ocenění » Locus » 1977

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 1978předchozí rok - 1976

1977

ročník: 7

Ceny byly uděleny za rok 1976.

Antologie

vítěz

  • Terry Carr
  • The Best Science Fiction of the Year #5, Terry Carr, ed. (Ballantine)

nominace

  • 2. Stellar #2, Judy-Lynn del Rey, ed. (Ballantine)
  • 3. Future Power, Jack Dann & Gardner Dozois, eds. (Random House)
  • 4. Universe 6, Terry Carr, ed. (Doubleday)
  • 5. Orbit 18, Damon Knight, ed. (Harper & Row)
  • 6. New Dimensions 6, Robert Silverberg, ed. (Harper & Row)
  • 7. The 1976 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 8. The Crystal Ship, Robert Silverberg, ed. (Nelson Doubleday)
  • 9. Science Fiction Discoveries, Carol Pohl & Frederik Pohl, eds. (Bantam)
  • 10. Nebula Award Stories 11, Ursula K. Le Guin, ed. (Gollancz; Harper & Row)
  • 11. Frights, Kirby McCauley, ed. (St. Martin's)
  • 12. Andromeda 1, Peter Weston, ed. (Orbit)
  • 13. More Women of Wonder, Pamela Sargent, ed. (Vintage)
  • 14. Aurora: Beyond Equality, Vonda N. McIntyre & Susan Anderson, eds. (Fawcett)
  • 15. Analog Annual, Ben Bova, ed. (Pyramid)
  • 16. Bio-futures, Pamela Sargent, ed. (Vintage)
Časopis nebo série antalogií

vítěz

  • F&SF (Edward L. Ferman)

nominace

  • 2. Analog (Ben Bova)
  • 3. Galaxy (James Baen)
  • 4. Amazing Stories (Ted White)
  • 5. Fantastic (Ted White)
  • 6. Universe (Terry Carr)
  • 7. Galileo (Charles G. Ryan)
  • 8. Orbit (Damon Knight)
  • 9. New Dimensions (Robert Silverberg)
Fanzin

vítěz

  • Locus (Charles & Dena Brown)

nominace

  • 2. Science Fiction Review (Richard E. Geis)
  • 3. Algol (Andrew Porter)
  • 4. Outworlds (Bill Bowers)
  • 5. Delap's F&SF Review (Richard Delap)
  • 6. SF Commentary (Bruce Gillespie)
  • 7. Whispers (Stuart David Schiff)
  • 8. Mythologies (Don D'Ammassa)
  • 9. Don-O-Saur (Don Thompson)
  • 10. Scintillation (Carl Bennett)
  • 11. Rune (Fred Haskell)
  • 12. Karass (Linda Bushyater)
  • 13. Maya (Rob Jackson)
Kritik

vítěz

nominace

  • 2. Lester del Rey
  • 3. Algis Budrys
  • 4. Richard E. Geis
  • 5. Richard Lupoff
  • 6. Charles N. Brown
  • 7. Baird Searles
  • 8. Richard Delap
  • 9. Joanna Russ
  • 10. Susan Wood
  • 11. Fred Patten
  • 12. Darrell Schweitzer
Nejlepší autor všech dob

vítěz

nominace

Novela

vítěz

nominace

  • Andrew J. Offutt
  • Spider Robinson
  • Frederick Thomas Saberhagen
  • Joan Vinge
  • Gene Wolfe
  • Gordon Eklund
  • Gregory Albert Benford
  • Tiptree, jr., James - Houston, Houston, jak mne slyšíte?   84% / 5
  • Richard Cowper
  • Joan Vinge
  • 2. “Piper at the Gates of Dawn”, Richard Cowper (F&SF Mar 1976)
  • 3. “Houston, Houston, Do You Read?”, James Tiptree, Jr. (Aurora: Beyond Equality)
  • 4. “The Anvil of Jove”, Gregory Benford & Gordon Eklund (F&SF Jul 1976)
  • 5. “The Eyeflash Miracles”, Gene Wolfe (Future Power)
  • 6. “Weather War”, William E. Cochrane (Analog Sep 1976)
  • 7. “Media Man”, Joan D. Vinge (Analog Oct 1976)
  • 8. “Birthdays”, Fred Saberhagen (Galaxy Mar 1976)
  • 9. “By Any Other Name”, Spider Robinson (Analog Nov 1976)
  • 10. “The Greenhouse Effect”, andrew j. offutt (Stellar Short Novels)
  • 11. “A Thrust of Greatness”, Stanley Schmidt (Analog Jun 1976)
  • 12. “Plutonium”, Arsen Darnay (Galaxy Mar 1976)
  • 13. “The Crystal Ship”, Joan D. Vinge (The Crystal Ship)
Noveleta

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

nominace

  • 2. “I See You”, Damon Knight (F&SF Nov 1976)
  • 3. “Custom Fitting”, James White (Stellar #2)
  • 4. “The Death of Princes”, Fritz Leiber (Amazing Stories Jun 1976)
  • 5. “A Crowd of Shadows”, Charles L. Grant (F&SF Jun 1976)
  • 6. “Seeing”, Harlan Ellison (Andromeda 1)
  • 7. “Paradise Beach”, Richard Cowper (F&SF May 1976)
  • 8. “This Tower of Ashes”, George R. R. Martin (Analog Annual)
  • 9. “Mary Margaret Road-Grader”, Howard Waldrop (Orbit 18)
  • 10. “Appearance of Life”, Brian W. Aldiss (Andromeda 1)
  • 11. “From A to Z, In the Chocolate Alphabet”, Harlan Ellison (F&SF Oct 1976)
  • 12. “The Never Ending Western Movie”, Robert Sheckley (Science Fiction Discoveries)
  • 13. “Stone Circle”, Lisa Tuttle (Amazing Stories Mar 1976)
  • 14. “An Infinite Summer”, Christopher Priest (Andromeda 1)
  • 15. “Con Artist”, P. J. Plauger (Analog Dec 1976)
Román

vítěz

  • Kate Wilhelm
  • Where Late the Sweet Birds Sang, Kate Wilhelm (Harper & Row)

nominace

Sbírka

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Ballantine (Judy-Lynn del Rey)

nominace

  • 2. DAW (Donald A. Wollheim)
  • 3. Science Fiction Book Club (Ellen Asher)
  • 4. Doubleday (Sharon Jarvis)
  • 5. Ace (Pat LoBrutto)
  • 6. Berkley/Putnam (David G. Hartwell)
  • 7. Harper & Row (M.S. Wyeth, Jr.)
  • 8. Pocket (Adele Leone Hull)
  • 9. Bantam (Frederik Pohl & Sydny Weinberg)
  • 11. St. Martin's (Tom Dunne)
  • 12. Pyramid (Norman Goldfind)
  • 13. Avon (Bill Van Assen)
Výtvarník

vítěz

  • Rick Sternbach

nominace

  • 2. Steve Fabian
  • 3. Frank Kelly Freas
  • 4. Vincent Di Fate
  • 5. George Barr
  • 6. Tim Kirk
  • 7. Frank Frazetta
  • 8. Jack Gaughan
  • 9. John Schoenherr
  • 10. Boris Vallejo
  • 11. Michael Whelan
  • 12. Darrell Sweet
  • 13. Mike Hinge
  • 14. Richard Corben
  • 15. Leo & Diane Dillon
  • 16. The Brothers Hildebrandt
  • 17. Jeff Jones


WebArchiv - archiv českého webu