ocenění » Locus » 1989

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 1990předchozí rok - 1988

1989

ročník: 19

Ceny byly uděleny za rok 1988.

Antologie

vítěz

  • Shawna McCarthy
  • Full Spectrum, Lou Aronica & Shawna McCarthy, eds. (Bantam Spectra)

nominace

  • 2. The Year's Best Science Fiction: Fifth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)
  • 3. Terry's Universe, Beth Meacham, ed. (Tor)
  • 4. The Man-Kzin Wars, Larry Niven, ed. (Baen)
  • 5. The Year's Best Fantasy: First Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 6. Wild Cards IV: Aces Abroad, George R. R. Martin, ed. (Bantam Spectra)
  • 7. Prime Evil, Douglas E. Winter, ed. (NAL)
  • 8. Silver Scream, David J. Schow, ed. (Dark Harvest)
  • 9. Sword and Sorceress V, Marion Zimmer Bradley, ed. (DAW)
  • 10. Blood Is Not Enough, Ellen Datlow, ed. (Morrow)
  • 11. The 1988 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 12. (tie): Night Visions 5, Douglas E. Winter, ed. (Dark Harvest)
  • 12. (tie): Pulphouse: The Hardback Magazine: Issue One: Fall 1988, Kristine Kathryn Rusch, ed. (Pulphouse)
  • 14. Other Edens II, Christopher Evans & Robert Holdstock, eds. (Unwin)
  • 15. Synergy: New Science Fiction, Number 2, George Zebrowski, ed. (Harcourt Brace Jovanovich Harvest)
  • 16. Weird Tales: 32 Unearthed Terrors, Stefan R. Dziemianowicz, Robert Weinberg & Martin H. Greenberg, eds. (Bonanza)
  • 17. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 18 (1956), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 18. Masterpieces of Fantasy and Enchantment, David G. Hartwell, ed. (Literary Guild; St. Martin's)
  • 19. Night Visions 6, Anonymous, ed. (Dark Harvest)
  • 20. Interzone: The 3rd Anthology, John Clute, David Pringle & Simon Ounsley, eds. (Simon & Schuster UK)
  • 21. L. Ron Hubbard Presents Writers of the Future Volume IV, Algis Budrys, ed. (Bridge)
  • 22. Spell Singers, Alan Bard Newcomer, ed. (DAW)
  • 23. Tropical Chills, Timothy Sullivan, ed. (Avon)
  • 24. The Year's Best Horror Stories: XVI, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
  • 25. Haunting Women, Alan Ryan, ed. (Avon)
  • 26. Nebula Awards 22, George Zebrowski, ed. (Harcourt Brace Jovanovich)
  • 27. Unknown, Stanley Schmidt, ed. (Baen)
Časopis

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Aboriginal SF
  • 5. Omni
  • 6. (tie): Amazing Stories
  • 6. (tie): Interzone
  • 8. Twilight Zone
  • 9. Science Fiction Chronicle
  • 10. Weird Tales
  • 11. Thrust
  • 12. The Horror Show
  • 13. Science Fiction Eye
  • 14. The New York Review of Science Fiction
Editor

vítěz

nominace

  • 2. Edward L. Ferman
  • 3. David G. Hartwell
  • 4. Ellen Datlow
  • 5. Stanley Schmidt
  • 6. Lou Aronica
  • 7. Charles N. Brown
  • 8. Shawna McCarthy
  • 9. Charles C. Ryan
  • 10. Beth Meacham
  • 11. Douglas E. Winter
  • 12. Jim Baen
  • 13. George R. R. Martin
  • 14. (tie): Martin H. Greenberg
  • 14. (tie): Brian Thomsen
Fantasy román

vítěz

nominace

Horor - román

vítěz

  • Barbara Hambly
  • Those Who Hunt the Night (UK title: Immortal Blood), Barbara Hambly (Ballantine Del Rey; Unwin)

nominace

Kniha mimo beletrii

vítěz

  • First Maitz, Don Maitz (Ursus Imprints)

nominace

  • Samuel Ray Delany
  • David Pringle
  • Michael John Moorcock
  • Robert Weinberg
  • Kim Newman
  • Stephen Jones
  • Charles N. Brown
  • Piers Anthony
  • Stephen King
  • James Edwin Gunn
  • Stephen William Hawking
  • 2. The Motion of Light in Water: Sex and Science Fiction Writing in the East Village 1957-1965, Samuel R. Delany (Arbor House/Morrow)
  • 3. The New Encyclopedia of Science Fiction, James Gunn, ed. (Viking)
  • 4. Bare Bones: Conversations on Terror with Stephen King, Tim Underwood & Chuck Miller, eds. (Underwood-Miller)
  • 5. Bio of an Ogre: The Autobiography of Piers Anthony, Piers Anthony (Ace)
  • 6. Strokes: Essays and Reviews 1966-1986, John Clute (Serconia Press)
  • 7. Imagination: The Art & Technique of David A. Cherry, David A. Cherry (Donning Starblaze)
  • 8. Science Fiction, Fantasy, & Horror: 1987, Charles N. Brown & William G. Contento (Locus Press)
  • 9. Women of Vision, Denise Dupont (St. Martin's)
  • 10. Horror: 100 Best Books, Stephen Jones & Kim Newman (Xanadu)
  • 11. Bare-Faced Messiah: The True Story of L. Ron Hubbard, Russell Miller (Henry Holt)
  • 12. A Biographical Dictionary of Science Fiction and Fantasy Artists, Robert Weinberg (Greenwood)
  • 13. Fantasy: The 100 Best Books, James Cawthorn & Michael Moorcock (Xanadu)
  • 14. Philip K. Dick, Douglas A. Mackey (Twayne)
  • 15. In the Chinks of the World Machine, Sarah Lefanu (The Women's Press)
  • 16. Modern Fantasy: The Hundred Best Novels, David Pringle (Grafton)
  • 17. A Brief History of Time, Stephen Hawking (Bantam)
  • 18. Dune Master: A Frank Herbert Bibliography, Daniel J. H. Levack & Mark Willard (Meckler)
Novela

vítěz

nominace

Noveleta

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

nominace

Románová prvotina

vítěz

  • Ian McDonald
  • Desolation Road, Ian McDonald (Bantam Spectra)

nominace

  • Delia Sherman
  • Phillip C. Jennings
  • Storm Constantine
  • Eric Vinicoff
  • William T. Quick
  • Kevin J. Anderson
  • William Sanders
  • McAuley, Paul James - Čtyři sta miliard hvězd   74% / 24
  • David Zindell
  • Brad Linaweaver
  • Rawn, Melanie - Dračí princ   89% / 11
  • Daniel Keys Moran
  • Moon, Elizabeth - Ovčákova dcera   82% / 27
  • Richard Kadrey
  • Michaela Roessner
  • Matt Ruff
  • 2. Walkabout Woman, Michaela Roessner (Bantam Spectra)
  • 3. Metrophage, Richard Kadrey (Ace)
  • 4. Sheepfarmer's Daughter, Elizabeth Moon (Baen)
  • 5. The Armageddon Blues, Daniel Keys Moran (Bantam Spectra)
  • 6. Dragon Prince, Melanie Rawn (DAW)
  • 7. Moon of Ice, Brad Linaweaver (Morrow/Arbor House)
  • 8. Neverness, David Zindell (Donald I. Fine)
  • 9. Four Hundred Billion Stars, Paul J. McAuley (Ballantine Del Rey)
  • 10. Journey to Fusang, William Sanders (Popular Library Questar)
  • 11. Resurrection, Inc., Kevin J. Anderson (NAL Signet)
  • 12. Fool on the Hill, Matt Ruff (Atlantic Monthly Press)
  • 13. Demon of Undoing, Andrea I. Alton (Baen)
  • 14. The Blind Knight, Gail Van Asten (Ace)
  • 15. The Heavenly Horse from the Outermost West, Mary Stanton (Baen)
  • 16. Molly Dear: The Autobiography of an Android, Stephen Fine (St. Martin's)
  • 17. Dreams of Flesh and Sand, W. T. Quick (NAL Signet)
  • 18. Maiden Flight, Eric Vinicoff (Baen)
  • 19. The Fairy of Ku-She, M. Lucie Chin (Ace)
  • 20. Inner Eclipse, Richard Paul Russo (Tor)
  • 21. The Enchantments of Flesh and Spirit, Storm Constantine (Macdonald)
  • 22. Tower to the Sky, Phillip C. Jennings (Baen)
  • 23. Through a Brazen Mirror, Delia Sherman (Ace)
Sbírka

vítěz

nominace

  • Vernor Vinge
  • Tanith Lee
  • James Patrick Hogan
  • Robert Albert Bloch
  • Dennis Etchison
  • Joanna Russ
  • Timothy Zahn
  • Clark Ashton Smith
  • Patrick McGrath
  • Brian W. Aldiss
  • John Kilian Houston Brunner
  • Jack L. Chalker
  • James Tiptree, jr.
  • Fritz Reuter Leiber
  • Norman Spinrad
  • Manly Wade Wellman
  • Ian McDonald
  • Clive Barker
  • Charles Beaumont
  • James Graham Ballard
  • Frederik Pohl
  • Bradbury, Ray - Proti proudu času   79% / 9
  • Robert Aickman
  • 2. Crown of Stars, James Tiptree, Jr. (Tor)
  • 3. The Knight and Knave of Swords, Fritz Leiber (Morrow)
  • 4. Other Americas, Norman Spinrad (Bantam Spectra)
  • 5. John the Balladeer, Manly Wade Wellman (Baen)
  • 6. Empire Dreams, Ian McDonald (Bantam Spectra)
  • 7. Cabal, Clive Barker (Poseidon)
  • 8. Charles Beaumont: Selected Stories, Charles Beaumont, edited by Roger Anker (Dark Harvest)
  • 9. Memories of the Space Age, J. G. Ballard (Arkham House)
  • 10. The Day the Martians Came, Frederik Pohl (St. Martin's)
  • 11. The Toynbee Convector, Ray Bradbury (Knopf)
  • 12. Dance Band on the Titanic, Jack Chalker (Ballantine Del Rey)
  • 13. The Best of John Brunner, John Brunner (Ballantine Del Rey)
  • 14. Threats...And Other Promises, Vernor Vinge (Baen)
  • 15. The Book of the Damned, Tanith Lee (Unwin)
  • 16. Minds, Machines, & Evolution, James P. Hogan (Bantam Spectra)
  • 17. The Selected Stories of Robert Bloch (3 Vols.), Robert Bloch (Underwood-Miller)
  • 18. The Blood Kiss, Dennis Etchison (Scream/Press)
  • 19. The Hidden Side of the Moon, Joanna Russ (St. Martin's)
  • 20. Time Bomb and Zahndry Others, Timothy Zahn (Baen)
  • 21. A Rendezvous in Averoigne: The Best Fantastic Tales of Clark Ashton Smith, Clark Ashton Smith (Arkham House)
  • 22. Blood and Water and Other Tales, Patrick McGrath (Simon & Schuster)
  • 23. Busy About the Tree of Life (US title: The Heat Death of the Universe), Pamela Zoline (The Women's Press; McPherson)
  • 24. Best Science Fiction Stories of Brian W. Aldiss, Brian W. Aldiss (Gollancz)
  • 25. The Wine-Dark Sea, Robert Aickman (Arbor House)
Sci - fi román

C.J. Cherryh zvítězila s románem „Cyteen“, česky vyšel ve 3 dílech.

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Tor/St. Martin's

nominace

  • 2. Bantam/Doubleday/Dell
  • 3. Ballantine/Del Rey/Fawcett
  • 4. Putnam/Berkley/Ace
  • 5. Baen
  • 6. DAW
  • 7. Avon/Arbor House/Morrow
  • 8. Warner/Popular Library
  • 9. Dark Harvest
  • 10. Gollancz
  • 11. Mark V. Ziesing
  • 12. Underwood-Miller
  • 13. Arkham House
  • 14. NAL/Signet
  • 15. Donald M. Grant
  • 16. Simon & Schuster/Pocket
  • 17. Scream/Press
Výtvarník

vítěz

  • Michael Whelan

nominace

  • 2. Don Maitz
  • 3. J. K. Potter
  • 4. David A. Cherry
  • 5. Tom Canty
  • 6. Jim Burns
  • 7. Carl Lundgren
  • 8. Boris Vallejo
  • 9. Bob Eggleton
  • 10. Rowena Morrill
  • 11. Frank Kelly Freas
  • 12. Darrell K. Sweet
  • 13. Frank Frazetta
  • 14. W. J. Hodgson
  • 15. David Mattingly
  • 16. Thomas Kidd
  • 17. Vincent Di Fate


WebArchiv - archiv českého webu