ocenění » Locus » 1974

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 1975předchozí rok - 1973

1974

ročník: 4

Ceny byly uděleny za rok 1973.

Antologie

vítěz

nominace

  • 2. New Dimensions 3, Robert Silverberg, ed. (Science Fiction Book Club; NAL)
  • 3. Universe 3, Terry Carr, ed. (Random House)
  • 4. An Exaltation of Stars, Terry Carr, ed. (Simon & Schuster)
  • 5. Orbit 12, Damon Knight, ed. (Putnam)
  • 6. The Alien Condition, Stephen Goldin, ed. (Ballantine)
  • 7. Chains of the Sea, Robert Silverberg, ed. (Thomas Nelson)
  • 8. Ten Tomorrows, Roger Elwood, ed. (Fawcett)
  • 9. Nova 3, Harry Harrison, ed. (Walker)
  • 10. Future City, Roger Elwood, ed. (Trident)
  • 11. Flashing Swords #1, Lin Carter, ed. (Science Fiction Book Club)
  • 12. Eros In Orbit, Joseph Elder, ed. (Trident)
  • 13. Showcase, Roger Elwood, ed. (Harper & Row)
  • 14. Bad Moon Rising, Thomas M. Disch, ed. (Harper & Row)
Časopis

vítěz

  • F&SF (Edward L. Ferman)

nominace

  • 2. Analog (Ben Bova)
  • 3. Galaxy (Ejler Jakobsson)
  • 4. Amazing Stories (Ted White)
  • 5. Vertex (Don Pfeil)
  • 6. Fantastic (Ted White)
  • 7. If (Ejler Jakobsson)
Fandomový výtvarník

vítěz

  • Tim Kirk

nominace

  • 2. Bill Rotsler
  • 3. Grant Canfield
  • 4. ATom (Arthur Thomson)
  • 5. Alicia Austin
  • 6. George Barr
  • 7. James Shull
  • 8. Steve Fabian
  • 9. Steve Stiles
  • 10. Jim McLeod
  • 11. Helmut Pesch
  • 12. Vincent Di Fate
Fanzin

vítěz

  • Locus (Charlie & Dena Brown)

nominace

  • 2. The Alien Critic (Richard E. Geis)
  • 3. Algol (Andy Porter)
  • 4. Outworlds (the Bowers)
  • 5. SF Commentary (Bruce Gillespie)
  • 6. Prehensile (Mike Glyer)
  • 7. Yandro (Robert & Juanita Coulson)
  • 8. Starling (the Lutrells)
  • 9. (tie): Energumen (Mike & Susan Glicksohn)
  • 9. (tie): Moebius Trip (Ed Connor)
  • 9. (tie): Riverside Quarterly (Sapirol)
  • 12. (tie): Granfalloon (the Bushyagers)
  • 12. (tie): Title (Donn Brazier)
  • 14. Speculation (Pete Weston)
Kritik

vítěz

  • Richard E. Geis

nominace

  • 2. (tie): Joanna Russ
  • 2. (tie): P. Schuyler Miller
  • 4. Theodore Sturgeon
  • 5. Brian W. Aldiss
  • 6. Alexei Panshin & Cory Panshin
  • 7. Lester del Rey
  • 8. Dick Lupoff
  • 9. Dave Hartwell
  • 10. James Blish
  • 11. Charlie Brown
  • 12. Harlan Ellison
  • 13. Richard Delap
  • 14. Buck Coulson
  • 15. (tie): Tony Lewis
  • 15. (tie): Cy Chauvin
Novela

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

nominace

  • 2. “Of Mist, and Grass, and Sand”, Vonda N. McIntyre (Analog Oct 1973)
  • 3. “Love Is the Plan the Plan Is Death”, James Tiptree, Jr. (The Alien Condition)
  • 4. “The Girl Who Was Plugged In”, James Tiptree, Jr. (New Dimensions 3)
  • 5. “Ms. Found in an Abandoned Time Machine”, Robert Silverberg (Ten Tomorrows)
  • 6. “The Ones Who Walk Away from Omelas”, Ursula K. Le Guin (New Dimensions 3)
  • 7. “Wings”, Vonda N. McIntyre (The Alien Condition)
  • 8. “With Morning Comes Mistfall”, George R. R. Martin (Analog May 1973)
  • 9. “Mud Violet”, R. A. Lafferty (Demon Kind)
  • 10. “In the Group”, Robert Silverberg (Eros in Orbit)
  • 11. (tie): “The Field of Vision”, Ursula K. Le Guin (Galaxy Oct 1973)
  • 11. (tie): “Many Mansions”, Robert Silverberg (Universe 3)
  • 13. (tie): “The Answer”, Terry Carr (Tomorrow's Alternatives)
  • 13. (tie): “Barnaby's Clock”, R. A. Lafferty (Showcase)
  • 13. (tie): “Brothers”, Gordon R. Dickson (Astounding)
  • 16. “The World Is a Sphere”, Edgar Pangborn (Universe 3)
  • 17. “Epilog”, Clifford D. Simak (Astounding)
  • 18. “The Women Men Don't See”, James Tiptree, Jr. (F&SF Dec 1973)
Reprint antologie/sbírka

vítěz

  • The Best Science Fiction of the Year #2, Terry Carr, ed. (Ballantine)

nominace

  • 2. The Science Fiction Hall of Fame, Vol. 2a & 2b, Ben Bova, ed. (Doubleday)
  • 3. The 1973 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 4. Ten Thousand Light-Years from Home, James Tiptree, Jr. (Ace)
  • 5. Jupiter, Carol Pohl & Frederik Pohl, eds. (Ballantine)
  • 6. Those Who Can, Robin Scott Wilson, ed. (Mentor)
  • 7. The Astounding-Analog Reader, Volume Two, Harry Harrison & Brian Aldiss, eds. (Doubleday)
  • 8. Alpha 4, Robert Silverberg, ed. (Ballantine)
  • 9. The Book of Philip José Farmer, Philip José Farmer (DAW)
  • 10. Nebula Award Stories 8, Isaac Asimov, ed. (Harper & Row)
  • 11. Nebula Award Stories Seven, Lloyd Biggle, Jr., ed. (Harper & Row)
  • 12. Science Fiction: The Great Years, Carol Pohl & Frederik Pohl, eds. (Ace)
  • 13. The Book of Philip K. Dick, Philip K. Dick (DAW)
  • 14. (tie): The Flight of the Horse, Larry Niven (Ballantine)
  • 14. (tie): The Star Road, Gordon R. Dickson (Doubleday)
Román

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Ballantine

nominace

  • 2. DAW
  • 3. Science Fiction Book Club
  • 4. Doubleday
  • 5. Ace
  • 6. Harper & Row
  • 7. Random House
  • 8. Signet (NAL)
  • 9. Putnam
  • 10. Bantam
  • 11. Berkley
  • 12. Avon
  • 13. Donald M. Grant
  • 14. Mirage Press
  • 15. Dell
  • 16. Sphere
Výtvarník

vítěz

  • Frank Kelly Freas

nominace

  • Gahan Wilson
  • 2. Jack Gaughan
  • 3. Vincent Di Fate
  • 4. John Schoenherr
  • 5. Frank Frazetta
  • 6. Tim Kirk
  • 7. George Barr
  • 8. Mike Hinge
  • 9. (tie): Jeff Jones
  • 9. (tie): Gahan Wilson
  • 11. Gene Szafran
  • 12. Don Davis
  • 13. Alicia Austin
  • 14. Karel Thole
  • 15. (tie): David Hardy
  • 15. (tie): Dean Ellis


WebArchiv - archiv českého webu