ocenění » Locus » Sbírka

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

Sbírka

originální název: COLLECTION

1975

vítěz

  • Fritz Reuter Leiber
  • The Best of Fritz Leiber, Fritz Leiber (Science Fiction Book Club; Ballantine)

nominace

1976

vítěz

nominace

1977

vítěz

nominace

1979

Nominován byl Stephen King za sbírku „Night Shift“, v češtině vyšlo rozdělené do 2 knih „Noční směna“ a „Mrtví se někdy vracejí“.

vítěz

  • John Herbert Varley
  • The Persistence of Vision, John Varley (The Dial Press/James Wade/Quantum)

nominace

1980

vítěz

  • Larry Niven
  • Convergent Series, Larry Niven (Ballantine Del Rey)

nominace

1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

nominace

1983

Na 7. místě se umístil Isaac Asimov se sbírkou „The Complete Robot“, která u nás vyšla rozdělená do 2 knih.

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

1985

vítěz

nominace

  • Robert Silverberg
  • Chelsea Quinn Yarbro
  • John Thomas Sladek
  • Philip K. Dick
  • M. John Harrison
  • Brian W. Aldiss
  • Barker, Clive - Knihy krve I-III   80% / 36
  • Dennis Etchison
  • Robert Sheckley
  • Somtow Sucharitkul
  • Jack Vance
  • Stephen R. Donaldson
  • Frederik Pohl
  • Michael Bishop
  • Joanna Russ
  • Tanith Lee
  • Frederik Pohl
  • Michael John Moorcock
  • 2. Pohlstars, Frederik Pohl (Ballantine Del Rey)
  • 3. Tamastara, Tanith Lee (DAW)
  • 4. Extra(ordinary) People, Joanna Russ (St. Martin's)
  • 5. One Winter in Eden, Michael Bishop (Arkham House)
  • 6. The Years of the City, Frederik Pohl (Timescape)
  • 7. Daughter of Regals and Other Tales, Stephen R. Donaldson (Ballantine Del Rey)
  • 8. Rhialto the Marvelous, Jack Vance (Underwood-Miller/Brandywyne; Baen)
  • 9. Utopia Hunters, Somtow Sucharitkul (Bantam)
  • 10. Is That What People Do?, Robert Sheckley (Holt, Rinehart & Winston)
  • 11. Red Dreams, Dennis Etchison (Scream/Press)
  • 12. The Fire When It Comes, Parke Godwin (Doubleday)
  • 13. Clive Barker's Books of Blood, Vols. I-III, Clive Barker (Sphere)
  • 14. Seasons in Flight, Brian W. Aldiss (Jonathan Cape)
  • 15. Viriconium Nights, M. John Harrison (Ace)
  • 16. Robots, Androids, and Mechanical Oddities: The Science Fiction of Philip K. Dick, Philip K. Dick (Southern Illinois University Press)
  • 17. The Lunatics of Terra, John Sladek (Gollancz)
  • 18. Signs and Portents, Chelsea Quinn Yarbro (Dream/Press)
  • 19. The Conglomeroid Cocktail Party, Robert Silverberg (Arbor House)
  • 20. Watchers at the Strait Gate, Russell Kirk (Arkham House)
  • 21. The Opium General, Michael Moorcock (Harrap)
1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

  • Ramsey Campbell
  • Ian Watson
  • Francis Marion Busby
  • Karl Edward Wagner
  • Pamela Sargent
  • Samuel Ray Delany
  • Theodore Sturgeon
  • Vernor Vinge
  • Michael Shea
  • Tanith Lee
  • Ursula K. Le Guin
  • Orson Scott Card
  • George R. R. Martin
  • Howard Waldrop
  • Fredric Brown
  • Philip K. Dick
  • Harlan Ellison
  • Nancy Springer
  • 2.The Essential Ellison, Harlan Ellison (Nemo Press)
  • 3.The Collected Stories of Philip K. Dick, Vols I-V, Philip K. Dick (Underwood-Miller)
  • 4.And the Gods Laughed, Fredric Brown (Phantasia)
  • 5.All About Strange Monsters of the Recent Past, Howard Waldrop (Ursus)
  • 6.Portraits of His Children, George R. R. Martin (Dark Harvest)
  • 7.Cardography, Orson Scott Card (Hypatia)
  • 8.Buffalo Gals and Other Animal Presences, Ursula K. Le Guin (Capra Press)
  • 9.Night's Sorceries, Tanith Lee (DAW)
  • 10.Polyphemus, Michael Shea (Arkham House)
  • 11.True Names...and Other Dangers, Vernor Vinge (Baen)
  • 12.A Touch of Sturgeon, Theodore Sturgeon (Simon & Schuster UK)
  • 13.The Bridge of Lost Desire, Samuel R. Delany (Arbor House)
  • 14.The Best of Pamela Sargent, Pamela Sargent (Academy Chicago)
  • 15.Why Not You and I?, Karl Edward Wagner (Tor; Dark Harvest)
  • 16.Getting Home, F. M. Busby (Ace)
  • 17.Evil Water, Ian Watson (Gollancz)
  • 18.Scared Stiff, Tales of Sex and Death, Ramsey Campbell (Scream/Press)
  • 19.Chance and Other Gestures of the Hand of Fate, Nancy Springer (Baen)
1989

vítěz

  • Angry Candy, Harlan Ellison (Houghton Mifflin)

nominace

  • 2. Crown of Stars, James Tiptree, Jr. (Tor)
  • 3. The Knight and Knave of Swords, Fritz Leiber (Morrow)
  • 4. Other Americas, Norman Spinrad (Bantam Spectra)
  • 5. John the Balladeer, Manly Wade Wellman (Baen)
  • 6. Empire Dreams, Ian McDonald (Bantam Spectra)
  • 7. Cabal, Clive Barker (Poseidon)
  • 8. Charles Beaumont: Selected Stories, Charles Beaumont, edited by Roger Anker (Dark Harvest)
  • 9. Memories of the Space Age, J. G. Ballard (Arkham House)
  • 10. The Day the Martians Came, Frederik Pohl (St. Martin's)
  • 11. The Toynbee Convector, Ray Bradbury (Knopf)
  • 12. Dance Band on the Titanic, Jack Chalker (Ballantine Del Rey)
  • 13. The Best of John Brunner, John Brunner (Ballantine Del Rey)
  • 14. Threats...And Other Promises, Vernor Vinge (Baen)
  • 15. The Book of the Damned, Tanith Lee (Unwin)
  • 16. Minds, Machines, & Evolution, James P. Hogan (Bantam Spectra)
  • 17. The Selected Stories of Robert Bloch (3 Vols.), Robert Bloch (Underwood-Miller)
  • 18. The Blood Kiss, Dennis Etchison (Scream/Press)
  • 19. The Hidden Side of the Moon, Joanna Russ (St. Martin's)
  • 20. Time Bomb and Zahndry Others, Timothy Zahn (Baen)
  • 21. A Rendezvous in Averoigne: The Best Fantastic Tales of Clark Ashton Smith, Clark Ashton Smith (Arkham House)
  • 22. Blood and Water and Other Tales, Patrick McGrath (Simon & Schuster)
  • 23. Busy About the Tree of Life (US title: The Heat Death of the Universe), Pamela Zoline (The Women's Press; McPherson)
  • 24. Best Science Fiction Stories of Brian W. Aldiss, Brian W. Aldiss (Gollancz)
  • 25. The Wine-Dark Sea, Robert Aickman (Arbor House)
1990

vítěz

nominace

1991

Na 6. místě se umístil Stephen King s knihou „Čtyři po půlnoci“, česky vyšlo ve 2 dílech.

vítěz

  • Orson Scott Card
  • Maps in a Mirror: The Short Fiction of Orson Scott Card, Orson Scott Card (Tor)

nominace

1992

vítěz

  • Howard Waldrop
  • Night of the Cooters: More Neat Stories, Howard Waldrop (Ursus/Mark V. Ziesing)

nominace

1993

vítěz

  • Robert Silverberg
  • The Collected Stories of Robert Silverberg, Volume 1: Secret Sharers, Robert Silverberg (Bantam Spectra)

nominace

  • Jack Andrew Cady
  • Terry Dowling
  • Raphael Aloysius Lafferty
  • Neal Barrett, jr.
  • Kate Wilhelm
  • Pat Cadigan
  • Bruce Sterling
  • John Kessel
  • Ian McDonald
  • Norman Partridge
  • 2. Speaking in Tongues, Ian McDonald (Gollancz; Bantam Spectra)
  • 3. Meeting in Infinity, John Kessel (Arkham House)
  • 4. Globalhead, Bruce Sterling (Mark V. Ziesing)
  • 5. Geodesic Dreams, Gardner Dozois (St. Martin's)
  • 6. Home by the Sea, Pat Cadigan (WSFA Press)
  • 7. And the Angels Sing, Kate Wilhelm (St. Martin's)
  • 8. Slightly Off-Center, Neal Barrett, Jr. (Swan Press)
  • 9. Iron Tears, R. A. Lafferty (Edgewood Press)
  • 10. Unwillingly to Earth, Pauline Ashwell (Tor)
  • 11. Blue Tyson, Terry Dowling (Aphelion)
  • 12. The Sons of Noah & Other Stories, Jack Cady (Broken Moon Press)
  • 13. Mr. Fox and Other Feral Tales, Norman Partridge (Roadkill Press)
1994

Na 3. místě se umístil Cordwainer Smith se sbírkou „Znovuobjevení člověka“, česky vyšla ve 2 dílech. Na 6. místě se umístil Stephen King se sbírkou „Nightmares & Dreamscapes“, česky vyšla ve 2 knihách „Dolanův cadillac“ a „Pátá čtvrtina“.

vítěz

nominace

1995

vítěz

  • David Brin
  • Otherness, David Brin (Orbit; Bantam Spectra)

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

  • Michael Bishop
  • Jack McDevitt
  • Paul Di Filippo
  • Sterling, Bruce - Schismatrix Plus   87% / 57
  • Diane Wynne Jones
  • Thomas Ligotti
  • Richard A. Lupoff
  • Paul James McAuley
  • Clifford D. Simak
  • Jonathan Samuel Carroll
  • Ursula K. Le Guin
  • Bradbury, Ray - Rychlejší než oko   74% / 20
  • James Morrow
  • Lois McMaster Bujold
  • Poul William Anderson
  • Jonathan Lethem
  • Theodore Sturgeon
  • Theodore Sturgeon
  • Mary Rosenblum
  • 2. Unlocking the Air and Other Stories, Ursula K. Le Guin (HarperCollins)
  • 3. Quicker than the Eye, Ray Bradbury (Avon)
  • 4. Bible Stories for Adults, James Morrow (Harcourt Brace)
  • 5. Dreamweaver's Dilemma, Lois McMaster Bujold (NESFA Press)
  • 6. All One Universe, Poul Anderson (Tor)
  • 7. The Wall of the Sky, the Wall of the Eye, Jonathan Lethem (Harcourt Brace)
  • 8. Killdozer!: Volume III: The Complete Stories of Theodore Sturgeon, Theodore Sturgeon, edited by Paul Williams (North Atlantic Books)
  • 9. Microcosmic God: Volume II: The Complete Stories of Theodore Sturgeon, Theodore Sturgeon, edited by Paul Williams (North Atlantic Books)
  • 10. The Panic Hand, Jonathan Carroll (HarperCollins UK; St. Martin's)
  • 11. Over the River and Through the Woods: The Best Short Fiction of Clifford D. Simak, Clifford D. Simak (Tachyon Publications)
  • 12. At the City Limits of Fate, Michael Bishop (Edgewood Press)
  • 13. Standard Candles, Jack McDevitt (Tachyon Publications)
  • 14. Ribofunk, Paul Di Filippo (Four Walls Eight Windows)
  • 15. Schismatrix Plus, Bruce Sterling (Ace)
  • 16. Minor Arcana, Diana Wynne Jones (Gollancz)
  • 17. The Nightmare Factory, Thomas Ligotti (Raven Books; Carroll & Graf)
  • 18. Before...12:01...After, Richard A. Lupoff (Fedogan & Bremer)
  • 19. The Invisible Country, Paul J. McAuley (Gollancz)
  • 20. Synthesis and Other Virtual Realities, Mary Rosenblum (Arkham House)
1998

vítěz

  • Harlan Ellison
  • Slippage, Harlan Ellison (Mark V. Ziesing; Houghton Mifflin)

nominace

  • Michael F. Flynn
  • Michael Swanwick
  • Kim Newman
  • Peter S. Beagle
  • Karl Edward Wagner
  • Martha Soukup
  • Ian R. MacLeod
  • Paul Di Filippo
  • Lucius Shepard
  • John Kessel
  • Cyril Mary Kornbluth
  • Egan, Greg - Axiomat   85% / 39
  • Alfred Bester
  • James Patrick Kelly
  • Theodore Sturgeon
  • Peter S. Beagle
  • Stephen Michael Baxter
  • Howard Waldrop
  • Michael John Moorcock
  • 2. His Share of Glory: The Complete Short Science Fiction of C.M. Kornbluth, C. M. Kornbluth (NESFA Press)
  • 3. Axiomatic, Greg Egan (Millennium; HarperPrism)
  • 4. Virtual Unrealities, Alfred Bester (Vintage)
  • 5. Think Like a Dinosaur and Other Stories, James Patrick Kelly (Golden Gryphon Press)
  • 6. Thunder and Roses: Volume IV: The Complete Stories of Theodore Sturgeon, Theodore Sturgeon, edited by Paul Williams (North Atlantic Books)
  • 7. Giant Bones, Peter S. Beagle (Roc)
  • 8. Vacuum Diagrams, Stephen Baxter (HarperCollins Voyager)
  • 9. Going Home Again, Howard Waldrop (Eidolon Publications)
  • 10. The Pure Product, John Kessel (Tor)
  • 11. Barnacle Bill the Spacer and other stories, Lucius Shepard (Orion)
  • 12. The Forest of Time and Other Stories, Michael Flynn (Tor)
  • 13. A Geography of Unknown Lands, Michael Swanwick (Tigereyes Press)
  • 14. Back in the USSA, Eugene Byrne & Kim Newman (Mark V. Ziesing)
  • 15. The Rhinoceros Who Quoted Nietzsche and other odd acquaintances, Peter S. Beagle (Tachyon Publications)
  • 16. Exorcisms and Ecstasies, Karl Edward Wagner (Fedogan & Bremer)
  • 17. (tie): The Arbitrary Placement of Walls, Martha Soukup (DreamHaven)
  • 17. (tie): Voyages by Starlight, Ian R. MacLeod (Arkham House)
  • 19. Eating Memories, Patricia Anthony (First Books/Old Earth Books)
  • 20. Fractal Paisleys, Paul Di Filippo (Four Walls Eight Windows)
  • 21. Fabulous Harbours, Michael Moorcock (Millennium; Avon)
1999

vítěz

nominace

2000

vítěz

nominace

  • John Shirley
  • Poppy Z. Brite
  • Tony Daniel
  • Stephen R. Donaldson
  • Tanya Sue Huff
  • Allen M. Steele
  • Jack Williamson
  • John Barnes
  • Robert Reed
  • Charles de Lint
  • Larry Niven
  • Theodore Sturgeon
  • King, Stephen - Srdce v Atlantidě   78% / 64
  • Anthony Boucher
  • Connie Willis
  • Bruce Sterling
  • S. P. Somtow
  • 2. A Good Old-Fashioned Future, Bruce Sterling (Bantam Spectra)
  • 3. Miracle and Other Christmas Stories, Connie Willis (Bantam Spectra)
  • 4. The Compleat Boucher, Anthony Boucher (NESFA Press)
  • 5. Hearts in Atlantis, Stephen King (Scribner)
  • 6. (tie): Baby is Three: Volume VI: The Complete Stories of Theodore Sturgeon, Theodore Sturgeon, edited by Paul Williams (North Atlantic Books)
  • 6. (tie): Rainbow Mars, Larry Niven (Tor)
  • 8. Moonlight and Vines, Charles de Lint (Tor)
  • 9. The Dragons of Springplace, Robert Reed (Golden Gryphon Press)
  • 10. Apostrophes and Apocalypses, John Barnes (Tor)
  • 11. The Collected Stories of Jack Williamson, Volume One: The Metal Man and Others, Jack Williamson (Haffner)
  • 12. Sex and Violence in Zero-G, Allen Steele (Meisha Merlin)
  • 13. What Ho, Magic!, Tanya Huff (Meisha Merlin)
  • 14. Reave the Just and Other Tales, Stephen R. Donaldson (HarperCollins Voyager; Bantam Spectra)
  • 15. The Robot's Twilight Companion, Tony Daniel (Golden Gryphon Press)
  • 16. Are You Loathsome Tonight? (UK title: Self-Made Man), Poppy Z. Brite (Gauntlet; Orion)
  • 17. Really, Really, Really, Really, Weird Stories, John Shirley (Night Shade Books)
  • 18. Dragon's Fin Soup, S. P. Somtow (EMR)
2001

vítěz

nominace

  • 2. Saucer of Loneliness: Volume VII: The Complete Stories of Theodore Sturgeon, Theodore Sturgeon (North Atlantic Books)
  • 3. Telzey Amberdon, James H. Schmitz (Baen)
  • 4. Beluthahatchie and Other Stories, Andy Duncan (Golden Gryphon Press)
  • 5. Strange Travelers, Gene Wolfe (Tor)
  • 6. Major Ingredients: The Selected Short Stories of Eric Frank Russell, Eric Frank Russell (NESFA Press)
  • 7. Blue Kansas Sky, Michael Bishop (Golden Gryphon Press)
  • 8. Sister Emily's Lightship and Other Stories, Jane Yolen (Tor)
  • 9. Worlds Vast and Various, Gregory Benford (Eos)
  • 10. High Cotton: Selected Stories of Joe R. Lansdale, Joe R. Lansdale (Golden Gryphon Press)
  • 11. The Essential Hal Clement, Volume 2: Music of Many Spheres, Hal Clement (NESFA Press)
  • 12. Sailing to Byzantium, Robert Silverberg (ibooks)
  • 13. Triskell Tales, Charles de Lint (Subterranean Press)
  • 14. Moon Dogs, Michael Swanwick (NESFA Press)
  • 15. The Perseids and Other Stories, Robert Charles Wilson (Tor)
  • 16. In the Upper Room and Other Likely Stories, Terry Bisson (Tor)
  • 17. Selected Stories, Theodore Sturgeon (Vintage)
  • 18. Perpetuity Blues and Other Stories, Neal Barrett, Jr. (Golden Gryphon Press)
  • 19. In the Stone House, Barry N. Malzberg (Arkham House)
  • 20. Magic Terror: Seven Tales, Peter Straub (Random House)
  • 21. Mixed Magics: The Worlds of Chrestomanci, Diana Wynne Jones (Collins)
  • 22. Terminal Visions, Richard Paul Russo (Golden Gryphon Press)
  • 23. The Death Artist, Dennis Etchison (DreamHaven)
  • 24. Punktown, Jeffrey Thomas (The Ministry of Whimsy Press)
  • 25. Travel Arrangements, M. John Harrison (Gollancz)
  • 26. Kafka Americana, Jonathan Lethem & Carter Scholz (Subterranean Press)
2002

vítěz

nominace

  • Jeff VanderMeer
  • George R. R. Martin
  • Gardner Raymond Dozois
  • Ray Vukcevich
  • Geoffrey A. Landis
  • Walter Mosley
  • Harry Harrison
  • Kristine Kathryn Rusch
  • Norman Partridge
  • Richard A. Lupoff
  • James P. Blaylock
  • Tim Powers
  • Arthur C. Clarke
  • Vernor Vinge
  • Fredric Brown
  • Nalo Hopkinson
  • William Tenn
  • Link, Kelly - Dějí se větší podivnosti   84% / 9
  • Avram J. A. Davidson
  • Paul Di Filippo
  • James Graham Ballard
  • James H. Schmitz
  • Jack Dann
  • 2. The Collected Stories, Arthur C. Clarke (Gollancz; Tor)
  • 3. The Collected Stories of Vernor Vinge, Vernor Vinge (Tor)
  • 4. From These Ashes: The Complete Short SF of Fredric Brown, Fredric Brown (NESFA Press)
  • 5. Skin Folk, Nalo Hopkinson (Warner Aspect)
  • 6. The Complete Science Fiction of William Tenn: Volume One, Immodest Proposals, William Tenn (NESFA Press)
  • 7. Stranger Things Happen, Kelly Link (Small Beer Press)
  • 8. The Other Nineteenth Century, Avram Davidson (Tor)
  • 9. Strange Trades, Paul Di Filippo (Golden Gryphon Press)
  • 10. The Complete Short Stories, J. G. Ballard (Flamingo)
  • 11. Trigger & Friends, James H. Schmitz (Baen)
  • 12. Night Moves and Other Stories, Tim Powers (Subterranean Press)
  • 13. Thirteen Phantasms and Other Stories, James P. Blaylock (Edgewood Press)
  • 14. City of Saints and Madmen: The Book of Ambergris, Jeff VanderMeer (Cosmos Books)
  • 15. Quartet, George R. R. Martin (NESFA Press)
  • 16. Strange Days: Fabulous Journeys with Gardner Dozois, Gardner Dozois (NESFA Press)
  • 17. Meet Me in the Moon Room, Ray Vukcevich (Small Beer Press)
  • 18. Impact Parameter and Other Quantum Realities, Geoffrey A. Landis (Golden Gryphon Press)
  • 19. Futureland, Walter Mosley (Warner Aspect)
  • 20. 50 in 50, Harry Harrison (Tor)
  • 21. Stories for an Enchanted Afternoon, Kristine Kathryn Rusch (Golden Gryphon Press)
  • 22. The Man with the Barbed-Wire Fists, Norman Partridge (Night Shade Books)
  • 23. Other Voices, Other Doors, Patrick O'Leary (Fairwood Press)
  • 24. Claremont Tales, Richard A. Lupoff (Golden Gryphon Press)
  • 25. Jubilee, Jack Dann (Voyager Australia)
2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

  • Elizabeth Hand
  • John Wood Campbell Jr.
  • James P. Blaylock
  • Jack Andrew Cady
  • Dale Bailey
  • Chad Oliver
  • Tim Pratt
  • Michael Marshall Smith
  • Alexander Irvine
  • Glen Hirshberg
  • Michael Bishop
  • M. John Harrison
  • George R. R. Martin
  • Ray Bradbury
  • Howard Waldrop
  • Robert Silverberg
  • Theodore Sturgeon
  • George Alec Effinger
  • Alfred Elton van Vogt
  • Samuel Ray Delany
  • Avram J. A. Davidson
  • Cory Doctorow
  • Jay Lake
  • 2. GRRM: A RRetrospective, George R. R. Martin (Subterranean Press)
  • 3. Bradbury Stories: 100 of His Most Celebrated Tales, Ray Bradbury (Morrow)
  • 4. Custer's Last Jump and Other Collaborations, Howard Waldrop, et al (Golden Gryphon)
  • 5. Roma Eterna, Robert Silverberg (Eos)
  • 6. And Now the News...: Volume IX: The Complete Stories of Theodore Sturgeon, Theodore Sturgeon (North Atlantic Books)
  • 7. Budayeen Nights, George Alec Effinger (Golden Gryphon)
  • 8. Transfinite: The Essential A.E. van Vogt, A. E. van Vogt (NESFA Press)
  • 9. Aye, and Gomorrah: Stories, Samuel R. Delany (Vintage)
  • 10. Limekiller!, Avram Davidson (Old Earth Books)
  • 11. A Place So Foreign and Eight More, Cory Doctorow (Four Walls Eight Windows)
  • 12. Things That Never Happen, M. John Harrison (Night Shade Books)
  • 13. Brighten to Incandescence: 17 Stories, Michael Bishop (Golden Gryphon)
  • 14. Kalpa Imperial, Angelica Gorodischer (Small Beer Press)
  • 15. Bibliomancy, Elizabeth Hand (PS Publishing)
  • 16. A New Dawn: The Don A. Stuart Stories of John W. Campbell, Jr., John W. Campbell, Jr. (NESFA Press)
  • 17. In for a Penny, James P. Blaylock (Subterranean Press)
  • 18. Ghosts of Yesterday, Jack Cady (Night Shade Books)
  • 19. The Resurrection Man's Legacy and Other Stories, Dale Bailey (Golden Gryphon)
  • 20. The Selected Stories of Chad Oliver Volume 1: A Star Above It; Volume 2: Far From This Earth, Chad Oliver (NESFA Press)
  • 21. Little Gods, Tim Pratt (Prime Books)
  • 22. More Tomorrow & Other Stories, Michael Marshall Smith (Earthling Publications)
  • 23. Unintended Consequences, Alex Irvine (Subterranean Press)
  • 24. The Two Sams: Ghost Stories, Glen Hirshberg (Carroll & Graf)
  • 25. Greetings from Lake Wu, Jay Lake (Wheatland Press)
2005

vítěz

nominace

  • Lanagan, Margo - Černá šťáva   45% / 11
  • James Morrow
  • Liz Williams
  • Mary Gentle
  • Suzy McKee Charnas
  • Lucius Shepard
  • Gardner Raymond Dozois
  • Jay Lake
  • Lucius Shepard
  • Eileen Gunn
  • Jack Williamson
  • Carolyn Janice Cherryh
  • Robert Silverberg
  • Gene Wolfe
  • Kage Baker
  • Jeff VanderMeer
  • John Crowley
  • Ian R. MacLeod
  • Paul Di Filippo
  • Pamela Sargent
  • 2. The Collected Short Fiction of C. J. Cherryh, C. J. Cherryh (DAW)
  • 3. Phases of the Moon: Stories from Six Decades, Robert Silverberg (Subterranean Press; ibooks)
  • 4. Innocents Aboard, Gene Wolfe (Tor)
  • 5. Mother Aegypt and Other Stories, Kage Baker (Night Shade)
  • 6. Secret Life, Jeff VanderMeer (Golden Gryphon)
  • 7. Novelties & Souvenirs: Collected Short Fiction, John Crowley (Perennial)
  • 8. Breathmoss and Other Exhalations, Ian R. MacLeod (Golden Gryphon)
  • 9. Neutrino Drag, Paul Di Filippo (Four Walls Eight Windows)
  • 10. Seventy-Five: The Diamond Anniversary of a Science Fiction Pioneer, Jack Williamson (Haffner)
  • 11. Stable Strategies and Others, Eileen Gunn (Tachyon Publications)
  • 12. Trujillo and Other Stories, Lucius Shepard (PS Publishing)
  • 13. Black Juice, Margo Lanagan (Allen & Unwin Australia; Eos 2005)
  • 14. The Cat's Pajamas and Other Stories, James Morrow (Tachyon Publications)
  • 15. The Banquet of the Lords of Night and Other Stories, Liz Williams (Night Shade)
  • 16. Cartomancy, Mary Gentle (Gollancz)
  • 17. Stagestruck Vampires & Other Phantasms, Suzy McKee Charnas (Tachyon Publications)
  • 18. Two Trains Running, Lucius Shepard (Golden Gryphon)
  • 19. Morning Child and Other Stories, Gardner Dozois (ibooks)
  • 20. Partial Eclipse and Other Stories, Graham Joyce (Subterranean Press)
  • 21. Love's Body, Dancing in Time, L. Timmel Duchamp (Aqueduct Press)
  • 22. American Sorrows, Jay Lake (Wheatland Press)
  • 23. Thumbprints, Pamela Sargent (Golden Gryphon)
2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

  • 2. The Empire of Ice Cream, Jeffrey Ford (Golden Gryphon)
  • 3. The Best of Philip José Farmer, Philip José Farmer (Subterranean)
  • 4. The Ladies of Grace Adieu and other stories, Susanna Clarke (Bloomsbury)
  • 5. Galactic North, Alastair Reynolds (Gollancz)
  • 6. The Line Between, Peter S. Beagle (Tachyon)
  • 7. A Separate War and Other Stories, Joe Haldeman (Ace)
  • 8. Zima Blue and Other Stories, Alastair Reynolds (Night Shade)
  • 9. In the Forest of Forgetting, Theodora Goss (Prime Books)
  • 10. Resplendent, Stephen Baxter (Gollancz)
  • 11. Visionary in Residence, Bruce Sterling (Thunder's Mouth)
  • 12. Outbound, Jack McDevitt (ISFiC)
  • 13. Map of Dreams, M. Rickert (Golden Gryphon Press)
  • 14. The Man from the Diogenes Club, Kim Newman (MonkeyBrain)
  • 15. Saffron and Brimstone: Strange Stories, Elizabeth Hand (M Press)
  • 16. Shuteye for the Timebroker, Paul Di Filippo (Thunder's Mouth)
  • 17. Red Spikes, Margo Lanagan (Allen & Unwin; Viking)
  • 18. Skinny Dipping in the Lake of the Dead: Stories, Alan DeNiro (Small Beer)
  • 19. Alabaster, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
  • 20. Pictures from an Expedition, Alexander C. Irvine (Night Shade)
  • 21. The Ocean and All Its Devices, William Browning Spencer (Subterranean)
  • 22. Streetcar Dreams, Richard Bowes (PS Publishing)
  • 23. The Butterflies of Memory, Ian Watson (PS Publishing)
  • 24. Basic Black: Tales of Appropriate Fear, Terry Dowling (Cemetery Dance)
  • 25. American Morons, Glen Hirshberg (Earthling Publications)
2008

vítěz

  • Connie Willis
  • The Winds of Marble Arch and Other Stories, Connie Willis (Subterranean)

nominace

  • Bruce McAllister
  • Sheila Finch
  • Laird Barron
  • Ian R. MacLeod
  • David Marusek
  • Tim Pratt
  • Theodore Sturgeon
  • Ellen Klages
  • Lucius Shepard
  • Sterling, Bruce - Vidím to jinak   88% / 26
  • Kage Baker
  • Elizabeth Bear
  • Howard Waldrop
  • Michael Swanwick
  • Cory Doctorow
  • Jack Vance
  • Terry Dowling
  • 2. The Jack Vance Treasury, Jack Vance (Subterranean)
  • 3. Overclocked, Cory Doctorow (Thunder's Mouth)
  • 4. The Dog Said Bow-Wow, Michael Swanwick (Tachyon)
  • 5. Things Will Never Be the Same: Selected Short Fiction 1980-2005, Howard Waldrop (Old Earth)
  • 6. New Amsterdam, Elizabeth Bear (Subterranean)
  • 7. Gods and Pawns, Kage Baker (Tor)
  • 8. Ascendancies: The Best of Bruce Sterling, Bruce Sterling (Subterranean)
  • 9. Dagger Key and Other Stories, Lucius Shepard (PS Publishing)
  • 10. Portable Childhoods, Ellen Klages (Tachyon)
  • 11. The Nail and the Oracle: The Complete Stories of Theodore Sturgeon, Volume XI, Theodore Sturgeon (North Atlantic)
  • 12. Hart & Boot & Other Stories, Tim Pratt (Night Shade Books)
  • 13. Getting to Know You, David Marusek (Subterranean)
  • 14. Past Magic, Ian R. MacLeod (PS Publishing)
  • 15. The Imago Sequence and Other Stories, Laird Barron (Night Shade Books)
  • 16. The Fate of Mice, Susan Palwick (Tachyon)
  • 17. Dangerous Space, Kelley Eskridge (Aqueduct)
  • 18. The Guild of Xenolinguists, Sheila Finch (Golden Gryphon)
  • 19. The Girl Who Loved Animals and Other Stories, Bruce McAllister (Golden Gryphon)
  • 20. Rynemonn, Terry Dowling (coeur de lion)
2009

vítěz

nominace

  • Joan Aiken
  • Ken Scholes
  • James Benjamin Blish
  • John Langan
  • James Patrick Kelly
  • Benjamin Rosenbaum
  • Jack Williamson
  • Michael Shea
  • James P. Blaylock
  • John Kessel
  • Thomas Michael Disch
  • Michael Swanwick
  • Kelly Link
  • Jeffrey Ford
  • Lucius Shepard
  • Greg Egan
  • H. P. Lovecraft
  • Nancy Anne Kress
  • Howard Waldrop
  • Paul Melko
  • 2. The Best of Michael Swanwick, Michael Swanwick (Subterranean Press)
  • 3. Pretty Monsters, Kelly Link (Viking)
  • 4. The Drowned Life, Jeffrey Ford (HarperPerennial)
  • 5. The Best of Lucius Shepard, Lucius Shepard (Subterranean Press)
  • 6. Dark Integers and Other Stories, Greg Egan (Subterranean)
  • 7. H.P. Lovecraft: The Fiction, H. P. Lovecraft (Barnes & Noble)
  • 8. Nano Comes to Clifford Falls and Other Stories, Nancy Kress (Golden Gryphon)
  • 9. Other Worlds, Better Lives: A Howard Waldrop Reader, Howard Waldrop (Old Earth)
  • 10. The Wall of America, Thomas M. Disch (Tachyon)
  • 11. The Baum Plan for Financial Independence and Other Stories, John Kessel (Small Beer)
  • 12. The Adventures of Langdon St. Ives, James P. Blaylock (Subterranean)
  • 13. The Serial Garden: The Complete Armitage Family Stories, Joan Aiken (Big Mouth)
  • 14. Long Walks, Last Flights, and Other Strange Journeys, Ken Scholes (Fairwood)
  • 15. Works of Art, James Blish (NESFA)
  • 16. Mr. Gaunt and Other Uneasy Encounters, John Langan (Prime)
  • 17. The Wreck of the Godspeed and Other Stories, James Patrick Kelly (Golden Gryphon)
  • 18. The Ant King and Other Stories, Benjamin Rosenbaum (Small Beer)
  • 19. Gateway to Paradise: The Collected Stories of Jack Williamson, Volume Six, Jack Williamson (Haffner)
  • 20. The Autopsy and Other Tales, Michael Shea (Centipede)
  • 21. Ten Sigmas and Other Unlikelihoods, Paul Melko (Fairwood)
2010

vítěz

  • Gene Wolfe
  • The Best of Gene Wolfe (The Very Best of Gene Wolfe), Gene Wolfe (Tor; PS)

nominace

  • Jack Skillingstead
  • Gwyneth Ann Jones
  • Lucius Shepard
  • Vandana Singh
  • Tobias S. Buckell
  • Jack McDevitt
  • Jack Vance
  • Michael John Moorcock
  • Robert Silverberg
  • Caitlín R. Kiernan
  • Greg Egan
  • Theodore Sturgeon
  • Poul William Anderson
  • Peter S. Beagle
  • Charles Stross
  • Ian McDonald
  • Roger Zelazny
  • Brian Evenson
  • 2. The Collected Stories of Roger Zelazny: Volumes 1-6, Roger Zelazny (NESFA)
  • 3. Cyberabad Days, Ian McDonald (Pyr)
  • 4. Wireless, Charles Stross (Ace; Orbit UK)
  • 5. We Never Talk About My Brother, Peter S. Beagle (Tachyon)
  • 6. The Collected Short Works of Poul Anderson: Volumes 1 & 2, Poul Anderson (NESFA)
  • 7. Slow Sculpture: The Complete Stories of Theodore Sturgeon: Volume XII, Theodore Sturgeon (North Atlantic)
  • 8. Oceanic, Greg Egan (Gollancz)
  • 9. A Is for Alien, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
  • 10. Trips: The Collected Stories, Volume Four, Robert Silverberg (Subterranean)
  • 11. The Best of Michael Moorcock, Michael Moorcock (Tachyon)
  • 12. Wild Thyme, Green Magic, Jack Vance (Subterranean)
  • 13. Cryptic: The Best Short Fiction of Jack McDevitt, Jack McDevitt (Subterranean)
  • 14. Tides from the New Worlds, Tobias S. Buckell (Wyrm)
  • 15. The Woman Who Thought She Was a Planet and Other Stories, Vandana Singh (Zubaan)
  • 16. Viator Plus, Lucius Shepard (PS)
  • 17. A Book of Endings, Deborah Biancotti (Twelfth Planet Press)
  • 18. Northwest Passages, Barbara Roden (Prime)
  • 19. Grazing the Long Acre, Gwyneth Jones (PW)
  • 20. Are You There and Other Stories, Jack Skillingstead (Golden Gryphon)
  • 21. Everland and Other Stories, Paul Witcover (PS)
  • 22. Fugue State, Brian Evenson (Coffee House Press)
2011

vítěz

nominace

  • 2. Mirror Kingdoms: The Best of Peter S. Beagle, Peter S. Beagle (Subterranean)
  • 3. The Best of Kim Stanley Robinson, Kim Stanley Robinson (Night Shade)
  • 4. The Collected Stories of Roger Zelazny: Volume Five: Nine Black Doves, Roger Zelazny (NESFA)
  • 5. What I Didn't See and Other Stories, Karen Joy Fowler (Small Beer)
  • 6. The Collected Stories of Roger Zelazny: Volume Six: The Road to Amber, Roger Zelazny (NESFA)
  • 7. The Best of Larry Niven, Larry Niven (Subterranean)
  • 8. Deep Navigation, Alastair Reynolds (NESFA)
  • 9. The Collected Short Works of Poul Anderson, Volume 3: The Saturn Game, Poul Anderson (NESFA)
  • 10. The Green Leopard Plague and Other Stories, Walter Jon Williams (Night Shade)
  • 11. Leviathan Wept and Other Stories, Daniel Abraham (Subterranean)
  • 12. The Poison Eaters and Other Stories, Holly Black (Big Mouth House)
  • 13. The Ammonite Violin & Others, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
  • 14. The Third Bear, Jeff VanderMeer (Tachyon)
  • 15. Mysteries of the Diogenes Club, Kim Newman (MonkeyBrain)
  • 16. Case and the Dreamer: The Complete Stories of Theodore Sturgeon: Volume XIII, Theodore Sturgeon (North Atlantic)
  • 17. Journeys, Ian R. MacLeod (Subterranean)
  • 18. Occultation, Laird Barron (Night Shade)
  • 19. Hard-Luck Diggings: The Early Jack Vance, Jack Vance (Subterranean)
  • 20. Recovering Apollo 8 and Other Stories, Kristine Kathryn Rusch (Golden Gryphon)
  • 21. Holiday, M. Rickert (Golden Gryphon)
  • 22. The Sky That Wraps, Jay Lake (Subterranean)
  • 23. Diana Comet and Other Improbable Stories, Sandra McDonald (Lethe)
  • 24. The Juniper Tree and Other Blue Rose Stories, Peter Straub (Subterranean)
  • 25. Amberjack: Tales of Fear and Wonder, Terry Dowling (Subterranean)
  • 26. On the Banks of the River of Heaven, Richard Parks (Prime)
2012

vítěz

  • Tim Powers
  • The Bible Repairman and Other Stories, Tim Powers (Tachyon)

nominace

  • Gwyneth Ann Jones
  • Terry Bisson
  • Joan Aiken
  • Sarah Monette
  • Daryl Gregory
  • Margo Lanagan
  • Megan Lindholm
  • Gardner Raymond Dozois
  • Bruce Sterling
  • Kurt Vonnegut, jr.
  • Poul William Anderson
  • Geoff Ryman
  • Caitlín R. Kiernan
  • Carol Emshwiller
  • Peter S. Beagle
  • Maureen F. McHugh
  • Lucy Sussex
  • 2. After the Apocalypse: Stories, Maureen F. McHugh (Small Beer)
  • 3. Sleight of Hand, Peter S. Beagle (Tachyon)
  • 4. The Collected Stories of Carol Emshwiller, Volume 1, Carol Emshwiller (Nonstop)
  • 5. Two Worlds and In Between: The Best of Caitlin R. Kiernan (Volume One), Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
  • 6. Paradise Tales, Geoff Ryman (Small Beer)
  • 7. The Collected Short Works of Poul Anderson, Volume 4: Admiralty, Poul Anderson (NESFA)
  • 8. Kurt Vonnegut: Novels & Stories 1963-1973, Kurt Vonnegut (Library of America)
  • 9. Gothic High-Tech, Bruce Sterling (Subterranean)
  • 10. When the Great Days Come, Gardner Dozois (Prime)
  • 11. The Inheritance and Other Stories, Robin Hobb/Megan Lindholm (Harper Voyager UK; Harper Voyager US)
  • 12. Yellowcake, Margo Lanagan (Allen & Unwin)
  • 13. Unpossible and Other Stories, Daryl Gregory (Fairwood)
  • 14. Love and Romanpunk, Tansy Rayner Roberts (Twelfth Planet)
  • 15. Somewhere Beneath Those Waves, Sarah Monette (Prime)
  • 16. The Monkey's Wedding and Other Stories, Joan Aiken (Small Beer)
  • 17. TVA Baby and Other Stories, Terry Bisson (PM)
  • 18. The Universe of Things, Gwyneth Jones (Aqueduct)
  • 19. Matilda Told Such Dreadful Lies: The Essential Lucy Sussex, Lucy Sussex (Ticonderoga)
2013

vítěz

nominace

  • Stephen Michael Baxter
  • Patricia A. McKillip
  • Elizabeth Hand
  • Robert Reed
  • Nina Kiriki Hoffman
  • Michael Bishop
  • Robert Sheckley
  • Neal Barrett, jr.
  • Charles Yu
  • Ekaterina Sedia
  • Christopher Michael Barzak
  • Robert Shearman
  • Margo Lanagan
  • Jonathan Samuel Carroll
  • Tidbeck, Karin - Sobí hora   87% / 7
  • Kage Baker
  • Kij Johnson
  • Ursula K. Le Guin
  • Lucius Shepard
  • Andy Duncan
  • Nancy Anne Kress
  • Jeffrey Ford
  • Robert Silverberg
  • Jack Vance
  • Hugh Howey
  • Caitlín R. Kiernan
  • Glen Hirshberg
  • 2.The Best of Kage Baker, Kage Baker (Subterranean)
  • 3.At the Mouth of the River of Bees, Kij Johnson (Small Beer)
  • 4.The Unreal and the Real: Selected Stories Volume One: Where on Earth and Volume Two: Outer Space, Inner Lands, Ursula K. Le Guin (Small Beer)
  • 5.The Dragon Griaule, Lucius Shepard (Subterranean)
  • 6.The Pottawatomie Giant and Other Stories, Andy Duncan (PS)
  • 7.Jagannath: Stories, Karin Tidbeck (Cheeky Frawg)
  • 8.Fountain of Age, Nancy Kress (Small Beer)
  • 9.Crackpot Palace, Jeffrey Ford (Morrow)
  • 10.The Collected Stories of Robert Silverberg, Volume 7: We Are for the Dark, Robert Silverberg (Subterranean)
  • 11.Dream Castles: The Early Jack Vance, Volume Two, Jack Vance (Subterranean)
  • 12.Wool Omnibus, Hugh Howey (self-published)
  • 13.Confessions of a Five-Chambered Heart, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
  • 14.The Woman Who Married a Cloud, Jonathan Carroll (Subterranean)
  • 15.Cracklescape, Margo Lanagan (Twelfth Planet)
  • 16.Last and First Contacts, Stephen Baxter (NewCon)
  • 17.Wonders of the Invisible World, Patricia A. McKillip (Tachyon)
  • 18.Errantry: Strange Stories, Elizabeth Hand (Small Beer)
  • 19.Eater-of-Bone and Other Novellas, Robert Reed (PS)
  • 20.Permeable Borders, Nina Kiriki Hoffman (Fairwood)
  • 21.The Door Gunner and Other Perilous Flights of Fancy, Michael Bishop (Subterranean)
  • 22.Store of the Worlds, Robert Sheckley (New York Review Books)
  • 23.Other Seasons: The Best of Neal Barrett, Jr., Neal Barrett, Jr. (Subterranean)
  • 24.Sorry Please Thank You, Charles Yu (Pantheon)
  • 25.Ancient, Ancient, Kiini Ibura Salaam (Aqueduct)
  • 26.Moscow But Dreaming, Ekaterina Sedia (Prime)
  • 27.Birds and Birthdays, Christopher Barzak (Aqueduct)
  • 28.Earth and Air: Tales of Elemental Creatures, Peter Dickinson (Big Mouth House)
  • 29.Remember Why You Fear Me, Robert Shearman (ChiZine)
  • 30.The Janus Tree and Other Stories, Glen Hirshberg (Subterranean)
2014

vítěz

  • Connie Willis
  • The Best of Connie Willis, Connie Willis (Del Rey)

nominace

  • Jack Vance
  • Peter Watts
  • Christopher Michael Barzak
  • Robert Reed
  • Tanith Lee
  • John Herbert Varley
  • Adam Roberts
  • Tim Pratt
  • Barry N. Malzberg
  • Ian R. MacLeod
  • Rachel Swirsky
  • Paul James McAuley
  • Karen Russell
  • Joe Haldeman
  • Catherynne M. Valente
  • Nnedi Okorafor
  • Caitlín R. Kiernan
  • Yoon Ha Lee
  • Howard Waldrop
  • Barron, Laird - Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká   83% / 19
  • Poul William Anderson
  • Lucius Shepard
  • Robert Silverberg
  • Kit Reed
  • 2. The Best of Joe Haldeman, Joe Haldeman (Subterranean)
  • 3. The Bread We Eat in Dreams, Catherynne M. Valente (Subterranean)
  • 4. Kabu Kabu, Nnedi Okorafor (Prime)
  • 5. The Ape's Wife and Other Stories, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
  • 6. Conservation of Shadows, Yoon Ha Lee (Prime)
  • 7. Horse of a Different Color, Howard Waldrop (Small Beer)
  • 8. The Beautiful Thing That Awaits Us All and Other Stories, Laird Barron (Night Shade)
  • 9. The Collected Short Works of Poul Anderson, Volume 5: The Door to Anywhere, Poul Anderson (NESFA)
  • 10. Five Autobiographies and a Fiction, Lucius Shepard (Subterranean)
  • 11. The Collected Stories of Robert Silverberg, Volume Eight: Hot Times in Magma City, Robert Silverberg (Subterranean)
  • 12. Vampires in the Lemon Grove, Karen Russell (Knopf)
  • 13. A Very British History: The Best Science Fiction Stories of Paul McAuley, Paul McAuley (PS Publishing)
  • 14. How the World Became Quiet, Rachel Swirsky (Subterranean)
  • 15. North American Lake Monsters, Nathan Ballingrud (Small Beer)
  • 16. Magic Highways: The Early Jack Vance, Volume Three, Jack Vance (Subterranean)
  • 17. Beyond the Rift, Peter Watts (Tachyon)
  • 18. Before and Afterlives, Christopher Barzak (Lethe)
  • 19. The Greatship, Robert Reed (Argo-Navis)
  • 20. Space Is Just a Starry Night, Tanith Lee (Aqueduct)
  • 21. Good-Bye, Robinson Crusoe and Other Stories, John Varley (Subterranean)
  • 22. Adam Robots, Adam Roberts (Gollancz)
  • 23. Antiquities and Tangibles and Other Stories, Tim Pratt (Merry Blacksmith)
  • 24. Trafalgar, Angelica Gorodischer (Small Beer)
  • 25. The Very Best of Barry N. Malzberg, Barry N. Malzberg (NonStop)
  • 26. Caution: Contains Small Parts, Kirstyn McDermott (Twelve Planets)
  • 27. Snodgrass and Other Illusions: The Best Short Stories of Ian R. MacLeod, Ian R. MacLeod (Open Road Media)
  • 28. The Story Until Now, Kit Reed (Wesleyan)
2015

vítěz

  • Jay Lake
  • Last Plane to Heaven, Jay Lake (Tor)

nominace

  • K. J. Parker
  • Robert Silverberg
  • Eileen Gunn
  • Raphael Aloysius Lafferty
  • Delia Sherman
  • Robert Shearman
  • Angela Slatter
  • 2. Academic Exercises, K. J. Parker.
  • 3. The Collected Stories of Robert Silverberg, Volume Nine: The Millennium Express (1995-2009), Robert Silverberg.
  • 4. Questionable Practices, Eileen Gunn.
  • 5. The Collected Short Fiction Volume One: The Man Who Made Models, R. A. Lafferty.
  • 6. Young Woman in a Garden, Delia Sherman.
  • 7. Prophecies, Libels, and Dreams: Stories of Califa, Ysabeau S. Wilce.
  • 8. They Do the Same Things Different There, Robert Shearman.
  • 9. The Bitterwood Bible and Other Recountings, Angela Slatter.
  • 10. Gifts for the One Who Comes After, Helen Marshall.
  • 11. Secret Lives of Books, Rosaleen Love.
  • 12. How a Mother Weaned Her Girl from Fairy Tales, Kate Bernheimer.
  • 13. The Court of Lies, Mark Teppo.
  • 14. Death at the Blue Elephant, Janeen Webb
2016

vítěz

nominace

2017

vítěz

  • Ken Liu
  • The Paper Menagerie and Other Stories, Ken Liu (Saga; Head of Zeus)

nominace

  • Ursula K. Le Guin
  • Ursula K. Le Guin
  • Alastair Reynolds
  • Michael Swanwick
  • Jeffrey Ford
  • Ian McDonald
  • Patricia A. McKillip
  • Abercrombie, Joe - Ostré konce   82% / 19
  • 2. The Found and the Lost: The Collected Novellas of Ursula K. Le Guin, Ursula K. Le Guin (Saga)
  • 3. The Complete Orsinia, Ursula K. Le Guin (Library of America)
  • 4. Beyond the Aquila Rift: The Best of Alastair Reynolds, Alastair Reynolds (Subterranean; Gollancz)
  • 5. Not So Much, Said the Cat, Michael Swanwick (Tachyon)
  • 6. A Natural History of Hell, Jeffrey Ford (Small Beer)
  • 7. The Best of Ian McDonald, Ian McDonald (PS Publishing)
  • 8. Hwarhath Stories: Transgressive Tales by Aliens, Eleanor Arnason (Aqueduct)
  • 9. Dreams of Distant Shores, Patricia A. McKillip (Tachyon)
  • 10. Sharp Ends, Joe Abercrombie (Orbit; Gollancz)
2018

vítěz

  • Ursula K. Le Guin
  • Ursula K. Le Guin: The Hainish Novels and Stories, Ursula K. Le Guin (Library of America)

nominace

2019

vítěz

  • N. K. Jemisin
  • How Long 'til Black Future Month?, N. K. Jemisin (Orbit)

nominace

2020

vítěz

nominace

2021

vítěz

  • Ken Liu
  • The Hidden Girl and Other Stories, Ken Liu (Saga; Head of Zeus)

nominace

  • Elizabeth Bear
  • Jane Yolen
  • Jeffrey Ford
  • Stephen King
  • Michael Swanwick
  • 2. The Best of Elizabeth Bear, Elizabeth Bear (Subterranean)
  • 3. Big Girl, Meg Elison (PM)
  • 4. The Midnight Circus, Jane Yolen (Tachyon)
  • 5. Nine Bar Blues, Sheree Renée Thomas (Third Man)
  • 6. The Best of Jeffrey Ford, Jeffrey Ford (PS)
  • 7. If It Bleeds, Stephen King (Scribner; Hodder & Stoughton)
  • 8. Analog/Virtual: And Other Simulations of Your Future, Lavanya Lakshminarayan (Hachette India)
  • 9. The Postutopian Adventures of Darger and Surplus, Michael Swanwick (Subterranean)
  • 10. Everyone on the Moon Is Essential Personnel, Julian K. Jarboe (Lethe)


WebArchiv - archiv českého webu