ocenění » Locus » 1984

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 1985předchozí rok - 1983

1984

ročník: 14

ceny byly uděleny za rok 1983.

Antologie

vítěz

  • Terry Carr
  • The Best Science Fiction of the Year #12, Terry Carr, ed. (Timescape)

nominace

  • 2. The Face of Chaos, Robert Lynn Asprin & Lynn Abbey, eds. (Ace)
  • 3. Universe 13, Terry Carr, ed. (Doubleday)
  • 4. The 1983 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 5. Whispers IV, Stuart David Schiff, ed. (Doubleday)
  • 6. Heroic Visions, Jessica Amanda Salmonson, ed. (Ace)
  • 7. Magic for Sale, Avram Davidson, ed. (Ace)
  • 8. Changes, Michael Bishop & Ian Watson, eds. (Ace)
  • 9. Shadows 6, Charles L. Grant, ed. (Doubleday)
  • 10. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 10 (1948), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 11. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 9 (1947), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 12. New Worlds, Michael Moorcock, ed. (Fontana/Flamingo)
  • 13. The Arbor House Treasury of Science Fiction Masterpieces, Robert Silverberg & Martin H. Greenberg, eds. (Arbor House)
  • 14. The Fantasy Hall of Fame, Robert Silverberg & Martin H. Greenberg, eds. (Arbor House)
  • 15. The Year's Best Fantasy Stories: 9, Arthur W. Saha, ed. (DAW)
  • 16. Nebula Award Stories 17, Joe Haldeman, ed. (Holt, Rinehart & Winston)
  • 17. The Nebula Awards #18, Robert Silverberg, ed. (Arbor House)
Časopis nebo fanzin

vítěz

  • Locus

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Asimov's
  • 5. Amazing Stories
  • 6. Omni
  • 7. Science Fiction Review
  • 8. Twilight Zone
  • 9. Science Fiction Chronicle
  • 10. Starlog
  • 11. Fantasy Newsletter/Fantasy Review
  • 12. Whispers
  • 13. File 770
  • 14. Fantasy Book
  • 15. Interzone
Fantasy román

vítěz

nominace

Kniha mimo beletrii

vítěz

nominace

  • Norman Spinrad
  • Martin Harry Greenberg
  • Joseph D. Olander
  • Malcolm Edwards
  • Colin Greenland
  • 2. The High Kings, Joy Chant (Bantam)
  • 3. The Encyclopedia of Science Fiction and Fantasy, Vol. 3, Donald H. Tuck (Advent)
  • 4. The Fantastic Art of Rowena, Rowena Morrill (Pocket)
  • 5. Staying Alive: A Writer's Guide, Norman Spinrad (Donning)
  • 6. Worlds Beyond: The Art of Chesley Bonestell, Frederick C. Durant III & Ron Miller; artist Chesley Bonestell (Donning Starblaze)
  • 7. Philip K. Dick, Martin H. Greenberg & Joseph D. Olander, eds. (Taplinger)
  • 8. Amber Dreams: A Roger Zelazny Bibliography, Daniel J. H. Levack (Underwood-Miller)
  • 9. The Science Fiction Book of Lists, Maxim Jakubowski & Malcolm Edwards (Berkley)
  • 10. The Guide to Supernatural Fiction, Everett F. Bleiler (Kent State University Press)
  • 11. Uranian Worlds: A Reader's Guide to Alternative Sexuality in Science Fiction and Fantasy, Eric Garber & Lyn Paleo (G.K. Hall)
  • 12. De Camp: An L. Sprague de Camp Bibliography, Charlotte Laughlin & Daniel J. H. Levack (Underwood-Miller)
  • 13. The Entropy Exhibition: Michael Moorcock and the British 'New Wave' in Science Fiction, Colin Greenland (Routledge & Kegan Paul)
Novela

vítěz

nominace

  • Somtow Sucharitkul
  • Bretnor, Reginald - Gilpinův prostor   65% / 4
  • Joseph H. Delaney
  • Fritz Reuter Leiber
  • Frederik Pohl
  • Michael Bishop
  • Bear, Greg - Úder   70% / 14
  • Silverberg, Robert - Návrat domů   83% / 11
  • Zahn, Timothy - Kaskádový bod   76% / 7
  • Avram J. A. Davidson
  • 2. “Cascade Point”, Timothy Zahn (Analog Dec 1983)
  • 3. “Seeking”, David R. Palmer (Analog Feb 1983)
  • 4. “Homefaring”, Robert Silverberg (Amazing Stories Nov 1983)
  • 5. “Hardfought”, Greg Bear (Asimov's Feb 1983)
  • 6. “Hurricane Claude”, Hilbert Schenck (F&SF Apr 1983)
  • 7. “The Gospel According to Gamaliel Crucis”, Michael Bishop (Asimov's Nov 1983)
  • 8. “The Lord of the Skies”, Frederik Pohl (Amazing Stories Jul 1983)
  • 9. “The Curse of the Smalls and the Stars”, Fritz Leiber (Heroic Visions)
  • 10. “In the Face of My Enemy”, Joseph H. Delaney (Analog Apr 1983)
  • 11. “Gilpin's Space”, Reginald Bretnor (F&SF Feb 1983)
  • 12. “Aquila Meets Bigfoot”, Somtow Sucharitkul (Amazing Stories Jan 1983)
  • 13. “Eszterhazy and the Autogóndola-Invention”, Avram Davidson (Amazing Stories Nov 1983)
Noveleta

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

nominace

Románová prvotina

vítěz

  • Tea with the Black Dragon, R. A. MacAvoy (Bantam)

nominace

  • Timothy Zahn
  • John DeChancie
  • Megan Lindholm
  • 2. The Blackcollar, Timothy Zahn (DAW)
  • 3. A Rumor of Angels, M. Bradley Kellogg (NAL Signet)
  • 4. King's Blood Four, Sheri S. Tepper (Ace)
  • 5. Starrigger, John DeChancie (Ace)
  • 6. The Shadow of the Ship, Robert W. Franson (Ballantine Del Rey)
  • 7. Harpy's Flight, Megan Lindholm (Ace)
  • 8. Anvil of the Heart, Bruce T. Holmes (Haven)
  • 9. The Forest of App, Gloria Rand Dank (Greenwillow)
  • 10. Ratha's Creature, Clare Bell (Atheneum/Argo)
Sbírka

vítěz

nominace

Sci - fi román

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Ballantine/Del Rey

nominace

  • 2. Pocket/Timescape
  • 3. DAW
  • 4. Ace
  • 5. Berkley
  • 6. Bantam
  • 7. Tor
  • 8. Doubleday
  • 9. Underwood-Miller
  • 10. Donald M. Grant
  • 11. Phantasia
  • 12. Science Fiction Book Club
  • 13. Atheneum
  • 14. Arkham House
  • 15. Houghton Mifflin
Výtvarník

vítěz

  • Michael Whelan

nominace

  • 2. Rowena Morrill
  • 3. Don Maitz
  • 4. Barclay Shaw
  • 5. Boris Vallejo
  • 6. Darrell Sweet
  • 7. Victoria Poyser
  • 8. Val Lakey Lindahn
  • 9. Frank Kelly Freas
  • 10. Carl Lundgren
  • 11. Alicia Austin
  • 12. Vincent Di Fate
  • 13. Jim Burns
  • 14. David Mattingly
  • 15. Leo & Diane Dillon
  • 16. Stephen Fabian
  • 17. Frank Frazetta
  • 18. Tom Kidd
  • 19. Phil Foglio
  • 20. (tie): Alexis Gilliland
  • 20. (tie): Kevin Johnson


WebArchiv - archiv českého webu