ocenění » Locus » 1972

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 1973předchozí rok - 1971

1972

ročník: 2

Antologie

vítěz

nominace

Časopis

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2.Amazing Stories
  • 3.Analog
  • 4.Fantastic
  • 5.Galaxy
  • 6.If
Fanzin

vítěz

  • Locus

nominace

  • 2.Energumen
  • 3.Science Fiction Review
  • 4.Granfalloon
  • 5.SF Commentary
  • 6.Outworlds
  • 7.Yandro
  • 8.Speculation
  • 9.Focal Point
  • 10.Potlatch
  • 11.Luna
  • 12.Riverside Quarterly
  • 13.Starling
  • 14.Tomorrow And...
  • 15.Phantasmicom
  • 16.Algol
Ilustrátor (časopis)

vítěz

  • Frank Kelly Freas

nominace

  • 2.Jack Gaughan
  • 3.John Schoenherr
  • 4.Jeff Jones
  • 5.Vincent Di Fate
  • 6.Mike Kaluta
  • 7.Vaughn Bodé
  • 8.Mike Hinge
  • 9.Ron Walotsky
  • 10.Mel Hunter
  • 11. (tie): Gahan Wilson
  • 11. (tie): Chesley Bonestell
Ilustrátor (obálka na broži)

vítěz

  • Gene Szafran

nominace

  • 2.Jeff Jones
  • 3.Leo & Diane Dillon
  • 4.Frank Kelly Freas
  • 5.Bob Pepper
  • 6.Dean Ellis
  • 7.Gervasio Gallardo
  • 8.Frank Frazetta
  • 9.Jack Gaughan
  • 10.Vincent Di Fate
  • 11.Paul Lehr
  • 12.Alicia Austin
  • 13.Richard Powers
  • 14.George Barr
  • 15.David M. Johnston
Nejlepší autor z řad fanoušků

vítěz

nominace

  • Terry Carr
  • 2. Dick Geis
  • 3. (tie): Ted Pauls
  • 3. (tie): Harry Warner, Jr.
  • 3. (tie): Terry Carr
  • 6.Rosemary Ullyot
  • 7.Bruce Gillespie
  • 8.Mike Glicksohn
  • 9.Paul Walker
  • 10. (tie): Sandra Miesel
  • 10. (tie): Ted White
  • 12.Arnie Katz
  • 13.Fred Patten
  • 14.Dena Brown
  • 15.Joyce Katz
  • 16.Susan Glicksohn
Nejlepší konvent

vítěz

  • Noreascon

nominace

  • 2. Disclave
  • 3. Westercon
  • 4. PgHlange
  • 5. Boskone
  • 6. Philcon
  • 7. MidWestCon
  • 8. Lunacon
Nejlepší výtvarník z řad fanoušků

vítěz

  • Bill Rotsler

nominace

  • 2.Tim Kirk
  • 3.Alicia Austin
  • 4.Grant Canfield
  • 5.George Barr
  • 6.ATom
  • 7.Steve Fabian
  • 8.Jim Shull
  • 9.Steve Stiles
  • 10.Mike Gilbert
  • 11.Jim McLeod
  • 12.Dany Frolich
  • 13.Vincent Di Fate
  • 14.Jack Gaughan
  • 15.Jay Kinney
Povídka

vítěz

nominace

Reprint antologie/sbírka

vítěz

nominace

  • Asimov, Isaac - Hugo Story II: 1962 - 1967   81% / 33
  • 2. The Hugo Winners, Volume 2, Isaac Asimov, ed. (Doubleday)
  • 3. Driftglass, Samuel R. Delany (Science Fiction Book Club; Signet)
  • 4. Sturgeon Is Alive and Well..., Theodore Sturgeon (Putnam)
  • 5. New Worlds of Fantasy No. 3, Terry Carr, ed. (Ace)
  • 6. Alpha Two, Robert Silverberg, ed. (Ballantine)
  • 7. Partners In Wonder, Harlan Ellison, ed. (Walker)
  • 8. All the Myriad Ways, Larry Niven (Ballantine)
  • 9. Down in the Black Gang and Other Stories, Philip José Farmer (Nelson Doubleday; Signet)
  • 10. The Science Fiction Hall of Fame Volume 1, Robert Silverberg, ed. (Avon) (reprint)
  • 11. Moderan, David R. Bunch (Avon)
  • 12. The Best from Fantasy & Science Fiction: 19th Series, Edward L. Ferman, ed. (Doubleday)
  • 13. Moonferns and Starsongs, Robert Silverberg (Ballantine)
  • 14. (tie): Fun with Your New Head, Thomas M. Disch (Doubleday)
  • 14. (tie): The Ruins of Earth, Thomas M. Disch, ed. (Putnam)
  • 16. Best SF: 1970, Harry Harrison & Brian Aldiss, eds. (Putnam)
Román

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Ballantine

nominace

  • 2. Ace
  • 3. Doubleday
  • 4. Berkley
  • 5. Putnam
  • 6. Signet (NAL)
  • 7. Avon
  • 8. Walker
  • 9. Lancer
  • 10. Bantam
  • 11. Scribners
  • 12. Beagle
  • 13. Arkham House
  • 14. Sphere
  • 15. Mirage Press


WebArchiv - archiv českého webu