ocenění » Locus » Noveleta

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

Noveleta

originální název: NOVELETTE

1975

vítěz

nominace

  • 2. “The Pre-Persons”, Philip K. Dick (F&SF Oct 1974)
  • 3. “—That Thou Art Mindful of Him!”, Isaac Asimov (F&SF May 1974)
  • 4. “I'm Looking for Kadak”, Harlan Ellison (Wandering Stars)
  • 5. “On Venus, Have We Got a Rabbi”, William Tenn (Wandering Stars)
  • 6. “Twig”, Gordon R. Dickson (Stellar #1)
  • 7. “Nix Olympica”, William Walling (Analog Dec 1974)
  • 8. “If the Stars Are Gods”, Gordon Eklund & Gregory Benford (Universe 4)
  • 9. “After the Dreamtime”, Richard Lupoff (New Dimensions IV)
  • 10. “The Seventeen Virgins”, Jack Vance (F&SF Oct 1974)
  • 11. “The Raven and the Hawk”, William Rotsler (Analog Sep 1974)
  • 12. “Getting Home”, F. M. Busby (F&SF Apr 1974)
  • 13. “Whale Song”, Terry Melen (Analog Sep 1974)
  • 14. “Catman”, Harlan Ellison (Final Stage)
  • 15. “The Gift of Garigolli”, Frederik Pohl & C. M. Kornbluth (Galaxy Aug 1974)
  • 16. “Whatever Happened to Nick Neptune?”, Richard Lupoff (F&SF Jun 1974)
  • 17. “A Brother to Dragons, a Companion of Owls”, Kate Wilhelm (Orbit 14)
  • 18. “A Little Something for Us Tempunauts”, Philip K. Dick (Final Stage)
  • 19. “Gate-o”, Don Picard (Science Fiction Emphasis I)
  • 20. “A Matter of Gravity”, Randall Garrett (Analog Oct 1974)
  • 21. “And Keep Us from Our Castles”, Cynthia Bunn (Analog Aug 1974)
  • 22. “Forlesen”, Gene Wolfe (Orbit 14)
  • 23. “Under Siege”, Robert Thurston (F&SF Jul 1974)
1976

vítěz

nominace

1977

vítěz

nominace

1979

vítěz

nominace

1980

vítěz

nominace

  • 2.“Options”, John Varley (Universe 9)
  • 3.“Fireflood”, Vonda N. McIntyre (F&SF Nov 1979)
  • 4.“Out There Where the Big Ships Go”, Richard Cowper (F&SF Aug 1979)
  • 5.“Galatea Galante”, Alfred Bester (Omni Apr 1979)
  • 6.“Camps”, Jack Dann (F&SF May 1979)
  • 7.“The Pathways of Desire”, Ursula K. Le Guin (New Dimensions 9)
  • 8.“The Angel of Death”, Michael Shea (F&SF Aug 1979)
  • 9.“The Button Molder”, Fritz Leiber (Whispers #13/14 Oct 1979)
  • 10.“The Things That Are Gods”, John Brunner (Asimov's SF Adventure Fall 1979)
  • 11.“Phoenix”, Mark J. McGarry (Analog Nov 1979)
  • 12.“The Relic”, Gary Jennings (F&SF Jun 1979)
  • 13.“The Ancient Mind at Work”, Suzy McKee Charnas (Omni Dec 1979)
  • 14.“Down and Out on Ellfive Prime”, Dean Ing (Omni Mar 1979)
  • 15.“Prose Bowl”, Bill Pronzini & Barry N. Malzberg (F&SF Jul 1979)
  • 16.“The Locusts”, Larry Niven & Steve Barnes (Analog Jun 1979)
  • 17.“Indifference”, Brian W. Aldiss (Rooms of Paradise)
  • 18.“The Ways of Love”, Poul Anderson (Destinies Vol. 1, No. 2, Jan.-Feb. '79)
  • 19.“Some Events at the Templar Radiant”, Fred Saberhagen (Destinies Vol. 1, No. 4, Aug.-Sept. '79)
1981

vítěz

nominace

  • 2. “Beatnik Bayou”, John Varley (New Voices III)
  • 3. “The Way Station”, Stephen King (F&SF Apr 1980)
  • 4. “Strata”, Edward Bryant (F&SF Aug 1980)
  • 5. “The Ugly Chickens”, Howard Waldrop (Universe 10)
  • 6. “The Lordly Ones”, Keith Roberts (F&SF Mar 1980)
  • 7. “Feesters in the Lake”, Bob Leman (F&SF Oct 1980)
  • 8. “Saving Face”, Michael Bishop (Universe 10)
  • 9. “Variation on a Theme from Beethoven”, Sharon Webb (Asimov's Feb 1980)
  • 10. “Tutor”, J. Ray Dettling (Amazing Stories Nov 1980)
  • 11. “The Feast of Saint Janis”, Michael Swanwick (New Dimensions 11)
  • 12. “Apotheosis of Myra”, Walter Tevis (Playboy Jul 1980)
  • 13. “The Cloak and the Staff”, Gordon R. Dickson (Analog Aug 1980)
  • 14. “Billy Big-Eyes”, Howard Waldrop (The Berkley Showcase Vol. 1)
  • 15. “Savage Planet”, Barry B. Longyear (Analog Feb 1980)
  • 16. “Scorched Supper on New Niger”, Suzy McKee Charnas (New Voices III)
  • 17. “Earth and Stone”, Robert Holdstock (Interfaces)
  • 18. “Raising the Green Lion”, Janet Morris (The Berkley Showcase Vol. 1)
  • 19. “Ginungagap”, Michael Swanwick (TriQuarterly #49 Fall 1980)
  • 20. “Have You Heard the One…?”, Spider Robinson (Analog Jun 1980)
  • 21. “The Curse of the Mhondoro Nkabele”, Eric Norden (F&SF Sep 1980)
1982

vítěz

nominace

  • 2. “Unicorn Variation”, Roger Zelazny (Asimov's 13 Apr 1981)
  • 3. “The Thermals of August”, Edward Bryant (F&SF May 1981)
  • 4. “The Haunted Tower”, C. J. Cherryh (Sunfall)
  • 5. “Out of the Everywhere”, James Tiptree, Jr. (Out of the Everywhere, and Other Extraordinary Visions)
  • 6. “The Fire When It Comes”, Parke Godwin (F&SF May 1981)
  • 7. “Murder on Lupozny Station”, Michael Bishop & Gerald W. Page (F&SF Apr 1981)
  • 8. “Elric at the End of Time”, Michael Moorcock (Elsewhere)
  • 9. “Lirios: A Tale of the Quintana Roo”, James Tiptree, Jr. (Asimov's 28 Sep 1981)
  • 10. “The Quickening”, Michael Bishop (Universe 11)
  • 11. “The Giftie Gie Us”, Timothy Zahn (Analog 20 Jul 1981)
  • 12. “A Thousand Paces Along the Via Dolorosa”, Robert Silverberg (Twilight Zone Jul 1981)
  • 13. “Mummer Kiss”, Michael Swanwick (Universe 11)
  • 14. “Vox Olympica”, Michael Bishop (Omni Dec 1981)
  • 15. “The Summer's Dust”, Pamela Sargent (F&SF Jul 1981)
  • 16. “H-Tec”, Charles L. Harness (Analog 25 May 1981)
  • 17. “Stuff of Dreams”, Lewis Shiner (F&SF Apr 1981)
  • 18. “These Stones Will Remember”, Reginald Bretnor (Asimov's 16 Feb 1981)
  • 19. “Waiting for the Earthquake”, Robert Silverberg (The Best of Omni Science Fiction, No. 2)
  • 20. “Johnny Mnemonic”, William Gibson (Omni May 1981)
  • 21. “Walden Three”, Michael Swanwick (New Dimensions 12)
  • 22. “Mythago Wood”, Robert Holdstock (F&SF Sep 1981)
  • 23. “Going Under”, Jack Dann (Omni Sep 1981)
  • 24. “Blind Spot”, Jayge Carr (Omni Jul 1981)
  • 25. “Shadows on the Cave Wall”, Nancy Kress (Universe 11)
  • 26. “Blue Apes”, Phyllis Gotlieb (The Berkley Showcase Vol. 4)
  • 27. “Werewind”, J. Michael Reaves (F&SF Jul 1981)
  • 28. “A Thief in Ni-Moya”, Robert Silverberg (Asimov's 21 Dec 1981)
1983

vítěz

nominace

  • 2.“Willow”, C. J. Cherryh (Hecate's Cauldron)
  • 3.“Myths of the Near Future”, J. G. Ballard (F&SF Oct 1982)
  • 4.“Fire Watch”, Connie Willis (Asimov's 15 Feb 1982)
  • 5.“High Steel”, Jack C. Haldeman II & Jack Dann (F&SF Feb 1982)
  • 6.“Swarm”, Bruce Sterling (F&SF Apr 1982)
  • 7.“The Gorgon”, Tanith Lee (Shadows 5)
  • 8.“Pawn's Gambit”, Timothy Zahn (Analog 29 Mar 1982)
  • 9.“Flare Time”, Larry Niven (Amazing Stories Nov 1982)
  • 10.“Understanding Human Behavior”, Thomas M. Disch (F&SF Feb 1982)
  • 11.“Nightlife”, Phyllis Eisenstein (F&SF Feb 1982)
  • 12.“The Pope of the Chimps”, Robert Silverberg (Perpetual Light)
  • 13.“Aquila”, Somtow Sucharitkul (Asimov's Jan 18 1982)
  • 14.“The Raft”, Stephen King (Gallery Nov 1982)
  • 15.“Come Then, Mortal, We Will Seek Her Soul”, Michael Shea (Nifft the Lean)
  • 16.“Farmer on the Dole”, Frederik Pohl (Omni Oct 1982)
  • 17.“Burning Chrome”, William Gibson (Omni Jul 1982)
  • 18.“The Little Dirty Girl”, Joanna Russ (Elsewhere, Vol. II)
  • 19.“Relativistic Effects”, Gregory Benford (Perpetual Light)
  • 20.“A Private Whale”, Brian W. Aldiss (Perpetual Light)
  • 21.“Blind Windows”, Garry Kilworth (F&SF Jul 1982)
  • 22.“Helen, Whose Face Launched Twenty-Eight Conestoga Hovercraft”, Leigh Kennedy (Universe 12)
1984

vítěz

nominace

1985

vítěz

nominace

  • 2.“The Man Who Painted the Dragon Griaule”, Lucius Shepard (F&SF Dec 1984)
  • 3.“Blued Moon”, Connie Willis (Asimov's Jan 1984)
  • 4.“The Lucky Strike”, Kim Stanley Robinson (Universe 14)
  • 5.“With a Little Help From Her Friends”, Michael Bishop (F&SF Feb 1984)
  • 6.“The Kindly Isle”, Frederik Pohl (Asimov's Nov 1984)
  • 7.“Silicon Muse”, Hilbert Schenck (Analog Sep 1984)
  • 8.“Summer Solstice”, Charles L. Harness (Analog Jun 1984)
  • 9.“Bad Medicine”, Jack Dann (Asimov's Oct 1984)
  • 10.“Black Coral”, Lucius Shepard (Universe 14)
  • 11.“Foreign Skins”, Tanith Lee (Tamastara)
  • 12.“Freedom Beach”, John Kessel & James Patrick Kelly (F&SF Aug 1984)
  • 13.“Trojan Horse”, Michael Swanwick (Omni Dec 1984)
  • 14.“Draco, Draco”, Tanith Lee (Beyond Lands of Never)
  • 15.“Demon Lover”, M. Sargent MacKay (F&SF Jun 1984)
  • 16.“Promises to Keep”, Jack McDevitt (Asimov's Dec 1984)
  • 17.“Slowly, Slowly in the Wind”, Rob Chilson (Analog Apr 1984)
  • 18.“A Message to the King to Brobdingnag”, Richard Cowper (F&SF May 1984)
  • 19.“Twilight Time”, Lewis Shiner (Asimov's Apr 1984)
  • 20.“Three Days”, Tanith Lee (Shadows 7)
  • 21.“Another One Hits the Road”, Pat Cadigan (F&SF Jan 1984)
  • 22.“Five Mercies”, Michael Conner (F&SF Mar 1984)
  • 23.“We Remember Babylon”, Ian Watson (Habitats)
1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

  • de Camp, Lyon Sprague - Ďábelské mámení   55% / 2
  • Mary Rosenblum
  • Barry Brookes Longyear
  • Susan Shwartz
  • Paul James McAuley
  • Tom Purdom
  • Melanie Tem
  • Ian McDonald
  • Elizabeth Hand
  • R. Garcia y Robertson
  • Marc Laidlaw
  • Jack Dann
  • Cadigan, Pat - Pravé tváře   48% / 6
  • Robert Silverberg
  • Lucius Shepard
  • Egan, Greg - Do tmy   74% / 17
  • Egan, Greg - Prach   80% / 7
  • Roger Zelazny
  • Barry N. Malzberg
  • Brian W. Aldiss
  • Jonathan Lethem
  • Ian McDonald
  • 2. “True Faces”, Pat Cadigan (F&SF Apr 1992)
  • 3. “Looking for the Fountain”, Robert Silverberg (Asimov's May 1992)
  • 4. “Beast of the Heartland”, Lucius Shepard (Playboy Sep 1992)
  • 5. “Into Darkness”, Greg Egan (Asimov's Jan 1992)
  • 6. “Dust”, Greg Egan (Asimov's Jul 1992)
  • 7. “Come Back to the Killing Ground, Alice, My Love”, Roger Zelazny (Amazing Stories Aug 1992)
  • 8. “In the Stone House”, Barry N. Malzberg (Alternate Kennedys)
  • 9. “Horse Meat”, Brian W. Aldiss (Interzone #65 Nov 1992)
  • 10. “Vanilla Dunk”, Jonathan Lethem (Asimov's Sep 1992)
  • 11. “Jumping the Road”, Jack Dann (Asimov's Oct 1992)
  • 12. “The Vulture Maiden”, Marc Laidlaw (F&SF Aug 1992)
  • 13. “Breakfast Cereal Killers”, R. Garcia y Robertson (Asimov's Jun 1992)
  • 14. “The Satanic Illusion”, L. Sprague de Camp (Asimov's Nov 1992)
  • 15. “The Stone Garden”, Mary Rosenblum (Asimov's mid-Dec 1992)
  • 16. “Chimaera”, Barry B. Longyear (Amazing Stories Dec 1992)
  • 17. “Suppose They Gave a Peace...”, Susan Shwartz (Alternate Presidents)
  • 18. “Prison Dreams”, Paul J. McAuley (F&SF Apr 1992)
  • 19. “Sepoy”, Tom Purdom (Asimov's Dec 1992)
  • 20. “Trail of Crumbs”, Melanie Tem (Asimov's Nov 1992)
  • 21. “The Best and the Rest of James Joyce”, Ian McDonald (Interzone #58 Apr 1992)
  • 22. “In the Month of Athyr”, Elizabeth Hand (Omni Best Science Fiction Two)
  • 23. “Innocents”, Ian McDonald (New Worlds 2)
1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

nominace

  • Eleanor Arnason
  • 2.“Adaptation”, Connie Willis (Asimov's Dec 1994)
  • 3.“Solitude”, Ursula K. Le Guin (F&SF Dec 1994)
  • 4.“Cocoon”, Greg Egan (Asimov's May 1994)
  • 5.“Nekropolis”, Maureen F. McHugh (Asimov's Apr 1994)
  • 6.“A Little Knowledge”, Mike Resnick (Asimov's Apr 1994)
  • 7.“The Hole in the Hole”, Terry Bisson (Asimov's Feb 1994)
  • 8.“The Lovers”, Eleanor Arnason (Asimov's Jul 1994)
  • 9.“Another Story or A Fisherman of the Inland Sea”, Ursula K. Le Guin (Tomorrow Speculative Fiction Aug 1994)
  • 10. (tie): “Paris in June”, Pat Cadigan (Omni Sep 1994)
  • 10. (tie): “The Singular Habits of Wasps”, Geoffrey A. Landis (Analog Apr 1994)
  • 12.“The Matter of Seggri”, Ursula K. Le Guin (Crank! #3 Spring 1994)
  • 13.“Good with Rice”, John Brunner (Asimov's Mar 1994)
  • 14.“Our Lady of Chernobyl”, Greg Egan (Interzone #83 May 1994)
  • 15.“Rat”, Mary Rosenblum (Asimov's Oct 1994)
  • 16.“The God Who Slept with Women”, Brian W. Aldiss (Asimov's May 1994)
  • 17.“Summer and Ice”, Alexander Jablokov (Asimov's May 1994)
  • 18.“Tin Angel”, G. David Nordley & H. G. Stratmann (Analog Jul 1994)
  • 19.“Artistic License”, Carrie Richerson (F&SF Dec 1994)
  • 20.“The Tree of Life”, Brian Stableford (Asimov's Sep 1994)
  • 21.“Stride”, Robert Reed (Asimov's Nov 1994)
  • 22.“The Joe Show”, Terry Bisson (Playboy Aug 1994)
1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

1998

vítěz

nominace

  • 2.“Moon Six”, Stephen Baxter (Science Fiction Age Mar 1997)
  • 3.“Lethe”, Walter Jon Williams (Asimov's Sep 1997)
  • 4.“Galaxia”, Gregory Benford (Science Fiction Age Jul 1997)
  • 5.“Reasons to be Cheerful”, Greg Egan (Interzone #118 Apr 1997)
  • 6.“Julie's Unicorn”, Peter S. Beagle (The Rhinoceros Who Quoted Nietzsche and other odd acquaintances)
  • 7.“Mother Grasshopper”, Michael Swanwick (A Geography of Unknown Lands)
  • 8.“We Will Drink a Fish Together...”, Bill Johnson (Asimov's May 1997)
  • 9.“The Pipes of Pan”, Brian Stableford (F&SF Jun 1997)
  • 10.“Escape Route”, Peter F. Hamilton (Interzone #121 Jul 1997)
  • 11.“Echoes”, Alan Brennert (F&SF May 1997)
  • 12.“Beauty in the Night”, Robert Silverberg (Science Fiction Age Sep 1997)
  • 13.“Blood and Judgment”, John Brunner (Asimov's Apr 1997)
  • 14.“Second Skin”, Paul J. McAuley (Asimov's Apr 1997)
  • 15.“Three Hearings on the Existence of Snakes in the Human Bloodstream”, James Alan Gardner (Asimov's Feb 1997)
  • 16.“London Bone”, Michael Moorcock (New Worlds)
  • 17.“The Dragons of Springplace”, Robert Reed (F&SF Feb 1997)
  • 18.“El Castillo de la Perseverancia”, Howard Waldrop (Asimov's Dec 1997)
  • 19.“After Kerry”, Ian McDonald (Asimov's Mar 1997)
  • 20.“On the Ice Islands”, Gregory Feeley (Asimov's Oct/Nov 1997)
  • 21.“The Undiscovered”, William Sanders (Asimov's Mar 1997)
  • 22.“Quinn's Way”, Dale Bailey (F&SF Feb 1997)
  • 23.“The Botanist”, Mary Rosenblum (Asimov's Aug 1997)
  • 24.“Crossing Chao Meng Fu”, G. David Nordley (Analog Dec 1997)
  • 25.“Residuals”, Paul J. McAuley & Kim Newman (Asimov's Jun 1997)
1999

vítěz

nominace

  • 3. “All the Birds of Hell”, Tanith Lee (F&SF Oct/Nov 1998)
  • 4. “Echea”, Kristine Kathryn Rusch (Asimov's Jul 1998)
  • 5. “Lovestory”, James Patrick Kelly (Asimov's Jun 1998)
  • 6. “Waiting for the End”, Robert Silverberg (Asimov's Oct/Nov 1998)
  • 7. “Divided by Infinity”, Robert Charles Wilson (Starlight 2)
  • 8. “Steamship Soldier on the Information Front”, Nancy Kress (future histories; Asimov's Apr 1998)
  • 9. “A Dance to Strange Musics”, Gregory Benford (Science Fiction Age Nov 1998)
  • 10. “Starfall”, R. Garcia y Robertson (Asimov's Jul 1998)
  • 11. “Lost Girls”, Jane Yolen (Twelve Impossible Things Before Breakfast; Realms of Fantasy Feb 1998)
  • 12. “Approaching Perimelasma”, Geoffrey A. Landis (Asimov's Jan 1998)
  • 13. “Zwarte Piet's Tale”, Allen Steele (Analog Dec 1998)
  • 14. “The Barrier”, Stephen Baxter (Interzone #133 Jul 1998)
  • 15. “Rules of Engagement”, Michael F. Flynn (Asimov's Mar 1998)
  • 16. “Brown Dust”, Esther M. Friesner (Starlight 2)
  • 17. “A Life on Mars”, G. David Nordley (Analog Jul/Aug 1998)
  • 18. “The Picture Business”, Walter Jon Williams (Asimov's Feb 1998)
  • 19. “The Flying Dutchman”, John Varley (Lord of the Fantastic: Stories in Honor of Roger Zelazny)
  • 20. “The Rainmaker”, Mary Rosenblum (F&SF Oct/Nov 1998)
  • 21. “The Eye of God”, Mary Rosenblum (Asimov's Mar 1998)
  • 22. “The Allies”, Mark S. Geston (F&SF May 1998)
  • 23. “The Gardens of Saturn”, Paul J. McAuley (Interzone #137 Nov 1998)
  • 24. “Down in the Dark”, William Barton (Asimov's Dec 1998)
  • 25. “Home Time”, Ian R. MacLeod (F&SF Feb 1998)
  • 26. “Getting to Know You”, David Marusek (future histories; Asimov's Mar 1998)
  • 27. “The Mercy Gate”, Mark J. McGarry (F&SF Mar 1998)
  • 28. “Transit”, Stephen Dedman (Asimov's Mar 1998)
  • 29. (tie): “The GUAC Bug”, Charles L. Harness (Analog Jun 1998)
  • 29. (tie): “Time Gypsy”, Ellen Klages (Bending the Landscape: Science Fiction)
2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

nominace

  • Eleanor Arnason
  • 2. “On the Orion Line”, Stephen Baxter (Asimov's Oct/Nov 2000)
  • 3. “Snowball in Hell”, Brian Stableford (Analog Dec 2000)
  • 4. “Bloody Bunnies”, Bradley Denton (F&SF Apr 2000)
  • 5. “The Elephants of Poznan”, Orson Scott Card (Galaxy Online Jan 2000)
  • 6. “The Other Side”, James P. Blaylock (Sci Fiction 81 Oct 2000)
  • 7. “Lincoln in Frogmore”, Andy Duncan (Beluthahatchie and Other Stories)
  • 8. “Merlin's Gun”, Alastair Reynolds (Asimov's May 2000)
  • 9. “The Rift”, Paul J. McAuley (Vanishing Acts)
  • 10. “Primes”, Lewis Shiner (F&SF Oct/Nov 2000)
  • 11. “Millennium Babies”, Kristine Kathryn Rusch (Asimov's Jan 2000)
  • 12. “Chitty Bang Bang”, Ian R. MacLeod (Asimov's Jun 2000)
  • 13. “The Pottawatomie Giant”, Andy Duncan (Sci Fiction 1 Nov 2000)
  • 14. “Feel the Zaz”, James Patrick Kelly (Asimov's Jun 2000)
  • 15. “Auspicious Eggs”, James Morrow (F&SF Oct/Nov 2000)
  • 16. “Wetlands Preserve”, Nancy Kress (Sci Fiction 27 Sep 2000)
  • 17. “The Cloud Man”, Eleanor Arnason (Asimov's Oct/Nov 2000)
  • 18. “Bird Herding”, R. Garcia y Robertson (F&SF May 2000)
  • 19. “The Juniper Tree”, John Kessel (Science Fiction Age Jan 2000)
  • 20. (tie): “The Gulf”, Robert Reed (F&SF Oct/Nov 2000)
  • 20. (tie): “Open Loops”, Stephen Baxter (Skylife: Space Habitats in Story and Science)
  • 22. “In Shock”, Joyce Carol Oates (F&SF Jun 2000)
  • 23. “Hideaway”, Alastair Reynolds (Interzone #157 Jul 2000)
  • 24. “The Prophet Ugly”, Robert Reed (Asimov's Apr 2000)
  • 25. “Hybrid”, Robert Reed (F&SF Jul 2000)
  • 26. “The Dryad's Wedding”, Robert Charles Wilson (Star Colonies)
  • 27. “Reef”, Paul J. McAuley (Skylife: Space Habitats in Story and Science)
  • 28. “Tenebrio”, Brian Stableford (Vanishing Acts)
  • 29. “Chanterelle”, Brian Stableford (Black Heart, Ivory Bones)
  • 30. “The Alien Abduction”, James L. Cambias (F&SF Sep 2000)
2002

vítěz

nominace

  • 2.“On the High Marsh”, Ursula K. Le Guin (Tales from Earthsea)
  • 3.“On K2 with Kanakaredes”, Dan Simmons (Redshift: Extreme Visions of Speculative Fiction)
  • 4.“The Lady of the Winds”, Poul Anderson (F&SF Oct/Nov 2001)
  • 5.“The Old Rugged Cross”, Terry Bisson (Starlight 3)
  • 6.“Isabel of the Fall”, Ian R. MacLeod (Interzone #169 Jul 2001)
  • 7.“Lobsters”, Charles Stross (Asimov's Jun 2001)
  • 8.“The Days Between”, Allen Steele (Asimov's Mar 2001)
  • 9.“Undone”, James Patrick Kelly (Asimov's Jun 2001)
  • 10.“In the Un-Black”, Stephen Baxter (Redshift: Extreme Visions of Speculative Fiction)
  • 11.“Life on Earth”, Pat Cadigan (Sci Fiction 19 Dec 2001)
  • 12.“Have Not Have”, Geoff Ryman (F&SF Apr 2001)
  • 13.“The Measure of All Things”, Richard Chwedyk (F&SF Jan 2001)
  • 14.“Computer Virus”, Nancy Kress (Asimov's Apr 2001)
  • 15.“The Other Real World”, Howard Waldrop (Sci Fiction 18 Jul 2001)
  • 16.“The Quijote Robot”, Robert Sheckley (F&SF Dec 2001)
  • 17.“Rhido Wars”, Neal Barrett, Jr. (Redshift: Extreme Visions of Speculative Fiction)
  • 18.“Monster Story”, Kage Baker (Asimov's Jun 2001)
  • 19.This Shape We're In, Jonathan Lethem (McSweeney's Books)
  • 20.“And No Such Things Grow Here”, Nancy Kress (Asimov's Jun 2001)
  • 21.“Into Greenwood”, Jim Grimsley (Asimov's Sep 2001)
  • 22.“Firebird”, R. Garcia y Robertson (F&SF May 2001)
  • 23.“Know How, Can Do”, Michael Blumlein (F&SF Dec 2001)
  • 24.“The Two Dicks”, Paul McAuley (F&SF Aug 2001)
  • 25.“Major Spacer in the 21st Century”, Howard Waldrop (Dream Factories and Radio Pictures)
  • 26.“Neutrino Drag”, Paul Di Filippo (Sci Fiction 1 Aug 2001)
  • 27.“Doing the Unstuck”, Paul Di Filippo (F&SF May 2001)
  • 28.“First to the Moon!”, Stephen Baxter & Simon Bradshaw (Spectrum SF #6 Jul 2001)
  • 29.“The Boy”, Robert Reed (Asimov's Oct/Nov 2001)
  • 30.“The Return of Spring”, Shane Tourtellotte (Analog Nov 2001)
  • 31.“Troubadour”, Charles Stross (Asimov's Oct/Nov 2001)
  • 32.“The Ferryman's Wife”, Richard Bowes (F&SF May 2001)
  • 33.“The Cat's Pajamas”, James Morrow (F&SF Oct/Nov 2001)
  • 34.“Mirror”, Robert Reed (Asimov's Jan 2001)
  • 35.“The Applesauce Monster”, Kage Baker (Asimov's Dec 2001)
  • 36.“The Dread and Fear of Kings”, Richard Paul Russo (Sci Fiction 24 Oct 2001)
  • 37.“More Adventures on Other Planets”, Michael Cassutt (Sci Fiction 10 Jan 2001)
2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

  • 2. “Two Hearts”, Peter S. Beagle (F&SF Oct/Nov 2005)
  • 3. “The Emperor of Gondwanaland”, Paul Di Filippo (Interzone #196 Jan/Feb 2005)
  • 4. “The King of Where-I-Go”, Howard Waldrop (Sci Fiction 7 Dec 2005)
  • 5. “A Knot of Toads”, Jane Yolen (Nova Scotia: New Scottish Speculative Fiction)
  • 6. “A Man of Light”, Jeffrey Ford (Sci Fiction 26 Jan 2005)
  • 7. “Wax”, Elizabeth Bear (Interzone #201 Dec 2005)
  • 8. “The Last Ten Years in the Life of Hero Kai”, Geoff Ryman (F&SF Dec 2005)
  • 9. “Girls and Boys, Comes Out to Play”, Michael Swanwick (Asimov's Jul 2005)
  • 10. “The Calorie Man”, Paolo Bacigalupi (F&SF Oct/Nov 2005)
  • 11. “The Gist Hunter”, Matthew Hughes (F&SF Jun 2005)
  • 12. “The Scribble Mind”, Jeffrey Ford (Sci Fiction 25 May 2005)
  • 13. “Softly Spoke the Gabbleduck”, Neal Asher (Asimov's Aug 2005)
  • 14. “Bad Machine”, Kage Baker (Asimov's Jun 2005)
  • 15. “The Blemmye's Stratagem”, Bruce Sterling (F&SF Jan 2005)
  • 16. “Beyond the Aquila Rift”, Alastair Reynolds (Constellations)
  • 17. “Last Man Standing”, Esther M. Friesner (F&SF Jan 2005)
  • 18. “The Canadian Who Came Almost All the Way Home From the Stars”, Jay Lake & Ruth Nestvold (Sci Fiction 28 Sep 2005)
  • 19. “The Language of Moths”, Christopher Barzak (Realms of Fantasy Apr 2005)
  • 20. (tie): “The Edge of Nowhere”, James Patrick Kelly (Asimov's Jun 2005)
  • 20. (tie): “Oxygen Rising”, R. Garcia y Robertson (Asimov's Feb 2005)
  • 22. “Zima Blue”, Alastair Reynolds (Postscripts #4 Sum 2005)
  • 23. “Second Person, Present Tense”, Daryl Gregory (Asimov's Sep 2005)
  • 24. “The Fraud”, Esther M. Friesner (Asimov's Mar 2005)
  • 25. “The Unfortunate Gytt”, Kage Baker (Adventure, Vol. 1)
  • 26. “The 120 Hours of Sodom”, Jim Grimsley (Asimov's Feb 2005)
  • 27. “Rats of the System”, Paul McAuley (Constellations)
  • 28. “Gold Mountain”, Chris Roberson (Postscripts #5 Aut 2005)
  • 29. “Dallas: An Essay”, Robert Reed (Asimov's Apr/May 2005)
2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

  • 2. “The Merchant and the Alchemist's Gate”, Ted Chiang (F&SF Sep 2007)
  • 3. “Dark Integers”, Greg Egan (Asimov's Oct/Nov 2007)
  • 4. “We Never Talk About My Brother”, Peter S. Beagle (Orson Scott Card's Intergalactic Medicine Show Jun 2007)
  • 5. “Trunk and Disorderly”, Charles Stross (Asimov's Jan 2007)
  • 6. “Wikiworld”, Paul Di Filippo (Fast Forward 1: Future Fiction from the Cutting Edge)
  • 7. “The Cambist and Lord Iron: A Fairy Tale of Economics”, Daniel Abraham (Logorrhea)
  • 8. “Urdumheim”, Michael Swanwick (The Dog Said Bow-Wow)
  • 9. “Cryptic Coloration”, Elizabeth Bear (Jim Baen's Universe Jun 2007)
  • 10. “The Magic Animal”, Gene Wolfe (Wizards)
  • 11. “Kiosk”, Bruce Sterling (F&SF Jan 2007)
  • 12. “Glory”, Greg Egan (The New Space Opera)
  • 13. “Against the Current”, Robert Silverberg (F&SF Oct/Nov 2007)
  • 14. “Winter's Wife”, Elizabeth Hand (Wizards)
  • 15. “Light”, Kelly Link (Tin House Fall 2007)
  • 16. “Hellfire at Twilight”, Kage Baker (Gods and Pawns)
  • 17. “The Skysailor's Tale”, Michael Swanwick (The Dog Said Bow-Wow)
  • 18. “Finisterra”, David Moles (F&SF Dec 2007)
  • 19. “The Constable of Abal”, Kelly Link (The Coyote Road: Trickster Tales)
  • 20. “A Diorama of the Infernal Regions, or The Devil's Ninth Question”, Andy Duncan (Wizards)
  • 21. “The Surgeon's Tale”, Jeff VanderMeer & Cat Rambo (Subterranean Win 2007)
  • 22. “An Ocean is a Snowflake, Four Billion Miles Away”, John Barnes (Jim Baen's Universe Aug 2007)
  • 23. “The Bone Man”, Frederic S. Durbin (F&SF Dec 2007)
  • 24. “Holly and Iron”, Garth Nix (Wizards)
  • 25. “The Sky is Large and the Earth is Small”, Chris Roberson (Asimov's Jul 2007)
  • 26. “Dance of Shadows”, Fred Chappell (F&SF Mar 2007)
  • 27. “The Evolution of Trickster Stories Among the Dogs of North Park After the Change”, Kij Johnson (The Coyote Road: Trickster Tales)
  • 28. “The Forest”, Laird Barron (Inferno)
  • 29. “Safeguard”, Nancy Kress (Asimov's Jan 2007)
  • 30. “Wizard's Six”, Alex Irvine (F&SF Jun 2007)
  • 31. “Princess Lucinda and the Hound of the Moon”, Theodora Goss (Realms of Fantasy Jun 2007)
  • 32. “Crossing the Seven”, Jay Lake (Logorrhea)
2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

  • Peter S. Beagle
  • "By Moonlight", Peter S. Beagle (We Never Talk About My Brother)

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

  • Pat Cadigan
  • “The Girl-Thing Who Went Out for Sushi”, Pat Cadigan (Edge of Infinity)

nominace

  • Bruce Sterling
  • Theodora Goss
  • K. J. Parker
  • Dale Bailey
  • Sean McMullen
  • Molly Gloss
  • James Patrick Kelly
  • Elizabeth Bear
  • Ted Kosmatka
  • Kowal, Mary Robinette - Povoláním astronautka, domovem na Marsu   69% / 25
  • Megan Lindholm
  • Gord Sellar
  • Naomi Kritzer
  • Carrie Vaughn
  • Paul Cornell
  • Meghan McCarron
  • Elizabeth Bear
  • Andy Duncan
  • Caitlín R. Kiernan
  • Jeffrey Ford
  • Margo Lanagan
  • Robert Charles Wilson
  • Rachel Swirsky
  • Mamatas, Nick - Arbeitskraft   72% / 13
  • Sarah Monette
  • Elizabeth Bear
  • Paul James McAuley
  • Bruce Sterling
  • Laird Barron
  • Eleanor Arnason
  • 2.“Faster Gun”, Elizabeth Bear (Tor.com Aug 2012)
  • 3.“Close Encounters”, Andy Duncan (The Pottawatomie Giant & Other Stories)
  • 4.“The Lady Astronaut of Mars”, Mary Robinette Kowal (Rip-Off!)
  • 5.“Fake Plastic Trees”, Caitlín R. Kiernan (After)
  • 6.“The Wish Head”, Jeffrey Ford (Crackpot Palace)
  • 7.“Significant Dust”, Margo Lanagan (Cracklescape)
  • 8.“Fireborn”, Robert Charles Wilson (Rip-Off!)
  • 9.“The Sea of Trees”, Rachel Swirsky (The Future Is Japanese)
  • 10.“Arbeitskraft”, Nick Mamatas (The Mammoth Book of Steampunk)
  • 11.“Holmes Sherlock: A Hwarhath Mystery”, Eleanor Arnason (Eclipse Online 12 Nov 2012)
  • 12.“The Wreck of the Charles Dexter Ward”, Sarah Monette & Elizabeth Bear (Drabblecast 31 Aug - 6 Sep 2012)
  • 13.“Troll Blood”, Peter Dickinson (F&SF Sep/Oct 2012)
  • 14.“Bruce Springsteen”, Paul McAuley (Asimov's Jan 2012)
  • 15.“The Peak of Eternal Light”, Bruce Sterling (Edge of Infinity)
  • 16.“Frontier Death Song”, Laird Barron (Nightmare Oct 2012)
  • 17.“Swift, Brutal Retaliation”, Meghan McCarron (Tor.com 4 Jan 2012)
  • 18.“The Ghosts of Christmas”, Paul Cornell (Tor.com 19 Dec 2012)
  • 19.“Astrophilia”, Carrie Vaughn (Clarkesworld Jul 2012)
  • 20.“Liberty's Daughter”, Naomi Kritzer (F&SF May/Jun 2012)
  • 21.“Old Paint”, Megan Lindholm (Asimov's Jul 2012)
  • 22.“Goddess of Mercy”, Bruce Sterling (The Future Is Japanese)
  • 23.The Thorn and the Blossom: A Two-Sided Love Story, Theodora Goss (Quirk)
  • 24.“One Little Room an Everywhere”, K. J. Parker (Eclipse Online 22 Oct 2012)
  • 25.“Mating Habits of the Late Cretaceous”, Dale Bailey (Asimov's Sep 2012)
  • 26.“Electrica”, Sean McMullen (F&SF Mar/Apr 2012)
  • 27.“The Grinnell Method”, Molly Gloss (Strange Horizons 3-10 Sep 2012)
  • 28.“The Bernoulli War”, Gord Sellar (Asimov's Aug 2012)
  • 29.“Declaration”, James Patrick Kelly (Rip-Off!)
  • 30.“No Decent Patrimony”, Elizabeth Bear (Rip-Off!)
  • 31.“The Color Least Used by Nature”, Ted Kosmatka (F&SF Jan/Feb 2012)
2014

vítěz

nominace

  • Caitlín R. Kiernan
  • Ian R. MacLeod
  • Kat Howard
  • Robert Reed
  • Neal Stephenson
  • Alexander Irvine
  • Pat Cadigan
  • K. J. Parker
  • Ian R. MacLeod
  • Matthew Hughes
  • Gregory Frost
  • Brian Hodge
  • Chiang, Ted - Pravda faktov, pravda pocitov/Pravda faktů, pravda pocitů   85% / 15
  • Lavie Tidhar
  • Scott Lynch
  • Jedediah Berry
  • Aliette de Bodard
  • Jeffrey Ford
  • Ken Liu
  • Barron, Laird - Saturnův chřtán   76% / 13
  • K. J. Parker
  • Greg Egan
  • Christopher Michael Barzak
  • Ian McDonald
  • Margo Lanagan
  • Matthew Hughes
  • David D. Levine
  • Pat Cadigan
  • Eleanor Arnason
  • 2. “The Truth of Fact, the Truth of Feeling”, Ted Chiang (Subterranean Fall 2013)
  • 3. “The Prayer of Ninety Cats”, Caitlín R. Kiernan (Subterranean Spr 2013)
  • 4. “The Waiting Stars”, Aliette de Bodard (The Other Half of the Sky)
  • 5. “A Terror”, Jeffrey Ford (Tor.com 24 Jul 2013)
  • 6. “A Hollow Play”, Amal El-Mohtar (Glitter & Mayhem)
  • 7. “The Litigation Master and the Monkey King”, Ken Liu (Lightspeed Aug 2013)
  • 8. “Jaws of Saturn”, Laird Barron (The Beautiful Thing That Awaits Us All)
  • 9. “The Sun and I”, K. J. Parker (Subterranean Spr 2013)
  • 10. “Zero for Conduct”, Greg Egan (Twelve Tomorrows)
  • 11. “Kormak the Lucky”, Eleanor Arnason (F&SF Jul/Aug 2013)
  • 12. “The Unwanted Women of Surrey”, Kaaron Warren (Queen Victoria's Book of Spells)
  • 13. “Paranormal Romance”, Christopher Barzak (Lightspeed Jun 2013)
  • 14. “The Queen of the Night's Aria”, Ian McDonald (Old Mars)
  • 15. “We Three Kids”, Margo Lanagan (PS Publishing)
  • 16. “The Ugly Duckling”, Matthew Hughes (Old Mars)
  • 17. “The Wreck of the Mars Adventure”, David D. Levine (Old Mars)
  • 18. “The Christmas Show”, Pat Cadigan (Tor.com 17 Dec 2013)
  • 19. “A Window or a Small Box”, Jedediah Berry (Tor.com 5 Jun 2013)
  • 20. “The Effigy Engine: A Tale of the Red Hats”, Scott Lynch (Fearsome Journeys)
  • 21. “The Book Seller”, Lavie Tidhar (Interzone Jan/Feb 2013)
  • 22. “The Good Husband”, Nathan Ballingrud (North American Lake Monsters)
  • 23. “The Discovered Country”, Ian R. MacLeod (Asimov's Sep 2013)
  • 24. “Phosphorus”, Veronica Schanoes (Queen Victoria's Book of Spells)
  • 25. “Painted Birds and Shivered Bones”, Kat Howard (Subterranean Spr 2013)
  • 26. “Grizzled Veterans of Many and Much”, Robert Reed (F&SF May/Jun 2013)
  • 27. “Atmosphaera Incognita”, Neal Stephenson (Starship Century)
  • 28. “Watching the Cow”, Alex Irvine (F&SF Jan/Feb 2013)
  • 29. Chalk, Pat Cadigan (This Is Horror)
  • 30. “The Dragonslayer of Merebarton”, K. J. Parker (Fearsome Journeys)
  • 31. “Entangled”, Ian R. MacLeod (Asimov's Dec 2013)
  • 32. “And Then Some”, Matthew Hughes (Asimov's Feb 2013)
  • 33. “No Others are Genuine”, Gregory Frost (Asimov's Oct/Nov 2013)
  • 34. “The Irish Astronaut”, Val Nolan (Electric Velocipede Spr 2013)
  • 35. “The Same Deep Waters as You”, Brian Hodges (Weirder Shadows Over Innsmouth)
2015

vítěz

nominace

2016

vítěz

nominace

2017

vítěz

  • Alyssa Wong
  • “You'll Surely Drown Here If You Stay”, Alyssa Wong (Uncanny May/Jun 2016)

nominace

  • Aliette de Bodard
  • Naomi Novik
  • Catherynne M. Valente
  • Yoon Ha Lee
  • Theodora Goss
  • Geoff Ryman
  • Nina Allan
  • MacLeod, Ian R. - Návštěvník z Tauredu   64% / 16
  • 2. “Pearl”, Aliette de Bodard (The Starlit Wood)
  • 3. The Jewel and Her Lapidary, Fran Wilde (Tor.com)
  • 4. “Spinning Silver”, Naomi Novik (The Starlit Wood)
  • 5. “The Future is Blue”, Catherynne M. Valente (Drowned Worlds)
  • 6. “Foxfire, Foxfire”, Yoon Ha Lee (Beneath Ceaseless Skies 3 Mar 2016)
  • 7. “Red as Blood and White as Bone”, Theodora Goss (Tor.com 4 May 2016)
  • 8. “Those Shadows Laugh”, Geoff Ryman (F&SF Sep/Oct 2016)
  • 9. “The Art of Space Travel”, Nina Allan (Tor.com 27 Jul 2016)
  • 10. “The Visitor from Taured”, Ian R. MacLeod (Asimov's Sep 2016)
2018

vítěz

nominace

  • de Bodard, Aliette - Děti trnů, děti vody   53% / 13
  • Yoon Ha Lee
  • Mary Robinette Kowal
  • Sarah Pinsker
  • Theodora Goss
  • Liu, Ken - Skrytá dívka   90% / 1
  • Seanan McGuire
  • 2. “Children of Thorns, Children of Water”, Aliette de Bodard (Uncanny Jul/Aug 2017)
  • 3. “Extracurricular Activities”, Yoon Ha Lee (Tor.com 15 Feb 2017)
  • 4. “The Worshipful Society of Glovers”, Mary Robinette Kowal (Uncanny Jul/Aug 2017)
  • 5. “Wind Will Rove”, Sarah Pinsker (Asimov's Sep/Oct 2017)
  • 6. “The Lamentation of Their Women”, Kai Ashante Wilson (Tor.com 24 Aug 2017)
  • 7. “Come See the Living Dryad”, Theodora Goss (Tor.com 9 Mar 2017)
  • 8. “Waiting on a Bright Moon”, JY Yang (Tor.com 12 Jul 2017)
  • 9. “The Hidden Girl”, Ken Liu (The Book of Swords)
  • 10. “The Mathematical Inevitability of Corvids”, Seanan McGuire (Black Feathers)
2019

vítěz

  • The Only Harmless Great Thing, Brooke Bolander (Tor.com)

nominace

  • Gregory, Daryl - Posledních devět dní na planetě Zemi   78% / 13
  • Elizabeth Bear
  • Andy Duncan
  • Ken Liu
  • Dale Bailey
  • Theodora Goss
  • 2. “Nine Last Days on Planet Earth”, Daryl Gregory (Tor.com 19 Sep 2018)
  • 3. “Okay, Glory”, Elizabeth Bear (Twelve Tomorrows)
  • 4. “An Agent of Utopia”, Andy Duncan (An Agent of Utopia)
  • 5. “Quality Time”, Ken Liu (Robots vs Fairies)
  • 6. “How to Swallow the Moon”, Isabel Yap (Uncanny Nov/Dec 2018)
  • 7. “The Last Banquet of Temporal Confections”, Tina Connolly (Tor.com 11 Jul 2018)
  • 8. “No Flight Without the Shatter”, Brooke Bolander (Tor.com 15 Aug 2018)
  • 9. “The Donner Party”, Dale Bailey (F&SF Jan/Feb 2018)
  • 10. “Queen Lily”, Theodora Goss (Lightspeed Nov 2018)
2020

vítěz

nominace

  • N. K. Jemisin
  • Nnedi Okorafor
  • Elizabeth Bear
  • Seanan McGuire
  • Hill, Joe - Pozdní návraty   75% / 4
  • Sarah Pinsker
  • Theodora Goss
  • Ann Leckie
  • 2. “Emergency Skin”, N. K. Jemisin (Forward)
  • 3. “Binti: Sacred Fire”, Nnedi Okorafor (Binti: The Complete Trilogy)
  • 4. “Erase, Erase, Erase”, Elizabeth Bear (F&SF Sep/Oct 2019)
  • 5. “Phantoms of the Midway”, Seanan McGuire (The Mythic Dream)
  • 6. “For He Can Creep”, Siobhan Carroll (Tor.com 10 Jul 2019)
  • 7. “Late Returns”, Joe Hill (Full Throttle)
  • 8. “The Blur in the Corner of Your Eye”, Sarah Pinsker (Uncanny Jul/Aug 2019)
  • 9. “A Country Called Winter”, Theodora Goss (Snow White Learns Witchcraft)
  • 10. “The Justified”, Ann Leckie (The Mythic Dream)
2021

vítěz

  • “The Pill”, Meg Elison (Big Girl)

nominace

  • Sarah Pinsker
  • Aliette de Bodard
  • Ken Liu
  • Charlie Jane Anders
  • Sofia Samatar
  • Catherynne M. Valente
  • A. T. Greenblatt
  • 2. “Two Truths and a Lie”, Sarah Pinsker (Tor.com 17 Jun 2020)
  • 3. “The Inaccessibility of Heaven”, Aliette de Bodard (Uncanny Jul/Aug 2020)
  • 4. “A Whisper of Blue”, Ken Liu (The Book of Dragons)
  • 5. “If You Take My Meaning”, Charlie Jane Anders (Tor.com 11 Feb 2020)
  • 6. “Fairy Tales for Robots”, Sofia Samatar (Made to Order)
  • 7. “Color, Heat, and the Wreck of the Argo”, Catherynne, M. Valente (Strange Horizons 7 Sep 2020)
  • 8. “A Stick of Clay, in the Hands of God, is Infinite Potential”, JY Neon Yang (Clarkesworld May 2020)
  • 9. “Burn or the Episodic Life of Sam Wells as a Super”, A. T. Greenblatt (Uncanny May/Jun 2020)
  • 10. “A City of Red Midnight: a Hikayat”, Usman T. Malik (Tor.com 21 Oct 2020)
2022

vítěz

  • “That Story Isn't the Story”, John Wiswell (Uncanny Nov/Dec 2021)

nominace

  • Catherynne M. Valente
  • Aliette de Bodard
  • Nnedi Okorafor
  • Elizabeth Bear
  • E. Lily Yu
  • Kelly Link
  • Suzanne Palmer
  • Nalo Hopkinson
  • 2. “L'Esprit de L'Escalier”, Catherynne M. Valente (Tor.com 25 Aug 2021)
  • 3. “Mulberry and Owl”, Aliette de Bodard (Uncanny Sep/Oct 2021)
  • 4. “Unseelie Brothers, Ltd.”, Fran Wilde (Uncanny May/Jun 2021)
  • 5. “The Black Pages”, Nnedi Okorafor (Black Stars)
  • 6. “The Red Mother”, Elizabeth Bear (Tor.com 23 Jun 2021)
  • 7. “Small Monsters”, E. Lily Yu (Tor.com 20 Oct 2021)
  • 8. “Skinder's Veil”, Kelly Link (When Things Get Dark)
  • 9. “Bots of the Lost Ark”, Suzanne Palmer (Clarkesworld Jun 2021)
  • 10. “Broad Dutty Water: A Sunken Story”, Nalo Hopkinson (F&SF Nov/Dec 2021)


WebArchiv - archiv českého webu