ocenění » Locus » 1980

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 1981předchozí rok - 1979

1980

ročník: 10

Ceny byly uděleny za rok 1979.

Antologie

vítěz

  • Terry Carr
  • Universe 9, Terry Carr, ed. (Doubleday)

nominace

  • 2. The Best of New Dimensions, Robert Silverberg, ed. (Pocket)
  • 3. The Best Science Fiction of the Year #8, Terry Carr, ed. (Ballantine Del Rey)
  • 4. Amazons!, Jessica Amanda Salmonson, ed. (DAW)
  • 5. Chrysalis 3, Roy Torgeson, ed. (Zebra)
  • 6. The Best Science Fiction Novellas of the Year #1, Terry Carr, ed. (Ballantine Del Rey)
  • 7. New Voices II, George R. R. Martin, ed. (Berkley)
  • 8. The 1979 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 9. Whispers II, Stuart David Schiff, ed. (Doubleday)
  • 10. Shadows 2, Charles L. Grant, ed. (Doubleday)
  • 11. Thieves' World, Robert Asprin, ed. (Ace)
  • 12. Nightmares, Charles L. Grant, ed. (Playboy)
  • 13. Rooms of Paradise, Lee Harding, ed. (St. Martin's)
  • 14. The 13 Crimes of Science Fiction, Isaac Asimov, Martin Harry Greenberg & Charles G. Waugh, eds. (Doubleday)
  • 15. The Year's Finest Fantasy, Volume 2, Terry Carr, ed. (Berkley)
  • 16. The Road to Science Fiction #3: From Heinlein to Here, James Gunn, ed. (NAL)
  • 17. The Edge of Space, Robert Silverberg, ed. (Elsevier/Nelson)
  • 18. Best Science Fiction Stories of the Year: Eighth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (Dutton)
Časopis

vítěz

  • F&SF

nominace

  • 2. Locus
  • 3. Analog
  • 4. Asimov's
  • 5. Omni
  • 6. Science Fiction Review
  • 7. Destinies (Ace)
  • 8. Galileo
  • 9. Starship
  • 10. Fantasy Newsletter
  • 11. Asimov's SF Adventure
  • 12. Thrust
  • 13. Whispers
  • 14. Starlog
  • 15. Janus
Fantasy román

vítěz

nominace

Kniha mimo beletrii

vítěz

  • The Science Fiction Encyclopedia, Peter Nicholls, ed. (Doubleday)

nominace

  • Isaac Asimov
  • Ursula K. Le Guin
  • Lester del Rey
  • Humphrey William Bouverie Carpenter
  • 2.In Memory Yet Green, Isaac Asimov (Doubleday)
  • 3.A Reader's Guide to Science Fiction, Baird Searles, Martin Last, Beth Meacham & Michael Franklin (Avon)
  • 4.The Language of the Night, Ursula K. Le Guin, edited by Susan Wood (Putnam)
  • 5.The World of Science Fiction: 1926-1976, Lester del Rey (Ballantine Del Rey)
  • 6.The 80s: A Look Back, Tony Hendra, Christopher Cerf & Peter Elbling, eds. (Workman)
  • 7.The Inklings, Humphrey Carpenter (Houghton Mifflin)
  • 8.Science Fiction and Fantasy Literature, R. Reginald, ed. (Gale Research)
  • 9.Fantasy Literature, Marshall B. Tymn, Robert H. Boyer & Kenneth J. Zahorski (Bowker)
Kniha výtvarného umění

vítěz

  • Barlowe's Guide to Extraterrestrials, Wayne Douglas Barlowe & Ian Summers (Workman)

nominace

  • 2.H.R. Giger's Necronomicon, H. R. Giger (Big O)
  • 3.Alien Landscapes, Robert Holdstock & Malcolm Edwards (Mayflower)
  • 4.Wonderworks, Michael Whelan (Donning)
  • 5.The Illustrated Harlan Ellison, Byron Preiss, ed. (Baronet)
  • 6.21st Century Foss, Chris Foss (Dragon's Dream)
  • 7.Giants, David Larkin, ed. (Abrams)
  • 8.The Flight of Dragons, Peter Dickinson, illustrated by Wayne Anderson (Harper & Row)
  • 9.The Art of the Brothers Hildebrandt, Ian Summers, ed. (Ballantine)
  • 10.Dragonworld, Byron Preiss & J. Michael Reaves, illustrated by Joseph Zucker (Bantam)
  • 11.Morreion, Jack Vance, illustrated by Steve Fabian (Underwood-Miller)
  • 12.More Fantasy by Fabian, Steve Fabian (de la Ree)
  • 13.The Stars My Destination, Alfred Bester, illustrated by Howard Chaykin (Baronet)
  • 14.The Demon of Scattery, Poul Anderson & Mildred Downey Broxon, illustrated by Alicia Austin (Ace)
  • 15.Urshurak, Jerry Nichols, illustrated by The Brothers Hildebrandt (Bantam)
  • 16.Planet Story, Harry Harrison, illustrated by Jim Burns (Pierrot/A&W)
  • 17.The Illustrated Martian Chronicles, Ray Bradbury, illustrated by Ian Miller (Bantam)
Novela

vítěz

nominace

Noveleta

vítěz

nominace

  • 2.“Options”, John Varley (Universe 9)
  • 3.“Fireflood”, Vonda N. McIntyre (F&SF Nov 1979)
  • 4.“Out There Where the Big Ships Go”, Richard Cowper (F&SF Aug 1979)
  • 5.“Galatea Galante”, Alfred Bester (Omni Apr 1979)
  • 6.“Camps”, Jack Dann (F&SF May 1979)
  • 7.“The Pathways of Desire”, Ursula K. Le Guin (New Dimensions 9)
  • 8.“The Angel of Death”, Michael Shea (F&SF Aug 1979)
  • 9.“The Button Molder”, Fritz Leiber (Whispers #13/14 Oct 1979)
  • 10.“The Things That Are Gods”, John Brunner (Asimov's SF Adventure Fall 1979)
  • 11.“Phoenix”, Mark J. McGarry (Analog Nov 1979)
  • 12.“The Relic”, Gary Jennings (F&SF Jun 1979)
  • 13.“The Ancient Mind at Work”, Suzy McKee Charnas (Omni Dec 1979)
  • 14.“Down and Out on Ellfive Prime”, Dean Ing (Omni Mar 1979)
  • 15.“Prose Bowl”, Bill Pronzini & Barry N. Malzberg (F&SF Jul 1979)
  • 16.“The Locusts”, Larry Niven & Steve Barnes (Analog Jun 1979)
  • 17.“Indifference”, Brian W. Aldiss (Rooms of Paradise)
  • 18.“The Ways of Love”, Poul Anderson (Destinies Vol. 1, No. 2, Jan.-Feb. '79)
  • 19.“Some Events at the Templar Radiant”, Fred Saberhagen (Destinies Vol. 1, No. 4, Aug.-Sept. '79)
Povídka

vítěz

nominace

  • 2.“giANTS”, Edward Bryant (Analog Aug 1979)
  • 3.“Quietus”, Orson Scott Card (Omni Aug 1979)
  • 4.“War Beneath the Tree”, Gene Wolfe (Omni Dec 1979)
  • 5.“Redeemer”, Gregory Benford (Analog Apr 1979)
  • 6.“Unaccompanied Sonata”, Orson Scott Card (Omni Mar 1979)
  • 7.“Wave Rider”, Hilbert Schenck (Chrysalis 5)
  • 8. (tie): “Blood Sisters”, Joe Haldeman (Playboy Jul 1979)
  • 8. (tie): “In Trophonius's Cave”, James P. Girard (F&SF May 1979)
  • 10.“Daisy, In the Sun”, Connie Willis (Galileo Nov 1979)
  • 11.“The Crate”, Stephen King (Gallery Jul 1979)
  • 12.“Rent Control”, Walter Tevis (Omni Oct 1979)
  • 13.“The Extraordinary Voyages of Amélie Bertrand”, Joanna Russ (F&SF Sep 1979)
  • 14.“The Exit Door Leads In”, Philip K. Dick (Rolling Stone College Papers #1)
  • 15.“Vernalfest Morning”, Michael Bishop (Chrysalis 3)
  • 16.“Red as Blood”, Tanith Lee (F&SF Jul 1979)
  • 17.“The Rooms of Paradise”, Ian Watson (Rooms of Paradise)
  • 18.“Can These Bones Live?”, Ted Reynolds (Analog Mar 1979)
  • 19.“All the Birds Came Home to Roost”, Harlan Ellison (Playboy Mar 1979)
  • 20.“'You're Welcome,' Said the Robot, and Turned to Watch the Snowflakes”, Alan Ryan (F&SF Aug 1979)
  • 21.“The View from Endless Scarp”, Marta Randall (F&SF Jul 1979)
Sbírka

vítěz

  • Larry Niven
  • Convergent Series, Larry Niven (Ballantine Del Rey)

nominace

Sci - fi román

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Ballantine/Del Rey

nominace

  • 2. Ace
  • 3. Berkley/Putnam
  • 4. DAW
  • 5. Science Fiction Book Club
  • 6. Dell/Dial
  • 7. Doubleday
  • 8. St. Martin's
  • 9. Pocket
  • 10. Bantam
  • 11. Underwood-Miller
  • 12. Atheneum
  • 13. Gregg Press
  • 14. Donald M. Grant
  • 15. Harper & Row
  • 16. Avon
Výtvarník

vítěz

  • Michael Whelan

nominace

  • 2. Stephen Fabian
  • 3. Boris Vallejo
  • 4. Vincent Di Fate
  • 5. Frank Kelly Freas
  • 6. Don Maitz
  • 7. H. R. Giger
  • 8. Paul Lehr
  • 9. Darrell Sweet
  • 10. Alicia Austin
  • 11. Tim Kirk
  • 12. Alexis Gilliland
  • 13. Rowena Morrill
  • 14. Chris Foss
  • 15. George Barr
  • 16. Wayne D. Barlowe
  • 17. (tie): Rick Sternbach
  • 17. (tie): Carl Lundgren
  • 19. The Brothers Hildebrandt
  • 20. David Hardy
  • 21. Jack Gaughan
  • 22. Freff
  • 23. Dean Ellis
  • 24. Ron Walotsky


WebArchiv - archiv českého webu