. P. Somtow (Atheneum)
  • 8.“Ecopoiesis”, Geoffrey A. Landis (Science Fiction Age May 1997)
  • 9.“A Cold Dry Cradle”, Gregory Benford & Elisabeth Malartre (Science Fiction Age Nov 1997)
  • 10.“Messengers of Chaos”, G. David Nordley (Asimov's Jan 1997)
  • 11.“Quinn's Deal”, L. Timmel Duchamp (Asimov's Apr 1997)
  • 12.“The Black Blood of the Dead”, Brian Stableford (Interzone #103 Jan, #104 Feb 1997)
  • 13.“Coppola's Dracula”, Kim Newman (The Mammoth Book of Dracula)
  • 14.“In the Furnace of the Night”, James Sarafin (Asimov's May 1997)
  • 15.The Veil of Snows, Mark Helprin (Viking Ariel)
  • 16.“The Funeral March of the Marionettes”, Adam-Troy Castro (F&SF Jul 1997)
  • 17.Briar Rose, Robert Coover (Grove/Atlantic)
  • 18.“Izzy and the Father of Terror”, Eliot Fintushel (Asimov's Jul 1997)
1999

vítěz

nominace

  • 2. “Dragonfly”, Ursula K. Le Guin (Legends)
  • 3. “The Hedge Knight”, George R. R. Martin (Legends)
  • 4. The Boss in the Wall, A Treatise on the House Devil, Avram Davidson & Grania Davis (Tachyon Publications)
  • 5. “The Summer Isles”, Ian R. MacLeod (Asimov's Oct/Nov 1998)
  • 6. “Aurora in Four Voices”, Catherine Asaro (Analog Dec 1998)
  • 7. “Get Me to the Church on Time”, Terry Bisson (Asimov's May 1998)
  • 8. “A Second Chance at Eden”, Peter F. Hamilton (A Second Chance at Eden)
  • 9. “A Princess of Helium”, R. Garcia y Robertson (F&SF Sep 1998)
  • 10. (tie): “The Colonel in Autumn”, Robert Silverberg (Science Fiction Age Mar 1998)
  • 10. (tie): “Story of Your Life”, Ted Chiang (Starlight 2)
  • 12. “Ancestral Voices”, Gardner Dozois & Michael Swanwick (Asimov's Aug 1998)
  • 13. “Reading the Bones”, Sheila Finch (F&SF Jan 1998)
  • 14. “Mother Death”, Robert Reed (Asimov's Jan 1998)
  • 15. “Sea Change, with Monsters”, Paul J. McAuley (Asimov's Sep 1998)
  • 16. “Jumping Off the Planet”, David Gerrold (Science Fiction Age Jan 1998)
  • 17. “Coolhunting”, Kristine Kathryn Rusch (Science Fiction Age Jul 1998)
  • 18. “The Days of Solomon Gursky”, Ian McDonald (Asimov's Jun 1998)
  • 19. “The Bradshaw”, Judith Moffett (F&SF Oct/Nov 1998)
  • 20. “Grist”, Tony Daniel (Asimov's Dec 1998)
  • 21. “The Cuckoo's Boys”, Robert Reed (Science Fiction Age Sep 1998)
2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

nominace

  • 2. “Oracle”, Greg Egan (Asimov's Jul 2000)
  • 3. “Path of the Dragon”, George R. R. Martin (Asimov's Dec 2000)
  • 4. “Seventy-Two Letters”, Ted Chiang (Vanishing Acts)
  • 5. “Blue Kansas Sky”, Michael Bishop (Blue Kansas Sky)
  • 6. “Savior”, Nancy Kress (Asimov's Jun 2000)
  • 7. “Fly-by-Night”, Larry Niven (Asimov's Oct/Nov 2000)
  • 8. “The Ultimate Earth”, Jack Williamson (Analog Dec 2000)
  • 9. Reality Dust, Stephen Baxter (PS Publishing)
  • 10. “One-Eyed Jacks and Suicide Kings”, R. Garcia y Robertson (Asimov's Aug 2000)
  • 11. Making History, Paul J. McAuley (PS Publishing)
  • 12. Watching Trees Grow, Peter F. Hamilton (PS Publishing)
  • 13. “The Retrieval Artist”, Kristine Kathryn Rusch (Analog Jun 2000)
  • 14. “Great Wall of Mars”, Alastair Reynolds (Spectrum SF #1 Feb 2000)
  • 15. “The Forest Between the Worlds”, G. David Nordley (Asimov's Feb 2000)
  • 16. “Chip Crockett's Christmas Carol”, Elizabeth Hand (Sci Fiction 6 Dec 2000 - 27 Dec 2000)
  • 17. “Heart of Glass”, William Barton (Asimov's Jan 2000)
  • 18. “Crux”, Albert E. Cowdrey (F&SF Mar 2000)
  • 19. Tendeléo's Story, Ian McDonald (PS Publishing)
  • 20. “The Suspect Genome”, Peter F. Hamilton (Interzone #156 Jun 2000)
  • 21. “A Place So Foreign”, Cory Doctorow (Science Fiction Age Jan 2000)
  • 22. Naming of Parts, Tim Lebbon (PS Publishing)
  • 23. “The Enclave”, Lois Tilton (Asimov's Sep 2000)
  • 24. “To Leuchars”, Rick Wilber (Asimov's Sep 2000)
2002

vítěz

nominace

  • 2.“Fast Times at Fairmont High”, Vernor Vinge (The Collected Stories of Vernor Vinge)
  • 3.“The Chief Designer”, Andy Duncan (Asimov's Jun 2001)
  • 4.“deck.halls@boughs/holly”, Connie Willis (Asimov's Dec 2001)
  • 5.“Eternity and Afterward”, Lucius Shepard (F&SF Mar 2001)
  • 6.“Stealing Alabama”, Allen Steele (Asimov's Jan 2001)
  • 7.“New Light on the Drake Equation”, Ian R. MacLeod (Sci Fiction 2 May 2001)
  • 8.“Viewpoint”, Gene Wolfe (Redshift: Extreme Visions of Speculative Fiction)
  • 9.“Yesterday's Tomorrows”, Kate Wilhelm (F&SF Sep 2001)
  • 10.“Karuna, Inc.”, Paul Di Filippo (Fantastic Stories of the Imagination Spr 2001)
  • 11.“The Caravan from Troon”, Kage Baker (Asimov's Aug 2001)
  • 12.“The Diamond Pit”, Jack Dann (Jubilee; F&SF Jun 2001)
  • 13.“Cleopatra Brimstone”, Elizabeth Hand (Redshift: Extreme Visions of Speculative Fiction)
  • 14.“Sunday Night Yams at Minnie and Earl's”, Adam-Troy Castro (Analog Jun 2001)
  • 15.“Glacial”, Alastair Reynolds (Spectrum SF #5 Feb 2001)
  • 16.“May Be Some Time”, Brenda W. Clough (Analog Apr 2001)
  • 17.“Silent Her”, Barry B. Longyear (Sci Fiction 7 Feb 2001)
2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

  • 2. “Just Like the Ones We Used to Know”, Connie Willis (Asimov's Dec 2003)
  • 3. “The Empress of Mars”, Kage Baker (Asimov's Jul 2003)
  • 4. “The Sworn Sword”, George R. R. Martin (Legends II)
  • 5. “Ariel”, Lucius Shepard (Asimov's Oct/Nov 2003)
  • 6. “The Bone Witch”, R. Garcia y Robertson (F&SF Feb 2003)
  • 7. Dear Abbey, Terry Bisson (PS Publishing)
  • 8. “The Green Leopard Plague”, Walter Jon Williams (Asimov's Oct/Nov 2003)
  • 9. “Curator”, Charles Stross (Asimov's Dec 2003)
  • 10. “Liar's House”, Lucius Shepard (Sci Fiction 3 Dec 2003)
  • 11. “Welcome to Olympus, Mr. Hearst”, Kage Baker (Asimov's Oct/Nov 2003)
  • 12. “Jailwise”, Lucius Shepard (Sci Fiction 4 Jun 2003)
  • 13. “Off on a Starship”, William Barton (Asimov's Sep 2003)
  • 14. “Greetings”, Terry Bisson (Sci Fiction 3 Sep 2003)
  • 15. In Springdale Town, Robert Freeman Wexler (PS Publishing)
  • 16. “The Ice”, Steven Popkes (Asimov's Jan 2003)
  • 17. “A Crowd of Bone”, Greer Gilman (Trampoline: An Anthology)
  • 18. “The Albertine Notes”, Rick Moody (McSweeney's Mammoth Treasury of Thrilling Tales)
  • 19. “Awake in the Night”, John C. Wright (The Night Lands 19 Jan 2003)
2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

  • 2.“Inside Job”, Connie Willis (Asimov's Jan 2005)
  • 3.“Human Readable”, Cory Doctorow (Future Washington)
  • 4.The Cosmology of the Wider World, Jeffrey Ford (PS Publishing)
  • 5.Burn, James Patrick Kelly (Tachyon)
  • 6.“The Little Goddess”, Ian McDonald (Asimov's Jun 2005)
  • 7.“Audubon in Atlantis”, Harry Turtledove (Analog Dec 2005)
  • 8.“Diving Into the Wreck”, Kristine Kathryn Rusch (Asimov's Dec 2005)
  • 9.“The Emperor”, Lucius Shepard (Sci Fiction 14 Dec 2005)
  • 10.“The Diversification of its Fancy”, John Barnes (Analog Nov 2005)
  • 11.The Clock King and the Queen of the Hourglass, Vera Nazarian (PS Publishing)
  • 12.The Life of Riley, Alexander C. Irvine (Subterranean Press)
  • 13.“The Imago Sequence”, Laird Barron (F&SF May 2005)
  • 14.“The Nursemaid's Suitor”, Charles Coleman Finlay (Black Gate Sum 2005)
  • 15.“Winning Mars”, Jason Stoddard (Interzone #196 Jan/Feb 2005)
  • 16. (tie): “Bank Run”, Tom Purdom (Asimov's Oct/Nov 2005)
  • 16. (tie): Fishin' with Grandma Matchie, Steven Erikson (PS Publishing)
  • 18.“The Gypsies in the Wood”, Kim Newman (The Fair Folk)
  • 19.Voluntary Committal, Joe Hill (Subterranean Press)
  • 20.“The Road to Recovery”, Gregory Frost (Attack of the Jazz Giants and Other Stories)
  • 21.“In the Machine”, Michael Cunningham (Specimen Days)
2007

vítěz

nominace

  • 2. “The Mars Girl”, Joe Haldeman (Escape from Earth: New Adventures in Space)
  • 3. “Lord Weary's Empire”, Michael Swanwick (Asimov's Dec 2006)
  • 4. “Botch Town”, Jeffrey Ford (The Empire of Ice Cream)
  • 5. “Map of Dreams”, M. Rickert (Map of Dreams)
  • 6. “A Billion Eves”, Robert Reed (Asimov's Oct/Nov 2006)
  • 7. “The Siege of Earth”, Stephen Baxter (Resplendent)
  • 8. Julian: A Christmas Story, Robert Charles Wilson (PS Publishing)
  • 9. “The Plurality of Worlds”, Brian Stableford (Asimov's Aug 2006)
  • 10. The Voyage of Night Shining White, Chris Roberson (PS Publishing)
  • 11. “Where the Golden Apples Grow”, Kage Baker (Escape from Earth: New Adventures in Space)
  • 12. “Riding the Crocodile”, Greg Egan (One Million A.D.)
  • 13. “The Walls of the Universe”, Paul Melko (Asimov's Apr/May 2006)
  • 14. “Nightingale”, Alastair Reynolds (Galactic North)
  • 15. “Blackburn and the Blade”, Bradley Denton (Lords of the Razor)
  • 16. “'The Night is Fine,' the Waldrus Said”, John Barnes (Analog Jan/Feb 2006)
  • 17. “The Good Kill”, Barry B. Longyear (Analog Nov 2006)
  • 18. “Hallucigenia”, Laird Barron (F&SF Jun 2006)
  • 19. “Inclination”, William Shunn (Asimov's Apr/May 2006)
  • 20. “The Revivalist”, Albert E. Cowdrey (F&SF Mar 2006)
  • 21. “Good Mountain”, Robert Reed (One Million A.D.)
  • 22. “Rococo”, Robert Reed (Forbidden Planets (Kaye))
  • 23. “The Lineaments of Gratified Desire”, Ysabeau S. Wilce (F&SF Jul 2006)
2008

vítěz

  • Cory Doctorow
  • "After the Siege", Cory Doctorow (The Infinite Matrix Jan 2007)

nominace

2009

vítěz

  • Kelly Link
  • "Pretty Monsters", Kelly Link (Pretty Monsters)

nominace

  • 2. “The Erdmann Nexus”, Nancy Kress (Asimov's Oct/Nov 2008)
  • 3. “The Tear”, Ian McDonald (Galactic Empires)
  • 4. Once Upon a Time in the North, Philip Pullman (Knopf)
  • 5. “True Names”, Benjamin Rosenbaum & Cory Doctorow (Fast Forward 2)
  • 6. The Word of God: Or, Holy Writ Rewritten, Thomas M. Disch (Tachyon)
  • 7. “The Philosopher's Stone”, Brian Stableford (Asimov's Jul 2008)
  • 8. Or Else My Lady Keeps the Key, Kage Baker (Subterranean)
  • 9. “Truth”, Robert Reed (Asimov's Oct/Nov 2008)
  • 10. “The Surfer”, Kelly Link (The Starry Rift)
  • 11. “The Hob Carpet”, Ian R. MacLeod (Asimov's Jun 2008)
  • 12. “The Man with the Golden Balloon”, Robert Reed (Galactic Empires)
  • 13. “The Political Prisoner”, Charles Coleman Finlay (F&SF Aug 2008)
  • 14. “Mystery Hill”, Alex Irvine (F&SF Jan 2008)
  • 15. “Arkfall”, Carolyn Ives Gilman (F&SF Sep 2008)
  • 16. “Tenbrook of Mars”, Dean McLaughlin (Analog Jul/Aug 2008)
  • 17. “The Overseer”, Albert E. Cowdrey (F&SF Mar 2008)
2010

vítěz

  • Kage Baker
  • The Women of Nell Gwynne's, Kage Baker (Subterranean)

nominace

  • 2. “Palimpsest”, Charles Stross (Wireless)
  • 3. “Vishnu at the Cat Circus”, Ian McDonald (Cyberabad Days)
  • 4. “Ace One”, Nancy Kress (Asimov's Mar 2009)
  • 5. Shambling Towards Hiroshima, James Morrow (Tachyon)
  • 6. “Cuckoo”, Emma Bull, Elizabeth Bear & Leah Bobet (Shadow Unit 2 Aug 2009)
  • 7. “Hot Rock”, Greg Egan (Oceanic)
  • 8. “The Far End of History”, John C. Wright (The New Space Opera 2)
  • 9. A Special Place, Peter Straub (Borderlands Press)
  • 10. “Paradiso Lost”, Albert E. Cowdrey (F&SF Jun/Jul 2009)
  • 11. “Sea-Hearts”, Margo Lanagan (X6)
  • 12. “Crimes and Glory”, Paul McAuley (Subterranean Spr 2009)
  • 13. “Sugar”, Leah Bobet (Shadow Unit 5 Apr 2009)
  • 14. “Where the Winds Are All Asleep”, Michael F. Flynn (Analog Oct 2009)
  • 15. Horn, Peter M. Ball (Twelfth Planet Press)
  • 16. “Wives”, Paul Haines (X6)
  • 17. “The Wide, Carnivorous Sky”, John Langan (By Blood We Live)
2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

  • Nancy Anne Kress
  • After the Fall, Before the Fall, During the Fall, Nancy Kress (Tachyon)

nominace

  • Bear, Elizabeth - V Aryamanově domě osamocený signál plane   78% / 16
  • Fred Chappell
  • Michael Bishop
  • James Patrick Kelly
  • Jay Lake
  • Robert Reed
  • Robert Reed
  • K. J. Parker
  • Robert Reed
  • James S. A. Corey
  • Aliette de Bodard
  • Walter Jon Williams
  • Jay Lake
  • Barron, Laird - Magická ruka   86% / 16
  • 2.“The Stars Do Not Lie”, Jay Lake (Asimov's Oct/Nov 2012)
  • 3.The Boolean Gate, Walter Jon Williams (Subterranean)
  • 4.“In the House of Aryaman, a Lonely Signal Burns”, Elizabeth Bear (Asimov's Jan 2012)
  • 5.On a Red Station, Drifting, Aliette de Bodard (Immersion)
  • 6.“Gods of Risk”, James S. A. Corey (Orbit Short Fiction)
  • 7.“Hand of Glory”, Laird Barron (The Book of Cthulhu II)
  • 8.“Murder Born”, Robert Reed (Asimov's Feb 2012)
  • 9.“Let Maps to Others”, K. J. Parker (Subterranean Sum 2012)
  • 10.“Eater-of-Bone”, Robert Reed (Eater-of-Bone)
  • 11.“Katabasis”, Robert Reed (F&SF Nov/Dec 2012)
  • 12.“The Weight of History, the Lightness of the Future”, Jay Lake (Subterranean Spr 2012)
  • 13.“The Last Judgment”, James Patrick Kelly (Asimov's Apr/May 2012)
  • 14.“Twenty Lights to 'The Last of Snow'”, Michael Bishop (Going Interstellar)
  • 15.“Sky”, Kaaron Warren (Through Splintered Walls)
  • 16.“Maze of Shadows”, Fred Chappell (F&SF May/Jun 2012)
  • 17.“The Moon Belongs to Everyone”, Michael Alexander & K. C. Ball (Analog Dec 2012)
  • 18.“The Mongolian Book of the Dead”, Alan Smale (Asimov's Oct/Nov 2012)
2014

vítěz

nominace

  • Norman Partridge
  • Nina Allan
  • Vylar Kaftan
  • Yoon Ha Lee
  • Jablokov, Alexander - Divoký měsíc   65% / 22
  • Jay Lake
  • Robert Reed
  • Caitlín R. Kiernan
  • Ellen Klages
  • Andy Duncan
  • Martin, George R. R. - Princezna a královna   73% / 6
  • 2. “Wakulla Springs”, Andy Duncan & Ellen Klages (Tor.com 2 Oct 2013)
  • 3. “The Princess and the Queen”, George R. R. Martin (Dangerous Women)
  • 4. Black Helicopters, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
  • 5. “Precious Mental”, Robert Reed (Asimov's Jun 2013)
  • 6. “Rock of Ages”, Jay Lake (METAropolis: Green Space)
  • 7. “The Queen of Eyes”, Rachel Pollack (F&SF Sep/Oct 2013)
  • 8. “Feral Moon”, Alexander Jablokov (Asimov's Mar 2013)
  • 9. “Iseul's Lexicon”, Yoon Ha Lee (Conservation of Shadows)
  • 10. “The Weight of the Sunrise”, Vylar Kaftan (Asimov's Feb 2013)
  • 11. Spin, Nina Allan (TTA Press)
  • 12. “The Home for Broken Dolls”, Kirstyn McDermott (Caution: Contains Small Parts)
  • 13. “The Mummy's Heart”, Norman Partridge (Halloween)
2015

vítěz

nominace

2016

vítěz

nominace

  • Brandon Sanderson
  • K. J. Parker
  • James S. A. Corey
  • Kristine Kathryn Rusch
  • Carter Robert Scholz
  • Jonathan Samuel Carroll
  • Greg Egan
  • Aliette de Bodard
  • Nnedi Okorafor
  • Lois McMaster Bujold
  • Robert Aickman
  • 2. Penric's Demon, Lois McMaster Bujold (self-published)
  • 3. Binti, Nnedi Okorafor (Tor.com)
  • 4. “The Citadel of Weeping Pearls”, Aliette de Bodard (Asimov's Oct/Nov 2015)
  • 5. “The Four Thousand, the Eight Hundred”, Greg Egan (Asimov's Dec 2015)
  • 6. The Pauper Prince and the Eucalyptus Jinn, Usman T. Malik
  • 7. Waters of Versailles, Kelly Robson
  • 8. Teaching the Dog to Read, Jonathan Carroll
  • 9. Gypsy, Carter Scholz
  • 10. The Bone Swans of Amandale, C.S.E. Cooney
  • 11. The New Mother, Eugene Fischer
  • 12. Inhuman Garbage, Kristine Kathryn Rusch
  • 13. The Vital Abyss, James S. A. Corey
  • 14. Fear of the Unknown and Self-Loathing in Hollywood, Nick Cole
  • 15. The Last Witness, K. J. Parker
  • 16. Perfect State, Brandon Sanderson
  • 17. The Visible Filth, Nathan Ballingrud
  • 18. Johnny Rev, Rachel Pollack
  • 19. The Two Paupers, C. S. E. Cooney
  • 20. The Strangers, Robert Aickman
2017

vítěz

nominace

  • Kij Johnson
  • Victor LaValle
  • China Miéville
  • John Scalzi
  • Alastair Reynolds
  • Paul Cornell
  • Bruce Sterling
  • 2. The Dream-Quest of Vellitt Boe, Kij Johnson (Tor.com)
  • 3. The Ballad of Black Tom, Victor LaValle (Tor.com)
  • 4. This Census-taker, China Miéville (Del Rey; Picador)
  • 5. A Taste of Honey, Kai Ashante Wilson (Tor.com)
  • 6. The Dispatcher, John Scalzi (Audible; Subterranean 2017)
  • 7. The Iron Tactician, Alastair Reynolds (NewCon)
  • 8. The Lost Child of Lychford, Paul Cornell (Tor.com)
  • 9. Hammers on Bone, Cassandra Khaw (Tor.com)
  • 10. Pirate Utopia, Bruce Sterling (Tachyon)
2018

vítěz

nominace

  • Nnedi Okorafor
  • Seanan McGuire
  • Ellen Klages
  • Beagle, Peter S. - V Kalábrii   73% / 4
  • Caitlín R. Kiernan
  • Sarah Pinsker
  • 2. Binti: Home, Nnedi Okorafor (Tor.com)
  • 3. Down Among the Sticks and Bones, Seanan McGuire (Tor.com)
  • 4. Passing Strange, Ellen Klages (Tor.com)
  • 5. River of Teeth, Sarah Gailey (Tor.com)
  • 6. The Black Tides of Heaven, JY Yang (Tor.com)
  • 7. “And Then There Were (N-One)”, Sarah Pinsker (Uncanny Mar/Apr 2017)
  • 8. In Calabria, Peter S. Beagle (Tachyon)
  • 9. The Red Threads of Fortune, JY Yang (Tor.com)
  • 10. Agents of Dreamland, Caitlín R. Kiernan (Tor.com)
2019

vítěz

nominace



WebArchiv - archiv českého webu