ocenění » Locus » 1985

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 1986předchozí rok - 1984

1985

ročník: 15

Ceny byly uděleny za rok 1984.

Antologie

vítěz

nominace

  • 2. Universe 14, Terry Carr, ed. (Doubleday)
  • 3. The Best Science Fiction of the Year #13, Terry Carr, ed. (Baen)
  • 4. The Year's Best Science Fiction: First Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (Bluejay)
  • 5. Wings of Omen, Robert Lynn Asprin & Lynn Abbey, eds. (Ace)
  • 6. The 1984 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 7. Alien Stars, Elizabeth Mitchell, ed. (Baen)
  • 8. Elsewhere, Vol. III, Terri Windling & Mark Alan Arnold, eds. (Ace)
  • 9. Faery!, Terri Windling, ed. (Ace)
  • 10. Habitats, Susan Shwartz, ed. (DAW)
  • 11. (tie): The John W. Campbell Awards, Volume 5, George R. R. Martin, ed. (Bluejay)
  • 11. (tie): Shadows 7, Charles L. Grant, ed. (Doubleday)
  • 13. More Magic, Larry Niven, ed. (Berkley)
  • 14. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 11 (1949), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 15. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 12 (1950), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 16. Far Frontiers, Jerry Pournelle & Jim Baen, eds. (Baen)
  • 17. The Year's Best Horror Stories: Series XII, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
  • 18. Night Visions 1, Alan Ryan, ed. (Dark Harvest)
  • 19. (tie): The Clarion Awards, Damon Knight, ed. (Doubleday)
  • 19. (tie): Masques, J. N. Williamson, ed. (Maclay & Associates)
  • 21. The Year's Best Fantasy Stories: 10, Arthur W. Saha, ed. (DAW)
  • 22. The Nebula Awards #19, Marta Randall, ed. (Arbor House)
Časopis nebo fanzin

vítěz

  • Locus

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Asimov's
  • 4. Analog
  • 5. Amazing Stories
  • 6. Science Fiction Review
  • 7. Omni
  • 8. Twilight Zone
  • 9. Science Fiction Chronicle
  • 10. Interzone
  • 11. Starlog
  • 12. Fantasy Review
  • 13. File 770
  • 14. Fantasy Book
  • 15. Whispers
Fantasy román

vítěz

nominace

Kniha mimo beletrii

vítěz

  • Harlan Ellison
  • Sleepless Nights in the Procrustean Bed, Harlan Ellison (Borgo Press)

nominace

  • Karen Wynn Fonstad
  • Jack Williamson
  • David G. Hartwell
  • David Day
  • Samuel Ray Delany
  • David Wingrove
  • Anthony Richard Lewis
  • 2.The Dune Encyclopedia, Dr. Willis E. McNelly, ed. (Berkley/Putnam)
  • 3.The Faces of Science Fiction, Patti Perret (Bluejay)
  • 4.An Atlas of Pern, Karen Wynn Fonstad (Ballantine Del Rey)
  • 5.Wonder's Child: My Life in Science Fiction, Jack Williamson (Bluejay)
  • 6.Age of Wonders: Exploring the World of Science Fiction, David G. Hartwell (Walker)
  • 7.Castles, David Day, text; Alan Lee, art (Bantam)
  • 8.A Separate Star, Frank Kelly Freas (Greenswamp)
  • 9.Philip K. Dick: In His Own Words, Gregg Rickman (Fragments West)
  • 10.Starboard Wine, Samuel R. Delany (Dragon Press)
  • 11.Index to Science Fiction Anthologies and Collections 1977-1983, William G. Contento (G.K. Hall)
  • 12.The Science Fiction Source Book, David Wingrove, ed. (Van Nostrand Reinhold)
  • 13.Survey of Modern Fantasy Literature (5 vol's), Frank N. Magill, ed. (Salem)
  • 14.Concordance to Cordwainer Smith, Anthony R. Lewis (NESFA Press)
  • 15.Two-Bit Culture: The Paperbacking of America, Kenneth C. Davis (Houghton Mifflin)
  • 16.Hallelujah Anyway, Patrick Woodroffe (Paper Tiger/Salem House)
Novela

vítěz

nominace

Noveleta

vítěz

nominace

  • 2.“The Man Who Painted the Dragon Griaule”, Lucius Shepard (F&SF Dec 1984)
  • 3.“Blued Moon”, Connie Willis (Asimov's Jan 1984)
  • 4.“The Lucky Strike”, Kim Stanley Robinson (Universe 14)
  • 5.“With a Little Help From Her Friends”, Michael Bishop (F&SF Feb 1984)
  • 6.“The Kindly Isle”, Frederik Pohl (Asimov's Nov 1984)
  • 7.“Silicon Muse”, Hilbert Schenck (Analog Sep 1984)
  • 8.“Summer Solstice”, Charles L. Harness (Analog Jun 1984)
  • 9.“Bad Medicine”, Jack Dann (Asimov's Oct 1984)
  • 10.“Black Coral”, Lucius Shepard (Universe 14)
  • 11.“Foreign Skins”, Tanith Lee (Tamastara)
  • 12.“Freedom Beach”, John Kessel & James Patrick Kelly (F&SF Aug 1984)
  • 13.“Trojan Horse”, Michael Swanwick (Omni Dec 1984)
  • 14.“Draco, Draco”, Tanith Lee (Beyond Lands of Never)
  • 15.“Demon Lover”, M. Sargent MacKay (F&SF Jun 1984)
  • 16.“Promises to Keep”, Jack McDevitt (Asimov's Dec 1984)
  • 17.“Slowly, Slowly in the Wind”, Rob Chilson (Analog Apr 1984)
  • 18.“A Message to the King to Brobdingnag”, Richard Cowper (F&SF May 1984)
  • 19.“Twilight Time”, Lewis Shiner (Asimov's Apr 1984)
  • 20.“Three Days”, Tanith Lee (Shadows 7)
  • 21.“Another One Hits the Road”, Pat Cadigan (F&SF Jan 1984)
  • 22.“Five Mercies”, Michael Conner (F&SF Mar 1984)
  • 23.“We Remember Babylon”, Ian Watson (Habitats)
Povídka

vítěz

nominace

Románová prvotina

vítěz

nominace

  • Geary Gravel
  • Carter Robert Scholz
  • Lewis Shiner
  • T. E. D. Klein
  • Charles de Lint
  • Marc Stiegler
  • Joseph H. Delaney
  • Howard Waldrop
  • Lucius Shepard
  • Gibson, William - Neuromancer   83% / 179
  • Gwyneth Ann Jones
  • 2. Neuromancer, William Gibson (Ace)
  • 3. Emergence, David R. Palmer (Bantam)
  • 4. Green Eyes, Lucius Shepard (Ace)
  • 5. Them Bones, Howard Waldrop (Ace)
  • 6. Valentina: Soul in Sapphire, Joseph H. Delaney & Marc Stiegler (Baen)
  • 7. The Riddle of the Wren, Charles de Lint (Ace)
  • 8. The Ceremonies, T. E. D. Klein (Viking)
  • 9. Frontera, Lewis Shiner (Baen)
  • 10. Procurator, Kirk Mitchell (Ace)
  • 11. Palimpsests, Carter Scholz & Glenn Harcourt (Ace)
  • 12. The Alchemists, Geary Gravel (Ballantine Del Rey)
  • 13. The Game Beyond, Melissa Scott (Baen)
  • 14. Divine Endurance, Gwyneth Jones (Allen & Unwin)
  • 15. Elleander Morning, Jerry Yulsman (St. Martin's)
  • 16. Winter's Daughter, Charles Whitmore (Timescape)
  • 17. Demon-4, David Mace (Granada)
Sbírka

vítěz

nominace

  • Robert Silverberg
  • Chelsea Quinn Yarbro
  • John Thomas Sladek
  • Philip K. Dick
  • M. John Harrison
  • Brian W. Aldiss
  • Barker, Clive - Knihy krve I-III   80% / 38
  • Dennis Etchison
  • Robert Sheckley
  • Somtow Sucharitkul
  • Jack Vance
  • Stephen R. Donaldson
  • Frederik Pohl
  • Michael Bishop
  • Joanna Russ
  • Tanith Lee
  • Frederik Pohl
  • Michael John Moorcock
  • 2. Pohlstars, Frederik Pohl (Ballantine Del Rey)
  • 3. Tamastara, Tanith Lee (DAW)
  • 4. Extra(ordinary) People, Joanna Russ (St. Martin's)
  • 5. One Winter in Eden, Michael Bishop (Arkham House)
  • 6. The Years of the City, Frederik Pohl (Timescape)
  • 7. Daughter of Regals and Other Tales, Stephen R. Donaldson (Ballantine Del Rey)
  • 8. Rhialto the Marvelous, Jack Vance (Underwood-Miller/Brandywyne; Baen)
  • 9. Utopia Hunters, Somtow Sucharitkul (Bantam)
  • 10. Is That What People Do?, Robert Sheckley (Holt, Rinehart & Winston)
  • 11. Red Dreams, Dennis Etchison (Scream/Press)
  • 12. The Fire When It Comes, Parke Godwin (Doubleday)
  • 13. Clive Barker's Books of Blood, Vols. I-III, Clive Barker (Sphere)
  • 14. Seasons in Flight, Brian W. Aldiss (Jonathan Cape)
  • 15. Viriconium Nights, M. John Harrison (Ace)
  • 16. Robots, Androids, and Mechanical Oddities: The Science Fiction of Philip K. Dick, Philip K. Dick (Southern Illinois University Press)
  • 17. The Lunatics of Terra, John Sladek (Gollancz)
  • 18. Signs and Portents, Chelsea Quinn Yarbro (Dream/Press)
  • 19. The Conglomeroid Cocktail Party, Robert Silverberg (Arbor House)
  • 20. Watchers at the Strait Gate, Russell Kirk (Arkham House)
  • 21. The Opium General, Michael Moorcock (Harrap)
Sci - fi román

vítěz

  • Larry Niven
  • The Integral Trees, Larry Niven (Ballantine Del Rey)

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Ballantine/Del Rey

nominace

  • 2. Ace
  • 3. DAW
  • 4. Bantam
  • 5. Bluejay
  • 6. Tor
  • 7. Berkley/Putnam
  • 8. Baen
  • 9. Pocket/Timescape
  • 10. Berkley/Ace
  • 11. Underwood-Miller
  • 12. Donald M. Grant
  • 13. Scream/Press
  • 14. Arkham House
  • 15. Gollancz
  • 16. Mark V. Ziesing
  • 17. Phantasia
  • 18. Doubleday
Výtvarník

vítěz

  • Michael Whelan

nominace

  • James Gurney
  • 2. Frank Kelly Freas
  • 3. Rowena Morrill
  • 4. Don Maitz
  • 5. Barclay Shaw
  • 6. Boris Vallejo
  • 7. Jim Burns
  • 8. Darrell Sweet
  • 9. Victoria Poyser
  • 10. Carl Lundgren
  • 11. James Gurney
  • 12. Val Lakey Lindahn
  • 13. David Mattingly
  • 14. Alicia Austin
  • 15. Stephen Fabian
  • 16. J. K. Potter
  • 17. Vincent Di Fate
  • 18. Tom Kidd
  • 19. Alan Lee
  • 20. Phil Foglio


WebArchiv - archiv českého webu