ocenění » Locus » 1991

Locus

Locus Award

WWW stránky ocenění: Locus Award

Cena Locus Award, nebo Locus, je každoročně od roku 1971 udělována čtenáři amerického časopisu Locus Magazine nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy uplynulého roku. Ceně je přikládán veliký význam především proto, že počet anketních lístků od čtenářů převyšuje počet hlasů u cen Hugo i Nebula dohromady a je tedy hodnocením širšího vzorku respondentů.

další rok - 1992předchozí rok - 1990

1991

ročník: 21

Antologie

vítěz

  • Gardner Raymond Dozois
  • The Year's Best Science Fiction: Seventh Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin's)

nominace

Časopis

vítěz

  • Asimov's

nominace

  • 2. F&SF
  • 3. Analog
  • 4. Interzone
  • 5. Aboriginal SF
  • 6. Omni
  • 7. Weird Tales
  • 8. Amazing Stories
  • 9. Science Fiction Chronicle
  • 10. Science Fiction Eye
  • 11. Pulphouse
  • 12. Quantum (formerly Thrust)
  • 13. The New York Review of Science Fiction
  • 14. Marion Zimmer Bradley's Fantasy Magazine
Editor

vítěz

nominace

Fantasy román

Na 8. místě se umístil Raymond E. Feist a Janny Wurts s románem „Ochránce Impéria“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

Horor/Dark Fantasy román

Zvítězila Anne Rice s románem „The Witching Hour“, česky vyšel ve 3 dílech.

vítěz

nominace

Kniha mimo beletrii

vítěz

nominace

  • Orson Scott Card
  • Norman Spinrad
  • Brian W. Aldiss
  • Charles N. Brown
  • S. T. Joshi
  • Charles N. Brown
  • 2. How to Write Science Fiction and Fantasy, Orson Scott Card (Writer's Digest Books)
  • 3. Science Fiction in the Real World, Norman Spinrad (Southern Illinois University Press)
  • 4. H.R. Giger's Biomechanics, H. R. Giger (Morpheus International)
  • 5. Hollywood Gothic, David J. Skal (Norton)
  • 6. Bury My Heart at W.H. Smith's, Brian W. Aldiss (Avernus)
  • 7. Science Fiction, Fantasy, & Horror: 1989, Charles N. Brown & William G. Contento (Locus Press)
  • 8. The Weird Tale, S. T. Joshi (University of Texas Press)
  • 9. Fantasy Literature: A Reader's Guide, Neil Barron, ed. (Garland)
  • 10. C.S. Lewis: A Biography, A. N. Wilson (Norton)
  • 11. Horror Literature: A Reader's Guide, Neil Barron, ed. (Garland)
  • 12. Don't Tell the Grown-Ups, Alison Lurie (Little, Brown)
  • 13. Understanding American Science Fiction: The Formative Period, 1926-1970, Thomas D. Clareson (University of South Carolina)
  • 14. Science Fiction, Fantasy, & Horror: 1984, Charles N. Brown & William G. Contento (Locus Press)
Novela

vítěz

nominace

Noveleta

vítěz

nominace

Povídka

vítěz

nominace

Románová prvotina

vítěz

nominace

  • Elizabeth Hand
  • Lisa Mason
  • Robert J. Sawyer
  • Claudia O'Keefe
  • Simmons, William Mark - V síti snů   82% / 16
  • Keith Brooke
  • 2. Winterlong, Elizabeth Hand (Bantam Spectra)
  • 3. Arachne, Lisa Mason (Morrow)
  • 4. Golden Fleece, Robert J. Sawyer (Popular Library Questar)
  • 5. An Abyss of Light, Kathleen M. O'Neal (DAW)
  • 6. Black Snow Days, Claudia O'Keefe (Ace)
  • 7. In the Net of Dreams, Wm. Mark Simmons (Questar)
  • 8. Nightlight, Michael Cadnum (St. Martin's)
  • 9. Cortez on Jupiter, Ernest Hogan (Tor)
  • 10. Keepers of the Peace, Keith Brooke (Gollancz)
  • 11. The Interior Life, Katherine Blake (Baen)
  • 12. The Silver Kiss, Annette Curtis Klause (Delacorte)
Sbírka

Na 6. místě se umístil Stephen King s knihou „Čtyři po půlnoci“, česky vyšlo ve 2 dílech.

vítěz

  • Orson Scott Card
  • Maps in a Mirror: The Short Fiction of Orson Scott Card, Orson Scott Card (Tor)

nominace

Sci - fi román

Na 10. místě se umístil Roger MacBride Allen s románem „The Ring of Charon“, česky vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

Vydavatel

vítěz

  • Tor/St. Martin's

nominace

  • 2. Bantam/Doubleday/Dell
  • 3. Putnam/Berkley/Ace
  • 4. Ballantine/Del Rey/Fawcett
  • 5. Baen
  • 6. DAW
  • 7. Ziesing/Ursus
  • 8. Avon/Morrow
  • 9. Dark Harvest
  • 10. Pulphouse/Axolotl
  • 11. Warner/Popular Library/Questar
  • 12. Arkham House
  • 13. Penguin USA/Roc/Viking/Signet/NAL/etc.
  • 14. Gollancz
  • 15. Underwood-Miller
Výtvarník

vítěz

  • Michael Whelan

nominace

  • 2. Don Maitz
  • 3. Tom Canty
  • 4. J. K. Potter
  • 5. Gary Ruddell
  • 6. Keith Parkinson
  • 7. David A. Cherry
  • 8. Bob Eggleton
  • 9. Frank Kelly Freas
  • 10. Boris Vallejo
  • 11. W. J. Hodgson
  • 12. Jim Burns
  • 13. Janet Aulisio
  • 14. Ilene Meyer
  • 15. Darrell K. Sweet
  • 16. Barclay Shaw
  • 17. Thomas Kidd
  • 18. (tie): Ian Miller
  • 18. (tie): Vincent Di Fate


WebArchiv - archiv českého webu