ocenění » Locus » 1990

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 1991předchozí rok - 1989

1990

ročník: 20

Ceny byly uděleny za rok 1989.

Antologie

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Sixth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

  • 2. Full Spectrum 2, Lou Aronica, Shawna McCarthy, Amy Stout & Patrick LoBrutto, eds. (Doubleday Foundation)
  • 3. The Year's Best Fantasy: Second Annual Collection, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (St. Martin's)
  • 4. What Might Have Been? Vol. 1: Alternate Empires, Gregory Benford & Martin H. Greenberg, eds. (Bantam Spectra)
  • 5. Foundation's Friends, Martin H. Greenberg, ed. (Tor)
  • 6. Blood Is Not Enough, Ellen Datlow, ed. (Morrow)
  • 7. What Might Have Been? Vol. 2: Alternate Heroes, Gregory Benford & Martin H. Greenberg, eds. (Bantam Spectra)
  • 8. Razored Saddles, Joe R. Lansdale & Pat LoBrutto, eds. (Dark Harvest)
  • 9. Book of the Dead, John Skipp & Craig Spector, eds. (Bantam)
  • 10. The 1989 Annual World's Best SF, Donald A. Wollheim, ed. with Arthur W. Saha (DAW)
  • 11. The World Treasury of Science Fiction, David G. Hartwell, ed. (Little, Brown)
  • 12. Isaac Asimov Presents The Great SF Stories: 19 (1957), Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (DAW)
  • 13. Nebula Awards 23, Michael Bishop, ed. (Harcourt Brace Jovanovich)
  • 14. The New Hugo Winners, Isaac Asimov & Martin H. Greenberg, eds. (Wynwood)
  • 15. (tie): Interzone: The 4th Anthology, John Clute, David Pringle & Simon Ounsley, eds. (Simon & Schuster UK)
  • 15. (tie): Pulphouse: The Hardback Magazine: Issue Three: Spring 1989, Kristine Kathryn Rusch, ed. (Pulphouse)
  • 17. Stalkers, Ed Gorman & Martin H. Greenberg, eds. (Dark Harvest)
  • 18. The Year's Best Horror Stories: XVII, Karl Edward Wagner, ed. (DAW)
  • 19. The Best from Fantasy & Science Fiction: A 40th Anniversary Anthology, Edward L. Ferman, ed. (St. Martin's)
  • 20. Zenith, David S. Garnett, ed. (Sphere)
  • 21. Pulphouse: The Hardback Magazine: Issue Five: Fall 1989, Kristine Kathryn Rusch, ed. (Pulphouse)
  • 22. L. Ron Hubbard Presents Writers of the Future Volume V, Algis Budrys, ed. (Bridge)
  • 23. The Best of the Nebulas, Ben Bova, ed. (Tor)
  • 24. The Orbit Science Fiction Yearbook Two, David S. Garnett, ed. (Orbit)
Časopis

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Aboriginal SF
  • 5. Interzone
  • 6. Omni
  • 7. Science Fiction Chronicle
  • 8. Weird Tales
  • 9. Amazing Stories
  • 10. The New York Review of Science Fiction
  • 11. Science Fiction Eye
  • 12. Thrust
  • 13. Midnight Graffiti
  • 14. File 770
Editor

vítěz

nominace

  • 2. Edward L. Ferman
  • 3. Ellen Datlow
  • 4. David G. Hartwell
  • 5. Charles N. Brown
  • 6. Stanley Schmidt
  • 7. Kristine Kathryn Rusch
  • 8. Lou Aronica
  • 9. Martin H. Greenberg
  • 10. Charles C. Ryan
  • 11. Terri Windling
  • 12. Beth Meacham
  • 13. Donald A. Wollheim
  • 14. Jim Baen
  • 15. Shawna McCarthy
Fantasy román

vítěz

nominace

Horor - román

vítěz

nominace

Kniha mimo beletrii

vítěz

nominace

  • Alexei Panshin
  • Arthur C. Clarke
  • Ursula K. Le Guin
  • Charles N. Brown
  • Philip K. Dick
  • Harlan Ellison
  • 2. The World Beyond the Hill: Science Fiction and the Quest for Transcendence, Alexei Panshin & Cory Panshin (Jeremy P. Tarcher)
  • 3. Astounding Days, Arthur C. Clarke (Gollancz; Bantam)
  • 4. Dancing at the Edge of the World, Ursula K. Le Guin (Grove)
  • 5. Giger's Alien, H. R. Giger (Morpheus International)
  • 6. Divine Invasions, Lawrence Sutin (Harmony)
  • 7. Science Fiction, Fantasy, & Horror: 1988, Charles N. Brown & William G. Contento (Locus Press)
  • 8. To the High Castle Philip K. Dick: A Life 1928-1962, Gregg Rickman (Fragments West)
  • 9. The Dark-Haired Girl, Philip K. Dick (Mark V. Ziesing)
  • 10. Harlan Ellison's Watching, Harlan Ellison (Underwood-Miller)
  • 11. The Way to Ground Zero, Martha A. Bartter (Greenwood)
  • 12. Enchanted Drawings, Charles Solomon (Knopf)
  • 13. When Worldviews Collide, John J. Pierce (Greenwood)
Novela

vítěz

nominace

  • Megan Lindholm
  • George Alec Effinger
  • Lucius Shepard
  • Iain M. Banks
  • Charles Sheffield
  • Kate Wilhelm
  • Michael Bishop
  • Allen M. Steele
  • Mike McQuay
  • Walter Jon Williams
  • Robinson, Kim Stanley - Pravá tvár Šangri-La   80% / 1
  • Howard Waldrop
  • Bujold, Lois McMaster - Labyrint   88% / 12
  • Bujold, Lois McMaster - Smuteční hory   86% / 9
  • Orson Scott Card
  • Connie Willis
  • Judith Moffett
  • Card, Orson Scott - Badatel   70% / 10
  • John Crowley
  • Robert Silverberg
  • Ian Watson
  • 2. A Dozen Tough Jobs, Howard Waldrop (Mark V. Ziesing)
  • 3. “Labyrinth”, Lois McMaster Bujold (Analog Aug 1989; Borders of Infinity)
  • 4. “The Mountains of Mourning”, Lois McMaster Bujold (Analog May 1989; Borders of Infinity)
  • 5. “Pageant Wagon”, Orson Scott Card (Asimov's Aug 1989; The Folk of the Fringe)
  • 6. “Time-Out”, Connie Willis (Asimov's Jul 1989)
  • 7. “Tiny Tango”, Judith Moffett (Asimov's Feb 1989)
  • 8. “The Originist”, Orson Scott Card (Foundation's Friends)
  • 9. “Great Work of Time”, John Crowley (Novelty)
  • 10. “In Another Country”, Robert Silverberg (Asimov's Mar 1989)
  • 11. “The True Nature of Shangri-La”, Kim Stanley Robinson (Asimov's Dec 1989; Escape from Kathmandu)
  • 12. “No Spot of Ground”, Walter Jon Williams (Asimov's Nov 1989)
  • 13. “A Touch of Lavender”, Megan Lindholm (Asimov's Nov 1989)
  • 14. “Marîd Changes His Mind”, George Alec Effinger (Asimov's May 1989)
  • 15. “The Ends of the Earth”, Lucius Shepard (F&SF Mar 1989)
  • 16. The State of the Art, Iain M. Banks (Mark V. Ziesing)
  • 17. “Destroyer of Worlds”, Charles Sheffield (Asimov's Feb 1989)
  • 18. “Children of the Wind”, Kate Wilhelm (Children of the Wind: Five Novellas)
  • 19. Apartheid, Superstrings, and Mordecai Thubana, Michael Bishop (Axolotl)
  • 20. “Red Planet Blues”, Allen Steele (Asimov's Sep 1989)
  • 21. “The Egg”, Steven Popkes (Asimov's Jan 1989)
  • 22. “Re: Generations”, Mike McQuay (Full Spectrum 2)
  • 23. “Nanoware Time”, Ian Watson (Asimov's Jun 1989)
Noveleta

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

nominace

Románová prvotina

vítěz

nominace

  • Nancy A. Collins
  • Dave Wolverton
  • Dean Wesley Smith
  • Egan, Doris - Branou z Ivory   82% / 45
  • Patrick McGrath
  • 2. Sunglasses After Dark, Nancy A. Collins (NAL Onyx)
  • 3. On My Way to Paradise, Dave Wolverton (Bantam Spectra)
  • 4. The Tides of God, Ted Reynolds (Ace)
  • 5. Strange Invasion, Michael Kandel (Bantam Spectra)
  • 6. Laying the Music to Rest, Dean Wesley Smith (Popular Library Questar)
  • 7. The Gate of Ivory, Doris Egan (DAW)
  • 8. Petrogypsies, Rory Harper (Baen)
  • 9. Twistor, John Cramer (Morrow)
  • 10. The Grotesque, Patrick McGrath (Poseidon)
  • 11. Silk Road, Jeanne Larsen (Holt, Rinehart & Winston)
  • 12. The Steerswoman, Rosemary Kirstein (Ballantine Del Rey)
  • 13. Child of Saturn, Teresa Edgerton (Ace)
  • 14. Julian's House, Judith Hawkes (Ticknor & Fields)
  • 15. Mermaid's Song, Alida Van Gores (NAL Signet)
  • 16. After Sundown, Randall Boyll (Charter)
  • 17. Bad Voltage, Jonathan Littell (NAL Signet)
  • 18. Contrarywise, Zohra Greenhalgh (Ace)
  • 19. Empire's Horizon, John Brizzolara (DAW)
Sbírka

vítěz

nominace

Sci - fi román

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Tor/St. Martin's

nominace

  • 2. Bantam/Doubleday/Dell
  • 3. Putnam/Berkley/Ace
  • 4. Ballantine/Del Rey/Fawcett
  • 5. DAW
  • 6. Baen
  • 7. Dark Harvest
  • 8. Mark V. Ziesing
  • 9. Warner/Popular Library
  • 10. Avon/Morrow
  • 11. Pulphouse/Axolotl
  • 12. Underwood-Miller
  • 13. Gollancz
  • 14. Arkham House
  • 15. NAL/Signet
  • 16. Scream/Press
Výtvarník

vítěz

  • Michael Whelan

nominace

  • James Gurney
  • 2. Tom Canty
  • 3. Don Maitz
  • 4. Jim Burns
  • 5. Gary Ruddell
  • 6. J. K. Potter
  • 7. Richard Hescox
  • 8. James Gurney
  • 9. W. J. Hodgson
  • 10. H. R. Giger
  • 11. Frank Kelly Freas
  • 12. Darrell K. Sweet
  • 13. David A. Cherry
  • 14. Rowena Morrill
  • 15. Bob Eggleton
  • 16. Janet Aulisio
  • 17. David Mattingly
  • 18. Steve & Paul Youll


WebArchiv - archiv českého webu